Zatím po prvním díle, vypadá to velmi nadějně, další adrenalinový detektiv. Po celé první řadě musím prostě napsat, že je to ŠUPA! druhá série už není tak epická, každopádně je to pořád boží. A vraťte nám pls ALICE!(4.9.2011)

DCI John Luther se mi dostal pod kůži, a zatím jsem ho odtud nedokázal dostat. To jak neskutečně graduje první série, jak nechutné, rozpolcené, neklasické a neortodoxní (anti)hrdiny má a jak výborně napsané jsou, dělá z tohoto díla BBC další z kriminálních veleděl. A definitivně se těším na další série, ani po druhé to totiž zas nějak strašně neztratilo ze svého špinavého a krvavého kouzla. Snad jen ten odchod jedné z těch mých psycho oblíbených postav si mohli tvůrci odpustit. Protože zrovna ta postava byla opravdu kouzelná... a jaksi doplnovala atmosféru a taky Luthera. Tak snad se vrátí (Adrian :)) Definitivně skoro čistých 5. A jdu hledat další podobně zatraceně "vlezlé" díla 2. série - pokračuje v příjemně temném duchu, ale to prvotní kouzlo se trochu vytratilo. 3. série - návrat, ale nechápu proč se to v závěru utopilo v docela hloupém ději, plném podivných rozhodnutí a nelogických postupů. Trochu zklamání, Idris Elba ale alespoň stále podává velmi kvalitní výkon.(8.8.2011)

Idris Elba JE Luther! Nemám čo dodať, fantastický, fenomenálny, famózny seriál, každý diel, každá zápletka, každá postava boli dokonale zosynchronizované tak, aby tvorili jeden ucelený miniseriálový skvost plný emócií, napätia a hlavne originality v každom ohľade. Veľká poklona tvorcom! 95%.(26.6.2015)

The mind is its own place, and in itself, can make a heaven of hell, a hell of heaven. Všechno to klišé, co čekáte od kriminálky u Luthera nenajdete. Luther je jiný snad ve všech ohledech, na které si jen můžu vzpomenout. Je to nevyrovnaný detektiv, u kterého se rozhodně nedá říct, že by měl černobílý charakter. Navíc nebere ohledy na zákony a jedná výhradně podle sebe. U tohoto seriálu se taky musíte smířit s tím, že ne vždycky přijde happy end tak, jak jej u kriminálky čekáte. Prostě se vykašlete na všechno, co jste viděli v Kriminálce Miami. Všechno tohle a mnohem víc mě polapilo do své sítě, zrovna tak jako temný, ale úžasný a charismatický John Luther a zákeřná psychopatka Alice. K srdci mi sice více přirostl Good Cop, ale Luther je těsně za ním. Jestli to ale takhle půjde dál, s radostí mu nadělím těch pět hvězdiček, jen se nechci unáhlit, protože kriminálky si mě získávají hůř než jakýkoli jiný žánr - většinou preferuji ucelený příběh než jeden případ na každý díl. A mimochodem, ta znělka a celkově soundtrack? Nevídaný, originální, božský!(13.1.2014)

Chytrý, drsný a výborně zahraný krimiseriál z britského prostředí. Na Idrise Elbu si teď budu dávat pozor, protože takhle cool černýho herce jsem dlouho neviděl.(5.12.2013)