Havran

Havran

Thriller / Mysteriózní

USA / Maďarsko / Španělsko, 2012, 111 min

• choze

Dobře obsazená, ale scenáristicky, režijně i herecky odfláknutá béčková historická detektivka. Tuhle směšně zbytečnou impotentnost si otec detektivní a hororové povídky rozhodně nezasloužil.(23.7.2012)

Jsem velký fanoušek E.A.P a to hlavně díky Rogera Cormana. Bylo moc příjemné si v kině připomínat jednu povídku za druhou. The Raven zaujal nejvíce svou temnou atmosférou a překvapivě kvalitním hereckým výkonem Johna Cusacka. Scénař taky nebyl vůbec špatný a snímek postupem času skvěle gradoval až do úplného strhujicího finiše. Velké překvapení už kvůli špatným recenzím.(22.6.2012)

Mohlo by to dopadnout lépe, ale i tak jde o celkem slušnou podívanou. Škoda slabého konce.(21.7.2012)

Detektivka podle povídek Edgara Allana Poa není od začátku špatný námět. Příběh je zajímavý od první chvíle, jenže děj byl občas malinko nezáživný. Nebral bych to jako velký problém, protože převládaly spíše světlé stránky. Herecké obsazení bylo geniální, protože John Cusack v roli Poa byl naprosto famózní a jeho herecký výkon byl bez chyby. Závěr mě malinko zklamal, ale rozhodně nepřebije spíše kladných pocitů. The Raven má hlavně skvělé prostředí a zasažení do doby svou temnou atmosférou.. 8/10 = 80%(28.7.2012)

Není to úplně špatné a v rámci tempa docela i zábavné, neboť je to krátké, svižné a hudebně správně dramatické. Sice se dá killer odhadnout už po několika desítkách minut a vše je v podstatě předvídatelné od začátku do konce, ale kvůli těm několika kamerovým fíglům a fantastické práci se zvukem a zvukovými efekty se to dá jednou zvládnout. Je vidět určitá režjní nezkušenost a nevyzrálost, ale Mlčení jehňátek se holt jentak opakovat nebude.(7.12.2012)