Velký třesk

Big Bang, The

Veľký tresk

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 101 min

Noirovka a Antonio Banderas. Těšil jsem se na tento snímek jako krtek na nové kalhoty. Tenhle žánr prostě miluju. Dostal jsem to i z kapsama. Hned na počátku je nádherná scéna. Soukromé očko Ned sedí ve své kanceláři čelem k oknu, za oknem problikává neónový červený nápis HOTEL a v jednom tom probliknutí se za zády Neda "zjevuje" jeho následný zákazník - nádhera. A následující dialog je něco krásného. DIALOG : ANTON - Jste soukromé očko ? NED - Jo. Býval jsem soukromým uchem a možná se stanu i soukromým mozkem, tak si tak cestuju po lidském těle. ANTON - Bla, bla, blá. Chci aby jste někoho našel. NED - Někoho konkrétního, nebo to může být kdokoliv ? ANTON - Jmenuji se Anton. Říkají mi Profík.. NED - Poslyšte, dnes se ke mě svět chová, jako pes k hydrantu a navíc mám ........ a tak dále, jako ukázka to stačí. Dialog je delší, a je plný ironie i černého humoru. Nakonec dojde i k dohodě. Jde o ženu a ta se musí najít. CITÁT - Da. Něco tak blbího jsi neviděl ani v zrcadle......... Aforismus, ironie, citáty, humor, vize, věda, ponuré prostředí a krásné ženy. Nádherná scéna je okolo 30 minuty CITÁT - Jsem pohřešovaný tvým srdcem........ Lexie a její tanec se do příběhu krásně hodil. Nádherná je i cesta autem do Nového Mexika. A na řadu přijde i vtipný sex. Asi už vás nudím těma kecama a tak konec. Ten film si někde sežeňte a podívejte se. Alespoň za jedno kouknutí ten snímek stojí. CITÁT - Kecy, kecy......... A přidám ještě jeden citát - Proč mají muži bradavky ?......... Finální třesk je úměrně katastrofální - Lex Parsimoniae. Ve filmu mimo jiné hrají Antonio Banderas jako soukromé očko Ned Cruz, Robert Maillet jako Anton "The Pro" Protopov nebo Sienna Guillory jako Lexie Persimmon.(26.3.2012)

• terunka003

Akční, zvláštní, kriminální × nemastné neslané. Ono to asi nebylo tak špatné, ale něco mi v tom vadilo. Asi ta snaha o Marlowa, snaha o ležérní styl, který se kombinuje s drsností a suchostí soukromého detektiva. A astrofyzikové a molekulární nadšenci mi tam přišli trochu mimo, chvílemi to vypadalo jako v jiné dimenzi. Film si nepouštějte po obědě, jinak u něj usnete. ..a z těch 30 miliónů v diamantech bych postavila novou laboratoř, abych mohla zkoumat další elementární částice, které se nacházejí v atomech.. (23.2.2011)

• ConanVJ

Tak tento film mě spíš nudil než bavil. Akce v něm je pomálu, navícmá film takový zvláštní barevný filtr. Jediný co mě tak nějak u filmu drželo, bylo to, že jsem se chtěl dozvědět jak to dopadne a čekal jsem i nějaké výživnější finále. To ale taky nepřišlo.Za mě 20% :)(26.11.2012)

• SeBig

Čekal jsem aspon trochu akční podívanou ale vzešla ztoho nudná, komiksová detektivka ve které jde opravdu o hovně. Scénáristé si nejspíš museli něčeho šlehnout to samý rejža. Banderas dělá xichty jako by byl zhulenej, vlastně celý film je vyhulenej až na to že to o zhulencích není. Furt tam melou pátý přes devatý samá chemije, fyzika, proton, elektron vtomhle filmu mleli sračky a po akci ani stopa. Jediný co se dá hodnotit pozitivně je styl natočení, prostředí a efekty.(10.6.2012)

• MartinezZ

11.2.2011 ~ Přiblblá béčková slátanina s useknutou patou a hlavou ve ždímačce. Víte, jak poznáte, že to jde s hercem do kopru? Že hraje v takovýhle hovadinách. Antonio Banderas tone v bahně. ~ Má to vypadat stylově a ulítle, jenže je to debilita s Banderasem v hlavní roli. Neúspěšný policajt a ještě méně úspěšné soukromé očko dostane džob od ruského hromotluka, který se po dopisech zamilovat do striptérky, které mu do basy psala. Když jí ale sdělil, kam ukryl svoje krvavé diamanty, nečekaně psát přestala. A on chce zpět ji i šutříky. Antonio se tak vydává po stopě, která vede přes jednoho úchyla k dalšímu magorovi, až končí u ťáblého multimilionáře, co si pod zadkem postavil urychlovač, aby mohl sledovat vznik vesmíru a zřejmě i Hejlovy Jiné objekty. Imbecilní finální rozuzlení je tak ... imbecilní, že je to už jen třešnička a do finální díry by tak měli být shozeni všichni, co měli s touhle koninou co kdy společného. A Antonio dvakrát. ~ 0,5*(30.4.2013)

• - Clifton Collins Jr. byl původně obsazen do role detektiva Poleyho. (Taninaca)

• - Jedným z alternatívnych názvov snímky bolo aj označenie The Diamond Job. (MikaelSVK)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v okolí mesta Spokane, ktoré sa nachádza na severozápade USA v štáte Washington. (MikaelSVK)