poster

Zmizení Alice Creedové

 • Velká Británie

  The Disappearance of Alice Creed

 • Slovensko

  Zmiznutie Alice Creedovej

Thriller / Krimi

Velká Británie, 2009, 96 min

Režie:

J Blakeson

Scénář:

J Blakeson

Hudba:

Marc Canham

Střih:

Mark Eckersley

Kostýmy:

Julian Day
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sofia
  ****

  Prvních deset minut nezazní kromě strohého "OK" ani hláska. Sledujeme dva muže, kteří přestavují obyčejnou místnost v nedobytnou pevnost a připravují se na únos Alice Creed, která jim má vynést tučné výkupné. Asi ale nikdy neslyšeli o zákonu "jakmile má něco sebemenší šanci se pokazit, tak se to pokazí", protože jinak by si to celé pravděpodobně rozmysleli...tři herci, pár lokací a výsledkem je sympatický thriller s několika předvídatelnými zvraty, s jedním nebo dvěma méně předvídatelnými zvraty a příjemným soundtrackem. Příklad toho, jak se dá za málo peněz udělat hodně muziky.(10.7.2010)

 • Fr
  ****

  Tati mám tě ráda. Prosím zaplať. Dej jim ty peníze! Chci domů!..... 10ti minutovej úvod téměř beze slov nepotřebuje větší komentář. Stačí napsat: DOKONALÉ! Víte vůbec kolik je s únosem práce? Realistické herecké party vypovídající vše o únoscích a oběti, stejně jako postupně odhalovaná překvapení super zapadají do tohoto partu pro 3 herce a jednu bouchačku. Milovníci emociální psychologie uzavřeného prostoru, adrenalinového vypětí a malých příběhů postavených na režii a hercích by měli zavětřit! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chystám únos. 2.) Potřebuji uvěřit, že být poslušný se vyplatí. 3.) Chci vyvrátit předsudek, že bejt poslušnej se vyplatí. 4.) Mám rád happyendy. 5.) Jsem divadelní režisér. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(29.8.2010)

 • Petroff
  ***

  Až přespříliš zamotávek, překvapení a situací, který bych označil : "všechno je jinak". Lepší 3*. Každopádně palec nahoru i když těch zvratů bylo fakt moc...(1.6.2011)

 • dopitak
  ***

  Gemmičky mi bylo docela líto, hodně ukřičená, ukvílená role. I když i to ponižování ji sluší, zvlášť, když je u toho nahá. Zvraty v první polovině filmu byly mnohem lepší než ten předpokládaně otáčivý konec. Viděno v originále.(5.4.2015)

 • Pepinec
  ****

  Vynikající. Kdyby se režijní a scénaristický debut Blakesona převedl na nováčkovskou sezonu v NHL, dovedl by svůj tým do finále play-off a vyhrál v něm kanadské bodování. Krom toho mi taky splnil můj dávný sen, a totiž mít před sebou Gemmičku svlečenou a přivázanou k pelesti postele. Od včerejška tak vím, jak se dá do televize narvat divák. Nijak, bohužel.(12.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace