Mildred Pierceová (TV seriál)

Mildred Pierce

Mildred Piercová

(festivalový název)

USA, 2011, 5x57-77 min

Tak tomu HBO už to kvalitne hrabe. To sú zas tortúry. Keď najbližšie bude niekto v mojom okolí zomierať, tak ani slzu nevyroním. Mildred Piercova vás emočne pripraví aj na koniec sveta.(26.10.2014)

Uhrančivý výkon Kate Winslett v roli neskutečně hluboké postavy. Mildred je silná žena, workoholická podnikatelka, přízemní domácí puťka, náruživá milenka, milující matka i naivní slepice. Postava živá. To samé platí i pro většinu dalších hlavní postav. KOmplikovaný vztah matky a nevděčné dcery ovlivněný rodinnou tragédií je rozebrán do nejmenšího detailu. Obě lze chápat i nenávidět. Hodně silná podívaná.(25.10.2011)

V mnoha ohledech pozoruhodny, Winslet i Wood ano, ale jak rekl pro Newsweek Stephen King, je to "too damn long".(13.8.2011)

Tak mám premiéru - nevybavuju si jinej film, kde bych mý oblíbený Kate Winslet tak strašně chtěla zakroutit krkem. Což je jen další důkaz, že je to boží herečka. Oni tady vůbec byli všichni boží. Vytkla bych akorát neúnosnou rozvláčnost, páč přestože starý LA bylo moc pěkný, i na ty auta a Mildrediny křusky se dobře kouká, to její plahočení za prací bylo snad až moc důsledný (rozuměj z pohledu diváka). To už jsme to rovnou mohli odchodit za ní. To všechno ale bohatě vynahrazuje skvěle vymakaná psychologie, hlavně vztah dcera - zasranej narcistickej egoistickej fakan a matka - slepice slepá, která vůbec nevidí, jaký monstrum vychovala, a když jí to konečně sepne, nastane málem katastrofa. To jsou ty lidi, co schovávají kostlivce do skříně...(20.7.2011)

Po technické a herecké stránce můžeme mluvit o nadprůměrném dramatu, ale ve výsledku jsem tak nějak čekala víc. Po příběhové stránce se přece jen nejedná o nic extra silného a jako hlavní nedostatek vidím postavu Mildred. Za celých pět dílů jsem se do ní úplně nedokázala vcítit, ať už to bylo kvůli její přelétávosti, naivitě nebo celkově často hloupému chování. Za všechny své životní trable si vlastně mohla sama. Ale Todd Haynes tyhle dobová dramata umí prodat a není pochyb, že si Kate Winslet za svou roli odnese nějakou tu cenu. Od HBO bych každopádně čekala něco víc strhujícího.(13.4.2011)

• - Režisér Todd Haynes si příběh hrdé a osamělé matky, která v době velké hospodářské krize hledá způsob, jak uživit sebe a dvě děti, přečetl v roce 2008, kdy se začali hroutit americké finanční trhy. Téma ho proto zaujalo také z důvodu, že v něm viděl paralelu s ekonomickou krizí, která právě probíhala. (Michelle75)

• - Kate Winslet vystřídala při natáčení celkem 66 různých kostýmů. (zuza99)

• - Miniseriál byl nominován na ceny EMMY 2011, z nichž proměnil dvě. Ocenění pro nejlepší herečku v hlavní roli získala Kate Winslet a sošku pro nejlepšího herce ve vedlejší roli Guy Pearce. (Michelle75)