Batman vs. Red Hood

Batman: Under the Red Hood

Animovaný / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2010, 73 min

Tržby za predaj DVD v USA $6,958,580 //počet predaných kusov 524,371║ Jeden z tých lepších animovaných filmov o Batmanovi, kde je dosť dobrá zápletka, skvelá akcia a tradične skvelá animácia. Miestami to pripomenie niektoré scénky aj z filmu Temný Rytier. /90%/(1.4.2012)

Chtělo to trochu zamotanější příběh. Po odhalení identity Red Hooda se nestane téměř nic překvapivého, neočekávaného. A ty minitrenky mladého Robina mě dostaly:-)) Batman svému parťákovu vybral skutečně exklusivní převlek:-)(4.12.2010)

Zasmál jsem se několika Jokerovým vtípkům, Batman také docela vydařený, ale celkově jsem čekal lepší podívanou. Myslím trochu přeceněný film, hlavně je to asi dáno tím, kdo ho vyhledává. Neuškodil by mu kritičtější pohled méně zaujatého publika.(27.2.2014)

• Sonnery

Slátanina o živým kečupu, Pohlreich by byl proti(25.3.2013)

Poslední dobou se Marvel ( např. Planeta Hulk či Wolverine vs Hulk) a DC (např. bravurní Superman Doomsday či Batman/Superman: Veřejní nepřáté) vrhl nejen na filmová zpracování svých hrdinů, ale i na jejich animovaná dítka. Nutno podotknout, že jak filmová zpracovaní tak i ta animovaná (viz. zde Batman: UTRD) se povedla. Batman pod červeným plášťem je temný a nikterak pro děti (animace je povedená) směřovaný animák. Batman je zdrcen po smrti svého druhé Robina. Ve městě si upevňuje moc mafián Černá maska (či lebka) a navrch se zde objeví nový padouch (?) s červenou maskou. Jako bonbonék celého filmu je naprosto lahůdkový JOKER, který hlaškuje a vytvaří skvělou atmosféru a pnutí mezi Batmanem. Máte-li rádi komiksy, batmana a skvělý příběh s animací -> BATMAN: UNDER THE RED HOOD JE JASNÁ VOLBA!(10.8.2010)

• - Režisérka Andrea Romano namluvila jednoho z reportérů. (Caszidy)

• - Producent Bruce W. Timm nadaboval Riddlera. (Caszidy)

• - Spoiler: Mezi filmem a původním komiksem je možné najít několik rozdílů. Zatímco ve filmu se Jason Todd vrátil z mrtvých tak, že jej Ra's Al Ghul oživil za pomocí Lazarovy jámy, která Ra'se činí nesmrtelným, v komiksu se Jason vrátil díky trhlině v realitě. (Shadowspark)