Batman vs. Red Hood

Batman: Under the Red Hood

Animovaný / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2010, 73 min

Nelze než souhlasit, že Batman: Under the Red Hood je zatím nejlepší superhrdinský "animák", který jsme měli možnost shlédnout. Trumfnul tak snímky Superman Doomsday, Justice League: Crisis on Two Earths, či Green Lantern: First Flight. V čem Under the Red Hood vyniká je perfektní akce a naprosto vynikající vykreslení hlavních postav, tedy samotného Batmana, Red Hooda a geniálního Jokera. Opět budu opakovat zde již vyřčené, ale také mne nesmírně potěšila účast dalších "hráčů" z Batmanova universa Nightwinga, Riddlera a Ra's al Ghula. Navíc se povedl i dubing(Jensen Ackles jako Red Hood). Opravdu překonat tento snímek bude pro jeho následovníky nesmírně těžké. Avšak to jsem si po shlédnutí Superman Doomsday, nebo Justice League: Crisis on Two Earths říkal také.(16.8.2010)

Zasmál jsem se několika Jokerovým vtípkům, Batman také docela vydařený, ale celkově jsem čekal lepší podívanou. Myslím trochu přeceněný film, hlavně je to asi dáno tím, kdo ho vyhledává. Neuškodil by mu kritičtější pohled méně zaujatého publika.(27.2.2014)

Tržby za predaj DVD v USA $6,958,580 //počet predaných kusov 524,371║ Jeden z tých lepších animovaných filmov o Batmanovi, kde je dosť dobrá zápletka, skvelá akcia a tradične skvelá animácia. Miestami to pripomenie niektoré scénky aj z filmu Temný Rytier. /90%/(1.4.2012)

Zatím nejlepší animák s Batmanem (Batman vs. Dracula jsem ještě neviděl). Scénáristicky (v rámci žánru) naprosto skvělé a hlasy postav také dobře vybrané (ačkoliv na Jokera bych si představoval někoho trochu víc šílenějšího). Příjemná zábava(22.9.2010)

95% - Dokonalej Batman! Čiší z něj Nolanovská atmosféra a to je samozřejmě to nejlepší, co se mohlo stát. Skvělé postavy, příběh a hudba k tomu! Perfektní...(5.12.2010)

• - Úvodní sekvence, ve které Batman nese mrtvé Jasonovo tělo pryč z trosek, je převzatá přímo z komiksu. (Caszidy)

• - Toto je poprvé, co je vyprávěn v některém z filmů či seriálů DC Comics příběh Jasona Todda, druhého Robina. (Caszidy)

• - Příběh je postaven na komiksu "A Death in the Family" z roku 1988, kde čtenáři mohli volit mezi záchranou a smrtí druhého Robina Jasona Todda. Bylo zaznamenáno přes 10 tisíc hlasů, z nichž 72 % bylo pro možnost zabití Jasona Todda. Todd byl poté v roce 2005 vrácen zpět v komiksu Under the Hood. (Caszidy)