Bílý Elephant

Prachya Pinkaew

Wade Muller

Robert Folk

Peter Safran

Mohol to byť perfektný film. Nechýbalo veľa a dalo by sa povedať, že mal hĺbku. Bacon sa pohybuje na hrane solídneho herectva a trápneho prehrávania, ale nakoniec prevláda pozitívnejšia možnosť. Djimon Hounsou je podľa mňa dobrý herec. Tu skôr ako herectvo ale dokazuje, že dlhoročný tréning boxu a kung fu je k niečomu, aj keď so skutočnými martial arts borcami sa srovávať nemôže. Scénar má pár dobrých vychytávok, ale aj kopec dier. Prachya režijne niektoré scény zvláda dobre (najmä akcia) ale v niečom zlyháva. Celkovo hodnotím film na 70%, ale nechýbalo veľa a mohol to byť skutočne dobrý akčný thriller po ktorom by zamrazilo na chrbte.(15.5.2011)

Ploskonosý Nouplisák, jemuž by daleko víc slušela role amputačního chirurga ze Sierra Leone, deratizuje Bangkok od obchodníků se žlutým masem. Obchodníci jsou zoufalí, protože ho nemohou najít. Ani se jim nedivím! On dvoumetrový černoch napíchaný steroidy děsně snadno splyne v Thajsku s davem a vystopovat ho musí být jako hledat smrkový kmen v kupce sena. Přitom pokud by je napadlo vystřelit na ulici davu deset centimetrů nad hlavami, trefili by ho rovnou do srdce. No nevadí, i tak by to býval byl docela slušný, hutný akčňák, kdyby se celým filmem nepoflakovala ta ťamaská holčička, která sveřepě trousila budhistická dogmata, kdyby ten bílý slon tak přechytřele nečuměl a kdyby měl uvolněně hrající pan Slanina trochu více prostoru. Takhle má ateistický divák akorát chuť konvertovat k tomu indickému pupkáči, střelit se do hlavy a začít znovu. Nicméně hochům, kteří si na hajzl nosí pod paží místo Playboye katalog zbraní a střeliva, poskytne tento film, za předpokladu, že mají rychlou ruku, nejedno lepkavé potěšení.(23.5.2011)

Velmi kvalitní B-éčko, které vypadá jako by někdo "uhladil" ty nejlepší 80.kové pecky. Spousta střílení, zejména docela netradiční odstřelovačka dostane hodně prostoru, pár efektních soubojů, celkově sympatické a chytlavé. Neurazí, pobaví... Jo, líbilo se mi to.(1.2.2012)

• ecceHOMMO

Kontroverzný snímok. Kontroverzný svojou kvalitou. Skvelé scény striedajú naozaj mizerné. A samotná pointa, čoby nehorázne predvídateľná na mňa pôsobila rušivo a zkazila mi ešte viac dojem z filmu...... **/***(1.11.2011)

• Chrustyn

Prachya Pinkaew světu ukázal kousky Tonyho Jaa, ale přesto bylo vidět, že o režii toho moc neví. Naštěstí to akrobatické a bojové schopnosti Tonyho Jaa zakryly. Tentokrát už však Tony k dispozici není a režisér se pokouší o smrtelně vážný akční film. K ruce si přibral prakticky zapomenuté herce a natočil něco neuvěřitelně špatného, hloupého a ničím zajímavého a ve výsledku srovnatelného s čímkoliv, co nám v posledních letech předvádí obtloustlý Seagal.(3.4.2015)