Batman vs. Red Hood

Batman: Under the Red Hood

Animovaný / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2010, 73 min

Veľmi dobrý animák. SUPERMAN: DOOMSDAY sa mi páčil trochu viac, ale inak vyrovnané skóre. Slušná dávka temnoty (nielen obrazovej aj psychologickej), kvantum akcie, neodolateľné Jokerove hlášky. Trochu na škodu (aj keď vyznávačov série to určite poteší) je množstvo postáv, ktoré sú tam často len preto, že ich poznáme a nič dôležité nestihnú spraviť (a niekoľko ďalších je aspoň slovne spomenutých). Píbeh by sa dal určite prepracovať na celovečerák a potom by mierna gulášovitosť určite zmizla. Solidný nasledovateľ Nolanových Batmanov...(1.9.2010)

Číra dokonalosť. Temný príbeh plný mrazivých odhalení dopĺňa bravúrna dark-knightovská hudba, skvelá kombinácia využitia klasických (Riddler, Joker...) a novších záporákov (Black Mask, Ra's al Ghul) doplnené o ďalšie postavy z univerza (Nightwing, Robin, Red Hood), vynikajúca animácia (Bruce Wayne vyzerá ako človek, Joker je taktiež posunutý do iného levelu, i keď niektoré pohyby vyzerajú občas krkolomne) a skvelá réžia (záverečný záber). Mimoriadne dospelé. Mimoriadne temné. Jedným slovom: mimoriadne!(6.1.2011)

Vyvedený komiksový kousek. Ani trochu mi nevadilo, že je to animované. Akce nechyběla. Jen by na to neměli koukat děti, jako na pohádku. Protože je v tom docela dost násilí.(21.11.2010)

Slušný komiksový animák, který má i konečně docela zajímavý příběh, pěknou animaci, povedené akční scény a navíc nechybí slavný Joker.(24.3.2011)

Udělat to tak, aby v rámci tolik hlídaných rejtyngů to mohli shlédnout i nemluvňata a s nimi spříznění týnejdři ,by se jejich duše nepokřivili a charaktery nenalomili a zároveň tak ,abych to i já prohlásil za dobrý,-no to je zázrak,ne?(20.8.2011)