Havran

El Enigma del Cuervo

Havran

Thriller / Mysteriózní

USA / Maďarsko / Španělsko, 2012, 111 min

SLušně zpracované mysteriózní krimi s mizerným koncem, nevěruhodným - a co MUČENÍ? # [viděno: TV, 5.1] # příběh 5 | hudba 7 | humor 0 | akce 2 | napětí 3 | pustil bych si znovu 5(24.7.2012)

Havran je rozhodne dobrým film zo zaujímavý príbehom. Zo začiatku všetko klape tak ako má, vraždy majú šťavu, atmosféru a sú zaujímavé, herecky je to dobre obsadené (hlavne Luke Evans, skvelá voľba), ale prečo je ten záver tak strašne suchý ? James Mcteigue a scenáristi očividne nezvládli záver filmu, ktorý neprekvapil tak ako by mal. 80% - 4*(6.12.2012)

Holmesovsky ponurá morbidní skládanka z Poeových sbírek a krvavých mordů, která rozhodně nevyniká originalitou, přesto svým způsobem baví, včetně Johna Cusacka, který je přesně tak podivný, jak moje vize básníka, jehož je představitelem, i výborného Luka Evanse, v němž by musel najít zalíbení i Sir Arthur Conan Doyl :-) Pěkný komentář - Gilmour93.(4.3.2013)

Zajímavý fiktivní snímek o životě Edgara Alana Poea. John Cusack ho hraje celkem dobře. Někdo začne zabíjet podle jeho povídek. Musí tedy společně s místní policií zjistit kdo. Celé to vyvrcholí únosem jeho přítelkyně. A nakonec se pro ni obětuje.(23.2.2013)

Tákže.. John Cusack mi byl sympatičtější ve filmu Identita. .Tam byl Frajer.. v Havranu spíše Ubožák! Film má krásnou Londýnskou, Temnou, Detektivní Atmosféru.... Film hodnotím velmi pozitivně.. Nápad, Zpracování, Místy mě vážně Mrazilo! Dobrej Film!(13.8.2012)