Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Webb
  ***

  Season 1 [6/10], Season 2 [6,5/10](25.5.2013)

 • niethustra

  Nedovoluji si hodnotit po dvou zhlédnutých epizodách. Jedná se ostatně o jediné zhlédnuté epizody. Poněvadž jestli celou řadu rámuje něco tak retardovaného, jako je hra na kočku a na myš mezi geniálním vyšetřovatelem a geniální padoušnicí, kteří si při výslechu mimoděk vyměňují džouky o temné hmotě, nemá pro mě další sledování LUTHERa žádný význam. Umístění tohohle seriálu ve zdejších žebříčcích považuji za symptomatické, jeho umístění mezi WALLANDERem a SHERLOCKem za výmluvné.(6.2.2016)

 • Radek99
  ****

  Rukopis BBC je poznat na první pohled, spíše konverzační a psychologický rozměr převládá a udává směr, kterým se percepce detektivky bude ubírat. Zdá se mi ale, že je děj trochu moc překombinovaný a geniality hlavní záporné postavy (v podstatě ale i detektiva Luthera) je až příliš... Idris Elba také nemá to absolutní charisma, jako třeba jeho Stringer z amerického seriálu The Wire, ta stylizace geniálního, byť vnitřně rozervaného detektiva, je výborná, ale ne naprostá... Každopádně detektivní seriál je to povedený...(12.12.2010)

 • Tayen
  *****

  Perfektní. Detektiv, co bojuje sám se sebou a nutně nemusí být cynickým protivným samotářem, stačí být jen samotářem . Bere na sebe zodpovědnost za své činy a má zajímavý vztah s psychopatickou vražedkyní. Líbil se mi přístup k jednotlivým případům, kdy se jeden táhl i přes tři díly a většinou, i když byl ukončen, rozehrával další dění. Scénář se zároveň nebojí zbavovat důležitých postav, a to tak že i jejich úmrtí mají svůj důvod, nejsou tady rozehrány žádné zápletky, které by nebyly ukončeny. Komplexnost a vícevrstevnost je to, co se mi na Lutherovi líbilo.(4.9.2014)

 • genetique
  *****

  Idris Elba JE Luther! Nemám čo dodať, fantastický, fenomenálny, famózny seriál, každý diel, každá zápletka, každá postava boli dokonale zosynchronizované tak, aby tvorili jeden ucelený miniseriálový skvost plný emócií, napätia a hlavne originality v každom ohľade. Veľká poklona tvorcom! 95%.(26.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace