Šípková Růženka (festivalový název)

• Austrálie

Sleeping Beauty

Austrálie, 2011, 104 min

Na Sleeping Beauty je cosi příliš mrazivého a příliš stoického, než aby se dala shlédnout bez sevřeného žaludku.(17.10.2011)

• Chickenka

Čekala jsem víc, daleko víc...film je takový neurčitý, divák krátka neví, co si z filmu má odnést. O hlavní postavě nevíme skoro nic, což je škoda. Místy jsem se až ztrácela, jelikož chyběli charaktery a momenty ze stran režiséra. Jediné plus je výkon Emily Browning, jinak film nenabízí skoro nic.(17.11.2011)

• MoiJe

Nechala som sa zlakat popiskom acsmp, podla ktoreho film vyzera, ze bude mat dej. Miesto toho sa mi dostalo podivnej umeleckej erotiky.(24.10.2011)

"Videl som už všeličo. Koňa plakať, hada šťať, aeroplán na oblohe cúvať." Ale niečo ako Sleeping Beauty som naozaj ešte nevidel. Áno, je to odťažitý a neosobný art, nad ktorým by bolo treba opäť siahodlho hĺbať (a divácky zážitok by mi to, myslím, nezlepšilo) a hoci má vcelku pôsobivú, chladnú atmosféru a skutočne zaujímavú hlavnú hrdinku, nie o tom som chcel. Chcel som totiž napísať o dôvode, prečo sa na mojej tvári počas celého sledovania zračil nechápavý "dafuq?" výraz. Tým dôvodom je Emily Browning. Vážení, vysvetlite mi, ako režisérka presvedčila túto talentovanú a krásnu mladú herečku, aby účinkovala v tomto - a teraz v žiadnom prípade nezveličujem - soft porne, kde sa takmer každých päť minút objavuje KOMPLETNE nahá a kde si o ňu otierajú chlpaté vajcia a animálne ju olizujú šesťdesiat až sedemdesiatroční dedovia? Čo jej za to sľúbila? Čím jej opantala hlavu? Tučným šekom? Prísľubom návalu festivalových ocenení? Je to iba môj odhad, ale myslím, že keď už bolo po všetkom, musela Emily naozaj, ale naozaj hrubo mindžovať.(20.4.2012)

• hygienik

Keď už nič iného, tak som dosť nechutným spôsobom vytriezvel z gréckej olympijskej ilúzie, že ľudské telo je krásne... Ako ktoré!(11.11.2015)

• - Růženku si měla původně zahrát představitelka Mia Wasikovska, avšak dala přednost hlavní roli ve snímku Jana Eyerová (2011). (Mafyn)

• - Film byl v roce 2011 vybrán do hlavní soutěže na filmovém festivalu v Cannes. (acsmp)