poster

Havran

 • USA

  The Raven

 • Maďarsko

  A holló

 • Španělsko

  El Enigma del Cuervo

 • Slovensko

  Havran

Thriller / Mysteriózní

USA / Maďarsko / Španělsko, 2012, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  *

  Není pravda, že si na tenhle film v životě nevzpomenu. Vlastně mě bude strašit do konce života. Nebetyčná slátanina, ze které už na ploše scénáře nemohlo vzejít nic rozumného, se po schroustání neschopným McTeiguem a v rukou zběsilého střihače snažícího zachránit, co se dá, stává nepřehledným gulášem poslepovaným doslova horkou jehlou v patvar, kde zoufalý výraz Johna Cusacka je tím zdaleka nejmenším problémem... Film, ve kterém je špatně prakticky všechno, otevřená brutalita je snad jediným objektivním kladem...(23.7.2012)

 • LiVentura
  ***

  Skvělá temná atmosféra kolem fiktivniho konce zakladatele žánru thriller/horror. Nemohu se ale zbavit dojmu, že je to stále na stejne téma dokola a dokola prehravane, jen se mění postavy, geniální vrah vodí za nos všechny okolo.. chjo.(25.11.2013)

 • Kaka
  ***

  Není to úplně špatné a v rámci tempa docela i zábavné, neboť je to krátké, svižné a hudebně správně dramatické. Sice se dá killer odhadnout už po několika desítkách minut a vše je v podstatě předvídatelné od začátku do konce, ale kvůli těm několika kamerovým fíglům a fantastické práci se zvukem a zvukovými efekty se to dá jednou zvládnout. Je vidět určitá režjní nezkušenost a nevyzrálost, ale Mlčení jehňátek se holt jentak opakovat nebude.(7.12.2012)

 • InJo
  ***

  Přehnaně kritizovaný, zatracovaný a podhodnocovaný film. Jistě, k nezapomenutelné genialitě to má hodně daleko (a že zápletka přesně takový zážitek slibovala!), ale zase tak hloupé a nepovedené to určitě také není. Navzdory délce to má celkem spád, hororově-detektivní atmosféra je vydařená (zhruba na úrovni Z PEKLA, akorát bez videoklipových hrátek), "kyvadlová" scéna je solidně gradované gore, Cusack mi nevadil a Luke Evans je dokonce výborný! Škoda, že scénář není tak sofistikovaný, jak by bylo záhodno, a že režie postrádá stylovější rukopis. Mohla vzniknout fascinující a výjimečná kombinace detektivního thrilleru a svérázného životopisného filmu, ale buďme rádi i za tu vcelku příjemnou jednorázovou žánrovku, která z toho nakonec vzešla. Byť má mizerný poslední záběr, následovaný podivnými a nevhodnými závěrečnými titulky. 60 - 70 %(9.8.2012)

 • SeBig
  ***

  Dobou a příběhem stejný jako Sherlock Holmes akorát že bez humoru a víc..ehm jak bych to jen napsal.. tajemnější? Mě se osobne Cusack v roli Poe libil připomínal mi Hankse ve filmu Ladykillers ale příběh pokulhával dosti nudnými prodlouženými debatami a já se ke konci spíš díval na čas kdy už to skončí než na film. Konec a závěr pro mě nebylo překvapením dalo se to čekat. Vymyšlená tajemná, chvílema otravně nudná kriminálka..jediné co vás zaujme je možná to že se to odehrává v 19. století.(5.5.2012)

 • - John Cusack kvůli své roli zhubl 11 kilogramů a přečetl velké množství materiálů o Edgaru Allanu Poeovi. (Lolita)

 • - Dříve, než byl do role Edgara Allana Poa obsazen John Cusack, byli v hledáčku tvůrců také Joaquin Phoenix či Ewan McGregor. (272827)

 • - S nabídkou na roli Emily byla oslovena i Noomi Rapace. (oje)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace