Zmizení Alice Creedové

Marc Canham

Mark Eckersley

Kostýmy:

Julian Day

Prvních deset minut nezazní kromě strohého "OK" ani hláska. Sledujeme dva muže, kteří přestavují obyčejnou místnost v nedobytnou pevnost a připravují se na únos Alice Creed, která jim má vynést tučné výkupné. Asi ale nikdy neslyšeli o zákonu "jakmile má něco sebemenší šanci se pokazit, tak se to pokazí", protože jinak by si to celé pravděpodobně rozmysleli...tři herci, pár lokací a výsledkem je sympatický thriller s několika předvídatelnými zvraty, s jedním nebo dvěma méně předvídatelnými zvraty a příjemným soundtrackem. Příklad toho, jak se dá za málo peněz udělat hodně muziky.(10.7.2010)

Tati mám tě ráda. Prosím zaplať. Dej jim ty peníze! Chci domů!..... 10ti minutovej úvod téměř beze slov nepotřebuje větší komentář. Stačí napsat: DOKONALÉ! Víte vůbec kolik je s únosem práce? Realistické herecké party vypovídající vše o únoscích a oběti, stejně jako postupně odhalovaná překvapení super zapadají do tohoto partu pro 3 herce a jednu bouchačku. Milovníci emociální psychologie uzavřeného prostoru, adrenalinového vypětí a malých příběhů postavených na režii a hercích by měli zavětřit! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chystám únos. 2.) Potřebuji uvěřit, že být poslušný se vyplatí. 3.) Chci vyvrátit předsudek, že bejt poslušnej se vyplatí. 4.) Mám rád happyendy. 5.) Jsem divadelní režisér. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(29.8.2010)

Až přespříliš zamotávek, překvapení a situací, který bych označil : "všechno je jinak". Lepší 3*. Každopádně palec nahoru i když těch zvratů bylo fakt moc...(1.6.2011)

Gemmičky mi bylo docela líto, hodně ukřičená, ukvílená role. I když i to ponižování ji sluší, zvlášť, když je u toho nahá. Zvraty v první polovině filmu byly mnohem lepší než ten předpokládaně otáčivý konec. Viděno v originále.(5.4.2015)

Vynikající. Kdyby se režijní a scénaristický debut Blakesona převedl na nováčkovskou sezonu v NHL, dovedl by svůj tým do finále play-off a vyhrál v něm kanadské bodování. Krom toho mi taky splnil můj dávný sen, a totiž mít před sebou Gemmičku svlečenou a přivázanou k pelesti postele. Od včerejška tak vím, jak se dá do televize narvat divák. Nijak, bohužel.(12.4.2015)