Rychle a zběsile 5

Fast & Furious 5

Rýchlo a zbesilo 5

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 125 min

MOTORISTICKÉ SCÉNY ZOBRAZENÉ V TOMTO FILMU JSOU NEBEZPEČNÉ. VŠECHNY BYLY PROVÁDĚNÉ NA UZAVŘENÝCH SILNICÍCH ZKUŠENÝMI KASKADÉRY. NEPOKOUŠEJTE SE JE NAPODOBOVAT...... /// Fandíte rádi někomu o kom víte že nechcípne? A je vám jedno, že Chevrolet Corvette (Grand Sport z r. 1965) neumí plavat? Pak vás čeká perfektní akcička (byť dětinská!) plná dokonalýho zvuku a smradu benzínu. Tlustej a vousatej (nebo to jsou svaly?) ,,Rock“ hrající si na Elitní jednotku do týhle (hloupý?) akčňárny skvěle zapadá. ,,NEMŮŽEŠ POUŽÍT POKAŽDÝ STEJNOU FINTU! Dannyho parťáci na kolech – triviálnější – prostě BÉČKO!, u kterýho musí každýmu zvlášť dojít, proč ho chce vidět. Jestli za to stojí Rock s ,,melouny v podpaží“ či nadpřirozená síla techniky. MĚLI JSME KLIKU, PŘÍŠTĚ JI MÍT NEMUSÍME! A prej by se mohli usadit! Zajímavá, byť prostoduchá jízda. A vydržte kurva sedět i během závěrečnejch titulků! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak poznám (v Riu) člověka, kterej se nenechá koupit. 2.) Vlastním káru Martina Luthera Kinga. 3.) Rád bych porovnal drsný ,,kukuče“ V.Diesela a D.Johnsona. 4.) Thx za titule ,,Prdlousek“ a ,,jives“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(21.8.2011)

• larelay

asi som naozaj z inej planety,ako cca 24 tisic tunajsich fajnsmekrov... trezor za sportakmi to definitivne zabil a nepomohlo ani, ze som si k tomu supla decko cerveneho. asi som mala radsej viac. tento film sa nedal brat ani len s nadsazkou... dialogy pisal snad Jozko Mrkvicka z osobitnej skoly a rovnaky exot ucil hercov hereckemu umeniu.(27.12.2013)

První film ze série, který jsem viděl - nalákalo mě velmi vysoké hodnocení. Dostalo se mi v podstatě přesně toho, co jsem čekal - velmi pěkně natočené blbosti. Hlášky občas vtipné, občas směšné. Akce celkem masakrální, úplně v ní člověk cítí ten švih a energii, i když se mi - zvlášť v závěru - zdála drobet fyzikálně pohádková. Koukat se na to dalo, v rámci žánru "letní akční výplach" určitě jeden z těch lepších kousků.(25.8.2011)

Musím říct že takovej akční uragán jsem ani nečekal, nejen že nečekal, já už v něj ani nedoufal, ale hlavně, kamera se nehoupe !!!! Po x letech mám konečně pocit že kamerou stojí člověk a ne starej Bruna ! Při akčních scénách jsem zářil jak Černobyl. Pobavilo mě, že The Rock už si už neříká The Rock, ale Dwayne Johnson. Ono to taky vypadalo blbě, představte si, že jdete žádat o hypotéku a v bance se vás zeptaj kdo vám bude ručit a vy řeknete, skála. Jinak teda pan Johnson je tady velkej jak kráva co sežrala těhotnou žirafu, to se fakt nevidí a taky se mě líbila ta bradka co měl, vypadalo to, jako kdyby vyholil nějakou ženskou mezi nohama a nalepil si to na bradu. Dwayne byl furt namazanej nějakou niveou nebo co, aby se zvýraznila maskulatura a nebo to pocení, on nic nedělal a lilo z něj jak z deštnýho pralesa, to pod ním musela bejt minimálně vana ne ? Protože, kdyby ne, tak by Riu hrozily lokální záplavy. No už ho nechám wrestlera jednoho bláznivýho. Konec konců dopřál mě pár drsnejch hlášek a to se počítá. A ten fight dvou přerostlejch goril Vin Diesel - Dwayne to bylo něco, to až uvidí Arťuchin, tak se naši hokejisti maj s rusákama přístě na co těšit. Vin Diesel je konečně zase zpátky ve hře, už jsem se bál že je pro akci odpískanej i když mě přijde že trošku ztrácí na charismatu, ale pokud nebude nabírat další kila podobný role s přehledem utáhne.(18.5.2011)

Vynikající pokračování ovšem podle mě trošku nadhodnocené. Nemůžu si pomoct ale mě coby fanouška téhle série tam prostě chybělo víc aut, víc nádherných ženských (když nepočítám krásnou Gal Gadot) víc toho díky čemu se tahle série dostala tam kam je. A to hlavně díky prvnímu dílu, který je pořád v mých očích nejlepší a zřejmě nebude nikdy překonán. Líbí se mi, že se v tomhle dílu sešla stará dobrá parta z jedničky, nelíbí se mi až přílišná podoba s Dannyho parťáky. To plánování loupeže je až moc podobné a několikrát ohrané, přestože chápu že je to asi cool. Další u mě problém je The Rock. V Kráčející skále jsem s ním neměl absolutně žádný problém a jde o super béčkový film ale tady je The Rock tak topornej, že to snad i úplný lajk pozná. Nevěřím mu jediné slovo a přijde mi, že je tam jen kvůli tomu, že má svaly a je známej. Jinak snad tomu nemám co příliš vytknout. Nechci rozhodně aby tento komentář vyzněl negativně. Film je to opravdu kvalitní a uvědomuju si, že to mohlo dopadnout dááááleko hůř ale u mě tomu pořád něco chybělo a první díl je opět nepřekonán. Třeba to vyjde příště :-))(17.5.2011)