Underworld: Probuzení

Underworld: Awakening

Underworld: Prebudenie

Akční / Fantasy / Horor

USA, 2012, 85 min

|85%| Pro mě doposud nejlepší část série. A to jsem se k ní vrhl teprve nedávno. První film – solidní start. Dvojka a trojka – výrazně slabší, ale furt stravitelné jednorázovky na oddychové shlédnutí. Takže ještě jednou, tato čtyřka je u mě paradoxně nejlepší. Zde mi to opravdu už připomnělo sérii Resident evil. Sice tu nejsou zombíci, ale jednak ženská hlavní hrdinka a jednak to, že tu máme už trochu přeakčnělou akci. Hrdinka, co dokáže snad vše. U RE mi tyto dva prvky stačí, zde mě bavil i příběh – což je zde o to lepší. Vidím tu velký potenciál, proto si myslím, že ještě vznikne více pokračování. V prosinci nás v kinech samozřejmě čeká pátý film Underworld: Krvavé války. Takže ještě k tomuto. Od začátku má film vysoké tempo, furt se tu něco děje, akce střídá jednu akci za druhou. Je výborně natočena, má dost dobrých nápadů, příběh je tu hodně silný, zajímavé postavy, krom skvělé K.Beckinsale mě tu zaujali třeba i Theo James či Michael Ealy. Hudba se tu dost vylepšila. Jedině bych tu trochu vytknul to oživování či scénu, kdy určitá postava vstane z mrtvých. Tu je určitá přehnanost, ale nějak extra mě to netrápilo. Téměř jsem dal plný počet hvězd, neuvěřitelné. Snad si podobnou úroveň udrží chystaná pětka či i další a další pokračování.(29.9.2016)

• Psema

Může mi někdo vysvětlit, co na týhle přímočarý bejkovině psali 4 (slovy: čtyří!!!) scenáristi? Jinak celkem neurážející béčkový standard. Jen nápadů mohlo být víc než jen v závěrečné půlhodince, jejíž závěr mi pak dokonale připomněl, co nesnáším a zároveň provinile žeru na Resident Evilech - ty epiku předvídající cliffhangery, jímž tvůrci nikdy nedostojí, ale před uřvanou vypalovačkou v titulcích působí tak nehorázně cool. (P.S.: Je celkem zábavný sledovat, jak se z původně dorostenecký feministky stala ufňukaná mamina toužící po penisu a v budoucnu zřejmě i sporáku místo bouchaček.)(20.1.2013)

• LihO

Pekné grafické spracovanie, tradične neúnavná Beckinsale... no úbohý a ničím neprekvapujúci scenár. Miestami mi to až príliš okato pripomínalo Resident Evil: Afterlife. Pre mňa sklamanie.(1.2.2012)

Nový UNDERWORLD není sice špatný film, ale na temnou atmosféru předchozích dílů nemá a proto dávám "jen" 3 hvězdy. Hlavně první díl je pro mě upíří klasikou, spolu s několika dalšími patří k těm nejlepším upírským filmům. PROBUZENÍ je jasná rychlokvaška, několik dobrých akčních scén, pořád skvělá Kate Beckinsale, ale nic víc. 89 minut je na dnešek taky dost málo a na filmu je to znát, je hodně zbrklý a konec je vlastně jenom mezníkem mezi dvěma filmy, další díl můžeme tedy určitě očekávat.(19.2.2012)

Slušně nabalzamovaná čtyřicítka nasoukaná v latexu, zmutovaní vlkodlaci, zmutovaní upíři, zmutovaná holčička a zmutovaní mutanti jeden za druhým permutují v devadesáti minutách slaboduché mutantní vybíjené. Pro nás, kterým přežraný mozkožrout otráveně poklepává prsty na prázdnou dutinu lebeční, veskrze snesitelné a vy ostatní mentální mutanti si raději pusťte Turínského koně, u kterého můžete do zchytření přemýšlet, o čem vlastně byl. V závěrech se určitě vzájemně shodneme, akorát že tohle netrvalo tři hodiny a všichni ti herci se sem tam i pohli.(16.2.2012)