Velký třesk

Veľký tresk

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 101 min

• POMO

Halucinogénny thrillerový patvar silne béčkového razenia. A tým razením nemyslím iba svietenie ako z televízneho Hustler filmu z 80. rokov či prvoplánovo krkolomné kamerové uhly, ale tiež výber niektorých hercov a vykreslenie ich postáv. Nebyť zopár Banderasovych hlášok a šialeného vývinu deja v poslednej tretine, ktorá podnieti divákovu zvedavosť ako film dopadne, bola by to fakt tragédia. Ono stavať takto lacne vyzerajúci film na sofistikovanom flashbackovom rozprávaní príbehu plného otázok je už samo o sebe hara-kiri.(26.2.2012)

• Nettrass

Je to úžasná strdcovka. Nejprve se mi srdce zastavilo hrůzou ( když jsem zjistil, že je za mnou není ani polovina filmu ) a posléze rozbušilo radostí ( když nastal konečně konec ).(3.12.2011)

Antonio Banderas hraje soukromého detektiva Neda Cruze se kterým se setkáváme v okamžiku, kdy si ho vzali do parády dost nevybíravým způsobem tři ostří detektivové (Kretschmann, Fichtner, Lindo), kteří s ním vedou výslech a chtějí znát všechny skutečnosti o případu ke kterému si ho najal zkorumpovaný bývalý boxer, který byl předčasně propuštěn z vězení kam byl poslán na doživotí za vraždu vlivného mafiána. Ten si pět let dopisoval s krásnou striptérkou s tajemným jménem, ale zdá se, že dotyčná existuje jen na fotografii, protože ji nikdo nikdy neviděl a v baru, kde dříve pracovala ji také nikdo nezná. Soukromý detektiv se tak nechtě dostal na stopu bizarní konspirace vedené šíleným fyzikem razícím teorii Velkého třesku, kterou chystá odstartovat a proměnit ji v praxi za asistence ještě zvrácenějšího fyzika, který proto, aby byl milován neváhá dát vsázku svoji úchylku. A aby to nebylo málo, detektivovo pátrání je lemováno mrtvolami, vyslýchajícím poldům nejde ani tak o to vyřešit zdárně jeden rutinní případ a ve hře jsou i diamanty v pohádkové hodnotě. Na jeden thriller je těch motivů až příliš, ale jejich vzájemná koexistence je přinejmenším pozoruhodná. Stylová režie Tonyho Krantze je pestrou snůškou bizarních nápadů a originalit at už se to týče řady bizarních postav nebo motivů z nichž jeden přejde v menší přednášku z fyziky, ale pořád bylo na co se dívat. Banderas hraje zajímavě a nechybí mu charisma, Sam Elliott si svého šíleného fyzika užívá, Sienna Guillory se vytasi s dokonalým tělem, Autumn Reeser uvidíme v odvážné milostné scéně a trojice pánů Lindo, Kretschmann a Fichtner si střihly opravdu nechutné vyšetřovatele. Jen ta fyzika byla přece jen na tajemný thriller vysmívající se žánru noir-detektivek přece jen trochu moc obtížně stravitelná, ale jinak film byl zajímavý. 80%(22.2.2011)

• Dannysek4U

Ve svy podstate snad i sympaticka, nicmene porad strasliva a dost mizerne natocena haluz, ze ktery chvilema az boli hlava. Ale Sienna Guillory... vrrrr!(18.9.2012)

• Radiq

Hrozná slátanina. Banderas snažící se mluvit temným hlasem je jenom začátek, kterej už sám o sobě stojí za to... jako za prt. Pak přijde jedna šukačka, kterou bych nazval jednou z nejtrapnějších a nejmíň sexy šukaček, co jsem kdy ve filmu viděl, protože vzrušená baba u toho odříkává nějaký teorie o různejch fyzikálních kravinách a je hrozně okatý, že to hraje (jak herečka, tak i asi ta postava v tom filmu). Samotnej děj je v podstatě jenom blbost obalená v kecama o teorii velkého třesku a většině těch fyzikálních keců stejně nerozumíte. Big Bang by se to ani nemuselo jmenovat, protože ten děj se uplně klidně mohl motat třeba kolem výrobny palačinek... Konec už jenom završuje trochou akce, která je dost přehnaná a trapná. Jediný, co se mi na tom líbilo, byl někdy ten vizuální zjev některejch záběrů a maličko eště nějaký takový fluidum, který z toho sem tam stříklo...(13.6.2011)

• - Clifton Collins Jr. byl původně obsazen do role detektiva Poleyho. (Taninaca)

• - Ed Limato, slavný filmový agent, který pracoval například s Richardem Gerem nebo Melem Gibsonem, se dle vlastního vyjádření do filmového scénáře na první pohled zamiloval. Účast ve filmu nasměroval bezprostředně Antoniu Banderasovi, jemuž se shodou okolností scénář zalíbil stejnou měrou. (Conspi)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v okolí mesta Spokane, ktoré sa nachádza na severozápade USA v štáte Washington. (MikaelSVK)