Pandořina skřínka

Scénografie:

Bohumil Heš

Kostýmy:

Bohumil Heš

(1001) "Je divný, že chlast člověk na dluh dostane, ale chleba ne."(26.11.2009)

• Hejtmy

{46/1001} Louise Brooks je na pohled fakt hezká holka, ale to je bohužel jediný klad tohoto filmu. Dívat se více než dvě hodiny jak svádí jednoho chlapa za druhým, to mě opravdu nebavilo. Čekal jsem hlubší příběh, zajímavější zápletku, ale film je jenom povrchní pohled na charakter hlavní hrdinky. Prvních pár minut je zajímavých, ale pak se omýlá to samé dokola a dokola. Ještě jeden klad by se vlastně našel, závěrečná "vánoční" pasáž v Londýně má docela spád a je o mnoho lepší než celý film předtím. 15%(20.9.2010)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 125 nejlepších neanglicky mluvených filmů - 125 Greatest Foreign Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(19.11.2009)

Spíše za 4 hvězdičky, ovšem s femme fatale totale Louise Broox bychom to měli za pět. Ne že bych během filmu párkrát nezívl, ovšem fajnšmekrový momenty bičují snímek o patro výš. Lulu je pěkná coura. Opravdu pěkná (zvláště v aktu sedm). Je vypočitavá až na kost anebo je v tom nevinně jako andílek. Divák si může vybrat. Ovšem ten diagonální pád z výšin do hlubin bych nepřál ani mrše. Tu se na vás nalepí starý páprda, který se raději fechtovně zastřelí, poté otěže převezme jeho vyparáděný uvzlykaný synek, do toho to stihne ještě jakýsi pan důchodce a aby pestrosti nebylo málo Lulu má i svoji lesbickou tajnou obdivovatelku, egyptského pašu (či kýho čerta) a celý ten záviděníhodný ansábl uzavře jako zlatá třešinka na dortě samotný páně Jack Rozparovač. A pak že prý Jak Snadné Je Žít...(17.6.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $53,485Tržby Celosvetovo $57,472(19.1.2010)