Underworld: Probuzení

Underworld: Awakening

Underworld: Prebudenie

Akční / Fantasy / Horor

USA, 2012, 85 min

Kate by už radši měla hrát matku v rodinných dramatech nebo MILF v komediich, než akční sexy čtyřicítku v upirských béčkách/céčkách, už to není až tak moc HOT jak se může zdát. Přesto mám rád tyhle filmy kvůli krátkým stopážím, je to čistě jen lobotomický popcorn, který nezahřeje, možná urazí a stoprocentně nepobaví, nicméně nemusíte přemýšlet a pokud potřebujete vypnout po těžkým týdnu v práci, tohle je ideálka!(26.2.2012)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $62,321,039Tržby Celosvetovo $160,379,930Tržby za predaj Blu-ray v USA $9,735,879 //počet predaných kusov 404,401Tržby za predaj DVD v USA $17,988,227 //počet predaných kusov 794,224║ Maximálne samoúčelne latexové béčko, ktorá sa vyžíva len a len v akcii a to že príbeh je prázdnota bez kúska nápadu asi tvorcov moc nezaujíma, pózerská zbytočnosť s peknou tváričkou Kate Beckinsale. /40%/(28.2.2012)

Díky otřesnýmu prequelu vypadá Underworld čtyřka možná líp, než by se slušelo, nicméně je to tak. Mužský osazenstvo sice odchodem Speedmana utrpělo (nahradil ho těžkej modelovskej průměrák) a příběh s "dcerou" taky k těm originálnějším nepatří (to by se dalo říct o celý ty vědecký zápletce, ale co po nich taky chtít jinýho), jinak je to ale celkem solidní podívaná. Kate je o poznání drsnější než dřív, akce je svižná a v rámci i přehledná, stopáž příznivá a k mému potěšení už tu není ani tolik zbytečnejch zpomalovaček jako bylo např. v nejnovějším RE. Samozřejmě že pokrok si žádá nový vychytávky, tak se připojil i óbr-vlkodlak co svou laciností jako by vypadl z počítačový hry, kupodivu ale nakonec nebyl nejhorší. Hodně mě potěšilo, že Billa Nighy, co už svůj potenciál v tak mělký roli vyčerpal, nahradil Charles Dance, ovšem ten zase nedostal moc příležitostí svůj potenciál využít. (No, aspoň že tam teda měl těch pár replik, ale jinak mají za něj černej puntík). Shrnuto - původní fanoušky nadchne, neutrální pozorovatele (mě) neurazí a zabaví, nefandům bude fuk.(11.3.2012)

Tak toto som absolutne nečakal. Underworld: Prebudenie sa stáva najlepším dielom série. To, čo ma na predchádzajúcich dieloch najviac nebavilo - prekombinovaný dej, príliš rýchly bojový strih, nezáživná mytológia a množstvo vážnych nezaujímavých kecov je v tomto prípade odstránené. Ostáva len vrcholne priamočiary akčný dej s minimom dialógov. Akcia je natočená veľmi dobre (hlavne útoky vlkolakov), triky sú solídne (hlavne ten prerastený zmrd) a má to aj veľmi slušné akčné finále. Čerstvá krv do série a kludne by som bral podobné pokračovanie. P.S.: V porovnaní s konkurenčným štvrtým dielom Resident Evil série je Prebudenie oveľa kvalitnejšie.(18.2.2012)

Napada me jen jedno - kurva to byla jizda. Zapomente na scenar, sceny davajici smysl nebo nejaky za zminku stojici herecky vykony. Tohle je o akci, o neprerusovany akci od zacatku do konce. Neuplyne totiz pet minut, kdy by se tu nemavalo vsemoznejma strelnejma zbranema nebo cimkoliv kovovym od seker, pres noze az po tyce. Neustale se to tu rube hlava nehlava, vsude cakaj hektolitry krve a je jedno, jesli jsou zrovna na scene vlkodlaci, upiri nebo lidi. Proste ultimatni jizda, s vcelku obstojnejma trikama (i kdyz vlkodlaci furt vypadaj lehce usmevne), tak akorat spomalovackama a akrobatickejma vychytavkama a samozrejme Beckinsale v super tesnym oblecku. Samozrejme je to becko jak hovado, navic se vetsinou odehravajici ve tme, ale ja si nemuzu pomoct, tahle 90 minutova jizda me perfektne bavila a nemam duvod davat nizsi hodnoceni.(20.2.2012)