poster

Rare Exports (festivalový název)

 • Finsko

  Rare Exports

 • Francie

  Père Noël Origines

  (Francie)
 • anglický

  Rare Exports: A Christmas Tale

 • český

  Vzácný Export

  (festivalový název)

Akční / Komedie / Fantasy

Finsko / Norsko / Francie / Švédsko, 2010, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • StarsFan
  *****

  Tak hororově komediální film jsem dlouho neviděla a tahle vize Santa Clause požírajícího děti mi zjevně navěky naruší onu image laskavého staříka v červeno-bílém hábitu, kterou tak vehementně prosazuje Coca Cola. (Ještě štěstí, že u nás nosí dárky Ježíšek.) Dle traileru jsem sice čekala něco lehce jiného (Santa se dostává na scénu až v druhé polovině filmu), ale nelituju, protože tenhle finský mix se zlověstně se tvářící pohádkovou bytostí, kradenými radiátory, drsným chlápkem s výbornými brýlemi a vtipnou angličtinou mi sedl skvěle. Za dokonale absurdně geniální závěr přihazuju pátou hvězdičku.(13.12.2010)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Od Produkce Finsko,Norsko,Francie a Švédsko jsem čekal zřejmě více, když se seskládají mé favorizované země do jednoho filmu a výjde z toho pouze " pohádka " tak jsem zklamán! 60%(26.3.2013)

 • Tony.cs
  ****

  Tento film má tři skvělé věci. 1. Nápad...ten by zasloužil větší produkci a delší stopáž s kupou akce...2. Herce, alespoň otec a syn byli velice příjemní...3. Skvělá atmosféra a umělecká hra světla a stínu, obojí mě uchvátilo.(14.5.2013)

 • Fr
  **

  Tohle budou setsakramentsky chladné vánoce.... To jednou takhle o Vánocích vykopou ve Finsku bohem zapomenutou pohádkovou bytost. Santu Clause! A on přichází zjistit, kdo zlobil a kdo byl hodnej!!!! Nejdřív to vypadá celkem zajímavě, než mi dojde, že je to jen taková vánoční anekdota. Hoďka a čtvrt (na rozdíl od S.Clause) nezabije, ale doporučuji film shlédnout o Vánocích v rodinném kruhu. Třeba některé z dětí odpadne a Vy ušetříte za dárky. (Nebo Vás napadne něco jinýho...) Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nečtu a proto neznám pravdu o S.Clausovi. 2.) Zjistím, jak slaví Vánoce ve Finsku. 3.) Pochopím, že Santa od Coca Coly je podvod! 4.) Utvrdím se v podezření, že Václav Klaus k nám přijel z Finska. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(13.1.2011)

 • Oskar
  ***

  Finský film s výlučně pánským obsazením a marketingem lepším než je zboží, které prodává. Představte si crossover filmů Fargo a Vetřelci, k němuž napsal scénář Chris Columbus a režie byla svěřena Davidu Jařabovi. Zhruba tak bizarní ten film je. Nejprve vybudí zájem o tušenou bubulegraci, jenže ta příprava na cosi velkého nějak divně dlouho trvá a v druhé půlce začíná být stále jasnější, že film nemá mnoho co nabídnout a před vytažením esa z rukávu jen získává čas, aby byl jakžtakž celovečerní. Zlý Santa, kvůli němuž se na to vlastně díváte a slibujete si, jak všem natrhne sáně, se dlouho nezmůže ani na nějaké to zlověstné Ho-Ho-Ho. Následný pokus udělat z komorního napínáku na poslední chvíli akční spektákl vyzněl rozpačitě. Věřím, že z toho nádherně praštěného námětu by se dalo vykřesat něco podobně zábavného jako je třeba Bubba Ho-tep. Ale protože už po několika hodinách od vidění mám potíže vybavit si detaily děje nebo jména postav, tuším, že to zkrátka nebyl "zážitek na celý život", že brzy vyprchá a tři hvězdičky mu musí bohatě stačit. 60%(7.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace