Noční běžec

Run All Night

Nočný bežec

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 114 min

Průměrné akční krimi. Neurazí, nenadchne a rychle se vykouří z hlavy. Neeson má rozhodně lepší filmy v tomto žánru. 60%(7.9.2015)

Neeson si už jede standardní škatulku a Serra se definitivně zaparkoval v pozici slušného thrillerového řemeslníka, jemuž výsledek hodně táhne nahoru zbylý herecký ansábl, a naopak dolů to, že většina dialogových promluv ve druhé polovině pouze naprázdno plácá a natahuje celek k nesympatické délce.(8.7.2015)

Podobně vztahovo-mafiáno-genderových filmů jsou dnes již mraky a lepších. Ač se tvůrci snažili být styloví, přesto suma sumárum a kolem dokola, nedosáhli výše než na tři pěkné *. Dokonce ani střety dvou hereckých es Liama versus Eda pověstnou laťku nezvýšily, něco prostě ve scénáři chybělo, ale na jedno zkouknutí stačí.(22.6.2015)

„MICHAELE, POSLOUCHEJ MĚ. JEDNU NOC. VÍC PO TOBĚ NECHCI. POSLOUCHEJ SVÉHO OTCE JEDNU NOC. JESTLI TO DO RÁNA NEVYŘEŠÍM…“ /// A tak se taťka Liam, přes synáčkův odpor, stává jeho jedinou šanci na přežití. Taková klasika - solidně vystavěnej příběh, ve tmavým – nočním módu. Jaume Collet-Serra drží svoji laťku zvedlou ve standartní vejšce a Neeson by si mohl dát podobnej typ příběhů patentovat. Vono to totiž furt (ještě) funguje. Co na tom, že je to místy pěkně blbý. V rámci jednoduchosti – zřejmě. „ŘEKNI VŠEM, AŤ SE PŘIPRAVÍ. PŘICHÁZÍ JIMMY... A Jimmy si s tím hlavu nedělá. V zabíjení totiž nehledá žádnou vědu. Takže pro některý to bude dlouhá (nebo spíš krátká) noc. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád čumím na starou partu, jak vyhrožuje prázdnotou v očích. 2.) Jsem zvyklej se o svýho parchanta postarat sám. 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(26.6.2015)

A dyť ke to všecko na jedno brdo. Neurazí, nenadchne. 65%(7.6.2015)

• Common

• - Pracovným označením filmu bol názov The All Nighter. (MikaelSVK)

• - Vydanie novín The New York Post  je datované na štvrtok, 23. septembra 1996. 23. september 1996 však vyšiel na pondelok. (beso74)

• - Po snímkach Neznámy (2011) a Non-Stop (2014) je Run All Night tretí film režiséra Serru, v ktorom si zahral Liam Neeson hlavnú úlohu. (ywo666)