Zmizení Alice Creedové

Scénografie:

Ricky Eyres

Kostýmy:

Julian Day

Jeden z ďalších dôkazov že dobrý film sa dá natočiť iba s troma hercami, stačí dobrý nápad a prevedenie .... akurát mi tých zvratov na jeden film prišlo trošku veľa ....(5.10.2013)

Kýbl zvratů a tři výborní herci. Na to, že jde o Blakesonovu prvotinu klobouk dolů, režie je bezvadná, scénář trpí právě tou nadmírou nečekaných situací. P.S: Úvodní zhruba desetiminutová "příprava" nemá chybu.(1.9.2010)

Gemmičky mi bylo docela líto, hodně ukřičená, ukvílená role. I když i to ponižování ji sluší, zvlášť, když je u toho nahá. Zvraty v první polovině filmu byly mnohem lepší než ten předpokládaně otáčivý konec. Viděno v originále.(5.4.2015)

Vynikající. Kdyby se režijní a scénaristický debut Blakesona převedl na nováčkovskou sezonu v NHL, dovedl by svůj tým do finále play-off a vyhrál v něm kanadské bodování. Krom toho mi taky splnil můj dávný sen, a totiž mít před sebou Gemmičku svlečenou a přivázanou k pelesti postele. Od včerejška tak vím, jak se dá do televize narvat divák. Nijak, bohužel.(12.4.2015)

Jak se pozná, že člověka opustil bůh? Když se ocitne jako postava ve filmu s bezodpadkovou dramaturgií. Kde nábojnici musí člověk vyndat ze záchodu a spolknout. Dvakrát. Nejvíc mě ovšem pobavil (a bodnul) do srdce moment, kdy se objeví název filmu. Bože prosím, ať to neznamená, co si myslím, že to znamená. Každopádně film (a režisér) se stává obětí svého scénáře. Místo aby se na chvíli zastavil a pořádně procítil události, které zobrazuje (a že to je z pohledu protagonistů velký hardcore), tak odsýpá jako hodinky a jenom si odškrtává na seznamu, co všechno už stihl odvyprávět a co ještě zbývá. A přitom to mohl být pořádný nářez, jsou tam samé moje oblíbené věci, manipulátoři a pobíhání po lese. Velkým bonusem nad rámec filmu potom bylo vidět fotku Eddieho Marsana bez vousů.(11.11.2014)

• - Přestože se jedná o britský film, lze v něm spatřit pouze auta od americké automobilky Ford, konkrétně modely Ford Transit a Ford Mondeo. (Stanley619)

• - Název filmu se poprvé objeví až před závěrečnými titulky. (vojacekr)

• - Na stránke Facebooku prebiehala výrazná reklamná kampaň, súčasťou ktorej bola aj možnosť uchádzať sa o premiérové premietanie filmu. Najviac používateľov hlasovalo za Southamptonskú Univerzitu vo Veľkej Británii, kde mala snímka premiéru 20. apríla 2010. (Abiosis)