Pandořina skřínka

Scénografie:

Bohumil Heš

Kostýmy:

Bohumil Heš

Lulu je vlastně typická femme fatale a Pandořina skříňka film noir.(10.9.2009)

Nacištine sice absolútne nerozumiem, ale tých písaných konverzácii tam neprebehlo až toľko, aby som si nedomyslel o čo tu v skutočnosti ide. Lulu je slabomyseľná pardon slobodomyseľná ženská, ktorá neváha siahnuť na biceps kdejakému póvlu z ulice. Keď sa prevalí že jej očiam, úsmevu a účesu na kastról podľahla celá tlupa someliérov lacného vína zo súdobého Lidlu jej oficiálny a výzorovo obstojný drahý to vyrieši po svojom, svadbou. Najskôr preto, aby svoju drahú (čítaj majetok) Lulu priviazal krátkou reťazou o šporák. Luluino podbruško však neustále prahne po permanentných násoskách a celulitídových ksichtoch. Takže nasleduje príklad ich žiarivej kariéry... V živote by som nepovedal, že mňa ktorý i porno kuká s dabingom môže baviť takáto nemá fosília.(12.4.2013)

• Hejtmy

{46/1001} Louise Brooks je na pohled fakt hezká holka, ale to je bohužel jediný klad tohoto filmu. Dívat se více než dvě hodiny jak svádí jednoho chlapa za druhým, to mě opravdu nebavilo. Čekal jsem hlubší příběh, zajímavější zápletku, ale film je jenom povrchní pohled na charakter hlavní hrdinky. Prvních pár minut je zajímavých, ale pak se omýlá to samé dokola a dokola. Ještě jeden klad by se vlastně našel, závěrečná "vánoční" pasáž v Londýně má docela spád a je o mnoho lepší než celý film předtím. 15%(20.9.2010)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 125 nejlepších neanglicky mluvených filmů - 125 Greatest Foreign Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(19.11.2009)

(1001) "Je divný, že chlast člověk na dluh dostane, ale chleba ne."(26.11.2009)

• - Režisér G.W. Pabst do role Lulu téměř obsadil Marlene Dietrich, ačkoliv sám preferoval Louise Brooks. Marlene už dokonce čekala v jeho kanceláři na podepsání smlouvy, když vtom přišel telegram se zprávou, že Louise roli přijímá. (Babous)

• - Pabst byl ve své době velmi kritizovaný za to, že "naši německou Lulu hraje Američanka". Až čas ukázal, že Louise Brooksová byla výbornou volbou. (Cimr)