Ničitel Conan

• slovenský

Conan ničiteľ

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1984, 103 min

Mé hodnocení je spíše 3 1/2 * mám rád tyto příběhy, ale je pravda, že první díl měl jinou a lepší atmosféru. Škoda, že tento film není více podobný předchůdci, ale i přesto potěší.(1.7.2004)

• castor

Několikaminutový pohled na Arnoldovo napínající se zádové svalstvo při zvedání rádoby těžké brány, je dechberoucí. Je totiž stejně nepodstatný, jako řada dalších momentů tohohle pokračování, které hraje kvalitativní přetahovanou, zda je horší, než Rudá Sonja nebo nikoliv (oba jsou mimochodem od stejného režiséra). Producenti se snažili snížit rating, soustředili se na co největší přístupnost a to byla vyloženě chyba. Jednička byla slušně natočená a velkolepě vypadající fantasy, která měla výbornou výpravu a stejně výbornou hudební kompozici. Druhý díl je těžké sledovat, je naivní i laciný zároveň, absolutně mu chybí jakýkoliv autorský vklad. A při vytváření finálního netvora se muselo asi hodně chlastat.(29.8.2014)

• tron

„Asi sme toho kupca naštvali...“ – „A ty sa mu čuduješ?“ – „Ale veď sme mu neukradli všetko!“ – „Nebol čas.“ NIČITEĽA CONANA si mohli Schwarzenegger a skladateľ Poledouris s čistým svedomím odpustiť. Ale kto by odolal peniazom? Kým na "jednotke", BARBAROVI CONANOVI, pracovali esá ako Oliver Stone (scenár) či John Milius (réžia), na pokračovanie najal producent Dino De Laurentiis takého aj onakého režiséra Richarda Fleischera (VIKINGOVIA; FANTASTICKÁ CESTA; TORA! TORA! TORA!; AMITYVILLE 3-D). Hoci na nás z úvodu dýchne bombastická atmosféra fantasy sveta (odťaté hlavy), už onedlho sa zvrtne v niečo, čo malo byť fantasy, ale nemalo to poriadny rozpočet a tak zostarnuté efekty striedajú umelohmotné kulisy, nepresvedčivé akčné scény + bizarné herecké obsadenie (Grace Jonesová ako Zula). Je pekné, že dvojka je vačšou fantasy, ako pomerne realistický prvý diel, ale štúdio Universal sa napriek prítomnosti osvedčených trademarkov (ťava, Mako) žiadneho vrelého ohlasu zaslúžene nedočkalo. Napriek tomu sa nevzdalo a v roku 1985 na plátna kín znova priviedlo (prekvapivo zasa vo Fleischerovej réžii) Schwarzeneggera ako polonahého barbarského bojovníka v nepresvedčivej ženskej variácii ČERVENÁ SONJA.(2.11.2004)

Druhá časť si drží priemer a nezaujala ma rovnako ako pôvodný Barbar. Aj napriek znesiteľnejšiemu príbehu a dobrej atmosféry to nebolo ono. Film stratil na krvavosti a brutálnosti, čo sa nakoniec ukázalo ako nie najšťastnejšia voľba. Škoda, že Sonja si už neudržala aspoň takýto štandard. 60%.(8.3.2006)

Film opět upoutává skvělou hudbou a Conanovími nadpřirozenými soupeři,záčatek je dobrý,abychom si pak dočkali dalších skvělých akcích a rohatý bůh je takový všelijaký,ale zrůdy se nemusí líbit.(9.5.2006)