poster

Rychle a zběsile 5

 • USA

  Fast Five

 • USA

  Fast & Furious 5

 • Slovensko

  Rýchlo a zbesilo 5

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 125 min

 • Shit
  ****

  Nehorázná bedna sválů Dwayne Johnson jako elitní policajt proti trošku míň nehorázný, ale pořád bedně sválů Vinu Dieslovi, to se prostě jen tak nevidí, oba jsou v neskutečný formě a jejich pěstní duel mě nechal vzpomenout na řežbu mezi Austinem a Slyem z Expendables, akorát, že tady je ve hře tak o 50-60kg svalů víc. Jinak samozřejmě i mimo Dwaynea a Vina je film extrémně akční a nadupanej a lehce se mu daj odpustit nedostatky ve scénáři.(28.8.2011)

 • kOCOUR
  ****

  Od minule se toho změnilo hodně, hlavně akce hraje na pekelně oldschoolovou strunu a digitální orgie tolik neperou do očí, bohužel scénář je s přehledem asi nejhorši z celé série. Situace typu dva stojí na balkóně / jeden se naoko hrabe v motoru (ale nikdo doopravdy nikdy nic neopravuje!) a někdo z nich řekne Povídej mi o svém otci..., tak ty jsou tak dementní, až to práská dveřma. Série znovu odhaluje své největší úskalí - mytologie vycucaná z prstu po prvním dílu je enormně vratká až neexistující a nikdo tu už od dvojky nemá co hrát. Z Lina ale se stává čím dál tím lepší akční režisér (první přepadovka a hlavně finále - především část na mostě - jsou geniální, respekt) a není proč se na něj zlobit, v těch testorenových, ale i adrenalinových momentech dodává tu nejlepší možnou kvalitu (a je jich navíc docela dost) a zbytek se s přimhouřením očí dá dost dobře přežít. Kvůli Rockovi, de Almeidovi (vivat Desperado) a zmiňovanému finále mám chuť přihodit hvězdu navíc, ale při vzpomínce na dialogy se mi do hlavy vrací neskonalá bolest. Závěrečný díl nicméně vyhlížím s velkým zájmem. Pokud se všichni sejdou v jednom ringu alespoň ve stávající herecké sestavě a budou si mít i o čem povídat, nebude už co řešit. Dneska vezměte do ruky popcorn, běžte do největšího a nejhlasitějšího kina, co je k dispozici, a nechte se bez výčitek smést vlnou řvoucích motorů, výbuchů, pachu oleje a benzínu a pravého chlapáckého potu, který rozhodně nevoní po jasmínu. Esence sousloví "bezmyšlenkovitý akční výplach" pro letošní sezónu je tu!(26.4.2011)

 • JFL
  ****

  Výtečný akčňák se skvěle inscenovnou akcí, jemuž podtrhává nohy místy směšný scénář a především zoufalá snaha Vina Diesela vystupovat drsně. Obzvláště v konkurenci ultimativně charismatického The Rocka působí Diesel se svou odulou tvářičkou a přísně sešpulenými rtíky jako nazlobený chlapeček. Po nonsensovém mixu středoškolských melodramat a tunningu v "Tokijské jízdě" a senilním mudrlanství "Rychlých a zběsilých" přišel nikoli návrat ke kořenům, nýbrž úderný akční spektákl bravurně propojující dynamiku, kontaktní řežbu a fyzickou destrukci. V zásadě se filmový Need for Speed transformoval v Grand Theft Auto, což značí i větší sepjetí s lokalitou, střídání druhů akce i povaha úkolů a funkce vedlejších postav. Závěr se sejfem taženým dvěma auty náleží mezi choreograficky nejdůmyslnější sekvence akčního žánru, neboť spojuje právě elementy rychlosti a kontroly automobilových honiček, bombastické síly ničení a současně i nadsázku a okatě přiznávanou atraktivnost. Podobné sekvence sice můžeme najít ve filmech Michaela Baye (Mizerové II, Ostrov, Transformers), ale zatímco ty sázejí na money-shoty ohromující svou nákladností, "Rychle a zběsile 5" sází na dynamiku a choreografickou graciéznost. Lze jen doufat, že podobně jako v předchozích dílech série bude i zde potitulková „to be continued“ sekvence předzvěstí obsahu dalšího dílu, protože reboot bez Diesela a Walkera, ale zato s Michelle Rodriguez a The Rockem by byl velkolepým soubojem charismatických titánů.(10.6.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Snímek nekončí závěrečnými titulky. Po jejich skončení je možné zhlédnout scénu uvozující další pokračování. (Coldrex)

 • - Tyrese Gibson si znovu zahrál horkohlavého Romana Pearce, Brianova kamaráda z dětství, který to skvěle umí s rychlými auty. Gibson, který debutoval ve filmu Johna Singletona Tvrďák, natáčel souběžně dva filmy, z placu Rychle a zběsile 5 přelétával do Atlanty, kde natáčel třetí pokračování Transformers Michaela Baye. (MikaelSVK)

 • - Natáčení probíhalo po dobu 4 měsíců, a to v Los Angeles, Atlantě, Portoriku a Brazílii. (Gabushka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace