poster

Zmizení Alice Creedové

 • Velká Británie

  The Disappearance of Alice Creed

 • Slovensko

  Zmiznutie Alice Creedovej

Thriller / Krimi

Velká Británie, 2009, 96 min

Režie:

J Blakeson

Scénář:

J Blakeson

Hudba:

Marc Canham

Střih:

Mark Eckersley

Kostýmy:

Julian Day
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • darkrobyk
  ***

  Komorní drama tří postav je nejsilnější v přípravě na únos a samotném unesení oběti. Pak se to někde zadrhne a člověk je poněkud zmatený, komu má vlastně držet palce. Každopádně oběť není dvakrát sympatická a svou lstivě ženskou hrou mě naprosto znechutila. Těšil jsem se na moment, až ji podříznou. Kladná postava ovšem není ani jedna, vzájemně si lžou a sobecky sledují vlastní cíle, byť nahlas říkají pravý opak. Ovšem pobavila mě nerudovská scénka kam s ní? Jeden by nevěřil, jak těžké je zbavit se prázdné patrony. Líbily se mi nečekané zvraty a sexuální překvápka. Hrubě se mi však nelíbil konec. Vychází mi z toho celkově lepší průměr.(15.11.2013)

 • 3DD!3
  ***

  Kýbl zvratů a tři výborní herci. Na to, že jde o Blakesonovu prvotinu klobouk dolů, režie je bezvadná, scénář trpí právě tou nadmírou nečekaných situací. P.S: Úvodní zhruba desetiminutová "příprava" nemá chybu.(1.9.2010)

 • Rob Roy
  ****

  Jeden z nejlepších autorských (scénář i režie) debutů posledních let. Prvních 15-20 minut je ukázkou naprosté filmařské sebejistoty. Nelze si nevzpomenout na debut Wachowských a Nolana a se zatajeným dechem očekávat, co přijde dál... A jsem vlastně i rád, že film není bez chyb a je šance stoupat výš. Jo a Gemma Arterton umí hrát. P.S. Budget necelý milion dolarů, tleskám(21.12.2011)

 • Terva
  ***

  Začátek byl tak detailní, že to působilo dojmem návodu. Vše až po výměnu nástěnných hodin. A to skoro beze slova. CITÁT : Tak jdem. Trochu jsem nechápal proč se to tak zvrtlo, když se celou dobu chovají jako profesionálové. Začnou se hádat kvůli jídlu a přestanou si věřit. CITÁT : Hlavně nespi, nechlastej a kontroluj jí. Pak jsem pochopil o co tu běží. Od bodu zlomu se to začne komplikovat a dramatizovat, dostalo to to správné grády. Jen tři herci se postarají o dobrou zábavu, kdy nevíte co udělá ten další a co od koho máte čekat. Našlo by se tam několik nelogických věcí, ale pěkně se na ten film kouká a tak do toho nebudu rýpat....... jo a Alice zmizela.(23.10.2010)

 • Pilda17
  ***

  V celku zajímavý film, který není nějak náročný, ale za to zvratů těch ve filmů není málo. Myslím, že režisér J Blakeson to zvládl skvěle a děj zvládl velmi dobře.(13.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace