• Fallen_One
  ***

  Lepší průměr. Na novodobé české filmové poměry slušný film. Ale že jen TV film, to mně překvapuje. V kinech by předčil takový sračky jako ty takzvané "filmy do kin". Potěší kozatice Kohoutová i...Šoposká. Předlohu jsem nečetl, ale povedené je to i tak. Slušné.(14.3.2010)

 • RonaMidu
  ****

  bylo mi příjemné,že mladí herci,co padesátá léta nezažili,zahráli role celkem nestrojeně,nenásilně,jako by zažili......(4.3.2012)

 • dopitak
  ***

  Vadí přílišná strojenost a přehánění, potěší jazzový základ, který trochu vyspravuje nepovedenou atmosféru, a poměrně solidní výkony herců (až na Tonyu Graves a mladé estébáky kteří se tváří jak na divadelní hře gymnázia). Usazení do dnešní doby (Němec, Přeučil) je nadbytečné a dalo by se klidně vystřihnout. Plus body za to, že Sedláčková dvakrát svlékla Mariku Šoposkou.(5.5.2012)

 • hous.enka
  ****

  Vojta Dyk je zatím nejsypmatičtější Danny Smiřický, kterého jsem zatím viděla. Děj je sice jednoduchý, ale kvůli většímu množství postav jsem se ze začátku v jejich příbězích trochu ztrácela. V každém případě jde o jedno z lepších zpracování tvorby Josefa Škvoreckého.(13.1.2012)

 • Skip
  ****

  Byla to vskutku hnusná doba, o které vypráví tento velmi dobrý film. Snad jediné, co mi vadilo, byl nevýrazný herecký výkon Vojtěcha Dyka.(17.3.2010)

 • - Po shlédnutí tohoto filmu Josef Škovercký prohlásil, že chtěl vždy vypadat jako Danny Smiřický v podání Vojty Dyka v tomto filmu, a navrhl režisérce Andree Sedláčkové, zdali by nechtěla zfilmovat také jeho román Zbabělci. O ten již v minulosti projevil zájem např. Jan Hřebejk. (artcha)

 • - Ve filmu se objevila do té doby neznámá Emma Smetana, která se později proslavila coby televizní moderátorka. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace