Texaský kat

Texas Killing Fields

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011, 101 min

• Flakotaso

Hmm, tak dcera slavného filmaře chtěla strašně moc natočit moderní western, něco jako Tamtu zemi, která není pro starý, ale jediné co jí vyšlo, je výběr písničky do závěrečných titulků (jestli ji vůbec vybírala ona). Jinak je to naprosto nefungující, tristní a neskutečně nudná záležitost s hnusnou televizní kamerou a scénářem, jehož "spád" by uspal i chronického insomniaka. Do Benátek se to dostalo jenom díky mohutné tlačence otce.(22.12.2011)

"Příště, až neodpovíš na otázky mýmu parťákovi, seberu ti odznak zástupce šerifa a vrazím ti ho hluboko do prdele.." ;)(26.10.2014)

• MontyBrogan

Nie som zástancom príliš stručných komentárov, ale niekedy sú proste postačujúce. Tu by som napríklad najradšej urobil copy+paste môjho komentára na The Art of Getting By. Aj takýchto filmov sa to týka. Niečo medzi krimi-thrillerom a hixploitation, ale v tomto prípade plné strojeného herectva a dialógov "šuštiacich papierom". Väčšinu filmu sa hovorí len o tom, čo sa už stalo a keď sa konečne stane niečo nové, možno to na chvíľu zaženie nudu, ale zároveň je to klišé takej intenzity, že by mi prišlo prirodzené maximálne tak v béčkovom filme. Ktorý by ale mal podstatne menej zaujímavý casting a asi by som ho nikdy nepozeral. Slabé 2*. Niekedy sa neoplatí púšťať do filmu len kvôli jednej obľúbenej pubertálnej herečke. :)(2.2.2014)

Mě to celkem sedlo. Líbila se mi atmosféra i režie jednotlivých scén. Tentokrát mi nevadil ani Sam Worthington a docela se mi v roli drsného detektiva líbil. Jeffrey Dean Morgan mu zdatně sekundoval. Jessica Chastain si se Samem zahrála hned v dalším společném filmu po filmu Dluh, ale její postava byla moc prázdná. Neměla co hrát, podle toho to vypadalo, jen trocha exhibice v tom málo prostoru co měla a to nepůsobilo zrovna dobře. No a Chloe Grace Moretz opět ve filmu drsnějšího ražení, jsem zvědav zda takové role bude sbírat i v době až bude dospělá, vypadá to, že má pro tyto věci slabost. Ona taky nijak nevybočovala z průměru. Vadily mi moc očividné chyby ve filmu jako třeba deštivá noc, slejvák jako blázen postava Anne zcela promočená, auto jede vodou. A o pár záběrů dál a ještě pořád v tu noc, jakmile dívku vysadí, tak auto jede naprosto prašnou cestou a ten prach pěkně víří, to mi hlava nebrala. Drsnost vyšetřovatelů, byla taková syrová a možná i ndasazená, ale nedivil bych se kdyby to byl přesný odraz něčí zkušenosti. Jako film je to spíše do televize než do kina. Přijde mi, že je zde tento film podhodnocený i vůči IMDB, takže hodnotím o kousek lépe než bych jinak hodnotil, což stejně nepomůže, ale pro ten pocit. :) 7/10(14.4.2012)

• moviesfan

Trailer mě navnadil, ovšem při sledování filmu jsem byl spíše zhrozen neskutečnou nudou a nezáživností. Kvalitní herecké obsazení filmu vůbec nepomohlo.(5.12.2011)