Ničitel Conan

• slovenský

Conan ničiteľ

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1984, 103 min

Pokračování Conana je docela roztomilá fantasy s komediálními prvky. Opravdu jsem se několikrát od srdce zasmál a mám dojem, že to byl záměr tvůrců. Srovnání s Barbarem je zbytečné, Ničitel má hloupý scénář, horší herecké výkony i horší hudbu. Ale přesto zůstává filmem mého dětství, kdy jsem ho sledoval docela často.(12.1.2003)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $31,042,035(9.1.2007)

• novoten

Těžko věřit, že druhý Conan vznikl ve stejném roce jako první Terminátor. Heroická fantasy je s Arnoldem v popředí znovu poněkud bezduchou, ale na rozdíl od prvního dílu se vytratila falešná monumentálnost, kterou jsem nemohl překousnout. Zůstalo jen neškodné zapomenutelné béčko.(2.4.2006)

"Conan" je něco jako "Pán Prstenů" dvacátého století. Jen o poznání méně náročný...;-)(5.8.2010)

Jestliže je první Conan dechberoucím dílem, který dělá Howardovo povídky snad ještě vznosnějšími, než opravdu byli, dvojka je zas destilátem z desítek Conanovek, které byli napsány po smrti původního autora, je to asi nejlepší "klasické" filmové tentononco z žánru meče a magie (a sandálů) a to, že nedosahuje kvalit jako první díl... On je to taky úplně jinak pojatej film, nesnaží se o žádný přesah, nesnaží se o dlouhé záběry doprovázené perfektní hudou, to nechávají jedničce. Tohle je prostě výborná žánrovka.(16.1.2016)

• - Během natáčení v mexickém Juarezu spal Arnold pouze pět hodin denně. (lekr)

• - Jména v románu byla změněna, aby se odlišila od filmu. Dagoth se stal Azothem, Jehnna se stala Natari, Zula se stala Shumbalou, Bombaata se stal Straboem, Toth-Amon se stal Rammonem, a postavy královny Taramis a Vůdce se zkombinovali do čaroděje Karanthese, otce Natari. (PußyMagnet)

• - Arnoldova, v tom čase ešte stále iba priateľka Mária Shiverová ho chodila často navštevovať a radi si vyšli na koňoch do hôr na piknik. (gogo76)