Zmizení Alice Creedové

Scénografie:

Ricky Eyres

Kostýmy:

Julian Day

Hodně zvratů, pěkná Gemma Arterton, ale také plno nelogického chování. A to mě docela vadilo. Bylo toho až příliš. Celkově ale obstojný krimi thriller, který si zaslouží krásných 70%(24.5.2012)

Svižný začátek, zajímavý průběh, očekávaný konec. První minuty jsou takřka beze slov, v tomto případě takový začátek perfektně funguje a přinutí vás zpozornět. Když se nám postavy rozmluví, tak nějak předem očekáváme, že dojde k nějakému překvapení. A taky že ano, jenže co nečekáme, že zanedlouho dojde k dalšímu, a pak ještě k dalšímu, tímto způsobem to pokračuje v pravidelných intervalech po celý film. Těch překvapení je tolik, že se opravdu dlouho nedá odhadnout jak to celé dopadne. Nakonec to ale není nic překvapivého, přeci jen překvapení už bylo víc než dost. Napínavý film, ale něco (nejspíš větší rozpočet) mu chybí. Proto, pokud máte rádi tématiku únosu, šáhněte především po 96 hodinách a Alici si dejte spíš jako předkrm.(15.10.2010)

Jak se pozná, že člověka opustil bůh? Když se ocitne jako postava ve filmu s bezodpadkovou dramaturgií. Kde nábojnici musí člověk vyndat ze záchodu a spolknout. Dvakrát. Nejvíc mě ovšem pobavil (a bodnul) do srdce moment, kdy se objeví název filmu. Bože prosím, ať to neznamená, co si myslím, že to znamená. Každopádně film (a režisér) se stává obětí svého scénáře. Místo aby se na chvíli zastavil a pořádně procítil události, které zobrazuje (a že to je z pohledu protagonistů velký hardcore), tak odsýpá jako hodinky a jenom si odškrtává na seznamu, co všechno už stihl odvyprávět a co ještě zbývá. A přitom to mohl být pořádný nářez, jsou tam samé moje oblíbené věci, manipulátoři a pobíhání po lese. Velkým bonusem nad rámec filmu potom bylo vidět fotku Eddieho Marsana bez vousů.(11.11.2014)

Malý, nenápadný, avšak obsahově a především i herecky velmi vydařený snímek o jednom únosu, který se ovšem trochu "více" zamotá. Snad jediným záporem jsou až příliš překombinované scény s blížícím se závěrem, kde se začalo zbytečně plantat jedno přes druhé. Herecky mě opět oslovil Eddie Marsan. Kurňa, ten chlapík se mi začíná líbit:) Jeho "intimní" scéna s Martinem Compstonem mě zcela dostala. Pěkně se hoši vybarvili:) Nejeden divák byl jistě překvapen:)(13.4.2012)

Gemmičky mi bylo docela líto, hodně ukřičená, ukvílená role. I když i to ponižování ji sluší, zvlášť, když je u toho nahá. Zvraty v první polovině filmu byly mnohem lepší než ten předpokládaně otáčivý konec. Viděno v originále.(5.4.2015)

• - Přestože se jedná o britský film, lze v něm spatřit pouze auta od americké automobilky Ford, konkrétně modely Ford Transit a Ford Mondeo. (Stanley619)

• - Na stránke Facebooku prebiehala výrazná reklamná kampaň, súčasťou ktorej bola aj možnosť uchádzať sa o premiérové premietanie filmu. Najviac používateľov hlasovalo za Southamptonskú Univerzitu vo Veľkej Británii, kde mala snímka premiéru 20. apríla 2010. (Abiosis)

• - Název filmu se poprvé objeví až před závěrečnými titulky. (vojacekr)