Ničitel Conan

• slovenský

Conan ničiteľ

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1984, 103 min

Ako dieťa som to zbožňoval. Priamočiare fantasy dobrodružstvo, v ktorom Arnold parádne krúti mečom ;-). V skutočnosti má toto po príbehovej stránke omnoho bližšie k Howardovej predlohe než o dve triedy lepší Barbar...(11.7.2007)

• Wacoslav1

Už pouze odvar prvního dílu který drží nad vodou jenom Arnoldův výkon a Poledourisův soundtrack.40%(17.6.2016)

Pokračování Conana je docela roztomilá fantasy s komediálními prvky. Opravdu jsem se několikrát od srdce zasmál a mám dojem, že to byl záměr tvůrců. Srovnání s Barbarem je zbytečné, Ničitel má hloupý scénář, horší herecké výkony i horší hudbu. Ale přesto zůstává filmem mého dětství, kdy jsem ho sledoval docela často.(12.1.2003)

• HAL

Vzhledem ke kvalitám filmu je název až krutě ironický... nejmocnější postavu heroických fantasy zničil tento film vskutku dokonale. Z epického a syrově barbarského dobrodružství je tu rázem směšná pohádka s dementním dějem a režií, jež i z vysvaleného Arnolda dokáže udělat naprostého trotla. Nutno ovšem uznat že to platí zejména ve srovnávání filmu s jeho předchůdcem, dokonalým Barbarem Conanem - v rámci žánru tak hojně překypujícími sračkami nejtěžšího kalibru (Kull a podobně) jde vlastně jen o vcelku koukatelný (pod)průměr s několika až takřka výbornými momenty. Zejména v poslední třetině v podzemním dungeonu se atmosféra zvedá do přesně takové podoby, v jakou by se u pořádného heroického fantasy dalo doufat. Ve zbytku ale zbývá jen nezajímavé sledování Arnoldovy svaloviny... a ne až tak nezajímavé sledování umě odhalovaných půvabů nedospělé krásky Olivie d'Abo v roli mladé princezny. 4/10(14.6.2010)

• WANDRWALL

Odpudivé, odporné, šmíra.(1.8.2010)

• - Prívesok, ktorý nosí Conan (Arnold Schwarzenegger) počas tohto filmu, zahodil na konci predchádzajúceho dielu a vymenil ho za "hadie oko", ktoré nosila Valeria (Sandahl Bergman). (Lukoh)

• - Spoiler: Poté, co Conan (Arnold Schwarzenegger) hodí svůj meč skrz zrcadlo po Toth-Amonovi (Pat Roach) a zasáhne ho, v hrudi Thot-Amona je zabodnut jiný meč, než jaký Conan nosí. (WolfIssen)

• - První a zároveň poslední filmová role Wilta Chamberlaina. (PußyMagnet)