poster

Obřad

 • USA

  Rite, The

 • Maďarsko

  A rítus

 • Itálie

  Il rito

 • Slovensko

  Rituál

Drama / Thriller / Horor / Mysteriózní

USA / Maďarsko / Itálie, 2011, 109 min

Předloha:

Matt Baglio (kniha)

Scénář:

Michael Petroni

Kamera:

Ben Davis

Hudba:

Alex Heffes

Producenti:

Beau Flynn, Tripp Vinson

Scénografie:

Andrew Laws

Kostýmy:

Carlo Poggioli
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • akisha
  **

  Hrozně mdlej vymýtačskej horor. Já ty vymýtačský asi nemusím tak nějak obecně, ale třeba pár Vymýtačů Ďábla mi přišlo celkem obstojnejch a lepších než tohle. Lepší než tohle je snad i Krvavá sklizeň. Problém je, že v Obřadu není vůbec žádnej zajímavej nápad, pokud nepočítáte jako originální myšlenku hlavního hrdinu, co pochybuje (!!!) o svojí víře, no ho hó, to tady ještě nebylo! Do toho pár triviálních záběru na posedlý, trocha much, žab a koček, no prostě všechno, co je profláklý a nudný. K tomu všemu je hlavní hrdina dost nevýraznej a jeho osudy mě absolutně nezajímaly, Braga lepší ale taky zrovna neoslňuje. Že se tam mihnul Hauer považuju za plus, ale jeho role byla tak malá, že byla spíš takovým pár-sekundovým vytržením z otupění. Většina mýho skóre jde Hopkinsovi, kterej to uhrál nadmíru dobře, ale tady se snad ani nemusel tak snažit. Nemá cenu sledovat.(10.1.2012)

 • swamp
  **

  Hrozný blábol plný nudných blábolů o Bohu a Ďáblu.(1.5.2011)

 • teutates
  **

  Ovečky moje i já jsem jen člověk a i mě může pokoušet sám p. ďábel. A kdo nevěří, tak právě teď uvěří, protože Anthony je náramně přesvědčivý. Krásná symbolika "Tomáše", který prvně ví jakou cestu zvolit, pak zas neví, no a nakonec byl vybrán. Sokratés (rozhodl) už dneska posílá i kněze na vymítačky do Itálie, tenhle studentský program je fakt pecka, jen já tuhle akci nemohu nikde najit, už vím, je to jenom pro vybrané studenty. Je težké posílat studenty z CZ... Itálie nemá dost kapacit pro nevěřící jedince... zato v USA se našel díky bohu jen jeden a ten to s krucifixem naštěstí fakt umí, protože jinak fakt nevím jak by otec Lucas dopadl. 3/10(23.4.2011)

 • Gilmour93
  ***

  Ač sir Hopkins jako neortodoxní exorcista spaluje žáby v kamnech, přijímá telefonní hovory vprostřed obřadu a spojovacím materiálem na rekonstrukci kůlny se nechává zásobovat od posedlých pacientů, bylo pošetilostí si myslet, že utáhne všechno sám. Když pominu Řím a C.Hindse, jsou ostatní pouhým komparsem, hustota atmosféry vykazuje spíše sestupnou tendenci a pak je tu sterilní práce scénáristy, za kterou by zasloužil přes hlavu posledním vydáním vatikánské organizační směrnice Rituale romanum. Håfström je bez diskuze zručný řemeslník, ale vstoupil do něj zlý démon. Netřeba na Švéda cákat svěcenou vodu, přikládat krucifix na čelo a kurtovat ho k režisérské židli, aby prozradil jeho jméno. Já jej znám… Říká si Hollywood…(5.8.2011)

 • T2
  ****

  Rozpočet $37miliónovTržby USA $33,047,633Tržby Celosvetovo $96,047,633Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $6,257,010 //počet predaných kusov 420,075║ Režisér Mikael Håfström je majstrom gradácie a napätia, rovnako tak mu vychádza aj dobrý výber hercov, ktorý vedia vo svojich úlohách zaujať, pútavý film, z niekoľkými dobre zvládnutými lakačkami a hustou atmosférou, prekvapenie. /80%/(2.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace