Show Rickyho Gervaise (TV seriál)

Ricky Gervais Show, The

Animovaný / Komedie

USA, 2010, 39x22 min

Craig Kellman

Damon P. Yoches

"What do you mean, Karl???"(22.4.2012)

Niečo úplne iné ako by sme od tvorcu Extras a Office čakali. Celý seriál je jeden veľký rozhovor, ktorý aby bol trocha zaujímavý je prevedený do animovanej podoby. Najprv som bol k seriálu skeptický ale ako náhle odznel prvý smiech Ricky Gervaisa, nemohol som prestať dokým som nedokončil prvú sériu. Hviezdou seriálu je Karl Pilkington a ten jasne dokazuje, že ťahá celý seriál dopredu a stále dokáže rozosmiať. Pre mnohých asi nestráviteľné, ja som sa do toho zamiloval. Síce to nedosahuje citlivosti a originality ako Gervaisove predchádzajúce seriály ale vo svojom subžánri je neprekonateľný. Po prvej sérií 90%. V druhej sérií keď sme prišli o Karlov denník to začalo byť trocha slabšie. 2 séria 70%(19.8.2012)

Tak toto je ten z Rickyho projektů, se kterým jsem měl dlouho problém (jež však, k mé spokojenosti, do konce série pominul). Naštěstí jsem si říkal, že první sérii doklepu a v průběhu ní jsem The Ricky Gervais Show přišel na chuť. Animovaná forma mi zpočátku přišla zbytečná (pominulo). Vadilo mi, že si z Karla utahují a vysmívají se mu často jen jakoby z principu, protože je to přeci little round-headed buffoon (stále lehce přetrvává). A nejvíce mi vadilo, když si Ricky nesmírně utahoval z Karlovy myšlenky ohledně darování kozy africké rodině a poté přesně jeho názor použil v jednom ze svých stand upů. Toto rozhořčení však otupil čas a já si čím dál více užíval Karlovy myšlenky a světonázory i animovanou formu... 25.9.´13 - druhou a třetí sérií si mne The Ricky Gervais Show definitivně získala a doputovala do seriálové TOPky... 100% (1. série - 90%, 2.-3. série - 100%)(15.8.2013)

Tak toto je úplne iná debata, než to, čo už leze každému krkom u nás v podaní Adély a Sajfu. Karl Pilkington je proste fenomén, balancujúci neustále po ej tenkej hranici oddeľujúcej géniov od vypatlaných bláznov. Jeho názory a myšlienky sú proste jedinečné, občas detinské, naivné a možno aj hlúpe, no ak tu niekto pôsobí ako blbec, tak je to bohužiaľ Gervais (aj s Merchantovou podporou) s tým jeho otravným smiechom a snahou spraviť z Karla za každú cenu vola tým, že ho bude chytať za slovíčka a prekrucovať ich význam. A ešte oné - mám Gervaisa a jeho vystúpenia rád, no z týchto animovaných rádiových podcastov je jasná jedna vec - buď je to hrané a Karlove repliky má na svedomí Ricky (čomu osobne neverím), alebo podaktoré Gervaisove historky v jeho stand-upoch sú prachprosté vykrádačky Karlových myšlienkových pochodov (debata o darovanej koze africkej rodine a pod.).(14.5.2012)

• tomeek

Velice zvláštní... seriál? No prostě kreslená talkshow, animovaná na nahrané rozhovory, takže postavy se zadrhávají a působí to opravdu přirozeně. Animace je jednoduchoučká (ruce, ústa), ale humor typicky Gervaisovský, což ovšem nesedí každému. Abych řekl pravdu, na rozdíl od Office nebo Extras toto není nijak extra zábavné. V podstatě jde jenom o to, že plešatý maník se snaží něco vysvětlit a ti zbylí dva si z něho dělají prdel a pořád mu skáčou do řeči. Je to ukecané a takové vlažné, musím dát za dva.(6.4.2011)

• - Mnoho diskuzí z podcastů, které byly animovány, již proběhlo na původním rádiovém vysílání XFM o několik let dříve. V těchto vysíláních se také objevily vtipy a situace, které skončily ve scénářích seriálů Idiot na cestách (od r. 2010), Komparz (od r. 2005), Life's Too Short (od r. 2011) nebo Derek (od r. 2012). (Akaforty)

• - Pilkingtonova přítelkyně Suzan, o které Karl často vypráví, není nikdy zobrazena tak, aby jí bylo vidět do obličeje. (kriplozoik)

• - Po velkém úspěchu rádiových show na britské stanici XFM se trio rozhodlo k uspořádání podcastů, které byly ještě úspěšnějšími a staly se nejstahovanějšími a nejoblíbenějšími vysíláními roku, což vedlo i k animaci tohoto seriálu. (Akaforty)