Velký třesk

Big Bang, The

Veľký tresk

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 101 min

Antonio Banderas svůj desperádovský stín nepřekročil.(27.2.2011)

kvantová fyzika je fakt sranda ;-)(14.4.2011)

Průměrný příběh, vyníkající Banderas a zbytek hrůza. Takhle nějak bych zhodnotil tenhle snímek. Celý film to tady táhne Antonio, do kterého bych neřekl, že umí takto dobře hrát. Divná kamera, nudné scény, hrozný scénář. Za mě slabší průměr, a to jen kvůli Banderasovi, jinak by to šlo hodně níž.(4.12.2011)

Konečně zase jednou film s Antoniem Banderasem, kterému můžu dát vyšší hodnocení. Vzhledem k tomu co jsem od něj viděl naposled jsem měl obavy, ale překvapilo mě to svou stylovostí a hravostí ve vizuálu. Úvod naprosto dokonalá kopie soukromých oček ze starých detektivek. Vizuálně po celou dobu jasnost a k tomu trocha psychedelie a hrátek s detaily. To se mi líbilo hodně. Vadilo mi, že vyšetřovatelé vyslýchající Neda, byli příliš statické postavičky, nebylo pro ně více prostoru všichni tři fajn herci. Navíc můj oblíbený William Fichtner zase v tom co mu sedí nejvíce, ale tentokrát přenesené do další úrovně, to bylo bezva. Robert Maillet drsný obřík, jehož zjevování se mělo v sobě punc tajemna i nesmyslu. Navíc ty dialogy, které mohou znít chaoticky, nepřehledně, nesmyslně ale přitom jsou promyšlené, vyloženě vedene tak aby to vše vyznívalo tak jak mělo. Skvěle seskládaná mozaika líčení příběhu, práce se scénami. Určitým způsobem to má v sobě prvky kultovních filmů zdřívějška. A k tomu atmosféra, kterou jsem si užíval. Váhal jsem mezi maximem a kouskem níž, ale to katastrofické vyznění na konci mi nesedlo, takže jdu s hvězdama na čtyři. Některé narážky a hlášky mě bavily nadmíru, jinak jsem se bavil výborně po celou dobu, což jsem od tohoto filmu zrovna nečekal. 8/10(9.4.2013)

Ty vole, Tono tam valí hlášky jednu za druhou ako Bruce Willis v The Last Boy Scout !(13.2.2011)