• honajz

Nechte si ty Kidy :-( http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/kid.html(21.12.2010)

Život není o minulosti, ale o budoucnosti... a jak šťastně se do ní dostaneš. // Škoda, filmu chybí něco, čím bych si ho déle zapamatoval, ale špatný určitě nebyl.(24.6.2012)

"Někdy se osud chvilku nedívá. Možná je vyrušen neštěstím někoho jiného." ...Zase jeden z těch silných příběhů, kdy jsem hlavnímu hrdinovi držela pěsti, aby se už definitivně odpoutal od svý neštastný minulosti a začal konečně ŽÍT.(31.1.2014)

Prvá polovica je je naozaj silná a typicky anglicky surová, no druhá časť mi už taká silná ani zaujímavá neprišla, aj kvôli Rupertovi Friendovi, ktorý mi so svojim ksichtom a piskľavým hláskom do tejto úlohy nielen životom bitého outsidera nesadol. Hlavne som nepochopil tú výmenu hercov, keď 23-ročný Augustus Prew hral 18-ročného Kevina a 20-ročného Kevina zrazu hral 29-ročný Friend, ktorý je úplne iný typ. Prew mi v tej úlohe sedel oveľa viac. Ešte keď vidíte Frienda, ktorý vďaka svojej vychudnutej postave vyzerá, že s ním praští o zem aj mierny vánok, ako boxuje a mláti o niekoľko váhových kategórií ťažsích chlapíkov, tak je to naozaj na smiech. Aj vďaka tomu, ako sú tie bitky nasnímané, lebo tie spomalené akože švihy päsťami, ktoré preletia dobrého pol metra od protivníka, no on aj napriek tomu odletí na zem, sú fakt hrozné, hodné maximálne tak nejakého študentského filmu. Čo ale musím vyzdvihnúť je Natascha McElhone, ktorá zahrala mrchu-matku naozaj dokonale. Škoda, že ani koniec veľmi nepotešil, čakal som niečo v štýle Sunset Blvd. alebo American Beauty, ale "based by true story" filmy zvyknú končiť happy endom, takže 70%, no začiatok sľuboval oveľa viac.(8.3.2015)

Film dvou naprosto odlišných částí, netvrdím, že rozdělených přesně na polovic. V první cca třetině můžeme vidět tíživé sociální drama v duchu nejlepších tradic britské filmové školy, aby v následujících minutách čím dál tím zřetelněji snímek doplul do vod kanadské produkce, která se specializuje na tzv. příběhy dle skutečných událostí. Ta je těžce průměrná a z původně silného příběhu se stává banální historka o zázračném úspěchu outsidera. Konec potom rámují ta nejprofláknutější klišé, jako když hrdina vpadne doprostřed firemní schůze a zajíkavým hlasem vyzná své lásce utajené city. Určitě jste totéž viděli už nejméně 20x v nejrůznějších romantických komediích, tady to ale opravdu zabolí. Celkový dojem: 55 %.(17.11.2015)

• - V závěrečných titulcích se objeví skutečný The Kid Kevin Lewis. (SniperG1)

• - V scéne, keď Kevin (Rupert Friend) leží s rozbitou hlavou na zemi, mu z rany tečie krv pomaly, no keď mu na ňu otec priloží ruku, môžeme vidieť, ako mu krv neprirodzene rýchlo stiekla po čele. (Odpocivadlo)