Rare Exports (festivalový název)

• Česko

Père Noël Origines

Rare Exports: A Christmas Tale

Akční / Komedie / Fantasy

Finsko / Norsko / Francie / Švédsko, 2010, 84 min

Osvěžující vánočně pohádkový příběh se skvěle chladnou atmosférou a severskými drsňáky v hlavních rolích. Nebýt trochu přepáleného závěru, ta pětikule by byla docela čistá. 4¾.(13.12.2013)

Pozbierajte všetky americké vianočné filmy a nenájdete v nich ani tretinu originality, koľko jej je v Rare Exports. Pobavilo aj zaujalo, preto dávam 4* za film a piatu * za originalitu. Napínavé, temné, vtipné a chvíľami aj dojemné. Parádička! :-) P.S.: niečo podobné v knižnej verzii je Christopher Moore: Nejhloupější anděl. Vrele odporúčam.(15.1.2012)

Tento film má tři skvělé věci. 1. Nápad...ten by zasloužil větší produkci a delší stopáž s kupou akce...2. Herce, alespoň otec a syn byli velice příjemní...3. Skvělá atmosféra a umělecká hra světla a stínu, obojí mě uchvátilo.(14.5.2013)

Slyšel jsem zvěsti, že nekdo tady dostane pěstí... konkrétne "santa", noo nie je to celkom tak. 5/10(19.1.2011)

Mé intelektuální já: Celý film jde především o poťouchlou satiru karikující Finsko co se týče národních stereotypů a amerikanizace místní podoby Vánoc, filmové tvorby a vůbec všech těch kulturních tentononců, všeobjímající konzumní charakter nevyjímaje. Mé povrchní já: Dítě čte knížky, nikdo mu nevěnuje pozornost. Nazí dědci vraždí soby. Dítě čte knížky, sem tam něco poznamená, nikdo mu nevěří. Nazí dědci vraždí lidi. Dítě nemá kalhoty, leze kam nemá a ječí na dospěláky. Nazí dědci loví děti. Dítěti dojde trpělivost, vezme vrtulník, zapřáhne dospěláky, všechno vyřeší. Konec.(24.12.2013)

• - Identifikačné číslo pasu, ktorý patril vo filme Brianovi Greenovi (Jonathan Hutchings), bolo 314159265. Rovnaké číslice aké obsahuje Ludolfovo číslo známe aj ako "pí". (MikaelSVK)