Texaský kat

Texas Killing Fields

Texaský kat

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011, 101 min

Temný kriminální thriler, který je zasazený do ponuré současnosti nejchudších částí Texasu, kde kriminalita a zločinost je na denním pořádku. Snímek působí neotesaným, špinavým a velmi bezprostředním dojmem, který navozuje skutečný pocit sociální a společenské beznaděje, ve které se obecně tamější obyvatelé a následně vyšetřovatelé ocitají. Příběh plyne pomalu, přičemž je pomalu vykreslována právě ona ponurá atmosféra, která mě na konci zcela pohltila. Dobře funguje i chemie mezi Worthingtonem a Morganem, kde je nám představena perspektiva místního jedince, který postrádá iluze a naopak člověka, který naději ještě neztratil. Pomalu zvolené tempo je z mého pohledu jasným kladem vzhledem k výstavbě příběhu a vykreslení atmosféry. Navíc skvělá hudba a nesmím zapomenout na Chloe Moretz, která má neskutečný talent!! 8/10!(30.11.2011)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(3.9.2012)

• sochoking

To neznamená, že ked to je z Texasu a že, ked tam Worthington vyloží raz kopytá na stôl, tak že to bude western nahovado! Naopak, bola to nejaká slabá kriminálka, v ktorej zistíte, že ste vlastne nič nezistili.(1.12.2011)

Trailery slibovaly atmosférický, drsný thriller ale výsledek přinesl jen průměrnou kriminálku, která by měla problém zaujmout i na TV obrazovce. Režisérka se bohužel moc nepotatila, protože z dané látky, mohl v šikovnějších rukách, vzniknout opravdu zajímavý snímek.(19.1.2012)

• ConanVJ

Tento krimi triller o pátrání dvou policajtů po vrahovi mladých dívek mi přišel takovej nemastnej neslanej. Herecké výkony obou protagonistů nebyly špatné, ale ceklově mi to přišlo utahaný až nudný. Ale filmu se povedlo udržet mě až do konce a byl jsem zvědavej, kdo zabíjí. Za mě 35% :)(11.11.2012)