Rare Exports (festivalový název)

• Česko

Père Noël Origines

Rare Exports: A Christmas Tale

Akční / Komedie / Fantasy

Finsko / Norsko / Francie / Švédsko, 2010, 84 min

Trošku sklamanie.Originál som nevidel,no hneď od začiatku ma dostala atmosféra,originalita,humor a vlastne aj všetko ostatné a celý čas som bol rozhodnutý,vraziť tam tomu plnú pálku.Že sa to ale tesne pred koncom zmení a namiesto vyvrcholenia (Santa!!!!!),nás režisér sklame potrebou doslovnosti vlastnej tvorby (Rare Exports),to som nečakal.A že nakoniec neuvidím Santu,to som hlavne nečakal!(16.12.2012)

Celovečerný Rare Exports je slabší než jeho dvaja kratší predchodcovia. Nie je to ani žiadna horror comedy, tak film mnohí prezentovali. Je to sofistikovaný film, ktorý pri dlhšej stopáži stratil svoje čaro a žiaľ aj svoju sofistikovanosť. Záver je len úsmevný a vôbec nie zábavný či zaujímavý. Takýto zabitý potenciál bolí a radšej by som uvítal ďalší kraťas, ktorý by mi opäť ukázal ako to tí severania vedia a ako si vystačia s jedným skvelým nápadom v pár minútovom videu. Tento vianočný príbeh už nie je to pravé orechové a nemá šancu sa stať akousi vianočnou ikonou. PS: nie je to horor.(9.1.2011)

Severský vánoční fantasy horor(!), dětsky dobrodružný, sněživý, trošku černokomediální. Je hora a v ní Santa, ale není to vysmátý bělofousý špek a la Coca-Cola, nýbrž pradávný děckožravý postrach uklizený do ledu. A pak je tu táta se synem, žijící hned pod tou horou. Film je to střídmý (nečekejte další bláznivinu typu DEAD SNOW, SANTA's SLAY, nebo BAD SANTA) zvláštní, s uklidňující atmosférou. A líbil se mi, nepochybuju, že si ho zopáknu někdy na 24/12.(7.1.2011)

Osvěžující vánočně pohádkový příběh se skvěle chladnou atmosférou a severskými drsňáky v hlavních rolích. Nebýt trochu přepáleného závěru, ta pětikule by byla docela čistá. 4¾.(13.12.2013)

Co tu kurva melo bejt? Cekal jsem vrazdiciho Santu a dostal jsem hovno. Prostredi je sice fajn, ale herci jsou docela otravny a 99% casu se nic nedeje, furt to vypada, ze uz uz se to rozjede a stejne nic z toho. Par scen je sice docela stylovejch, banda elfu je super a neda se rict, ze bych se vylozene nudil, ale tohle proste neni ani horor, ani komedie a uz vubec ne akcni film. Slabsi 3*.(31.5.2012)

• - Identifikačné číslo pasu, ktorý patril vo filme Brianovi Greenovi (Jonathan Hutchings), bolo 314159265. Rovnaké číslice aké obsahuje Ludolfovo číslo známe aj ako "pí". (MikaelSVK)