Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zipper111
  *****

  Proč jsou ty britové takový tataři a jejich policajti nemaj bouchačky? I don't really understand...Luther je skvělý, sugestivní a emocemi naditý seriál, který podle mě zatím nemá obdoby...Pecka!(8.8.2011)

 • genetique
  *****

  Idris Elba JE Luther! Nemám čo dodať, fantastický, fenomenálny, famózny seriál, každý diel, každá zápletka, každá postava boli dokonale zosynchronizované tak, aby tvorili jeden ucelený miniseriálový skvost plný emócií, napätia a hlavne originality v každom ohľade. Veľká poklona tvorcom! 95%.(26.6.2015)

 • Hwaelos
  *****

  Alice Morgan je nejzajímavější (a nejlépe pojatou) postavou, kterou jsem v seriálu viděl za mnoho posledních let. Kam se hrabe Irine Adler!(14.11.2012)

 • Thomick
  *****

  Nejpodivnější přátelství v dějinách seriálu? Nejlidštější detektiv v dějinách seriálu? Zřejmě; zřejmě v dějinách nejen seriálovejch. A to ještě nemluvim o koncovkách s01e04 a s01e05 jakožto vrcholcích tohohle vrcholnýho krimiproduktu BBC. Zřejmě nejen BBC … --- DCI John Luther v sobě snoubí tvrdohlavost předškoláka, omylnost smrtelníka, odvahu nesmrtelníka, výbušnost bombovýho atentátníka a instinkt vojáka. Je zosobněnim toho nejlepšího a zároveň i toho nejhoršího, co si z lidskýho pokolení můžeme vzít. A vytváří tak setsakramentsky atraktivní směs, kterou leda maximálně vhodně doplňuje mrazivě sebejistá a nevypočitatelná Alice. Škoda že ta šestá epizoda první řady byla tolik vykonstruovaná, takhle famózně vyrovnaná série si jistě zasloužila přesvědčivější finále. --- Druhá série jela ve stylu "míň prostoru, zato víc ambicí" a překvapivě jí to uškodilo spíš míň než víc. Třetí a čtvrtá epizoda s nostalgickýma vzpomínkama na dračák bodovaly víc, *SPOILER* ale zase neměly k ruce Alice. A bez ní to, jak známo, prostě a jednoduše neni vono.(18.10.2013)

 • 3DD!3
  ****

  Málokdy se mi stane, že by ve mě už prvních pár minut, takhle vcuclo (a při prvním rozhovoru jsem už vrněl blahem). Zatím mi LUTHER prostě sedí. PRVNÍ SÉRIE: Solidní atmosféra, zajímavý příběh, kvalitní herecké výkony. Přes pár kopanců (a jeden hodně slabý díl) , jde vcelku o nadprůměrný počin, zvlášť pokud jde o brity. Nebýt Idrise "Stringa" Elby ani bych o Luthera nezavadil, ale byla by škoda, kdyby tenhle mix Colomba, Dextera ad., prostě zapadl. Jsem zvědavý na pokračování. DRUHÁ SÉRIE: Solidní zabijáci (oba tři) a jejich zajímavé provádění jsou velké klady druhé řady. Nebo čtyřdílné minisérie, jak chcete. Mimozločinová linka není špatná, ale proč si Luther uvázal na krk takový šutr mi zůstává záhadou. Faktem je, že to vyřešil parádně. Jediné co mi chybí je Alice, která si klidně odjede na dovolenou. Snad se dočkáme jejího návratu. TŘETÍ SÉRIE: Možná nejlepší série. Potěšila nová holka Mary, která Johna pěkně doplňuje. Vrah v druhé polovině zpočátku parádní, ale v posledním díle mu hrábne nebo co a celé to svou nesympatičností pošle do kytek. Vůbec ty zvraty jsou někdy v LUTHEROVI těžce mimo a postrádají logiku, ale lidi jsou málokdy logičtí, že? Hlavně! Alice je zpět. Jestli ho ještě někdy zradíš, tak tě zabiju a sním. Safra teď jsem zjisitl, že už se dalších dílů nedočkáme. John rozhodně odchází na vrcholu a byla to parádní jízda.(13.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace