Příjemné zpracování nepříjemné záležitosti. Napětí z té doby bylo ve filmu znát, ale některé části mi přišli trochu nedotažené nebo spíš zbytečně ustřihlé. Ale to už k televiznímu filmu patří. Vojta Dyk byl opravdu skvělý, řekl bych že on je takovou naší nejen hereckou budoucností. Doufám a věřím...(15.3.2010)

Určitě nadprůměrná adaptace Škvoreckého prózy, odehrávající se v padesátých letech, kdy komunisté zatýkali a vraždili jak na běžícím pásu. Velmi slušná režie i hercké výkony (mj. V. Dyk a F. Němec).(15.3.2010)

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, nebyl to žádný průšvih, ale zároveň mě to zcela nepřesvědčilo. Zejména tempo bylo pomalé a samotný příběh byl trochu nevykrystalizovaný. Jakoby se autoři nedokázali rozhodnout, kdo bude hlavní figura, o kom a o čem to vlastně bude. Patrně to vzniklo úpravami, které režisérka udělala v původním scénáři. Myslím, že jsem nebyl jediný, komu se zdálo, že dvě hlavní hrdinky, které se navíc docela pletly, najednou rozpracované StB, byly na ten příběh moc. Tím neříkám, že by to vysloveně vadilo. To bych hodnotil jinak.(15.3.2010)

SRANDA MŮŽE BÝT, ALE DOMA!(15.3.2010)

Režijne suverénne, herecky čisté, vo výsledku ale predsa len malinko sterilné. Divákova angažovanosť je sprrostredkovaná, chýba sugestívejšie vtiahnutie do deja, atmosféra doby strháva viacej než príbeh samotný.(16.3.2010)