LEGO: Clutch Powers zasahuje

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2010, 78 min

Howard E. Baker

Tom Rogers

Tvurci zfilmovali doslovne detske fantazie, kde se v jedne obrovske krabici s Legem skryvaji auta, policejni stanice, draci, carodejove, rytiri nebo vesmirne lode. Vysledek je strasny mismas, kde jsou jednotlive casti kvalitni, ale dohromady absolutne nesedi. Kdyby se soustredili na jedno tema, mohl vzniknout dokonaly detsky film, protoze cit pro jeho dobrodruzstvi a 'akci' Baker ma - napr bitva kostlivcu vypada uzasne! __ Ale z vysledku by klidne mohl byt detsky kult. Zachvaty nostalgie pri zaberech na nektere pozapomenute casti byly obrovske! _ (Film nevypada tak levne jak v traileru)(28.2.2010)

Hned v úvodu je zdařilá parodická scéna na film Vetřelci 2, kdy Elen bojuje zavřená ve vysokozdvižném nakladači proti Královně. Zde Cluth bojuje podobně. Jinak v tomto příběhu jsou vidět vlivy filmů jako je Star Trek, Star Wars, Riddick nebo MI6. Jako celek je to neucelené, moc dětské a ani choreografie není dobrá a působí spíš zmateně, hlavně při obléhání hradu. CITÁT - Mám pro vás další úkol.........50%(16.8.2014)

Vynikajúci pokus, ako dostať LEGO svet do našich obývačiek. Svoj film majú autíčka HotWeels, všelijaké Barbie a čo ja viem, čo ešte, tak prečo nie aj LEGO postavičky. Animácia sa mi nesmierne páčila, oviala ma silná nostalgia a rád som si zaspomínal na časy, keď som sám v tomto kockatom svete trávil celé poobedia a nemal iné starosti :) No a nakoniec ešte len dodám, že som sa nestíhal diviť, koľko sa toho v LEGO svete od mojich čias zmenilo.(24.3.2010)

Kdybych to viděl jako malej, tak jsem z toho nadšenej hodně dlouho..:D příjemně strávených 80 minut, dobrej příběh a hlavně se mi líbí, jak je tam ukázanej celej Lego svět :)(28.2.2010)

Asi je to spíše "klučičí věc" a mě to nijak moc nevzalo. Tento film vnímám spíše jako dobrý reklamní předmět.(8.2.2011)

• - Jméno filmové postavy Kjella je odvozeno od majitele dánské výrobní společnosti Lego Kjelda Kirka Kristiansena. (Conspi)