poster

Poslední nepřítel (TV seriál)

 • Velká Británie

  Last Enemy, The

Drama / Thriller

Velká Británie, 2008, 1x85 + 4x60 min

 • pakobylka
  *****

  VELICE sugestivní zážitek ... s nepopsatelnou atmosférou ... která s povýšeným sarkastickým úsměvem stírá rozdíl mezi fikcí a realitou. Zbydou vám jen dotěrné, nesouvislé myšlenky, na které nejspíš nikdy nenajdete odpověď. Tak se dívejte - máte to zadarmo ... s osobním rizikem - a s nulovou zárukou. Co když víra v člověka, ve svobodu a v lepší budoucnost už dávno zemřela ? Co když spolu s technickým pokrokem, s vyprovokovanou a aktivně přiživovanou hrozbou terorismu a s neustálým zdokonalováním nejrůznějších sledovacích zařízení nastává soumrak hrdinů ? Co když tam máme nakročeno ? Co když správná otázka nezní JESLI, ale KDY ? P.S.: Co by asi dělal Sherlock, kdyby nebyl Sherlockem ? Měl by na to ? A pokud ne, kdo by ho zastoupil ? Co by nastalo ... co NASTANE ... POTOM ???(2.10.2015)

 • bloodcountes
  *****

  Jenom jsem žasla a dech se mi úžil a říkal jsem si že tohle by měl vidět každej člověk. Úplně každej. Že to, co já dávno říkám, není až taková paranoia, jak se většině lidí kolem mě zdá. Občas se divím, že tohle vůbec mohla BBC pustit do éteru.(Asi proto, že děj je přeci jenom ještě pár let napřed a zatím to jde .)) Jistě, skepse mi říká, že je fuk, kdo co natočí, že lidi stejně budou pořád strkat hlavu do písku a dělat, že nic neví, ale... BBC série jsou už tradičeně vysoké kvality, tato není výjímkou. Benedict si ji přivlastnil naprosto suverénním způsobem, Marinci mu byla velmi rovnocennou partnerkou, zaujal ještě Robert Carlyle.. Ostatní dobří, bez výhrad. Už jsem to viděla asi třikrát a nejspíš ne naposledy.(30.1.2014)

 • Scylla
  ***

  Napětí, akce, konspirace a Benedict Cumberbatch; to jsou hlavní motory téhle britské minisérie, které dobře fungují. Filmy skýtají dostatečně silný a pletichami propletený děj, takže se nestihnete nudit. Nevím, jestli to bylo úmyslem, nebo jednoduše nebylo moc prostředků, ale místy na mě zpracování působilo trochu lacině (zběsilé zoomy, nevýrazná hudba...), naštěstí se postupně díl od dílu zhušťuje atmosféra, takže to případné nedostatky přebijí. Veskrze dobrá podívaná u které aktuálnost témat nepříjemně mrazí.(11.1.2013)

 • VenDulin85
  ****

  Jsem trochu na rozpacích, jak ohodnotit tohoto Posledního nepřítele. Čtyři hvězdy jsou z velké části za úžasné herecké výkony všech protagonistů. Co se týče příběhu, něco mi tam skřípalo, i když to neumím definovat. Asi to bylo tou tajemnou postavou Russela v podání Roberta Carlylea, kterou jsem si nedokázala někam zařadit. Vím, že osobnosti nejsou černobílé, ale prostě mi to přišlo mystifikované nad míru. Co se týče poselství série, tak to je vcelku jasné, celá společnost se řítí do ří..ma stylem kdo chce kam, pomožme mu tam. Pro mě se asi za pár měsíců a let vytratí mnohé, ale nezapomenutelná zůstane scéna, kdy Yasim učí na sobě Stephena, jak odebrat vzorek krve. Ano, scény injekční stříkačky v akci nemám ve filmech vůbec ráda, ale tohle bylo fakt... pěkné.(21.10.2015)

 • Eleanor05
  ****

  Amosférou mi to připomnělo stará dobrá Akta X, což je nemalá poklona této minisérii. A Anamaria Marinca a Benedict Cumberbatch jsou zde opravdu výborní...(19.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace