poster

Surfařka

 • USA

  Soul Surfer

 • Slovensko

  Surfistka

Sportovní / Drama / Životopisný

USA, 2011, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Beastmaster4
  ****

  Sportovní drama, které se nezabývá pouze touhou po vítězství a není jen o tom, jak se sportovec zdokonaluje, trénuje a nakonec všechny převálcuje (samozřejmě to nechybí ani zde, ale ne v takovém měřítku). Tuhle kýčovitost přenechá jiným adeptům, ale aby o tuhle nafintěnou šarádu nepřišel, tak jí hned nahrazuje jinde. Milé, krásné tvářičky, usměvavá gesta tam, kde se moc nehodí. I tak mi to nepřišlo až tak moc “americké“, jako jiné filmové sportovní zážitky. Možná vše zachránila dvojice ostřílených a kvalitních herců Quaid a Hunt, možná ty brilantní záběry vln a surfařek. Každopádně mě tahle limonáda se slaďoučkým koncem až tak neurazila a našel jsem si tam to lepší. Není to kdovíjaký film, ale tenhle má pro sebe + a tím je skutečná předloha života Bethany Hamiltonové, kterou můžeme v závěrečných titulcích spatřit, a prolétnou jejím světem. Co bylo záměrem, bylo splněno dobře. Touha a síla se postavit nepřízni osudu je tu velmi silná a o to v Soul Surfer šlo, ukázat to, co člověk dokáže, když opravdu chce, když má pevnou vůli, odhodlání žít a hlavně, žít po svém. Za emoce - herce - solidní písně, které trefně podtrhují atmosféru a prostředí - kameru dávám právem 4 hvězdy.(28.7.2011)

 • hellstruck
  ****

  Citová ždímačka o tom, že s vírou, trpělivostí a vytrvalostí se dá zvládnout i téměř nemožné. Skoro po celý film jsem měla na krajíčku, ale to mi vůbec nevadilo, příběh byl dojemný a motivující zároveň. Surfařské scény mě už tolik nebraly, holt jsem opravdu antisportovec ve všech směrech.A u Carrie Underwoodové bylo znát,že se jedná o její první roli (příšerně přehrávala..) Ale AnnaSophia odvedla výbornou práci a skutečné Bethany držím palce :)(7.7.2012)

 • Ramirez85
  ****

  Točit filmy se sportovní tématikou je vždycky ošemetné- málokdy se totiž vyhnete nánosům patosu, nejapným metaforám (ehm šestý smysl surfařů) a hlubokým moudrům. Přesto je pro mě tenhle svět vždycky lákavý a už nesejde na tom, jestli se dotýká fotbalu (Goal! 1), hokeje (Hokejový zázrak), skateboardingu (Legendy z Dogtownu) anebo v tomto případě surfingu. Příběh Bethany Hamilton zná určitě spousta lidí, byly toho plné noviny i v naší zemičce, ta holka zasluhuje samozřejmě velký respekt a uznání. Respekt a uznání však zasluhuje i její představitelka AnnaSophia Robb, která nám od výtečného "Bridge to Terabithia" roste nejen do krásy (už to není žádná malá Leslie, ale sexy kočka), ale i do první herecké ligy. I díky její účasti v tomto filmu jej hodnotím čtyřmi hvězdičkami (přestože by bylo určitě co vylepšovat).(25.7.2011)

 • heyda
  ***

  Tak tohle mě trošku zklamalo. Výborný námět podle pravdivé události do značné míry zazdili tvůrci, kteří nedokázali vtisknout tomuto filmu žádnou atmosféru. Všechno na mě působilo hrozně hraně a nepřirozeně. Výběr herců taky nebyl ideální. Škoda no. Mohl to být nej sportovní film posledních let, ale amatérnost zvítězila. Díky fajn závěru jsem se přiklonil ke 3 hvězdičkám.(12.2.2013)

 • Handle
  *****

  Jestli to plné hodnocení není objektivní, tak se omlouvám, ale mně k tomu bohatě stačí takovýto silný příběh, který Vás vtáhne do děje, je emotivní a něco Vám poví. Krom toho sympatické herecké obsazení, velmi slušně natočeno a doplněno pěkným soundtrackem. Na tenhle malý-velký film se opravdu krásně dívalo.(19.4.2012)

 • - U inspirace námětu skutečnými událostmi ve filmu nezůstalo. Do snímku byla vpravena i řada detailů, které potkaly Bethany, její rodička i psa.
          (fimler)

 • - Šest týdnů před natáčením AnnaSophia Robb tvrdě trénovala surfing pod dohledem profesionálky Bethanny Hamilton. Trénovat musel také Denis Quaid, zatímco Helen Hunt už byla amatérská surfařka. (Kacitr)

 • - Spoiler: Žralok tygří, který ve skutečnosti napadl Bethany, byl 4,3 metrů velký. (Sartorius)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace