"Někdy se osud chvilku nedívá. Možná je vyrušen neštěstím někoho jiného." ...Zase jeden z těch silných příběhů, kdy jsem hlavnímu hrdinovi držela pěsti, aby se už definitivně odpoutal od svý neštastný minulosti a začal konečně ŽÍT.(31.1.2014)

I když se po celý film děj s hrdinou vůbec nemazlil, stále si The Kid udržuje jakýsi sluneční paprsek, aby toho nebylo na diváka moc. Krásný příklad toho, že když se chce, všechno jde...jen se tomu musí jít naproti a Kevin Lewis šel dost dlouhou a trnitou cestu – o to je jeho životní příběh silnější a pro diváka poutavější.(29.3.2011)

Život není o minulosti, ale o budoucnosti... a jak šťastně se do ní dostaneš. // Škoda, filmu chybí něco, čím bych si ho déle zapamatoval, ale špatný určitě nebyl.(24.6.2012)

Mala to byť silná dráma podľa skutočnej udalosti. Najmä pasáže o ťažkom detstve hrdinu, týraného sociálne neprispôsobivými rodičmi vyznievajú menej vážne, a skôr ako groteska. Smiať sa v tomto prípade je nevhodné. Natasha McElhone vyzerá naozaj ako "Frankenstein v sukni" alebo Baba Jaga z rozprávky. To by iste nebolo na škodu veci, no je jasné, že tvorcovia filmu sa o žánrové presahy a hyperboly vôbec nepokúsili.(28.1.2013)

• B-Boy1

neviem či to bolo tým že som to pozeral s dabingom ale nijak obzvlášť ma tento film nedostal...chcelo to byť dojemné čo sa miestami darilo ale miestami vôbec nie...zdalo sa mi povrchne zobrazené, nedali si záležať na detailoch...a herci mi boli strašne nesympatický...5/10(23.10.2011)