Nevtíravá úsměvná hořkosladká záležitost. Milé a ČISTÉ povídání, které rozhodně není žádnou taškařicí, ale upřímnou drobnokresbou venkovského života. Scénárista a režisér Jan Prušinovský na něj pohlíží smířlivě, nevysmívá se mu, ač jde o místo, kde se zastavil čas. Své postavy má odpozorované, některé jsou na české poměry slušně vnitřně komplikované, divák však může postrádat vyloženě kladného hrdinu. Já však nikoli, stačili mi typově přesní herci, kteří dokázali přenést na plátno mentalitu buranů, aniž by samotný film sklouznul k buranskému vyznění. Prušinovský totiž není (zatím, a snad to tak zůstane) žádný populista jako Renč nebo Vejdělek, svým příběhem překvapuje, jak je prostý a jednoduchý, přesto své kvality má. Má také nesnesitelného dědka Miroslava Krobota, který svou ubručenou postavu hraje minimalisticky coby netolerantního samorosta, kterého sžírá desítky let stará nevěra manželky (zase v tom bude fotbal). Právě jeho umanutost (selhávající srdce) se stane motorem vyprávění. Není to ale jen on, ale i jeho banda pohodlných pivařů, kteří se po herecké stránce nemusejí za nic stydět. Nestydím se ani já, že po delší době českému filmu šoupnu čtyři hvězdy. Smích tu totiž neznamená posměch..(6.3.2013)

Prušinovského Okresní přebor má v sobě opravdu mnohé z dřívější česko-slovenské komedie co do podstaty.! Tento autor skutečně prokazuje umění řemesla, těším se na další jeho výtvory na poli filmovém... Je to lidské, vtipné, dramatické i typicky vesnicky české.. :-))(12.7.2013)

Je smutné, že nejživější postavy v českém filmu za poslední dlouhá léta přinesla komedie, která chtěla postavy především karikovat. Miroslav Krobot je bezkonkurenční a člověka nejen kvůli němu skoro zamrzí, že další počin z prostředí Houslic už patrně nepřijde. Sympatický byl nahořklý tón vyprávění, sympatické byly odkazy na seriál, sympatická byla svěžest, toliko už na české filmové scéně potřebná...(10.9.2012)

• - Když vstupuje dcera kolotočáře (Pavla Beretová) do labutě na pouťové atrakci, má labuť slepený krk páskou po předchozí havárii u vlakového přejezdu. V dalším střihu, při pohledu z jiné kamery, ale při téže scéně, je labuť vcelku. (Marator)

• - Fotbalové utkání, které sleduje Pepík Hnátek (Miroslav Krobot) v čase 34:40, je utkání na Letné mezi AC Spartou Praha a Baníkem Ostrava z roku 2005. Děj filmu je přitom situován do roku 2009. (FCBLFC)

• - Leoš Noha sice jezdil ve filmu ruským Gazem 69, ve skutečnosti však neměl řidičský průkaz. (Zdroj: ČSFD.cz)