Underworld: Probuzení

Underworld: Awakening

Underworld: Prebudenie

Akční / Fantasy / Horor

USA, 2012, 85 min

Rozpočet $70miliónovTržby USA $62,321,039Tržby Celosvetovo $160,379,930Tržby za predaj Blu-ray v USA $9,735,879 //počet predaných kusov 404,401Tržby za predaj DVD v USA $17,988,227 //počet predaných kusov 794,224║ Maximálne samoúčelne latexové béčko, ktorá sa vyžíva len a len v akcii a to že príbeh je prázdnota bez kúska nápadu asi tvorcov moc nezaujíma, pózerská zbytočnosť s peknou tváričkou Kate Beckinsale. /40%/(28.2.2012)

• LihO

Pekné grafické spracovanie, tradične neúnavná Beckinsale... no úbohý a ničím neprekvapujúci scenár. Miestami mi to až príliš okato pripomínalo Resident Evil: Afterlife. Pre mňa sklamanie.(1.2.2012)

Tak toto som absolutne nečakal. Underworld: Prebudenie sa stáva najlepším dielom série. To, čo ma na predchádzajúcich dieloch najviac nebavilo - prekombinovaný dej, príliš rýchly bojový strih, nezáživná mytológia a množstvo vážnych nezaujímavých kecov je v tomto prípade odstránené. Ostáva len vrcholne priamočiary akčný dej s minimom dialógov. Akcia je natočená veľmi dobre (hlavne útoky vlkolakov), triky sú solídne (hlavne ten prerastený zmrd) a má to aj veľmi slušné akčné finále. Čerstvá krv do série a kludne by som bral podobné pokračovanie. P.S.: V porovnaní s konkurenčným štvrtým dielom Resident Evil série je Prebudenie oveľa kvalitnejšie.(18.2.2012)

Díky otřesnýmu prequelu vypadá Underworld čtyřka možná líp, než by se slušelo, nicméně je to tak. Mužský osazenstvo sice odchodem Speedmana utrpělo (nahradil ho těžkej modelovskej průměrák) a příběh s "dcerou" taky k těm originálnějším nepatří (to by se dalo říct o celý ty vědecký zápletce, ale co po nich taky chtít jinýho), jinak je to ale celkem solidní podívaná. Kate je o poznání drsnější než dřív, akce je svižná a v rámci i přehledná, stopáž příznivá a k mému potěšení už tu není ani tolik zbytečnejch zpomalovaček jako bylo např. v nejnovějším RE. Samozřejmě že pokrok si žádá nový vychytávky, tak se připojil i óbr-vlkodlak co svou laciností jako by vypadl z počítačový hry, kupodivu ale nakonec nebyl nejhorší. Hodně mě potěšilo, že Billa Nighy, co už svůj potenciál v tak mělký roli vyčerpal, nahradil Charles Dance, ovšem ten zase nedostal moc příležitostí svůj potenciál využít. (No, aspoň že tam teda měl těch pár replik, ale jinak mají za něj černej puntík). Shrnuto - původní fanoušky nadchne, neutrální pozorovatele (mě) neurazí a zabaví, nefandům bude fuk.(11.3.2012)

• Lateef

Už na to přestávám slyšet, jako trvalo to snad 75 minut, to natáčeli tak dva týdny, ne?? Připadá mi, že takových "dílů" upírsko-vlkodlačího seriálu Underworld může být klidně i dvacet. Vlastně se téměř nikam neposuneme, stačí, když se to bude rubat. Irituje mě to neustále freneticky blikající neonové světlo, to je fakt na epileptický záchvat. Kočička Kate sice pořád dobrá, ale ta polootevřená pusa viz Rhona Mitra, to teda není ani cool ani sexy. Ani náhodou. Scénář se vejde na papír velikosti A5 a ještě zbyla více než půl stránky, to aby si tam mohl ten inteligent, co to psal, malovat obrázky. Takže proč tu znovu svítí dvě hvězdičky?? Protože to má konečně trochu obstojný souboje, rychlý, krvavý, občas i nápaditý. Herecky znovu o ničem, v podstatě nikdo, kromě Kate, tu nemá co hrát, efekty jakžtakž, ono vzhledem k rozpočtu, který se oproti předchozímu dílu hned zdvojnásobil, to zase nebylo nic moc. Vlastně žádnou scénu jsem si nebyl nucen uchovat v paměti. Tak zase za dva roky čus, sice už mě to nebaví, ale co, když je to pořád výdělečné?? Náklady se vrátí z kin a výdělek vzejde z dvd a blue ray. Dobrej byznys. 70 miliónů dolarů(rozpočet)/160 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(19.2.2012)

• - Ve scéně, kdy dá Olivia (Catlin Adams) napít Eve (India Eisley) ze svého zápěstí, teče Eve krev i po bradě. V dalším záběru má však krev na bradě zcela jinou podobu než předtím. (Geriel)

• - Režie filmu byla nabídnuta Jalmarimu Helanderovy. (S.U.E.S.)

• - V rozpočtem 70 milionů amerických dolarů je film nejdražším filmem série. (CatcherBlock)