Noční běžec

Run All Night

Nočný bežec

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 114 min

Pro mě teda setsakra poctivá kriminálka s parádně nastíněnými vztahy mezi postavami. Mám rád filmy, kde jsou starý pardálové nuceni se navzájem postřílet kvůli děckám, i když byli celej život kámoši. Je to správně akční a k tomu atmosféra deštivýho New Yorku. No prostě lahůdka. Liam Neeson je ze začátku správně zkrachovalej, ale pak se z něj opět stane badass.(27.9.2015)

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,171 // Otvárací Víkend v USA: $11,012,305 // Ďalšia kvalitne nadupaná Neesonovka, ktorá pobaví všetkých akčne založených divákov. Ide o veľmi jednoduchý a priamočiary dej, takže je úplne zbytočné od filmu očakávať niečo extra. Počas celej stopáže som sa náramne bavil, takže nevidím dôvod dávať menej ako 80% .(7.4.2015)

Liam Neeson, opět jako badass, který však více inkasuje než rozdá v jednom divokém večeru, kdy musí bránit syna, před bývalým kolegou z branže nájemných vrahů. Nejedná se o akční jízdu a akce je zde překvapivě málo, film však naštěstí exceluje ve scénách dua Neeson - Harris, kterých je však trestuhodně málo. Jako slušný thriller, však film funguje velice dobře.(26.5.2015)

Standardní čtyř hvězdičkový Neeson, ale lehkému zklamání se ubránit nemohu. Díky atraktivní zápletce měl film náběh na akčňák roku, ale nestalo se. Co mě zde moc nezaujalo byl Ed Harris, to byla špatná volba záporáka ( Žádné intenzivní,výhružné a inteligentní dialogy z jeho úst nevyšly a je dost starý na fight, o což nás Serra ochudil). Dokonce mi zde chyběl i inteligentní detektiv ( škoda, že Whitaker místo Takenu 3 nehrál zde). Porce akce přichází na scénu víceméně až po 45 minutách a má co nabídnout. Pár zajímavých fightů konečně v slušivém střihu a netřepající se kamerou, slušné přestřelky, naháněčky, občas hezká prostřelená hlava( Přehnaně brutální to však není) a vynikající atmosférická scéna v paneláku, což byl největší highlight filmu, který definitivně okořenil nájemný vrah Common. Finále po oldschoolovsky s brokovnicí taky nezklame. Dobrý, ale dalo se vytěžit o něco více. 75%(22.4.2015)

Liam Neeson hraje Liama Neesona v novém filmu s Liamem Neesonem. Noční běžec nepřináší do žánru pranic nového, ale Collet-Sera akční scény zvládá na jedničku a myslím, že i tato jeho třetí spolupráce s Liamem (po Neznámém a NON-STOPu) skončí v červených číslech. Velkým plusem je také účast Eda Harrise a poměrně slušný scénář. Filmu kupodivu neuškodila ani lehce přepálená stopáž. Pokud máte po smršti oscarových filmů náladu na přímočarou akční podívanou, Noční běžec je solidní volba.(12.3.2015)