Megapiraňa (TV film)

Mega Piranha

Sci-Fi

USA, 2010, 90 min

Eric Forsberg

Už jsem viděla ledacos, ale takhle velké pirani a tak hladové a tak skákající a ničící a zákeřné, to tedy ještě nikdy. Pro fanoušky jakýchkoli lidožravých potvor velmi zábavný film.(30.4.2010)

• J*A*S*M

A to jsem si myslel, že už mě nemá šanci vůbec nic překvapit. Viděl jsem obří chobotnice, zombie vodníky, vraždící rajčata, Teletubbies i Turecké hvězdné války, ale tohle teda ještě ne! Mega Piranha se naprosto vymyká - a neříkám to jenom v takovém tom krátkodobém údivu nad libovolnou sračkou, kterou jsem viděl naposledy a mám ji tak v živé paměti - ne, tohle je opravdu něco nevídaného. Přestávám si myslet, že Asylum je bandou neschopných neumětelů. Mnohem spíš jsou to tvůrci, kteří jednou budou v určité fanouškovské filmové subkultuře velmi slavní a budou se těšit kultovnímu statusu. Díky filmům jako Mega Piranha.(21.5.2010)

• zlabus

Velice špatně ohodnotitelná záležitost. Bez debat stupidní a trapné. Po technické a herecké stránce vyloženě ubohé. Ovšem na druhou stranu mě to ani minutu neneudilo a dokázalo mě to skěle pobavit, i když mám určité pochybnosti, zda si tvůrci přáli abych se polovinu filmu dusil smíchy. P.S.: Nakonec zvoleno hodnocení výrazně více založeno na opravdových kvalitách filmu. Ovšem pokud se chcete zvráceně pobavit, tak Megapiraňa je ta správná volba.(3.10.2010)

• kingik

Letošní rok je ve znamení hororů s pirany. Tento horor z televizní produkce Asylum nedosahuje ani v nejmenším preciznosti Ajova spektáklu Piranha 3D, a těžko obstojí i s průměrnými horory, protože podle speciálních efektů neuvěříte, že je z roku 2010. Je však na něm sympatické, jak se po celou dobu tváří sebevědomě, a jak je mu úplně jedno, že má předpotopní triky, odbytou realizaci a zcela absurdní scénář. Bere se smrtelně vážně a divákovi tak jasně dává najevo tvrzení "ber nebo nechej tak". A slovnímu spojení "stupidní horor" dává úplně jiný až obří význam. Stejně jako jsou obří, geneticky modifikované a stále rostoucí pirany, jejichž obří růst je výsledkem neúspěšného pokusu, po kterém se nepřijemně přemnožili v řece Orinoco. Jejich ostré zuby záhy pocítí dva vyznamní politici a do incidentu se vloží americká armáda, která na místo vyšle svého analytika Paula Logana, aby zjistil, co se vlastně stalo. A v tomto hororu se toho stane dost. Pirany odolají všem pokusům na jejich zničení, včetně atomové nálože, a ani slaná mořská voda jim neublíží. Film střídá dobré okamžiky se špatnými až do finále, které vidím, jako poměrně velkolepé na televizní poměry, ale aby film vypadal precizně, by musel disponovat bombastickým rozpočtem. Nedá se nic dělat. Ačkoliv se ve filmu pořád něco děje a má dynamické tempo, z podprůměrných kalných vod se vyplavit do křištálově průzračných vod, nedokáže. 40%(25.9.2010)

• radomiil

Čekal jsem, že slupnou i satelit oběžné dráhy-úplná trapárna.(11.6.2011)