Noční běžec

Nočný bežec

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2015, 114 min

• nascendi

Yvonne Přenosilová sa pred rokmi zmienila, že u jednej speváčky nedokáže postrehnúť, kedy jedna pieseň končí a ďalšia začína. Spomenul som si na jej výrok keď nočný bežec dobehol a ja som nadobudol pocit, že to bola iba ďalšia z variácií na tému Taken. Ak by Liam Neeson a Ed Harris disponovali menšou charizmou, išiel by som s hviezdičkami ešte nižšie.(5.7.2016)

70 %, bavilo ma to tak a to tak, že dosť. Kvalitné postavy s tomu odpovedajúcimi silnými hereckými výkonmi, príjemne nejednoznačné (reálne komplikované) medziľudské vzťahy a akcie minimum, ale o to lepšia je vo výsledku. Je to dosť napínavé, vizuálne sympaticky temné a má to pekný koniec.(6.1.2017)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $26,461,644Tržby Celosvetovo $71,561,644Tržby za predaj Blu-ray v USA $198,466 //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $53,544 //počet predaných kusov ║ Jaume Collet-Serra v mierne slabšej forme, neodpáli to ako pri predošlích filmoch ale aj tak sa snaží ponúknuť slušný thriller bez toho aby otupil pozornosť diváka, do obrazovej vložky vkladá inovácie v rámci nájazdov, preletov, čo môže miestami pôsobiť ako mierna halucinácia a bolehlav ale časom sa dá na to zvyknúť, chcel byť čo najviac originálny aspoň po obrazovej vložke aj keď príbeh je klasický o pomste bez väčších prekvapení, Liam Neeson a Ed Harris koľko toľko utiahnú dej, má to spád, akcia v medziach a hlavne poteší záver s podmanivým točivým záberom na nabíjajúcu sa Winchestrovku /70%/(30.6.2015)

Jaume Collet-Serra a Liam Neeson je fajn dvojka a funguje to perfektne aj tu. Ale aby som zas nespomínal iba Neesona, aj Kinnaman, Harris či Common sú dobrý. Castingom ma tento film dosť bavil, čo sa mi zas tak často nestava, ale tu mi sadlo viac ako lepšie. Hovorí sa, že keď ti sadnú herci sadne ti aj film. Síce nezdieľam tento názor, ale tento krát to platí. Liam je konečne v inom kabáte a v inej situácii ako ho poznáme, čo považujem za dosť veľké plus. Ale aby som tu len nekecal o hercoch prekvapil ma aj samotný príbeh a jeho drsnosť. Malo to šťavu, adrenalín, napätie, atmosféru a do toho Junkie napumpoval svoje XL. 85% - 4*(18.7.2015)

Neeson je prostě sázka na jistotu. A i když začíná mít stále více kůže v porovnání s obličejem (o Edovi ani nemluvě), tyhle role mu sedí. Nebudeme zastírat, že oba výše zmínění staroušci Nočního běžce táhnou a jsou hlavním důvodem, proč na film jít, ale krom nich je poměrně dobrá i akce a hudba. Ano, scénář moc duchaplnosti nepobral, ke konci stopáže už spíše nebyl než byl (obzvláště, když kvůli úvodu bylo jasné, co se stane), ale i tak jsem byl rád, že jsem za těch sedmdesát korun vyrazil. Těžko říci, jestli bych byl spokojen i za plnou palbu... 70%(27.4.2015)

• Common

• - Ve filmu se objevují prostřihy utkání NHL mezi New Yorkem Rangers a New Jersey Devils ze sezony 2014/15, ve kterém v dresu ďáblů z Jersey hrál i český útočník Jaromír Jágr. (KoRner)

• - Vydanie novín The New York Post  je datované na štvrtok, 23. septembra 1996. 23. september 1996 však vyšiel na pondelok. (beso74)

• - Po snímkach Neznámy (2011) a Non-Stop (2014) je Run All Night tretí film režiséra Serru, v ktorom si zahral Liam Neeson hlavnú úlohu. (ywo666)