poster

Mildred Pierceová (TV seriál)

 • USA

  Mildred Pierce

 • Slovensko

  Mildred Piercová

  (festivalový název)

Drama

USA, 2011, 5x57-77 min

 • Dannysek4U
  ****

  V mnoha ohledech pozoruhodny, Winslet i Wood ano, ale jak rekl pro Newsweek Stephen King, je to "too damn long".(13.8.2011)

 • DaViD´82
  ***

  První epizoda navodí dojem, že to bude pětihodinová one-woman show Kate Winsletové v seriálu, kterému by spíše slušela klasická celovečerní stopáž. Druhá a ty zbylé z tohoto dojmu vyléčí, ale z celkové chladnosti to stejně neproberou, v tom uspěje pouze čtvrtý díl. Není to herecky jen o Winsletové (např. Morgan Turnerová a její fracek rostoucí do elitářské mrchy par excellence ji přehrává ve všech společných scénách rozdílem třídy), naštěstí to zase tolik není ani o "založení KFC" a díky mnohdy podivně skokovitému vyprávění to naopak vzbuzuje dojem, že by se mohlo na stopáži leckde přidat. Předlohu jsem nečetl, ale Haynesův styl působí přesně jako předčítání monotóním hlasem na dobrou noc. Je jasné, že se v tom skrývá silná látka, ale ne a ne se do toho kvůli odosobněnému přednesu dostat... V zásadě to má naprosto shodné klady i zápory jako jeho Daleko do nebe. V pětihodinovém balení.(17.4.2011)

 • danecek24
  ****

  69. Zlatý glóbus (za rok 2011) - cena (1) - *Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Kate Winslet + nominace (3) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Evan Rachel Wood, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Guy Pearce(16.1.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Výběr představitelky hlavní role byl jednoznačný, protože režisér si při čtení románu nedokázal v roli Mildred Pierceové představit nikoho jiného než Kate Winslet, a to i díky klasickým ženským křivkám, kterým tehdejší móda přála. (Michelle75)

 • - Děj se odehrává v Los Angeles, filmováni ale probíhalo v New Yorku. (M.B)

 • - Kate Winslet se ve filmu objevuje v každé scéně. To vyžadoval režisér Todd Haynes. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace