Zmizení Alice Creedové

Marc Canham

Mark Eckersley

Kostýmy:

Julian Day

Bezchybný komorní thriller. To by jeden nevěřil, co se dá udělat se třemi postavami a poměrně jednoduchým nápadem. Nejvíc mě oslovila především Gemma Arterton.(1.9.2010)

Neznámý ale až překvapivě kvalitní film o unesené ženě a jejích únoscích. Film vyniká nejen atmosférou, hereckými výkony a zajímavým scénářem, ale také tím, že se zde vyskytují pouhé tři postavy a 90% filmu se odehrává v jednom domě. Žádná policie a odposlechy, žádné diskuze o tom jak unesenou zachránit jen dům, únosci a unesená. Atmosféra by se chvílemi dala krájet a těch několik zvratů je opravdu nečekaných. Nenápadný ale opravdu povedený thriller.(19.12.2010)

Hodně zvratů, pěkná Gemma Arterton, ale také plno nelogického chování. A to mě docela vadilo. Bylo toho až příliš. Celkově ale obstojný krimi thriller, který si zaslouží krásných 70%(24.5.2012)

az na ten prehypeovany a da sa povedat ocakavany zaver to bolo takmer dokonale. Vyborna atmosfera, ziadne zbytocne tlachy a ten zaciatok... no jo, to bol tzv majstrstuk, ako by povedal sam velky Aldo Raine :) Nizkorozpoctak o troch hercoch, krasnom lese, vytunenej malebnej izbietke, jednej starej garazi uchvatne doplnala brilantna hudba, ktora isla neskonale pod kozu... A ako zlatu ceresnicku na torte beriem skutocnost, ze vzdy ma nesmierne potesi, ked mozem vo filme, ci seriale fandit tym zlym a ta/ti dobri mi idu neuveritelnym sposobom na nervy :)(22.5.2011)

Svižný začátek, zajímavý průběh, očekávaný konec. První minuty jsou takřka beze slov, v tomto případě takový začátek perfektně funguje a přinutí vás zpozornět. Když se nám postavy rozmluví, tak nějak předem očekáváme, že dojde k nějakému překvapení. A taky že ano, jenže co nečekáme, že zanedlouho dojde k dalšímu, a pak ještě k dalšímu, tímto způsobem to pokračuje v pravidelných intervalech po celý film. Těch překvapení je tolik, že se opravdu dlouho nedá odhadnout jak to celé dopadne. Nakonec to ale není nic překvapivého, přeci jen překvapení už bylo víc než dost. Napínavý film, ale něco (nejspíš větší rozpočet) mu chybí. Proto, pokud máte rádi tématiku únosu, šáhněte především po 96 hodinách a Alici si dejte spíš jako předkrm.(15.10.2010)