Surfařka

Soul Surfer

Surfistka

Sportovní / Drama / Životopisný

USA, 2011, 102 min

Sportovní drama, které se nezabývá pouze touhou po vítězství a není jen o tom, jak se sportovec zdokonaluje, trénuje a nakonec všechny převálcuje (samozřejmě to nechybí ani zde, ale ne v takovém měřítku). Tuhle kýčovitost přenechá jiným adeptům, ale aby o tuhle nafintěnou šarádu nepřišel, tak jí hned nahrazuje jinde. Milé, krásné tvářičky, usměvavá gesta tam, kde se moc nehodí. I tak mi to nepřišlo až tak moc “americké“, jako jiné filmové sportovní zážitky. Možná vše zachránila dvojice ostřílených a kvalitních herců Quaid a Hunt, možná ty brilantní záběry vln a surfařek. Každopádně mě tahle limonáda se slaďoučkým koncem až tak neurazila a našel jsem si tam to lepší. Není to kdovíjaký film, ale tenhle má pro sebe + a tím je skutečná předloha života Bethany Hamiltonové, kterou můžeme v závěrečných titulcích spatřit, a prolétnou jejím světem. Co bylo záměrem, bylo splněno dobře. Touha a síla se postavit nepřízni osudu je tu velmi silná a o to v Soul Surfer šlo, ukázat to, co člověk dokáže, když opravdu chce, když má pevnou vůli, odhodlání žít a hlavně, žít po svém. Za emoce - herce - solidní písně, které trefně podtrhují atmosféru a prostředí - kameru dávám právem 4 hvězdy.(28.7.2011)

Nevím, jestli mě to dojalo proto, že je to podle skutečné události nebo je to díky způsobu podání. Každopádně nemám pochyb, že AnnaSophia Robb je skvělá herečka. Jsem nad míru spokojená s kamerou i s výběrem vedlejších postav. Šťávu tomu dodávají surfařské výkony a fantastická hudba, která přesně vybarvuje každou situaci. Film naštěstí nepodlehl melancholii. Sálá z něj energie, soutěživost a odhodlání. Svým způsobem je i velkou motivací. Poklona.(4.11.2011)

Díky Dennisu Quaidovy a Helen Hunt velice příjemný a koukatelný film. Byl bohužel schazován výběrem všech surfařek a jak jsme si všimli, Barbie kult v Americe bohužel stále trvá...:-( Ale díky tomu, že jde o film podle skutečné události, člověk hodně odpustí. Za mě 70%(6.4.2013)

• Morien

Pokaždé, když zkusím nad tímto filmem přemýšlet, tak se mi mozek zavaří a bouchne, jako když se Lister pokouší kameře vysvětlovat určité paradoxy cestování časem. Já prostě nějak neunesu ty skvělé blonďaté lidi dohromady se špínou života a sílou duše.(28.2.2013)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $43,853,424Tržby Celosvetovo $47,158,652Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,906,679 //počet predaných kusov 145,407Tržby za predaj DVD v USA $15,067,346 //počet predaných kusov 964,160║ dobre obsadenie a pôsobivý príbeh s peknými zábermi /70%/(4.8.2013)

• - Ve filmu je dvakrát citovaná "Bible". (Kuny27)

• - Pes, který se ve filmu objevil, ve skutečnosti patří Bethany Hamilton. (Fugas.cz)

• - AnnaSophia Robb nosila při natáčení na levé paži zelený rukáv, který byl posléze digitálně odstraněn. (hellstruck)