Mildred Pierceová (TV seriál)

Mildred Pierce

Mildred Piercová

(festivalový název)

USA, 2011, 5x57-77 min

Po technické a herecké stránce můžeme mluvit o nadprůměrném dramatu, ale ve výsledku jsem tak nějak čekala víc. Po příběhové stránce se přece jen nejedná o nic extra silného a jako hlavní nedostatek vidím postavu Mildred. Za celých pět dílů jsem se do ní úplně nedokázala vcítit, ať už to bylo kvůli její přelétávosti, naivitě nebo celkově často hloupému chování. Za všechny své životní trable si vlastně mohla sama. Ale Todd Haynes tyhle dobová dramata umí prodat a není pochyb, že si Kate Winslet za svou roli odnese nějakou tu cenu. Od HBO bych každopádně čekala něco víc strhujícího.(13.4.2011)

Byla to holt docela blbá doba, ale často se tam řešily problémy, ktery by se v dnešní době vůbec neřešily. Možná je zajímavé sledovat mentalitu lidí v té době, ale: možná taky ne! Docela se to totiž táhne. Spíš jsem čekal příběh o tom, jak se z uťáplé odkopnuté ženušky stane emancipovaná úspěšná podnikatelka, ale má to kromě toho ještě uplně jinej rozměr, když vidíme vztah k dcerunce... teda spíš k odmalička rozmazlené nevychované nevděčné dceři spratkovi na facku. A pak když dospěje, není to o moc lepší... spíš horší. Do toho milenec a manžel a exmanžel Monty (skvěle stvárněnej Guy Pearcem) a celkově většina těch podělanejch věcí, co se jí stane, činí z filmu docela záživnou podívanou. Herecky z toho ale zrovna nešílím. Kate Winslet je sice moje oblíbená herečka a je hezká, ale tady je to spíš taková šedá myš, která se většinou mračí a není sexy. Taky ta proměna Vedy, když byla ještě děcko (a dost škaredy děcko) a pak najednou v dospělosti docela kost... teda aspoň pro někoho. Mě teda silně odpuzovala a srala... stejně jako výběr dalších ženskejch rolí - většinou jsou to totálně nesympatické herečky, ktery by se dobře vyjímaly ve vitríně krematoria, ale ne ve filmu. Celkově je tahle minisérie docela o ničem. Je dobry, jak jsou charaktery vykreslené (a na to bylo těch 5 dílů dobrejch), ale jinak se tam toho zase tak moc neděje... a můžu říct, že to byla docela nuda. Chvíli jsem si myslel, že ta Mildred Piercová je možná podle nějaké skutečné osoby, ale teda neni, no.(27.7.2016)

69. Zlatý glóbus (za rok 2011) - cena (1) - *Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Kate Winslet + nominace (3) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Evan Rachel Wood, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Guy Pearce(16.1.2012)

• nervoznideda

Platí jedna věc už hodně dlouho jaká matka taká Katka. Není blbost dědičná? To je slepičí film , moje žena ho určitě uvítá , já jdu válčit Pluj hluboko , pluj tiše , deda :-)(21.5.2015)

Mini-seriálové zlato HBO, které s každým dílem roste do nevídaných rozměrů. Jedna z klasických Haynesových (filmových) ilustrací, která i přes svou odtažitost a afektovanost jde, v určitých místech, do hloubky, byť se může zdát, že Haynes recykluje Daleko do nebe. Ale i kdyby - Mildred Pierce se pere za lepší zítřek o poznání lépe, než naivní Cathy Whitaker.(22.8.2011)

• - Výběr představitelky hlavní role byl jednoznačný, protože režisér si při čtení románu nedokázal v roli Mildred Pierceové představit nikoho jiného než Kate Winslet, a to i díky klasickým ženským křivkám, kterým tehdejší móda přála. (Michelle75)

• - Děj se odehrává v Los Angeles, filmováni ale probíhalo v New Yorku. (M.B)

• - Kate Winslet se ve filmu objevuje v každé scéně. To vyžadoval režisér Todd Haynes. (M.B)