Texaský kat

Texas Killing Fields

Texaský kat

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011, 101 min

Tak má zase jednou Verbal do značné míry pravdu, ale mě tenhle film nenasral a docela mě - na rozdíl od většiny ostatních zdejších uživatelů - i bavil. Poněkud přepálená sociální linka mi nevadila a nějakou tu atmosféru jsem tu nakonec také našel - ovšem na můj vkus dost málo temnou a popravdě řečeno, z prostředí vizuálně nadmíru působivých "vražedných polí" se při troše snahy dalo vytěžit daleko víc hrůzy, nebo alespoň nějaké to mrazení v zádech... Jenom dodám, že ryšavá a samostatné činnosti evidentně neschopná policajtka bijící podezřelé je postava zralá na pěst a také se mi zdá, že po "Do morku kostí" chudák Sheryl Lee nějak zabředá do škatulky sockoidních štěků, což je docela škoda.(18.6.2012)

Velmi zajímavá detektivka, která plyne ve velmi podmanivém plíživém tempu. V příběhu není ani tak rozhodující vypátrání a nalezení vraha, který je vcelku jasně předvídatelný, ale především v mikropříbězích všech zučastněných postav, jejichž motivy jsou tou pravou zápletkou. Mimoto mám slabost pro filmy z prostředí jihu USA, močály, Mississippi, New Orleans a tak podobně. Dám tomu nějaký čas a mrknu se ještě jednou a možná přidám pátou hvězdu. Upozornění: film má příšerný český dabing, takový silně afektovaný. Proto doporučuju originál.(13.9.2013)

To je tak, když se sejde táta Winchester, chlápek z Avatara a... Chloë Grace Moretz! Po dlouhé době taková ta "obyčejná" kriminálka bez přehnaně vykonstruovaného děje. To asi ale bere svou daň v tom, že film působí hodně nevýrazně a pochybuju, že si za měsíc vzpomenu, že jsem ho viděl.(30.12.2013)

• Dannysek4U

Priste by nebylo spatny vysrat se na naladicky a trochu se oprit do pribehu...(24.10.2013)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(3.9.2012)