Havran

A holló

Havran

Thriller / Mysteriózní

USA / Maďarsko / Španělsko, 2012, 111 min

Skvělá temná atmosféra kolem fiktivniho konce zakladatele žánru thriller/horror. Nemohu se ale zbavit dojmu, že je to stále na stejne téma dokola a dokola prehravane, jen se mění postavy, geniální vrah vodí za nos všechny okolo.. chjo.(25.11.2013)

• Momo_desu

Tešila som sa, že to bude minimálne tak dobré ako From Hell, pretože viktoriánske obdobie milujem a ešte ak sú vo filme vraždy no TOP! Ale toto nebolo ani zdaľeka tak dobré neporovnávam to ale myslela som, že to bude prešpekulované. Bolo to pre mňa sklamanie, nuda, oničom, mne to pripadalo akoby tam proste niečo chýba akoby vystrihli strašne veľa scén.(4.1.2013)

Rozpočet $26miliónovTržby USA $16,008,272Tržby Celosvetovo $30,056,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,579,614 //počet predaných kusov 44,738Tržby za predaj DVD v USA $3,334,333 //počet predaných kusov 141,253║ zručne natočené ale miestami zbytočne dejovo zjednodušované, za čo môže zlý strih čím príde na nesúlad príbehu, záver určite chce byť plný prekvapení ale úplne to neodpáli, priemer /55%/(7.9.2014)

Holmesovsky ponurá morbidní skládanka z Poeových sbírek a krvavých mordů, která rozhodně nevyniká originalitou, přesto svým způsobem baví, včetně Johna Cusacka, který je přesně tak podivný, jak moje vize básníka, jehož je představitelem, i výborného Luka Evanse, v němž by musel najít zalíbení i Sir Arthur Conan Doyl :-) Pěkný komentář - Gilmour93.(4.3.2013)

Tak po ne moc příznivých recenzích a malém hodnocení od většiny mých oblíbených uživatelů, jsem se na to moc netěšil, a ani jsem se na to moc netěšil protože se mi z pekla moc nelíbilo, no ale nakonec jsem byl rád že jsem se spletl. Originální příběh je velmi dobře zrežírován a všechno tu šlapalo jako hodinky. Naprosto dokonale jsem se bavil, což nemůžu třeba již zmiňovaném Z pekla říct. Cusack překvapil stejnak jako ostatní herci. Mohlo by to být sice kratší ale to vem čert, co mi nejvíce vadilo bylo to že vrah je na plátně minimálně, takže jsem ani nedostal moc šancí tipovat kdo to bude. Ale jinak hodně dobrý film a pro mě překvapení.(30.7.2013)