Rare Exports (festivalový název)

• Finsko

Vzácný Export

(festivalový název)

Akční / Komedie / Fantasy

Finsko / Norsko / Francie / Švédsko, 2010, 84 min

Osvěžující vánočně pohádkový příběh se skvěle chladnou atmosférou a severskými drsňáky v hlavních rolích. Nebýt trochu přepáleného závěru, ta pětikule by byla docela čistá. 4¾.(13.12.2013)

Celovečerní film na motivy předchozích dvou krátkých snímků bohužel kvalit svých starších bratříčků nedosahuje. Pořád se však jedná o skvěle natočenou, ozvučenou a atmosferickou podívanou. Jen škoda toho slabého scénáře. Čiročirý průměr. (P.S.: Bez znalosti předchozích kraťasů bych nejspíš hodnotil minimálně o hvězdu víc)(24.12.2011)

Slušná vánoční hororová komedie, která nakonec byla úplně jiná než jsem očekával. I přes krátkou stopáž jsem se ze začátku hodně nudil, protože se něco zajímavého začlo dít po docela slušné době. Každopádně námět to je hodně zajímavý a netradiční a hlavně udělat ze Santy Clause to, co udělali tvůrci chce asi kus odvahy.(10.11.2011)

Od Produkce Finsko,Norsko,Francie a Švédsko jsem čekal zřejmě více, když se seskládají mé favorizované země do jednoho filmu a výjde z toho pouze " pohádka " tak jsem zklamán! 60%(26.3.2013)

Finský Santa je nejlepší! Říkám si, hororová komedie z Finska, to nemůže dopadnout zle... a taky že ne.(9.3.2013)