poster

Poslední nepřítel (TV seriál)

 • Velká Británie

  Last Enemy, The

Drama / Thriller

Velká Británie, 2008, 1x85 + 4x60 min

 • Pajky3
  ***

  K této minisérii mě přivedla samozřejmě přítomnost Benedicta Cumberbatche, ale byl jsem překvapen, že není jedinou tváří kterou zde poznávám. Důležitou roli zde sehrál i Robert Carlyle (OUAT). Takže obsazení bylo velmi zajímavé a i méně známé herecké tváře se předvedly v dobrém světle. Problém začíná u příběhu. Ten mě jako takový zajímal a docela jsem se na něj těšil, ale dočkal jsem se tady hlavně zběsilého kombinování, neustálého měnění stran (dobrý vs. špatný) a zbytečného uspěchání některých věcí. Celou dobu mi například vadilo to, že se na to hlavní dvojice vrhla hned večer po pohřbu. Čekal jsem od toho však o něco víc, nebo možná o něco míň, když pomyslím na to překombinování. Celkově to však rozhodně bylo zajímavé a předneslo to několik myšlenek, které rozhodně nejsou sci-fi či ze vzdálené budoucnosti. Právě aktuálnost získává nejvíce plusových bodů. Navíc přišel v závěru ten pocit bezmoci, ze kterého nelze uniknout, což také beru jako pozitivum. Za podívání to stojí a fanoušky Cumberbatche to určitě nezklame...(14.9.2014)

 • pakobylka
  *****

  VELICE sugestivní zážitek ... s nepopsatelnou atmosférou ... která s povýšeným sarkastickým úsměvem stírá rozdíl mezi fikcí a realitou. Zbydou vám jen dotěrné, nesouvislé myšlenky, na které nejspíš nikdy nenajdete odpověď. Tak se dívejte - máte to zadarmo ... s osobním rizikem - a s nulovou zárukou. Co když víra v člověka, ve svobodu a v lepší budoucnost už dávno zemřela ? Co když spolu s technickým pokrokem, s vyprovokovanou a aktivně přiživovanou hrozbou terorismu a s neustálým zdokonalováním nejrůznějších sledovacích zařízení nastává soumrak hrdinů ? Co když tam máme nakročeno ? Co když správná otázka nezní JESLI, ale KDY ? P.S.: Co by asi dělal Sherlock, kdyby nebyl Sherlockem ? Měl by na to ? A pokud ne, kdo by ho zastoupil ? Co by nastalo ... co NASTANE ... POTOM ???(2.10.2015)

 • Eleanor05
  ****

  Amosférou mi to připomnělo stará dobrá Akta X, což je nemalá poklona této minisérii. A Anamaria Marinca a Benedict Cumberbatch jsou zde opravdu výborní...(19.1.2014)

 • loki5
  *****

  Musím přiznat, že jsem zkoukl celý seriál v jednom dni. Prostě jsem nemohl čekat na další díly. A rozhodně to v člověku nenechá příjemné pocity. To co začalo jako drama postupně přešlo na špionážní thriller a konec (na to si odpověď najděte samy). A když se nad tím zamyslíte, tak to není až tak nereálné. Dnes člověk o sobě prozradí na internetu vše a i samotné reklamy, kterými vás bombardují jsou cílené dle historie vašeho surfování. Rozhodně bych to nedoporučoval nikomu kdo má sklony k paranoie jelikož tohle je ještě zhorší. Nejděsivější na tom je, že některé věci ze kterých zde mrazí jsou možné už dnes a za nějakých 10 let se klidně mohou stát realitou. Brrrr. Ostatně hrozná je i volba mezi tím být nikdo nebo být jen sledovaná loutka. Navrch je vše podtrženo skvělou atmosférou a úžasnými hereckými výkony Cumberbatche a Marincy (opravdu skvělý casting když člověk vezme, že by v hollywoodu její roli hrála nějaká modelka typu Angeliny Jolie) 90 % bez váhání 5*(2.12.2014)

 • bloodcountes
  *****

  Jenom jsem žasla a dech se mi úžil a říkal jsem si že tohle by měl vidět každej člověk. Úplně každej. Že to, co já dávno říkám, není až taková paranoia, jak se většině lidí kolem mě zdá. Občas se divím, že tohle vůbec mohla BBC pustit do éteru.(Asi proto, že děj je přeci jenom ještě pár let napřed a zatím to jde .)) Jistě, skepse mi říká, že je fuk, kdo co natočí, že lidi stejně budou pořád strkat hlavu do písku a dělat, že nic neví, ale... BBC série jsou už tradičeně vysoké kvality, tato není výjímkou. Benedict si ji přivlastnil naprosto suverénním způsobem, Marinci mu byla velmi rovnocennou partnerkou, zaujal ještě Robert Carlyle.. Ostatní dobří, bez výhrad. Už jsem to viděla asi třikrát a nejspíš ne naposledy.(30.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace