Havran

Havran

Thriller / Mysteriózní

USA / Maďarsko / Španělsko, 2012, 111 min

• Skejpr

Není pravda, že si na tenhle film v životě nevzpomenu. Vlastně mě bude strašit do konce života. Nebetyčná slátanina, ze které už na ploše scénáře nemohlo vzejít nic rozumného, se po schroustání neschopným McTeiguem a v rukou zběsilého střihače snažícího zachránit, co se dá, stává nepřehledným gulášem poslepovaným doslova horkou jehlou v patvar, kde zoufalý výraz Johna Cusacka je tím zdaleka nejmenším problémem... Film, ve kterém je špatně prakticky všechno, otevřená brutalita je snad jediným objektivním kladem...(23.7.2012)

Skvělá temná atmosféra kolem fiktivniho konce zakladatele žánru thriller/horror. Nemohu se ale zbavit dojmu, že je to stále na stejne téma dokola a dokola prehravane, jen se mění postavy, geniální vrah vodí za nos všechny okolo.. chjo.(25.11.2013)

Není to úplně špatné a v rámci tempa docela i zábavné, neboť je to krátké, svižné a hudebně správně dramatické. Sice se dá killer odhadnout už po několika desítkách minut a vše je v podstatě předvídatelné od začátku do konce, ale kvůli těm několika kamerovým fíglům a fantastické práci se zvukem a zvukovými efekty se to dá jednou zvládnout. Je vidět určitá režjní nezkušenost a nevyzrálost, ale Mlčení jehňátek se holt jentak opakovat nebude.(7.12.2012)

Přehnaně kritizovaný, zatracovaný a podhodnocovaný film. Jistě, k nezapomenutelné genialitě to má hodně daleko (a že zápletka přesně takový zážitek slibovala!), ale zase tak hloupé a nepovedené to určitě také není. Navzdory délce to má celkem spád, hororově-detektivní atmosféra je vydařená (zhruba na úrovni Z PEKLA, akorát bez videoklipových hrátek), "kyvadlová" scéna je solidně gradované gore, Cusack mi nevadil a Luke Evans je dokonce výborný! Škoda, že scénář není tak sofistikovaný, jak by bylo záhodno, a že režie postrádá stylovější rukopis. Mohla vzniknout fascinující a výjimečná kombinace detektivního thrilleru a svérázného životopisného filmu, ale buďme rádi i za tu vcelku příjemnou jednorázovou žánrovku, která z toho nakonec vzešla. Byť má mizerný poslední záběr, následovaný podivnými a nevhodnými závěrečnými titulky. 60 - 70 %(9.8.2012)

Dobou a příběhem stejný jako Sherlock Holmes akorát že bez humoru a víc..ehm jak bych to jen napsal.. tajemnější? Mě se osobne Cusack v roli Poe libil připomínal mi Hankse ve filmu Ladykillers ale příběh pokulhával dosti nudnými prodlouženými debatami a já se ke konci spíš díval na čas kdy už to skončí než na film. Konec a závěr pro mě nebylo překvapením dalo se to čekat. Vymyšlená tajemná, chvílema otravně nudná kriminálka..jediné co vás zaujme je možná to že se to odehrává v 19. století.(5.5.2012)

• - John Cusack kvůli své roli zhubl 11 kilogramů a přečetl velké množství materiálů o Edgaru Allanu Poeovi. (Lolita)

• - Dříve, než byl do role Edgara Allana Poa obsazen John Cusack, byli v hledáčku tvůrců také Joaquin Phoenix či Ewan McGregor. (272827)

• - S nabídkou na roli Emily byla oslovena i Noomi Rapace. (oje)