LEGO: Clutch Powers zasahuje

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2010, 78 min

Howard E. Baker

Tom Rogers

Je trochu těžké hodnotit film, který i 10 letému dítěti musí připadat infantilní ale pokud jste se někdy zapletli s Legem z filmu musíte při sledování chtě nechtě cítit určitou nostalgii. Draci, kouzelníci, kostry, auta, monstra, akce. Před 16 lety bych chrochtal blahem.(6.3.2010)

• Big Bear

Pokud vaše ratolest ještě nemá alespoň menší bednu této chytré stavebnice, tak po tomto filmu ji jistě bude po vás loudit. V podstatě je to 78 minut trvající reklama, s místy docela vtipným scénářem i dostatkem akce. Děti to jistě ocení a dospělý při sledování najde nejednu narážku na nějaký ten film. Avatar, Armagedon, Indiana Jones... ---- Já tuhle stavebnici od dětství miluju a moje ratolest díky tomu zdědila obří bednu všech možných kostek. Kdo jej vymyslel byl machr a všichni pediatři jej dodnes doporučují všem dětem (tedy od 3 let výše kvůli možnému spolknutí malých částí :-)). S Legem měla fantazie dveře dokořán. Stačilo několik verzí tvarů a barev kostek a člověk postavil cokoliv. S každou další krabicí od Ježíška, který je sháněl v Tuzexu či později z prvních cest do NSR se možnosti kombinací tvarů a získaných staveb zvětšovaly. Dnes se bohužel lego přizpůsobuje současným trendům a je otázka zda to má vůbec zapotřebí... Máme tu Lego Hary Pottera, Cars, Piráty z Karibiku, Batmana... atd... Děti si už nevymýšlí tvary sami, řada věcí je tak předlisovaná, že je zkrátka nejde sestavit moc jinak... A to je trochu škoda. Podobně to cítím i s tímto filmem. * *(11.3.2012)

A nekorunovaným králem třetí Čakovické pitky se stává LEGO ! :-D 80% [3. PFF Čakovická Be(´)čka](15.8.2010)

• Bachy

Výborný nápad s obrovským potenciálem, který je ovšem tak neuvěřitelně naivní. Přeci jen jde o Lego, tak k tomu ta naivita patři, ale pokud chcete opravdovou zábavu s kostkama, doporučuji Lego PC hry. Jak Star Wars, tak Batman patří do zlatého fondu her a většina video sekvenců je o třídu výše než tento snímek. Navíc se elegantně vyhýbá trapnostem. Nápad beru a jsem z něj nadšen:"Jen více Lego filmů." Ale tohle je teprve prní krůček. Dál to půjde určitě lépe.(26.5.2010)

Tvurci zfilmovali doslovne detske fantazie, kde se v jedne obrovske krabici s Legem skryvaji auta, policejni stanice, draci, carodejove, rytiri nebo vesmirne lode. Vysledek je strasny mismas, kde jsou jednotlive casti kvalitni, ale dohromady absolutne nesedi. Kdyby se soustredili na jedno tema, mohl vzniknout dokonaly detsky film, protoze cit pro jeho dobrodruzstvi a 'akci' Baker ma - napr bitva kostlivcu vypada uzasne! __ Ale z vysledku by klidne mohl byt detsky kult. Zachvaty nostalgie pri zaberech na nektere pozapomenute casti byly obrovske! _ (Film nevypada tak levne jak v traileru)(28.2.2010)

• - Jméno filmové postavy Kjella je odvozeno od majitele dánské výrobní společnosti Lego Kjelda Kirka Kristiansena. (Conspi)