Srbský film (festivalový název)

• Srbsko

Srpski film

• Srbsko

Српски филм

A Serbian Film

Horor / Thriller / Mysteriózní / Drama / Erotický

Srbsko, 2010, 104 min (SE: 95 min)

Nemanja Jovanov

Sky Wikluh
  • PinokKio

Věřím, že jako film v rámci exploitation hororu je tohle více než dobré, jak zde spousta z vás píše. Dějová osa a myšlenka filmu není špatná, ovšem to snuff pojetí už je u mě za absolutní hranicí. Tohle prostě není téma pro mne. A jelikož hvězdičky jako hodnocení mají zároveň doporučovat, u tohohle filmu to v žádném případě neudělám. Proto odpad.(4.12.2011)

Jeden z řady filmů, které pověst předchází na míle daleko, ale když se k nim divák konečně dostane, tak zjistí, že nic není tak horké, jak se na první trailer zdá. Ano, je to nechutně perverzní a zvrhlé daleko za hranou, ale zvracet a utíkat ze sále může pouze naprostý filmový laik. Navíc první hodinu žádnou prasárnu ani neuvidíte. Nakonec se ještě ukáže, že jedinou trefou do černého je nenápadná scéna setkání Milošovy manželky s jeho bratrem, která toho o údajném úpadku společnosti řekne mnohem víc než následná exploatace.(1.9.2016)

Kdyby tohle dostal do ruky pořádný režisér, který si i umí pohrát se záběrem, mohla z toho být celosvětově propíraná megaudálost - křestani by podřezali jeho kočku, feministky by ho desetkrát za týden vykastrovaly a znovu mu ty koule přišily. No prostě lekrace. Takhle je to "jen" plytčejší Haneke na býčím afrodiziaku. Pointě tleskám, tohle by si jen tak někdo nezkusil.(6.2.2011)

• -bad-mad-wolf-

Přes veškerou svou kontroverznost se mnou Srpski film nehnul. Hojně komentovaná scéna s novorozencem je sice nechutná, jinak ale určená čistě pro odpuzující efekt; mnohem drsněji vyznívá ke konci filmu zjištění titulní postavy, do koho to vlastně strká péro. Závan něčeho jiného, než čiré pošahanosti, přijde až pár sekund před závěrečnými titulky - je fakt, že ať děláte cokoliv s kýmkoliv a jakkoliv, vždycky se najde někdo, kdo se tím bude dobře bavit. Pokud už jste na tenhle film narazili, doporučuji informační zhlédnutí. Mnohem více ale doufám, že si tuhle zvědavost narozdíl ode mě odpustíte.(5.9.2010)

Tak jedno se tomuto filmu upřít nedá.. a to, že člověku (minimálně při scéně s novorozencem) je až nepříjemné se na film koukat. Jinak ale, co se toho obrovského halo, které se okolo tohoto snímku vytvořilo... zase tak těžce brutální to není. Mám za to, že existuje hafo ještě extrémnějších torture porn kousků. Takže, když si to budete chtít pustit, tak určitě ne, že je to jenom o brutalitách... je to hlavně o násilí jako takovém.. jo a taky o šukání :)(27.6.2011)