Coriolanus

Coriolanus

Drama / Thriller / Válečný

Velká Británie, 2011, 122 min

Volná adaptace jedné z méně slavných Shakespearových her, zasazená do současnosti, vyprávějící silný příběh člověka, který je přímý, charakterově nezkorumpovaný, syrový ve svém projevu. Velkou část úspěchu sklízí silné herecké osazení, bohužel děj se často vleče, interiéry i exteriéry nejsou příliš rozmanité a přijde mi, že i chybí precizní dotažení, které bych od režiséra Fiennese očekávala. I tak se ale jedná o jedinečný snímek a myslím, že Ralph má od role herce k roli režiséra velmi slibně nakročeno!(19.4.2012)

Shakespeare servírovaný za syrova. Zdánlivě nesourodé spojení realistického pojetí se současnosti a archaických, vznešených slov ažbětinského dramatika nakonec překvapivě funguje. Co na v některých komentářích zmiňovaném přehrávání? Tohle je divadlo a nikdo nikdy netvrdil, že to divadlo být nemá. Fiennes se podíval na méně známou Shakespearovu hru nově, s čistýma očima. Poselství zůstává, aktuálnost hry není nijak zmenšena ani 400 (nebo kolik) let od jejího vzniku. Coriolanus ji "jen" obaluje poněkud netradiční formou (na Shekespeara) a tato aktualizace klasiky se mu daří téměř na výbornou. Nevidím zas takový rozdíl oproti Titovi od Julie Taymor. Ta také klasika aktualizovala a to mnohem odvážněji. Coriolanus se povedl, překvapivě povedl, i když k dokonalosti ještě něco chybí.(19.7.2012)

• Tuax

Opravdu velmi těžko stravitelné pojetí tohoto filmu. Až vyloženě ke konci, jsem si na to trochu zvykl, do té doby to bylo spíše utrpení. Ono je těžké skloubit divadelní proslovy s filmovým vizuálem. Moc se to nepovedlo a ani to na to nemělo vyhlídky. Navíc ty dialogy a mluva působily tak jak měly, dobově pasovalo to na historické drama a ne na vizuálně současnou válku, díky tomuto spousta míst vyznívala spíše komicky než jako drama. Výprava slušná, jakoby TV prostřihy a záběry na události vypadaly docela uvěřitelně. Herecky velmi slušné, díky hercům a tomu co předvedli se nakonec dostávám na dvě hvězdy. Protože scénáristicky mi to přijde hrozně zabité. Je to těžko koukatelné, nedá se to chvílemi vůbec brát vážně při dialozích o krvi a mečích a oni se zde ohánějí samopaly... Jakoby byli všichni pošahaní a nevěděli co říkají. Což tak nebylo, ale chvílemi to tak působilo. Květnatost řeči vůbec nepasovala k tomu co bylo k vidění na obrazovce. Tenhle kříženec divadla a hraného filmu se nepovedl, je to nechutný mutant. 3/10(24.7.2012)

Příběh z nejstarších, o zradě, moci a nevyzpytatelnosti lidské povahy zasazený do + - současného Srbska. Shakespearovy verše tnou do živého, i když místy v moderním prostředí působí hodně zvláštně. Velice dobré herecké výkony, až na místy přehrávajícího Fiennese. Butler je vynikající stejně jako máti Vanessa Redgrave. Akce je povedená, řádně krvavá. Jsem si ale jistý, že tenhle snímek bude po chuti málokomu. Zrádce?! Takový lid ať shoří na dně pekla!(7.7.2012)

• POMO

Hystericky prehrávajúci Ralph Fiennes v divnom a ťažko stráviteľnom filme, ktorý mieša shakespearovské dialógy so streľbou zo samopalov, politickou rebéliou a krvavým násilím. Nuda a rozpaky, s jedinou dobrou scénou s excelujúcou Vanessou Redgrave.(21.6.2012)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné divadelní hry Williama Shakespeara z počátku 17. století. (Terva)

• - Názov filmu sa objaví v samom závere. (Johnny.ARN)

• - Natáčení probíhalo v srbském Bělehradě, uvažovalo se ale také i o Rumunsku nebo Chorvatsku. (Brousitch)