Rychle a zběsile 5

Fast & Furious 5

Rýchlo a zbesilo 5

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 125 min

Snaha a víc prachů je vidět, posun k lupičskému filmu, zlanaření Rocka a absurdní honička s trezorem se cení, ale mě prostě auty posedlé duo Diesel a Walker hrubě nesedí a jejich eskapády mě nebaví. Slabý záporák, ale ta brazilská policajtka byla velmi sexy.(24.10.2011)

Musím říct že takovej akční uragán jsem ani nečekal, nejen že nečekal, já už v něj ani nedoufal, ale hlavně, kamera se nehoupe !!!! Po x letech mám konečně pocit že kamerou stojí člověk a ne starej Bruna ! Při akčních scénách jsem zářil jak Černobyl. Pobavilo mě, že The Rock už si už neříká The Rock, ale Dwayne Johnson. Ono to taky vypadalo blbě, představte si, že jdete žádat o hypotéku a v bance se vás zeptaj kdo vám bude ručit a vy řeknete, skála. Jinak teda pan Johnson je tady velkej jak kráva co sežrala těhotnou žirafu, to se fakt nevidí a taky se mě líbila ta bradka co měl, vypadalo to, jako kdyby vyholil nějakou ženskou mezi nohama a nalepil si to na bradu. Dwayne byl furt namazanej nějakou niveou nebo co, aby se zvýraznila maskulatura a nebo to pocení, on nic nedělal a lilo z něj jak z deštnýho pralesa, to pod ním musela bejt minimálně vana ne ? Protože, kdyby ne, tak by Riu hrozily lokální záplavy. No už ho nechám wrestlera jednoho bláznivýho. Konec konců dopřál mě pár drsnejch hlášek a to se počítá. A ten fight dvou přerostlejch goril Vin Diesel - Dwayne to bylo něco, to až uvidí Arťuchin, tak se naši hokejisti maj s rusákama přístě na co těšit. Vin Diesel je konečně zase zpátky ve hře, už jsem se bál že je pro akci odpískanej i když mě přijde že trošku ztrácí na charismatu, ale pokud nebude nabírat další kila podobný role s přehledem utáhne.(18.5.2011)

Chcete-li zbourat Rio de Janeiro rychle a draze, tak si přivolejte Torettovy parťáky a máte po starostech. Já jsem tedy zastáncem spíše duchovních hodnot, takže rychlé fáro, ke všemu ochotné číčy ani tuny peněz k životu nepotřebuji, ale pokud se mi zmíněné vymoženosti chystá nějaký movitější uživatel nabídnout, tak bych neměl to srdce uvést ho do rozpaků nezdvořilým odmítnutím.(6.6.2012)

Asi ještě větší překvapení než Vřískot 4. Kdyby mi někdo před měsícem řekl, že se u pětky RaZ budu královsky bavit, asi bych ho poslal do... Bohnic. Každopádně parádní (byť šíleně přepálená) akce a explozivní chemie mezi Dieselem a Rockem. Čistá čtyřka. Do Berlína se hodně těším.(8.5.2011)

MOTORISTICKÉ SCÉNY ZOBRAZENÉ V TOMTO FILMU JSOU NEBEZPEČNÉ. VŠECHNY BYLY PROVÁDĚNÉ NA UZAVŘENÝCH SILNICÍCH ZKUŠENÝMI KASKADÉRY. NEPOKOUŠEJTE SE JE NAPODOBOVAT...... /// Fandíte rádi někomu o kom víte že nechcípne? A je vám jedno, že Chevrolet Corvette (Grand Sport z r. 1965) neumí plavat? Pak vás čeká perfektní akcička (byť dětinská!) plná dokonalýho zvuku a smradu benzínu. Tlustej a vousatej (nebo to jsou svaly?) ,,Rock“ hrající si na Elitní jednotku do týhle (hloupý?) akčňárny skvěle zapadá. ,,NEMŮŽEŠ POUŽÍT POKAŽDÝ STEJNOU FINTU! Dannyho parťáci na kolech – triviálnější – prostě BÉČKO!, u kterýho musí každýmu zvlášť dojít, proč ho chce vidět. Jestli za to stojí Rock s ,,melouny v podpaží“ či nadpřirozená síla techniky. MĚLI JSME KLIKU, PŘÍŠTĚ JI MÍT NEMUSÍME! A prej by se mohli usadit! Zajímavá, byť prostoduchá jízda. A vydržte kurva sedět i během závěrečnejch titulků! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak poznám (v Riu) člověka, kterej se nenechá koupit. 2.) Vlastním káru Martina Luthera Kinga. 3.) Rád bych porovnal drsný ,,kukuče“ V.Diesela a D.Johnsona. 4.) Thx za titule ,,Prdlousek“ a ,,jives“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(21.8.2011)

• - Ve scéně honičky s trezorem je možné všimnout si, že se mění velikost, umístění a počet otvorů po kulkách v předním skle Brianova (Paul Walker) vozu. Předtím, než Brian (Paul Walker) odrovná dva policisty na motorkách, jsou ve skle dvě velké díry. Ve chvíli, kdy začne couvat, je tam jen jedna. Když se dívá dozadu, není tam žádná. Poté, co přestane tlačit auto, můžeme si všimnout tří otvorů. (Kroup4)

• - Trezor, který táhli za auty, bylo ve skutečnosti auto obklopené stěnami. Jeho řidič měl ve voze i záchod, aby neztrácel čas vystupováním, které zabralo 15 minut. (IQ Tiqe)

• - Ve scéně, kdy Dominic (Vin Diesel) ničí s pomocí trezoru policejní auta, řítí se přímo proti němu modrožluté auto. Hned v dalším záběru od něj však jede bokem. (Kroup4)