LEGO: Clutch Powers zasahuje

USA, 2010, 78 min

Howard E. Baker

Tom Rogers
  • Big Bear

Pokud vaše ratolest ještě nemá alespoň menší bednu této chytré stavebnice, tak po tomto filmu ji jistě bude po vás loudit. V podstatě je to 78 minut trvající reklama, s místy docela vtipným scénářem i dostatkem akce. Děti to jistě ocení a dospělý při sledování najde nejednu narážku na nějaký ten film. Avatar, Armagedon, Indiana Jones... ---- Já tuhle stavebnici od dětství miluju a moje ratolest díky tomu zdědila obří bednu všech možných kostek. Kdo jej vymyslel byl machr a všichni pediatři jej dodnes doporučují všem dětem (tedy od 3 let výše kvůli možnému spolknutí malých částí :-)). S Legem měla fantazie dveře dokořán. Stačilo několik verzí tvarů a barev kostek a člověk postavil cokoliv. S každou další krabicí od Ježíška, který je sháněl v Tuzexu či později z prvních cest do NSR se možnosti kombinací tvarů a získaných staveb zvětšovaly. Dnes se bohužel lego přizpůsobuje současným trendům a je otázka zda to má vůbec zapotřebí... Máme tu Lego Hary Pottera, Cars, Piráty z Karibiku, Batmana... atd... Děti si už nevymýšlí tvary sami, řada věcí je tak předlisovaná, že je zkrátka nejde sestavit moc jinak... A to je trochu škoda. Podobně to cítím i s tímto filmem. * *(11.3.2012)

• Bachy

Výborný nápad s obrovským potenciálem, který je ovšem tak neuvěřitelně naivní. Přeci jen jde o Lego, tak k tomu ta naivita patři, ale pokud chcete opravdovou zábavu s kostkama, doporučuji Lego PC hry. Jak Star Wars, tak Batman patří do zlatého fondu her a většina video sekvenců je o třídu výše než tento snímek. Navíc se elegantně vyhýbá trapnostem. Nápad beru a jsem z něj nadšen:"Jen více Lego filmů." Ale tohle je teprve prní krůček. Dál to půjde určitě lépe.(26.5.2010)

Kdybych to viděl jako malej, tak jsem z toho nadšenej hodně dlouho..:D příjemně strávených 80 minut, dobrej příběh a hlavně se mi líbí, jak je tam ukázanej celej Lego svět :)(28.2.2010)

Asi je to spíše "klučičí věc" a mě to nijak moc nevzalo. Tento film vnímám spíše jako dobrý reklamní předmět.(8.2.2011)

21.3.2010 ~ Máte zájem spotřebovat si svoji dávku infantilnosti pro tento měsíc a nevíte kde? No u Lega přeci! Buďto můžete vytáhnout svoje zásoby barevných kostiček a nechat tvořit svoji fantazii a nebo se pohodlně usadíte a necháte na sebe působit něco málo přes hodinu dlouhý příběh o Clutchovi a jeho týmu. A to mi věřte, Clutch je frajer ;) ~ Clutch je takový ten typ frajera, co všechno zná, všechno ví, v každé situaci si ví rady, vždy má pravdu, je silný a odvážný a davy ho milují. Clutch je totiž nejznámější dobrodruh celého Lego universa a ví to o něm celá obora (a dost možná i za hranicemi kostičkového vesmíru). A tak když nám z vězení pláchne intergalaktický zlý čaroděj, volba na zachránce všehomíra je jasná. A aby se nám Clutch netoulal sám, dostane do party.. partu. Trojici hvězd ve svém oboru, přičemž každý je trhlý jiným způsobem. Máme tu bioložku, demoličního experta a inženýra. Čtverka je to nesourodá, v kuse mají nějaké rozepře a je na nich se naučit spolupracovat a společně porazit zlého čaroděje, jeho kostlivce a ochránit zdejší království a tak vůbec. ~ Děj, zápletka, zpracování, dialogy, poselství, to vše je primárně zaměřeno hlavně na dětské publikum a věřím, že tohle být ve 3D, budou z toho špunti nadšeni. A dost možná nejen oni. Přiznám se, že na tuhle koninu bych si snad zašel taky :) Primárním poselstvím divákům tak budiž to, že zlo je vždy potrestáno, slabším se má pomáhat a všichni mají spolupracovat ve jménu blaha ostatních, protože "Všichni dohromady uděláme moc". Až potud by to byla standardní dětská animovaná splácaná pohádka, kdyby... ~ ...kdyby vám celou dobu před očima nechodily, nelétaly, neskotačily a vůbec se všelijak neprojevovaly... kostičky :) Ano, ono "Lego" v názvu neznamená zkratku "Lethal Gospel" (což by spíše naznačovalo rating 15+ :D), ale vážně tu jde v první řadě o kostičky. Takřka všechno je tu totiž z Lega. Panáčci, vozítka, nástroje, hrady, mosty, města. Prostě (skoro) všechno. A to je vám tak ulítle praštěný, až je to zajímavý. A autoři se z toho nebojí ani v nejmenším těžit, takže pokud se něco může rozsypat, tak se to rozsype, pokud je něco rozsypaného a jde to složit jinak, složí se to jinak. Jednoduše proto, že je to Lego a s Legem se kreativitě meze nekladou. A tak když se vám něco rozbije, je přímo ve filmu ukázáno, že z toho lze okamžitě složit něco jiného (mimochodem, Clutch je frajer). Navíc, jak všichni dobře víme, Lego už zdaleka nejsou JEN kostičky, Lego má i své žánry, a tak není problém, aby "Indiana Jones" Clutch v jednu chvíli v lego-jeskyni bojoval s jeskyním tvorem, poté se prodrandil lego-městem, následně se všichni proletěli lego-vesmírem do středověkého lego-světa a tam bojovali s lego-černokněžníkem. Aneb vše, co známe, tu máme z kostiček, dokonce i fajnový Legohenge (Stonehenge) :D ~ Jednoduše, Lego je asi nesmrtelné. Když už dobylo PC herní scénu (Lego Batman, Lego Indiana Jones, Lego Star Wars), je na čase, aby dobylo i Hollywood. A já mu to i přeji. Po 'Panice v městečku' tu totiž máme v poměrně krátké době další originální projekt. ~ PS: A kdy bude Lego Avatar, co?(18.3.2013)