Underworld: Probuzení

Underworld: Awakening

Underworld: Prebudenie

Akční / Fantasy / Horor

USA, 2012, 85 min

Kate by už radši měla hrát matku v rodinných dramatech nebo MILF v komediich, než akční sexy čtyřicítku v upirských béčkách/céčkách, už to není až tak moc HOT jak se může zdát. Přesto mám rád tyhle filmy kvůli krátkým stopážím, je to čistě jen lobotomický popcorn, který nezahřeje, možná urazí a stoprocentně nepobaví, nicméně nemusíte přemýšlet a pokud potřebujete vypnout po těžkým týdnu v práci, tohle je ideálka!(26.2.2012)

• PinokKio

Filmová série Underworld se tímto dílem změnila spíše v Resident Evil. Místo zombieků lykani, něco málo zdokonalování se po špitálech, ale hlavně nudná nepřehledná kamera, laciné lokace a neskutečně jednoduchý příběh. Předtím to alespoň mělo nádech nějakého fantasy, teď je to jen prostoduchá rubačka bez hlavy a paty.(21.8.2012)

• LihO

Pekné grafické spracovanie, tradične neúnavná Beckinsale... no úbohý a ničím neprekvapujúci scenár. Miestami mi to až príliš okato pripomínalo Resident Evil: Afterlife. Pre mňa sklamanie.(1.2.2012)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $62,321,039Tržby Celosvetovo $160,379,930Tržby za predaj Blu-ray v USA $9,735,879 //počet predaných kusov 404,401Tržby za predaj DVD v USA $17,988,227 //počet predaných kusov 794,224║ Maximálne samoúčelne latexové béčko, ktorá sa vyžíva len a len v akcii a to že príbeh je prázdnota bez kúska nápadu asi tvorcov moc nezaujíma, pózerská zbytočnosť s peknou tváričkou Kate Beckinsale. /40%/(28.2.2012)

Po maratónovom zhliadnutí všetkých častí boli moje očakávania od Awakeningu viac než naplnené. Od začiatku má film kvalitný akčný priebeh s jemnou dávkou hororu, ktorý trvá počas celého diania. Ako vôbec by som sa nenahneval keby bola stopáž filmu o hodinku dlhšia ako je, to ale aj tak nemení nič na tom, že som sa náramne po celú dobu bavil.(20.2.2012)