Písně by neměly umírat

Спасибо, Ратили!

(Sovětský svaz)

Dobrodružný / Drama

Sovětský svaz / Československo, 1983, 87 min

Pocta opeře a Gruzii (příroda, lidová hudba), v níž Smetanův žák pomáhál rozvinout národní obrozzení gruzínské.(26.4.2011)

Film moc zabavy neprinese a Vit Olmer jako operni pevec taky nevypada moc uveritelne:-). Za Kavkaz a gruzinske sborove choraly ale rad pridam hvezdicku. Bylo hezke, kolik ceskoslovenskych filmu bylo venovano ruznym osobnostem.(27.3.2012)

• brooklyn73

Film film vyroben za spoluprace studia Barrandov a Kinostudia Gruzia - Film Tbilisi za ucasti Sovexportfilmu SSSR a Ceskoslovenskeho filmexportu CSSR. Reziserem byl Georgij Kalatozisvili.(22.1.2011)

Pražské a gruzinské exteriéry a interiéry krásné. Hudba a zpěvy také (těch tam ale mělo být mnohem více!!) Dialogy je lepší neposlouchat....(11.3.2014)

Velmi pěkný oddechový film o umělci, o němž je u nás doma stále velmi málo známo a znají ho spíš jen hudební odborníci a historikové. Josef Navrátil spojil svůj umělecký život se zemí na Kavkaze a výrazně přispěl ke zmrtvýchvstání a rozvoji gruzínské lidové písně. Odmítaný doma stal se miláčkem Gruzínců. Film by zasloužil o hvězdičku víc, ale musím mu jednu strhnout za to, že velmi naivně se vše odehrávalo v češtině. Těžko by také někoho přesvědčil, že italská pěvecká diva by si z fleku vypůjčila gruzínské noviny (psané snad rusky) a plynně by z nich četla o požáru Národního divadla, přičemž by vše přímo překládala do češtiny... Ale jinak - všechna čest. Výborná koprodukce. Samotný název by měl být i pro nás mementem. Naše mladá a nejmladší generace už také zapomíná zpívat nejen české písničky, ale dokonce česky...(2.8.2016)

• raininface

Nezapomeňte na Navrátila! Podle tohohle amatérského filmečku to zřejmě byl jeden z předchůdců Járy Cimrmana.(10.8.2016)