Underworld: Probuzení

Underworld: Awakening

Underworld: Prebudenie

Akční / Fantasy / Horor

USA, 2012, 85 min

Tak toto som absolutne nečakal. Underworld: Prebudenie sa stáva najlepším dielom série. To, čo ma na predchádzajúcich dieloch najviac nebavilo - prekombinovaný dej, príliš rýchly bojový strih, nezáživná mytológia a množstvo vážnych nezaujímavých kecov je v tomto prípade odstránené. Ostáva len vrcholne priamočiary akčný dej s minimom dialógov. Akcia je natočená veľmi dobre (hlavne útoky vlkolakov), triky sú solídne (hlavne ten prerastený zmrd) a má to aj veľmi slušné akčné finále. Čerstvá krv do série a kludne by som bral podobné pokračovanie. P.S.: V porovnaní s konkurenčným štvrtým dielom Resident Evil série je Prebudenie oveľa kvalitnejšie.(18.2.2012)

• NinadeL

Návrat latexové Kačky do série je už jen totální výplach a co víc, zřejmě začátek dalších a dalších pokračování. Ten její kostým je sice pěkný, ale už by se v těch filmech mohlo začít také něco dít, když už teď je to taková sada. Ale nahrazení potencionálního milence potencionální dcerou? Tudy cesta ke zlepšení také nevede. Ale potěšila přítomnost Stephena Rea (oblíbence Neila Jordana, vynikajícího zejména v Interview s upírem) a Sandrine Holt (seriály Agenti z podsvětí, Mutant X nebo Láska je Láska).(31.7.2012)

• Pepinec

Má to hodinu a půl, z čehož poslední čtvrthodinou jsou titulky. Obsahuje to zhovadilou myšlenku, plytký příběh, prázdná hesla, směšné efekty, ošklivou hudbu a nesympatické herce s vykulenýma očima, mezi nimiž chybí alespoň jedna opravdu hezká holka. Mnoho lidí to prohlašuje za kultovní záležitost a někteří dokonce tvrdí, že kupříkladu takový Scott Speedman zde předvádí vrcholný výkon své kariéry (bingo...!). Co je to? Uznejte sami, že pokud na někoho zanechá film takovýto dojem, je jedna hvězda náramnou odměnou!(27.1.2012)

• teutates

Já Vám nevím, pokaždé sem se jaksi překousal tady tím "božím" nápadem, začalo to v celku slibně, následně to polevilo, pak kurva jakýsi prolog s Rhonou (každopádně našlapaný prolog) a teď tohle?! Čekal sem od švédských úchylu víc, sem rozhořčeny. Jak bych to slušně označil, takový resident evil v koženém oblečku nasrané Kate, která nejspíš nečetla scénář. 3D v tomhle případe působí na nejvýš trapně a lacině, nerad to říkám no určitě nejslabší díl série. 4/10 Slepenec dnešní televize - kriminálky, upíři, vlkodlaci, telenovela, konspirace... jeb vše dohromady, ach jo.(21.2.2012)

Nový UNDERWORLD není sice špatný film, ale na temnou atmosféru předchozích dílů nemá a proto dávám "jen" 3 hvězdy. Hlavně první díl je pro mě upíří klasikou, spolu s několika dalšími patří k těm nejlepším upírským filmům. PROBUZENÍ je jasná rychlokvaška, několik dobrých akčních scén, pořád skvělá Kate Beckinsale, ale nic víc. 89 minut je na dnešek taky dost málo a na filmu je to znát, je hodně zbrklý a konec je vlastně jenom mezníkem mezi dvěma filmy, další díl můžeme tedy určitě očekávat.(19.2.2012)

• - Ve scéně, kdy dá Olivia (Catlin Adams) napít Eve (India Eisley) ze svého zápěstí, teče Eve krev i po bradě. V dalším záběru má však krev na bradě zcela jinou podobu než předtím. (Geriel)

• - Jedná se o první snímek filmové série, který se neodehrává v Evropě, ale v Americe. (korbitch22)

• - První díl ze série, který byl natočen ve 3D. (LEGACY)