Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Haluzz
  *****

  Proč je vztah Luther/Alice jednou z nejlepších romancí posledních let? Protože jsou na opačné (i když diskutabilně) straně zákona? Nebo, jak by podotkl Kundera, je to proto, že se jejich vztah nikdy nedostane z té nejdramatičtější, nejromantičtější pre-koitální fáze? Pnutí funguje čím dál víc a jen potvrzuje, proč jsou druhé sérky zpravidla lepší než ty první( a chceme vůbec třetí?) ...(5.6.2012)

 • Isherwood
  *****

  Chyba čekat, podobně jako já, dalšího vtipného asociála s geniálním mozkem, jako jsou Sherlock, či dr. House. John Luther je detektiv z masa a kostí, který práci obětoval svůj osobní život a ona se mu odměňuje peklem. Neděje se tak skrze vtipné bonmoty, ale naopak přes nepříliš vábné stoky londýnské společnosti, kde se mrtvými opravdu nešetří, přičemž se stíhá rozvíjet i hrdinův charakter, jehož byste do vzorové příručky mladého policisty rozhodně nezanesli. Idris Elba propůjčil své postavě onu zvláštní auru ne příliš sympatického a přesto respektovaného člověka, který vnitřní etiku zahodil už dávno, ale fandit mu nakonec budete. Po dvou řadách se uctivě ukláním. [PS: Pokud dojde na další sérii, chci zpět více Alice Morgan!](14.7.2011)

 • bouncer
  ***

  Začalo to skvěle, skončilo poněkud rozpačitě. (1. sezóna - 70%)(1.8.2011)

 • kinej
  *****

  Další perfektní počin BBC. V porovnání se Sherlockem je Luther trochu uvěřitelnější, ale zase ne úplně, a hlavně o dost potemněleješí. Víceméně dokonalý seriálový produkt, v němž občas zaskřípe násilné roubování hlavní zápletky na ty dílčí (obzvlášť ve 2. sérii), ale jedná se o tak dobrou podívanou, že se tím všechna případná negativa vyvažují. A třetí série je zatím nejlepší.(17.7.2013)

 • Matty
  ****

  První řada výborná. „Mám to na háku“ polda, jehož totální vnitřní rozervanost hraničí s antickou tragédií a jehož konfrontace se svůdně psychopatickou Alicí připomínají introspektivní pohledy do zrcadla, které vám odhalí i to, co byste nejraději zakopali hluboko pod zem. K tomu nepříjemně realistické zločiny, jež jsou spíše impulsem k psychologickým hrám mezi vyšetřovateli a vyšetřovanými (nejčastějšími oběťmi jsou policisté) než ke standardnímu odhalování vrahovy identity (která je většinou brzy odtajněna). A samozřejmě zdrcující finále, vyhrocené skoro stejně intenzivně jako finiš třetího dílu Sherlocka, které hrdinovo neštěstí dovádí až na hranu autorského sadismu. Druhá série se svou neředěnou vážností a stupňovanou brutalitou zločinů tu hranu překračuje. Příliš často a nápadně se předpokládá, že se zlosyn zachová určitým způsobem a, ejhle, on se tak opravdu zachová. Tvůrci zužitkovávají snad každé z klišé supertemných kriminálek, jež jsou shazovaná v A Touch of Cloth. Jako kdyby jim stačilo, že Luther je v háji a už se nenamáhali jeho postavu někam dál posunovat. Takže jenom vyměnili Alici za jinou vykolejenou, ale mnohem méně zajímavou dívčinu, která by mohla být nanejvýš protagonistovou dcerou, nikoli jeho temnou stránkou. Lutherovi vnitřní démoni byli vůbec dost zkroceni (v poslední epizodě se chová jednoduše jako magor, ne jako muž až fanaticky oddaný svým zásadám) a to navíc v zájmu scén silně čpících sentimentem. Pravdou ovšem je, že Elba, obdařený mimochodem přesně tím typem charismatu, které potřebuje představitel Bonda, předvádí konstantně fenomenální výkon a některé nepříjemně konfrontační voyeristické záběry kruťáren vybízejí k obsáhlejší studii o zobrazování násilí v televizních detektivkách. 80% Zajímavé komentáře: DaViD´82, Traffic, SarumanKo(9.12.2012)

 • - Ve třetím díle třetí řady ve scéně, kdy Benny (Michael Smiley) vyhledává informace o podezřelém, je možné v jednom záběru vidět, jak má na ploše kromě fotografie podezřelého rozehrané miny. (TheJokerCZ)

 • - káždá série končí stejnou větou "So, now what?", v překladu "Takže, co teď?". (J009)

 • - Neil Cross, spisovatel a jediný scenárista tohoto seriálu, napsal také román "The Calling", který se odehrává těsně před první řadou seriálu a končí v místě, kde začíná první epizoda. (Gar-mogoth)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace