Šípková Růženka (festivalový název)

• Austrálie

Sleeping Beauty

Austrálie, 2011, 104 min

• MartinezZ

1) Film jsem zdaleka neviděl v jeho plné délce. Nějak jsem nenašel důvod sledovat život mladé prodejné děvky. ~ 2) pravděpodobně díky tomu jsem absolutně nepochopil závěr a tedy film => a) Ztracených 30 minut života, b) Smažte někdo obsah filmu, který napsal acsmp, protože jeho popis děje sedí asi tak z 10%. ~~~ PS: A proč hodnotím film, který jsem ani celý neviděl? Protože mě absolutně ničím nezaujal. Ani rádoby skandální erotikou, ani vyšisovanou hlavní "hrdinkou", ani perverzními dědky.(3.11.2011)

• hygienik

Keď už nič iného, tak som dosť nechutným spôsobom vytriezvel z gréckej olympijskej ilúzie, že ľudské telo je krásne... Ako ktoré!(11.11.2015)

Film pro pravé gurmány. Takový Eyes Wide Shut z druhé strany. A klobouk dolu před vypečenými scénami natočenými na jeden záběr.(24.10.2011)

Je to dosť dobrá čiastočne umelecky ladená dráma. Má celkom dobrý príbeh o mladej žene, ktorá strieda niekoľko brigád a prác rôzneho, vrátane toho najintímnejšieho charakteru a po nájdení inzerátu sa ešte rozhodne pracovať v zvláštnom klube, kde robí spoločnosť bohatým a starým mužom. Spracovanie sa mi páči, film nie je pojatý tradičným spôsobom, o nejakú gradáciu tu vôbec nejde, rovnako ani o motiváciu a cieľ postavy, jednoducho po stránke deja si len hlavná hrdinka zarába viacerými spôsobmi, k tomu navštevuje školu, ktorá je ale prácam podriadená, robí spoločnosť aj svojmu dobrému priateľovi a podobne, po celý čas sa to drží v tomto duchu, pričom jedine v druhej polovici dostane viac priestoru aj tá nová netradičná práca, ale sadlo mi to veľmi dobre. Len by som ocenil nejaký skutočný záver, tento je taký zvláštny. Celý čas sa to nesie v takej zaujímavej atmosfére, páči sa mi aj ten čiastočný umelecký štýl, aj keď na tom sa ešte stále dalo popracovať, no celkovo ma to skutočne bavilo. K tomu treba spomenúť, že film má výraznú erotickú formu, no nie tým samoúčelným spôsobom, ako je to často zvykom, ale hlavne pomáha dotvárať celkovú atmosféru. Herecké obsadenie je na tom dobre, Emily Browning to zvládla výborne, aj napriek nejednoznačnosti svojej postavy to celé s ľahkosťou utiahla, ale celkom ma prekvapuje, že takúto úlohu prijala, keďže kvôli tomu strávi snáď aj polovicu času nahá, alebo aspoň eroticky pôsobí. A okrem nej tu už nikto nemá viac priestoru. S réžiou a technickou stránkou som spokojný, páči sa mi atmosféra, musím pochváliť aj kompozíciu niektorých záberov, celkový dojem je veľmi pozitívny. Síce si nie som úplne istý, či tvorcom vyšlo všetko tak, ako aj mali v pláne, ale pre mňa je aj tak dôležité hlavne to, že ma to skutočne bavilo a preto aj dobre hodnotím. 78%(31.8.2013)

• Freemind

Chce to asi notnou dávku talentu udělat z filmu o zvrhlých sexuálních představách flákotu, která je znepokojující a strhující asi jako Receptář s Přemkem Podlahou. Je to prohra na všech frontách, kromě kamery a obličeje slečny Emilky tady prakticky nic nestojí za zmínku. Z každého dialogu, scény a postavy je cítit nesnesitelná póza a nabubřelost, explicitní záběry na staříky slintající nad mléčně bílým tělíčkem hlavní hrdinky nešokují ani neznechucují, ale prostě nudí. Naprosto zbytečný počin.(10.3.2012)