První sérii silné čtyři. 85%. Druhá série 95% a solidních pět. Průměr je tedy před startem třetí 90% a silně nakročeno k plnému počtu. - Po třetí sérii musím uznat, že přes veškeré nedostatky z hlediska logiky si mě tenhle seriál definitivně naplno získal. (Třetí opět 95%).(28.6.2013)

(Viděny kompletní 3 série) Luther je policajt, co se s tím prostě neštve, pravidla si upravuje podle potřeby a je mírně řečeno impulsivní, za to však s instinktem lovce. V každém případě je to sympaťák. Krom podezíravých kolegů má také „kámošku do nepohody“ a v průběhu i dalšího trochu nečekaného spojence. Co se týče záporáků, ať už vnějších nebo těch uvnitř policie, nejsou to povětšinou žádná ořezávátka a napsaní jsou velmi dobře (snad s 2 výjimkami: jednoho z druhé série, jehož běsnění a následná slabost mi přišly trošku nezvládnuté + druhého ze třetí, u kterého je politická korektnost do očí bijící a je to taková zbytečná kaňka, která mě zklamala). Jinak je to napínavá kriminálka, které nechybí parádní atmosféra a záludné případy, zvraty se tu také nešetří a sem tam se objeví i náznak humoru, dobrá hudba. Samotné seriálové finále bylo parádní, hlavně úplný, velmi symbolický konec (a to doslova, vzhledem k tomu, že už nebudou další díly…zvláštní pocit). Celkově to bude z mého pohledu slabších 5* (a kvituju, že se tvůrci na fanoušky po druhé sérii nevykašlali a dali jim to, oč žádali…i když jen na chvíli). „Pořád se to nazývá nevěra, když spím se svou ženou za zády jejího milence?“.(23.7.2013)

No nie je päť hviezdičiek vždy rovnakých, zatiaľ čo pri Sherlockovi je to 100% tu je to zatiaľ tak na 85%, ale v každom prípade ma to zaujalo a po prvej časti idem rozhodne sledovať ďalej, tak uvidím ako sa to rozbehne.........po dopozeraní prvej a druhej série, síce percentá nemením, ale dodávam, že tento seriál sa mi skutočne dostal pod kožu, a to nielen vďaka znovu objaveným hercom - Ruth Wilson, ktorú si pamätám ako predstaviteľku Jany Eyrovej z mojej najobľúbenejšej filmovej verzie tohto príbehu. Steven Mackintoch, ktorý je pre mňa nezabudnuteľný vďaka postave transexuála z filmu Different for girls. Warren Brown, ktorého som si všimla v minisérii Single Father - ale aj novo objaveným hercom - Idris Elba a Indira Varna. Ale nie je to len herectvo, čo je v tomto seriály výnimočné, je to aj samotný štýl spracovania príbehu hlavného hrdinu, ale aj jeho svojský spôsob vyšetrovania. pričom ak by som nevedela, že sa tento seriál natáčal v rovnakom období ako Sherlock, tak by som tvrdila, že sa navzájom vykrádajú, aj keď skutočne len okrajovo, ale predsa. No nech je to tak či onak, každopádne je to kvalitný seriál, ktorého nové časti si rada pozriem a pridávam sa k tým, ktorí by v ňom chceli viac Alice Morganovej :-)(29.3.2013)

• EdaS

K Lutherovi jsem se dokopal až po zhlédnutí Pacific Rimu. Nevím, na co jsem čekal. Je to pecka.(17.7.2013)

Proč jsou ty britové takový tataři a jejich policajti nemaj bouchačky? I don't really understand...Luther je skvělý, sugestivní a emocemi naditý seriál, který podle mě zatím nemá obdoby...Pecka!(8.8.2011)

• - Muže zákona si herec Idris Elba zahrál i ve filmu Maturitní ples (2008). (Stanley619)

• - Neil Cross, spisovatel a jediný scenárista tohoto seriálu, napsal také román "The Calling", který se odehrává těsně před první řadou seriálu a končí v místě, kde začíná první epizoda. (Gar-mogoth)

• - Ve třetím díle třetí řady ve scéně, kdy Benny (Michael Smiley) vyhledává informace o podezřelém, je možné v jednom záběru vidět, jak má na ploše kromě fotografie podezřelého rozehrané miny. (TheJokerCZ)