Surfařka

Soul Surfer

Surfistka

Sportovní / Drama / Životopisný

USA, 2011, 102 min

Zajimavý příběh o tom, jak surfařce, která miluje surfování víc než cokoliv na světě ukousne ruku jeden nenasytný žralok. Překvapivě tenhle film utekl jako voda, ale že by tu bylo něco extra, to zase né. Je to takový průměrný film, který nikomu neublíží. Navíc se z AnnySophie stává moc pěkná herečka. :-)(3.8.2013)

• verbal

První půlhodinu jsem si spolu s těmi mladými, dokonalými křesťany netrpělivě kladl otázku, jaké že to má vlastně Bůh záměry s tou nezletilou blonckou, šerednou jako čelní pleš a krepová pokožka paní Huntové, a hlasitě se modlil, aby už jí konečně žralok ukousl tu hnátu. A byl jsem vyslyšen, abych si mohl zbytek filmu spolu s těmi mladými, dokonalými křesťany klást otázky, proč jí, kurva, ještě z toho ramenního kloubu nezačala rašit fungl nová končetina, jak to ten strejda Jeremiáš v tom žalmu 29:11 vlastně myslel, a hlasitě se modlit, aby už mi konečně přestala mávat před ksichtem tím pahýlem, nastoupila na tu parasurfiádu a na mě přestaly z obrazovky stříkat ty tuny hnusného patosu. A hle!! Najednou jsem prozřel a pochopil! Bůh ji ukousl ruku, aby mohla v Thajsku učit malé, kýčovité ťamany sjíždět Tsunami a krájet banán jednou rukou! Alelujá! Takže má opravdu v úmyslu náš prospěch a ne neštěstí! Navíc jsem se i nesmírně poučil! Drcnete li do kikiny bez levé ruky z pravé strany, docela hezky si nabije držku!! Jen jedno mi neustále vrtá hlavou a snad mi některý z místních zoufalců pomůže: Je to možná tím, že jsem byl strašlivě koncentrován na to, abych se neududil xmrti, ale kde přesně jste tam viděli ty "pěkné holky" ???(11.8.2011)

• MikeCool

Klasický, typicky americký hrdinský teenage film v "twillight-ovém" obalu. Nechyběl ani klasický a pro americké filmy typicky přeslazený happyend. Chápu, že je to film podle skutečné události. A s filmy s takovýmto tématem, podle skutečné události, hodně soucítím, ale takovéto filmové zpracování si Bethany Hamilton podle mého názoru nezasloužila.(20.1.2014)

Najlepšia dráma roku 2011. Ja som si to proste musel pozrieť 2x v rade. Sean McNamara si vybral pre natáčanie veľmi pekné prostredie, ktoré doladil krásnym soundtrackom. A AnnaSophia Robb? poklona pre jej herecký výkon, nato že ma len 18 rokov je znej už teraz veľká herečka a ja osobne sa teším na jej ďalšie filmy.(3.9.2011)

Prostředí moře, nádherných pláží, divokých vln, teplého léta alias rekreace je mi velmi blízké a tudíž hvězda nahoru. Snímek je pochopitelně o příběhu, když je podle pravdivého scénáře. Přednostně je o skvostných dekoracích a musím uznat, že moc lákavých. Ať už jde o surfařské exibice, Havajský ráj nebo především o život v exotické lokalitě s lehkostí sobě vlastní. Ani bych neřekla, že se mi bude tolik líbit přehlídka blondýnek s postavičkama jak lusk, s AnnouSophii v čele. Jen Helen by měla vzhledem k věku trošku přibrat, urgentně to potřebuje. Skutečné Bethany nejde nefandit, je skvělá.☺(9.10.2012)

• - Společnost FilmDistrict Pictures původně chtěla film promítat maximálně ve 300 kinech, ale s výsledkem byli nakonec tak spokojení, že se film dočkal více než 2000 kin. (hellstruck)

• - Šest týdnů před natáčením AnnaSophia Robb tvrdě trénovala surfing pod dohledem profesionálky Bethanny Hamilton. Trénovat musel také Denis Quaid, zatímco Helen Hunt už byla amatérská surfařka. (Kacitr)

• - Bethany Hamilton se účastnila střihu filmu. Podle ní byl útok žraloka ve filmu moc intenzivní a vyzvala filmaře k tomu, aby jej zmírnili. Prozradila, že během samotného incidentu byli všichni klidní. (Michi88)