,,Jsi fajn kluk kamaráde. Máš velké srdce. Jsi moc milý a to ti nikdo nikdy nevezme. Na to nikdy nezapomeň“.... PODLE SKUTEČNÉHO PŘÍBĚHU. Tatínek nám trošku chlastá, nemá (nechce) práci a maminka je taky zlato. A děti? Na ty každej sere! Prostředí, že by se čeští sociálně nepřizpůsobivý měli čemu učit (nebo ne?). Hnusnej příběh, kde každá naděje je záhy udušená tunami beznaděje a prázdnoty. Po 40ti minutách ,,životního hnusu“ se zdá, že zázraky se dějí. Ale co je vlastně zázrak? Přežít dětství? Umět se rvát? Mít pochybný kámoše, který ti dávaj prachy? Proč se v životě nestačí jen snažit? Silný příběh o nesnadné životní cestě ke štěstí, na jehož konci se klidně nechám dojmout. A vy? Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chodím s rodiči sbírat vajgly. 2.) Uvidím, kdy je rozumné kombinovat prášky a chlast. 3.) Mám rád příběhy, po jejichž zhlédnutí si vážím toho co mám. PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ***(23.11.2010)

Velmi silné drama s celou řadou sugestivních, drsných a emotivních scén, jejichž hloubku dotváří nejen výborné herecké výkony, ale také úžasný soundtrack. Ta část příběhu, která se odehrává v dobách Kevinova dětství, je hodně působivá a syrová, sama o sobě už člověku utváří výsledné hodnocení snímku. Část, kdy už je Kevin dospělý a snaží se postavit na vlastní nohy, není o nic slabší, servíruje něco ve stylu amerického snu, ovšem v některých pasážích by si člověk opravdu řekl, o jaké jde klišé, avšak tento výraz není zcela na místě, neboť příběh Kevina Lewise napsal sám život. The Kid je opravdu silným zážitkem.(11.5.2013)

Je to drama se vším všudy, ale mě osobně to tolik nevzalo. Určitě můžu pochválit tradiční, na jazyku plně ulpívající, britskou syrovost, jíž je celý snímek protkán. To, že je film podle skutečné události, mu také něco přidává na atraktivitě a nemůžu zapomenout ani na vyvedenou hudbu. Na Rupertu Friendovi byla vidět snaha, ale tak nějak nemůžu zahnat pocit, že to mohlo být ještě lepší. A co u mě nejvíce sráží hodnocení, je velice pomalé tempo, které mě trápilo skoro až do konce. Alespoň že ten závěr má trochu větší šmrnc, jinak vážně nevím, jestli bych nemusel dát ještě nižší hodnocení než konečných 60 %. Oblíbená část- úsek s pistolí(14.11.2010)

Vraj je tento film pre citlivky. Som rád, že som citlivka! ... ( i keď v živote je mi to naprd) ... P.S trenkoplienky tam nie sú, takže smola pre tých čo to tam chceli mať ...(15.10.2015)

Prvá polovica je je naozaj silná a typicky anglicky surová, no druhá časť mi už taká silná ani zaujímavá neprišla, aj kvôli Rupertovi Friendovi, ktorý mi so svojim ksichtom a piskľavým hláskom do tejto úlohy nielen životom bitého outsidera nesadol. Hlavne som nepochopil tú výmenu hercov, keď 23-ročný Augustus Prew hral 18-ročného Kevina a 20-ročného Kevina zrazu hral 29-ročný Friend, ktorý je úplne iný typ. Prew mi v tej úlohe sedel oveľa viac. Ešte keď vidíte Frienda, ktorý vďaka svojej vychudnutej postave vyzerá, že s ním praští o zem aj mierny vánok, ako boxuje a mláti o niekoľko váhových kategórií ťažsích chlapíkov, tak je to naozaj na smiech. Aj vďaka tomu, ako sú tie bitky nasnímané, lebo tie spomalené akože švihy päsťami, ktoré preletia dobrého pol metra od protivníka, no on aj napriek tomu odletí na zem, sú fakt hrozné, hodné maximálne tak nejakého študentského filmu. Čo ale musím vyzdvihnúť je Natascha McElhone, ktorá zahrala mrchu-matku naozaj dokonale. Škoda, že ani koniec veľmi nepotešil, čakal som niečo v štýle Sunset Blvd. alebo American Beauty, ale "based by true story" filmy zvyknú končiť happy endom, takže 70%, no začiatok sľuboval oveľa viac.(8.3.2015)

• - V závěrečných titulcích se objeví skutečný The Kid Kevin Lewis. (SniperG1)

• - V scéne, keď Kevin (Rupert Friend) leží s rozbitou hlavou na zemi, mu z rany tečie krv pomaly, no keď mu na ňu otec priloží ruku, môžeme vidieť, ako mu krv neprirodzene rýchlo stiekla po čele. (Odpocivadlo)