Ničitel Conan

Conan ničiteľ

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1984, 103 min

• Tuxedo

"Historický epos" se proměnil v překombinovanou fantasy s černokněžníkem a démonem.(18.4.2005)

Mé hodnocení je spíše 3 1/2 * mám rád tyto příběhy, ale je pravda, že první díl měl jinou a lepší atmosféru. Škoda, že tento film není více podobný předchůdci, ale i přesto potěší.(1.7.2004)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $31,042,035(9.1.2007)

• novoten

Těžko věřit, že druhý Conan vznikl ve stejném roce jako první Terminátor. Heroická fantasy je s Arnoldem v popředí znovu poněkud bezduchou, ale na rozdíl od prvního dílu se vytratila falešná monumentálnost, kterou jsem nemohl překousnout. Zůstalo jen neškodné zapomenutelné béčko.(2.4.2006)

• Gilmour93

Všichni vždycky dobře vědí, že se musí obětovat panna. Takže kdyby Barbar nebyl Onan a prosazením se přes osobku Chamberleina konal, mohli si všichni (včetně diváků) celou tu odyseu ušetřit. Podobně pak mohl zapracovat i na bojovnici Zulu, ale upřímně řečeno nevím, kde by na ní tu panenskou blánu hledal.. Kejklířská hudba, i na svou dobu mizerné triky, hloupoučký děj a jako finále tragikomický výstup příšery zvané Dagoth - jakéhosi křížence nosorožce, E.T.-ho a ropuchy, co by mohl svým rohem klidně suplovat funkci zubní nitě mezi horními jedničkami toho naolejovaného Cimméřana s věčně tupým výrazem a nechutně rakouským přízvukem..(19.9.2011)