Obřad

Scénografie:

Andrew Laws

Kostýmy:

Carlo Poggioli

Já prostě ty čtyři hvězdy musím dát....(13.5.2011)

Právě sedím v hospůdce, kolem mne spousta lidí - poslouchají, jak vyprávím a já se přistihnu, že mluvím zcela obřadně o Obřadu. Už nevím, co vyprávím, ale dělám dojem na zdejší milé něžné tváře, takže tomu filmu dlužím "díky"(23.3.2011)

• Beastmaster4

Když si odmyslím Anthony Hopkinse (a i ten je tu celkem nevýrazný, až na pár opravdu dobrých momentů), tak to nestojí ani za řeč - bídný scénář, otřepané téma....(4.6.2011)

Už jsem si u toho švédského režiséra všiml, že když chce, dokáže diváka vycukat vcelku fešně. Nejlíp mu to jde, když se z, na první pohled, normálního filmu, vyklube psychadelický vypatlákov, který mě ale baví, protože s divákem dokáže zahrát falešnou hru na tisíc způsobů. Obřad si tak na pomoc vzal látku, která je zaručeně podle pravdy, a která by nás pod postelí měla strašit každou noc: vymítání. To, co mě ale skutečně bavilo byl Anthony Hopkins, který přes to příběhové zbláznění zůstal sám sebou a ke konci ukázal, jak skutečný herec hraje, v tomto případě předvádí posednutého ďáblem. Šlo mu to. Nutno ale dodat, že jemu jde tak nějak všechno.(9.5.2011)

• Eodeon

vymítání ďábla nikdy nebylo tak cool.(11.10.2012)

• - Nápis na zdi v domě otce Lucase (Anthony Hopkins) "Fi sydd biau fe nawr“ je napsán velšsky. Z Walesu přitom Hopkins pochází. (Pavlínka9)

• - Kňaz Lucas, ktorého stvárnil Anthony Hopkins, je exorcistom v malej dedinke blízko Florencie. Vo Florencii istý čas prebýval aj Hannibal Lecter vo filme Hannibal (2001), a tak isto si Florenciu kreslil vo svojej cele vo filme Mlčanie jahniat (1991). (STRATEGYsro)

• - Film je natočen na motivy knihy "Obřad: Jak se stát moderním exorcistou" od Matta Baglia. (NGP)