poster

Šípková Růženka (festivalový název)

 • Austrálie

  Sleeping Beauty

Drama

Austrálie, 2011, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radko
  ****

  Ukazuje sa, že veľa dnešných vzťahov a/alebo stykov funguje len cez nejaké prídavné látky. Od alkoholu cez peniaze, amfetamíny až po sladkospavé oblbováky. Kto si to môže dovoliť, vyberie si formu povoľnosti svojho partnera. A ochotných otrokýň lásky je stále dosť. Lebo peniaze. Nejaký veľký príbeh psychologógie sa tu neodohráva, skôr je to také všeobecne tézovité, avšak ak schematizmus ladí s osobným pohľadom na svet, tak sa film stáva skvelým zážitkom. O to viac, o čo je opojnejšia celková chladne tajomne odťažitá atmosféra filmu, nedopovedanosť situácií, charakterov postáv. Ak sa k tomu pridá skvostná kamera nad nadpriemerným hodnotením neváham. Pretože rovnako neváham si tento zážitok po čase zopakovať.(1.9.2016)

 • Montezuma3
  ***

  Film pro pravé gurmány. Takový Eyes Wide Shut z druhé strany. A klobouk dolu před vypečenými scénami natočenými na jeden záběr.(24.10.2011)

 • lopata555
  *

  tento film od odpadu zachránila Emily Browning ... ale je to somarina na entú(22.4.2013)

 • asLoeReed
  ***

  Vyhraněný film, jehož forma působí na smysly umírňujícím, tišícím dojmem, až se někdy chce spát, což je však očividně záměr s ohledem na téma. Příběh je pak komponován do výjevů, které osvobozeny od nějaké tradiční dramaturgie (odkrajovány od sebe mrkáním, neboli černými pauzami zatmívaček) přicházejí jeden za druhým a vyvolávají pocit zastřeného snu. Logický výběr do Cannes, jakožto protipól nabitým filmům mužských tvůrců.(18.12.2011)

 • Ignus.cz
  ***

  velice znepokojující a asexuální(21.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace