Úžasně vystižená atmosféra, spousta něžných scén svědčících o tom, že za kamerou stála žena, vynikající hudba, sympatičtí mladí herečtí představitelé, smutný příběh a bolestné vyznění, to vše ve mně zanechalo hluboký umělecký zážitek. Doufám, že se naleznou finanční prostředky a paní Sedláčková natočí Zbabělce, to bude literárně-filmová událost nejvyššího stupně.(2.8.2010)

SRANDA MŮŽE BÝT, ALE DOMA!(15.3.2010)

"Co jste to za člověka?!" "Já jsem komunista komteso!"                                                                                                  Chjo ... Pan Škvorecký má rád jazz, já mám ráda jazz, ale nesedí mi pan Škvorecký. Uznávám, že dobře píše, leč je mi nesympatické jeho alter ego Danny Smiřický, který bohužel vystupuje ve všech jeho dílech. Tuto literární předlohu neznám. Abych nebyla nespravedlivá - atmosféra se myslím vyjímečně povedla, muzika šlapala jak měla, i ten zástup ulízaných se dal vydržet (Dyk, Kotek Klus, Meduna) potěšila Tonya Graves, holkám to vůbec neuvěřitelně slušeno (akorát jsem měla potíže rozernat Bereniku s Marikou). Ale jo, za ten jazz, který to vytáhnul nahoru dám čtyři, i když výhrady mám. Hlasová výbava a herecký projev Bereniky Kohoutové v jejích 18 letech bere dech.(30.9.2014)

Vojta Dyk je zatím nejsypmatičtější Danny Smiřický, kterého jsem zatím viděla. Děj je sice jednoduchý, ale kvůli většímu množství postav jsem se ze začátku v jejich příbězích trochu ztrácela. V každém případě jde o jedno z lepších zpracování tvorby Josefa Škvoreckého.(13.1.2012)

Lepší průměr. Na novodobé české filmové poměry slušný film. Ale že jen TV film, to mně překvapuje. V kinech by předčil takový sračky jako ty takzvané "filmy do kin". Potěší kozatice Kohoutová i...Šoposká. Předlohu jsem nečetl, ale povedené je to i tak. Slušné.(14.3.2010)