Spoiler: Skutečný příběh chlapce, kterého matka nenáviděla a týrala jak psychicky tak fyzicky. Při dospívání byl ve škole šikanován a v dospělosti s ním kde kdo vymetl. Nakonec se sám postavil na vlastní nohy a vzepřel se špatnému osudu. Příběh tohoto snímku mě dostal a konečně jsem po dlouhé době viděl kvalitní film s kvalitním příběhem. Režisér tento film vzal do správné ruky a vytvořil povedený film... 8/10 = 80%(21.12.2010)

Drsný osud kluka, kterému se přes rány osudu podařilo vždy se vzchopit, je podaný velmi reálně, ale zase není – jako film - ničím výjimečný. Snad jen zvukovou stopou, která hraje podstatnou roli, například když se hrdina chce schovat před příšerným prostředím a řeší to sluchátky na uších a klasickou hudbou. /27. 6. 16./(27.6.2016)

Příběh celkem sílný, ale zas ne až tak extrémně. První půlka podle mě výrazně lepší než ta druhá. Celkově mi přijde zpracování slabší a rozhodně to šlo udělat líp, včetně hereckýho obsazení. Knihu jsem nečetl, film hodnotím mírně nadprůměrně. 65%(20.3.2011)

Film dvou naprosto odlišných částí, netvrdím, že rozdělených přesně na polovic. V první cca třetině můžeme vidět tíživé sociální drama v duchu nejlepších tradic britské filmové školy, aby v následujících minutách čím dál tím zřetelněji snímek doplul do vod kanadské produkce, která se specializuje na tzv. příběhy dle skutečných událostí. Ta je těžce průměrná a z původně silného příběhu se stává banální historka o zázračném úspěchu outsidera. Konec potom rámují ta nejprofláknutější klišé, jako když hrdina vpadne doprostřed firemní schůze a zajíkavým hlasem vyzná své lásce utajené city. Určitě jste totéž viděli už nejméně 20x v nejrůznějších romantických komediích, tady to ale opravdu zabolí. Celkový dojem: 55 %.(17.11.2015)

• troufalka

Věda, že se má v brzsku odvísilat Kid od Chaplina, důvěřivě sjem sáhla po ovladači. A fíha, nebyl to ten správný Kid. Ale nechala jsem to běžet dál. Spíš z lenosti než ze zájnu, nutno podotknouti. S nejbvětší pravděpodobností jde přesně o kousek, u kterého Američani pláčou dojetím a mě se nelíbí.(26.6.2016)