• dobytek
  ***

  Osud Kevina Lewise je celkem zajímavej. Problém je v tom, že film na mě působil strašně odfláknutě. Třeba bitky v tomhle filmu jsou asi nejhorší, co jsem měl zatim tu čest vidět. To snad museli točit nějaký naprostý diletanti nebo slepci. Sice bitky tady nejsou to nejdůležitější, ale je jich ve filmu poměrně dost. Pak jsou tam různý podivný skoky v čase. Píše se rok 1985, za chvilku je hlavní postava někde na diskotéce, kde hraje písnička Black box - Ride on time (píšnička je z roku 1989), o něco později ve filmu zazní ještě písnička Pat & Mick - I haven´t stopped dancing yet (taky 1989), pak tam někdo odjíždí Mercedesem Céčkem (1993). Možná to nejsou skoky v čase, ale zase další ukázka toho, že je film prostě odfláknutej. Taky mi nějak moc neseděl herec v hlavní roli a hlavně nikdo v tom filmu, přestože se podstatná část odehrávala někdy na přelomu 80. a 90. let, neměl mullet! Jinak bych film doporučil spoluovčanům, který jsou přesvědčený o tom, že když navlíknete žáky ve školách do uniforem, tak se smažou sociální rozdíly a zmizí šikana.(8.7.2012)

 • Ant
  ****

  Velmi dobrý film s úžasným námětem, který sice není nijak zvlášť originální, ale který zaujme svou hlavní postavou a tím, jak se dokáže vyrovnat s nepřízní osudu. Dobře působí zakomponování tří různých herců v různých životních etapách. Rupert Friend opět zahrál na jedničku a jeho proměna v Kevina byla perfektní. Kdo překvapil, byla Natascha McElhone; v takové roli jí neznám a musím říct, že mi vyrazila dech. Co dodat, výborné britské drama.(18.1.2011)

 • sulimo
  ****

  Otec alkoholik, matka brutální frankenstein, asi deset sourozenců a k tomu selhávající sociálka....to jsou podmínky, ve kterých Kevin vyrůstá. Zoufalství hlavního hrdiny je podané tak, že se Vám velice rychle dostane pod kůži a někdy máte chuť film vypnout, pro neúnosnost Kevinovy situace, což by byla škoda, neboť je to výborný film a hlavně výborně zahraný. Hlavně Rupert Friend je skvělý herec, který tímto dokazuje, jak všestraný je. V jednom filmovém počinu ho nenávidíte jako krutého nacistu, v dalším jako emocionálního, ziskuchtivého vyděrače a v tomto filmu si ho zamilujete jako životem týraného chlapce s obrovským srdcem a ještě větší vůlí se z těch, s prominutím sraček, které mu osud připravil, vyhrabat.(16.1.2011)

 • gudaulin
  ***

  Film dvou naprosto odlišných částí, netvrdím, že rozdělených přesně na polovic. V první cca třetině můžeme vidět tíživé sociální drama v duchu nejlepších tradic britské filmové školy, aby v následujících minutách čím dál tím zřetelněji snímek doplul do vod kanadské produkce, která se specializuje na tzv. příběhy dle skutečných událostí. Ta je těžce průměrná a z původně silného příběhu se stává banální historka o zázračném úspěchu outsidera. Konec potom rámují ta nejprofláknutější klišé, jako když hrdina vpadne doprostřed firemní schůze a zajíkavým hlasem vyzná své lásce utajené city. Určitě jste totéž viděli už nejméně 20x v nejrůznějších romantických komediích, tady to ale opravdu zabolí. Celkový dojem: 55 %.(17.11.2015)

 • Fr
  ****

  ,,Jsi fajn kluk kamaráde. Máš velké srdce. Jsi moc milý a to ti nikdo nikdy nevezme. Na to nikdy nezapomeň“.... PODLE SKUTEČNÉHO PŘÍBĚHU. Tatínek nám trošku chlastá, nemá (nechce) práci a maminka je taky zlato. A děti? Na ty každej sere! Prostředí, že by se čeští sociálně nepřizpůsobivý měli čemu učit (nebo ne?). Hnusnej příběh, kde každá naděje je záhy udušená tunami beznaděje a prázdnoty. Po 40ti minutách ,,životního hnusu“ se zdá, že zázraky se dějí. Ale co je vlastně zázrak? Přežít dětství? Umět se rvát? Mít pochybný kámoše, který ti dávaj prachy? Proč se v životě nestačí jen snažit? Silný příběh o nesnadné životní cestě ke štěstí, na jehož konci se klidně nechám dojmout. A vy? Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chodím s rodiči sbírat vajgly. 2.) Uvidím, kdy je rozumné kombinovat prášky a chlast. 3.) Mám rád příběhy, po jejichž zhlédnutí si vážím toho co mám. PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ***(23.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace