poster

Meruňkový ostrov

 • Slovensko

  Marhuľový ostrov

 • anglický

  Apricot Island

Drama / Romantický

Slovensko, 2011, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pm
  ****

  Dotek starších artových filmů, které mám ráda. Dotek léta, prázdnin a dětství, které s příběhem nemají nic moc společného. Výborná hudba Juraje Dobrakova a spousta drobných hezkých detailů. Snaha pochopit život? Tak jo, proč ne... přitom vědět dopředu, kolik minut se na plátně ohřeje György Cserhalmi, zřejmě bych ani nešla do kina.(17.4.2012)

 • Sandiego
  **

  Návrat městské dámičky do smysluplného přírodního rámce Žitného ostrova, kde nalézá potlačované instinkty a vášně v náručí dvou bratrů. Oslava animální přirozenosti potlačující jakékoliv nacionální vášně a svoji vypjatostí měnící povrchní životní tápání v osudovou tragédii. Nebýt silně senzuální kamery a podmanivé hudby, asi bych neměl sílu dodívat se na tento pseudofilosofický návod pro život do konce. Navíc Szidi Tobias opravdu není dobrá herečka a v řadě scén se mi doslova protivila.(21.7.2013)

 • Toto
  **

  Každý kto s ňou pichal, otrčil kopytá.(4.2.2013)

 • troufalka
  *****

  Příběh si vychutnáte mnohem víc, když si nepřečtete oficiální text distributora. Kdo udělal tu chybu jako já, přesto mu to nezabrání vychutnat si jedinečnou atmosféru s vůní meruňkového moku a chlapského potu. Zvolené prostředí a výběr herců přispělo k natočení snímku, na který jen tak nezapomenete.                                                                                                        Challenge Tour říjen 2015: 30 dní se světovou kinematografií(5.10.2015)

 • Flego
  ***

  Moje očakávania boli ďaleko väčšie. Naša kinematografia sa snaží dostať zo zajatia náročných psychologických filmov minulosti, na ktoré nikto nechodil, ale toto je krok späť. Na námete ženy medzi 3 mužmi by nebolo nič zlého, ale scenáristické motívy konania jednotlivých postáv boli niekedy značne nezrozumiteľné. Aj režisér zrejme ešte nedorástol na veľký film. Slabší priemer.(8.7.2012)

 • - Dej ľúbostnej drámy je zasadený do prostredia Bodzianskych lúk na južnom Slovensku. (BathoryMan)

 • - Autor scenára Peter Lipovský je v skutočnosti manželom predstavitelky Bábiky, herečky Szidi Tobias. (BathoryMan)

 • - Pre finančné dôvody a tiež pre nevyhovujúce poveternostné podmienky sa výroba filmu natiahla na 5 rokov. (BathoryMan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace