Ach, ti dospělí!

Anne Novion

Pierre Novion

Christie Molia

Anne Souriau

Je už to hodně dávno, co jsem viděl tenhle film. Navíc jsem ho viděl v Německu a tudíž v němčině, takže jsem nerozumněl úplně všemu, ale celkově ve mě ten film zanechal nějaký zvláštní dojem. Když skončil říkal jsem si: To je všechno? Prostě jsem čekal, že se děj bude dále nějak vyvíjet a ono nic. Až za dlouho jsem si uvědomil, že je to jen jakési zachycení života otce s dcerou na prázdninách ve Švédsku. Ale jak už jsem říkal, film ve mě zanechal zvláštní dojem, možná to bylo zachycením té nádherné severské atmosféry... 65%(12.3.2012)

• jhrasko

Dokonale vykradnutá Stealing Beauty, pričom dokonale v tomto prípade = bez dusna, bez duše, bez atmosféry. Well, Bernardo Bertolucci je proste len jeden. Mimochodom malé p.s. smerom k scenáristom: na čo nám bola scéna v nemocnici s informáciou, že miestny páter sa zamiloval do jednej zo zboristiek ?! Pointless !!!(5.10.2010)

Milý, malý film, ve kterém to vypadá, že se celých 80 minut nic neděje, ale možná se během něj rozpadly dva vztahy a dva nové možná vznikly. Obdivoval jsem dceru, s jakou grácií zvládá úlety tatínka pošuka, ale myslím, že ho režisérka nemusela líčit tak tragikomicky. Možná má ale režisérka něco proti chlapům, protože skoro všichni, co se tam objevili, byli vylíčeni dost nelichotivě.(24.10.2010)

Moc pěknej film ze života. Ty já mám moc rád. Když se to teda nemotá kolem vztahů, a tenhle mi tím pádem splnil radost na stoprocent. No, možná i víc, protože se v něm objevuje detektor kovů, pojem mrcasení a jeden vášnivý čtyřicátník, co si s dcerou jede na výlet do Švédska hledat bájný vikingský poklad. Sám s hledačkou chodím, a sám přesně znám ty scénky, když se mi líbí nějaká ta zahrada. Prostě si tam vlezu a hledám, kopu díry a čekám, až někdo zařve...Sice se mi nestalo, to co tady, ale zato mě zase honil rozčilenej zemělec Zetorem. Jsou to radosti s tím spojené a hlavně je to příjemný uvolnění. Ten pocit, když Vám v podzemí něco pípá a já s nadšením kopu a kopu až vykopu.....zátku nebo stanovej kolík, jsou nezapomenutelný, i když to asi nikdo, kdo to nezkusil nepochopí. Jednou jsem například z půl metrový hloubky tahal plech jak kráva. Myslel jsem si, že to je štít. Co jinýho. :D V mým případě se na ten film prostě hrozně hezky koukalo. První setkání s detektorem kovů a bylo znát, že ten co ten film napsal, přesně věděl, o čem píše.(13.3.2010)

• lenuse

Dvě hvězdy a to si silou mocí snažím odmyslet děsivý plechový dabing Cinemaxu s totálně vypuštěnými švédskými dialogy v okamžicích, kdy to mohlo mít význam. (Setkání Anniky s jejím přítelem - detail obličeje - mluví spolu dva Švédové, žádný Francouz na obzoru, který by jako mohl nerozumět, a podle odposlechu si říkají docela důležité věci.)(21.8.2011)