Šípková Růženka (festivalový název)

• Austrálie

Sleeping Beauty

Austrálie, 2011, 104 min

Dokonale zneklidňující záležitost. Už dlouho jsem neměla u filmu tak nepříjemný pocit. Na druhou stranu mi ale vadila tajemnost ze strany Lucyiny postavy, protože se nikdy nedozvíme, co ji vlastně k jejímu povolání donutilo, ani proč má takový problém navázat vztah. Nicméně i přesto nebo právě proto ten film funguje. Jedná se v něm totiž spíše o samotný prožitek než o hlubokou zápletku.(17.10.2011)

• HAL

Typické intelektuální porno. S tím že Emily Browning je vskutku nádherná, a s tím že "odosobněná intelektuální masturbace" to není "až tak moc" aby se film nedal přežít, i když je vcelku o ničem.. 4/10(26.1.2014)

• Chickenka

Čekala jsem víc, daleko víc...film je takový neurčitý, divák krátka neví, co si z filmu má odnést. O hlavní postavě nevíme skoro nic, což je škoda. Místy jsem se až ztrácela, jelikož chyběli charaktery a momenty ze stran režiséra. Jediné plus je výkon Emily Browning, jinak film nenabízí skoro nic.(17.11.2011)

• viperblade

Když jsem na tento film viděl trailer, nevypadal vůbec špatně, měl unikátní atmosféru a hlavně příběh, který napadl už asi každého, kdo zná pohádku o Šípkové Růžence a je mu nad 15 let… :-) Byl jsem zvědavý, co z toho vznikne a upřímně mě zklamalo, že z toho vznikla taková blbost. Sleeping Beauty se snaží být filmem uměleckým. To ale není omluva proto, aby postavy neměly motivaci pro to, co dělají. Například hlavní hrdinka - co o ní víme? Je drzá, umí přesvědčivě lhát (i své matce do telefonu) a v jejím životě je pár lidí, o nichž se toho taky moc nedozvíme (kdo byl ten umírající, její bývalý, kamarád, bratr?) ale o ně mi nejde. Proč nevychází s matkou, co se mezi nimi stalo? Proč se chová jako děvka (scény z baru)? Nic ani náznaky něčeho, čeho bych se jako divák mohl chytit a co by mi pomohlo pochopit chování hlavní hrdinky a pak s ní i soucítit. A tohle je problém - pokud s hlavní hrdinkou nesoucítíte, tak je jasné, že se vám tento film nebude líbit, protože vás jednoduše nezajímá, co se (jí) stane dál. A že se toho moc nestane… To režisérce/scenáristce nikdo neřekl, že normální film by měl mít i konec? Ne jen "jako" konec, kde se něco stane a najednou se rozjedou titulky, ale konec? Umění jde dělat i trochu srozumitelněji, si myslím, nicméně tenhle film nepovažuju za umělecký. On se jen snaží být něčím jiným, něčím co bohužel není, protože mu to scénář nedovoluje. Škoda, trailer vypadal slibně. Plusové body za občasnou atmosféru a za Emily, které by neškodilo, kdyby trochu pojedla. 40 % s tím, že tohle, ať už to mělo být cokoliv, už fakt nepotřebuju vidět znovu.(16.3.2012)

Tahle Šípková růženka měla hodně pomalý rozjezd, ze kterého jsem postavu Lucy stejně nepochopila. Film je to ale zajímavý a Emily Browning mě nakonec dostala. Navíc jsem dosatala zajímavý tip na výběr té správné barvy rtěnky.(3.11.2011)