Batman vs. Red Hood

Batman: Under the Red Hood

Animovaný / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2010, 73 min

Vyvedený komiksový kousek. Ani trochu mi nevadilo, že je to animované. Akce nechyběla. Jen by na to neměli koukat děti, jako na pohádku. Protože je v tom docela dost násilí.(21.11.2010)

Veľmi dobrý animák. SUPERMAN: DOOMSDAY sa mi páčil trochu viac, ale inak vyrovnané skóre. Slušná dávka temnoty (nielen obrazovej aj psychologickej), kvantum akcie, neodolateľné Jokerove hlášky. Trochu na škodu (aj keď vyznávačov série to určite poteší) je množstvo postáv, ktoré sú tam často len preto, že ich poznáme a nič dôležité nestihnú spraviť (a niekoľko ďalších je aspoň slovne spomenutých). Píbeh by sa dal určite prepracovať na celovečerák a potom by mierna gulášovitosť určite zmizla. Solidný nasledovateľ Nolanových Batmanov...(1.9.2010)

Wow. Vadila mi tam v podstatě jediná věc: do celkového příběhu a mytologie Batmana mi nesedí "příhoda" s jezírkem plným fosforeskující kapaliny. Kvůli spoilerům nemohu rozvést, ale takováhle fantasy báchorka mi do světa Bruce Waynea nepasovala. Všechno ostatní je na jedničku a skoro nevím, kde mám začít. Na první pohled je zjevná inspirace Nolanovým temným masterpiecem, a tedy i animovaný netopýří muž sází na tklivé hudební linky a ponurost. Navíc je to správně drsné a s divákem se nemazlící. Příběh je bezchybný a správně vypointovaný, finále napnuté k prasknutí. Byl jsem překvapen, protože tak skvělý jsem snímek nečekal. Nejvíce oceňuji vydařené akční souboje, které jsou mixem parkouru, šíleného kung-fu a nefalšovaných drsných barových bitek. Kdo neuvidí, neuvěří. Teď už stačí jen se těšit, kdy se batmanovský animák od stejného tvůrčího týmu objeví příště.(25.10.2010)

Nejlepší DC animák, hlavně díky vynikajícímu příběhu a skvělé akci.(17.10.2010)

Naprosto skvělý Batmanovský film, kde je silný příběh spojen s vynikajícími akčními scénami a parádní partou zlosynů. Stejně jako u hraného Dark Knighta, tak i tady exceluje a všechny ostatní charaktery válcuje přímo geniální Joker, tentokrát v podání Johna "Bendera" Di Maggia. Už jsem dlouho nedal 5 hvězd, normálně bych dal asi 4, ale seru na to!(18.2.2011)

• - Toto je poprvé, co je vyprávěn v některém z filmů či seriálů DC Comics příběh Jasona Todda, druhého Robina. (Caszidy)

• - Číslo, které má Joker na štítku na vězeňském obleku je 11940. Joker se poprvé objevil na stránkách komiksů právě v roce 1940. (TwoFace)

• - Úvodní sekvence, ve které Batman nese mrtvé Jasonovo tělo pryč z trosek, je převzatá přímo z komiksu. (Caszidy)