poster

Bílý Elephant

 • USA

  Elephant White

 • Slovensko

  Nájomný zabijak

 • Velká Británie

  Elephant White

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 91 min

Režie:

Prachya Pinkaew

Scénář:

Kevin Bernhardt

Kamera:

Wade Muller

Hudba:

Robert Folk
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lacike
  *

  Predstavte si klasický Thajský lobotomizujúci akčniak, ktorý postráda akúkoľvek logiku. Odmyslite si neskutočné kaskaderske sceny. Čo vám ostane? Béčkovo prehravajúci Kevin Bacon. Aby som bol férový, tak v druhej polovici filmu sú dve väcsie prestrelky. Ale jedna je priemerna a druha mizerna. Proste nic extra. No a nejake bitky? No mame tu par niekolkosekundovych stretov v ktorych sa predvedie Djimon Hounsou. Ale nie natolko, aby ste kvôli tomu museli tento film vidiet za každú cenu. Vlastne vám uplne staci vidiet trailer. 2/10.(26.6.2011)

 • ecceHOMMO
  **

  Kontroverzný snímok. Kontroverzný svojou kvalitou. Skvelé scény striedajú naozaj mizerné. A samotná pointa, čoby nehorázne predvídateľná na mňa pôsobila rušivo a zkazila mi ešte viac dojem z filmu...... **/***(1.11.2011)

 • ywo666
  ****

  Mohol to byť perfektný film. Nechýbalo veľa a dalo by sa povedať, že mal hĺbku. Bacon sa pohybuje na hrane solídneho herectva a trápneho prehrávania, ale nakoniec prevláda pozitívnejšia možnosť. Djimon Hounsou je podľa mňa dobrý herec. Tu skôr ako herectvo ale dokazuje, že dlhoročný tréning boxu a kung fu je k niečomu, aj keď so skutočnými martial arts borcami sa srovávať nemôže. Scénar má pár dobrých vychytávok, ale aj kopec dier. Prachya režijne niektoré scény zvláda dobre (najmä akcia) ale v niečom zlyháva. Celkovo hodnotím film na 70%, ale nechýbalo veľa a mohol to byť skutočne dobrý akčný thriller po ktorom by zamrazilo na chrbte.(15.5.2011)

 • ARI50
  ****

  Velmi spokojeny stouhle akči tematikou velmi pusobive vyvraždovani gangu neuprosny a drsny Djimon.(12.11.2011)

 • sedm.1
  odpad!

  V popisku filmu musí být určitě chyba. Režie: Prachya Pinkaew ??? Ten Prachya Pinkaew, co dal filmovému světu 2 díly Ong-Bak a Chocolate? Jedny z naprosto nejdokonalejších, nejúžasnějších a jednoduše nejlepších martial arts filmů vůbec? Nesmysl!!! Tomu nemůžu zkrátka uvěřit. Bílý Elephant je totiž čistě odstrašujícím případem akčního filmu, který si chce zasloužit uznání a úspěch především svou hlubokou a důmyslnou myšlenkou, ovšem výsledek je doslova katastrofální!!! Ona celá myšlenka a rádobynevšední duchovní pojetí snímku totiž spíš než punc originality a zábavnosti vyvolává dojem zmatenosti a tvůrčí neschopnosti, čehož si jistě bylo vědomo i ústřední herecké duo, které zvolilo i adekvátní výrazy ve svých zoufalých tvářích ku kvalitě filmu, tudíž výraz v momentech dramatických flegmatický a v akčních pasážích tento výraz změnili pak na nelítostnou nasranost, ovšem ne ze zápalu v boji, ale do čeho je to jejich agenti namočili. Zápletka je samozřejmě zcela tuctová, špatně a nezáživně zpracovaná, akce je bez koulí, bez efeku a bez nápadu, dějový spád nulový a postavy ploché a nevýrazné. Film nedosahuje ani žádné vyšší úrovně díky napětí, přítomné, thajskem načáchlé atmosféře, či jakýmkoliv jiným filmovým prostředkem, prostě nula. Bílý Elephant je zkrátka zbytečný a nudný akční film, snažící se zaujmout a vyvolat pozornost důležitým poselstvím o poměrech v thajských bordelech, ovšem ve výsledku se jedná o banální a naivní pohádku, kterak nemilosrdný žoldák se díky osvícení ku prozření uzívaně prostřílel. Hrůza!!!(15.11.2012)

 • - Hned v úvodu filmu můžeme v Bangkoku vidět reklamní poutač na film The Expendables (2010). (Terva)

 • - Natáčelo se v Thajsku v Bangkoku. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace