• Skip
  ****

  Byla to vskutku hnusná doba, o které vypráví tento velmi dobrý film. Snad jediné, co mi vadilo, byl nevýrazný herecký výkon Vojtěcha Dyka.(17.3.2010)

 • NinadeL
  *

  Před 50. léty oči nezavírám, ale tohle zpracování Dannyho je na hony vzdálené mé základní představě. Někoho možná nadchne (a Švoreckého zřejmě nadchlo) obsazení Dyka, Kotka, Šoposké a Kohoutové, ale právě tahle čtveřice je na celé realizaci to nejhorší. Nevěřím jim ani jedinou repliku a při pohledu na scénu s Tonyou Graves se mi udělalo vyloženě nevolno. Tonya měla zůstat vdaná za Iguo Igua a dál se věnovat hudbě. Dalšími extempóre se zabývat odmítám. Prima sezonu mám docela ráda, Eine kleine Jazzmusik ještě mohu.(14.3.2010)

 • Fallen_One
  ***

  Lepší průměr. Na novodobé české filmové poměry slušný film. Ale že jen TV film, to mně překvapuje. V kinech by předčil takový sračky jako ty takzvané "filmy do kin". Potěší kozatice Kohoutová i...Šoposká. Předlohu jsem nečetl, ale povedené je to i tak. Slušné.(14.3.2010)

 • honz
  ***

  Určitě nadprůměrná adaptace Škvoreckého prózy, odehrávající se v padesátých letech, kdy komunisté zatýkali a vraždili jak na běžícím pásu. Velmi slušná režie i hercké výkony (mj. V. Dyk a F. Němec).(15.3.2010)

 • Vančura
  ****

  Zhlédnuto bezprostředně po dočtení Škvoreckého textu "Malá pražská matahára", který zde posloužil jako literární předloha. Dle mého soudu je to zdařilý televizní film, se sympatickým obsazením a příjemnými hudebními čísly. Odpustil bych si ale tu vsuvku ze současnosti se zestárlým Dannym - respektuji však právo režisérky na kreativní přístup ke Škvoreckého předloze, které se jinak drží relativně velmi věrně, včetně dialogů. Pro mě osobně příjemná podívaná, u které velkomyslně toleruji některé vady na kráse - už proto, že jsem zde objevil několik zajímavých mladých hereckých tváří, na které do budoucna hodlám zaměřit pozornost (Vojta Dyk, Marika Šoposká, Berenika Kohoutová).(9.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace