Batman vs. Red Hood

Batman: Under the Red Hood

Animovaný / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2010, 73 min

Chris Nolan zmenil Batmana a jeho univerzum vo filmovom médiu k nepoznaniu (o komikse v tomto prípade nemôže byť ani reči), o tom niet žiadnych pochýb. Dnes už aj animáky odohrávajúce sa v klasickom DC Gothame (Robin a veľké množstvo kdejakej pestrofarebnej divočiny) obsahujú nehorázne množstvo temnoty a chorej psychiky. Under the Red Hood je príbeh alternatívny, ktorý vysvetľuje niektoré udalosti z Batmanovho života trochu inak, než sme na to zvyknutí z burtonoviek či nolanoviek, ale je perfektne prepracovaný a to mi vyhovovalo. Temne ladená animácia a hudba, uveriteľný vývoj postáv a zbesilá akcia sú len barlami mohutného (na 75 minútovú stopáž) a kvalitného príbehu. Je to nasiaknuté temnou psychológiou a dospelými otázkami morálky, pomsty či ľudskosti viac než som mohol čakať. Vyvrcholenie je absolútne nolanovské, choré, temné, napäté i dojímavé. Takmer je mi ľúto, že je to len animovaný film, vidieť to prevedené do hraného filmu, asi umriem blahom. (85%)(17.11.2010)

// Solidní, ale Boy Wonder mě nikdy moc nebral, proto ani tahle zjevná hra na city na mě příliš nefungovala. Joker byl ale opět ďábelskej, za něj a slušnou akci - 4*(15.8.2013)

Nejlepší DC animák, hlavně díky vynikajícímu příběhu a skvělé akci.(17.10.2010)

Naprosto dokonalé. Hodně záporáků, svižné tempo, skvělý příběh a dobrá animace. Opravdu jeden z nejlepších DC animáků. Modlím se, aby Marvel taky začal dělat něco tak podobně kvalitního...100%(13.10.2013)

Parádní animák. Batman má proti sobě netradičního záporáka. On to vlastně není záporák, ale jeho bývalý Robin. Taky se tu párkrát objeví Joker a hodí pár svých skvělých hlášek. Mihne se tu i Ra's al Ghul, o kterém jsem se dozvěděl pár zajímavých věcí. Taky občas vystrčí růžky Black Hood. Jinak tohle bylo moje první setkání s Nightwingem, batmanovým prvním Robinem. Jako postav je tu opravdu hodně. Celé je to vlastně hlavně o pomstě a morálních dilematech. I když je to kratší, tak děj hezky ubíhá a má to spád. Docela povedené. "My se zdržíme přes noc? To abych si zabalil kartáček." :D(10.8.2014)

• - Toto je poprvé, co je vyprávěn v některém z filmů či seriálů DC Comics příběh Jasona Todda, druhého Robina. (Caszidy)

• - Režisérka Andrea Romano namluvila jednoho z reportérů. (Caszidy)

• - Číslo, které má Joker na štítku na vězeňském obleku je 11940. Joker se poprvé objevil na stránkách komiksů právě v roce 1940. (TwoFace)