• troufalka

Věda, že se má v brzsku odvísilat Kid od Chaplina, důvěřivě sjem sáhla po ovladači. A fíha, nebyl to ten správný Kid. Ale nechala jsem to běžet dál. Spíš z lenosti než ze zájnu, nutno podotknouti. S nejbvětší pravděpodobností jde přesně o kousek, u kterého Američani pláčou dojetím a mě se nelíbí.(26.6.2016)

Na jednu stranu dobře natočenej životní příběh, na stranu druhou já v tom od začátku zpackaným životě neviděl nic extra, co by mě mělo oslovit nebo co by na mě mělo nějak působit, možná ještě tak začátek s rodinou má něco do sebe, ale ten zbytek už je celkem rutina a před označením za klišé to zachraňuje jen fakt, že to je podle skutečnosti.(19.5.2011)

The kid je film o ranách. O ranách fyzických, tých od macochy, otca, v provizórnych ringoch a od spolužiakov. Zároveň sú to rany osudu, ktoré majú však tú výhodu, že s každou ďalšou sa ich prijímateľ zoceľuje. Buď sa pod ich ťarchou zosypete, alebo zasadíte v pravý čas tú svoju, smrteľnú a stanete sa víťazom. Nevedel som, že film je natočený podľa knižného bestselleru a tak som bol na konci aj patrične dojatý. No a tešil som sa na ďalšie sexy vystúpenie Natashy McElhone, tu však má úplne iný typ úlohy, na aký som zvyknutý a jej čierne zuby tentokrá žiadne predstavy vo mne nevyvolávali. Asi trochu menej známa nezávislá britská realistická dráma, ktorá by si zaslúžila aj vďaka známym hercom vačšiu pozornosť. Ioan Gruffud nebol ešte nikde sympatickejší.(2.11.2013)

"Někdy se osud chvilku nedívá. Možná je vyrušen neštěstím někoho jiného." ...Zase jeden z těch silných příběhů, kdy jsem hlavnímu hrdinovi držela pěsti, aby se už definitivně odpoutal od svý neštastný minulosti a začal konečně ŽÍT.(31.1.2014)

Matka McElhone byla skvěle hnusná, vzhledem i hlavou, ta byla dokonalá. Otec alkáč se taky dal. I ty mladší klony Ruperta Frienda byly fajn, ale až vyrostl, tak už to nebylo ono. Asi byl málo bit, Kid. Nevim, příběh sice drsnej, když si ho představim, že je podle pravdy, ale jinak mě to zas až tak moc koule neškrábe, protože takovejch hnusů se po světě děje spousta a nikdo si kvuli tomu hlavu neláme... Ale tak ze soucitu dávám tři, víc si to nezaslouží...(17.6.2013)