Obří mosty (TV film)

• SK název

Megamosty

Dokumentární

USA, 2006, 3x50 min

Velice zajímavá dokumentární série, dvojnásob pro mne jako studenta prvního ročníku stavebky. Naprosto neuvěřitelné. Jednak všechna ta stavební díla, ta technická řešení rozmanitých úskalí, druhak skutečnost, že bych měl být teoreticky za tři roky s to se na něčem takovém sám podílet... 100%(10.3.2011)

To jsem netušil, kolik lidí je zaměstnáno kolem mostů i po jejich dokončení. Obří dispečinky, uvnitř mostu vedoucí malinkatý metro pro vnitřní kontrolu stavby, "lanolezci" kontrolujou ocelový lana a podobně. Historický záběry špatně postavenejch, ve větru nebo díky silnýmu proudu řeky se hroutících mostů byly rajcovní stejně jako záběry novejch megamostů a všechno okolo staveb je vysvětlováno i s pomocí animace tak, aby to pochopil třeba takovej laik, jako jsem já. Paráda.(12.3.2011)

Šílené stavby...(1.8.2011)

Tohle je prostě bomba. Geniální.(27.5.2012)

1.-Překlenutí Oeresundu - neviděl; 2.-Překlenutí Korintského zálivu 4*; 3.-Čínské výzvy - 4*(7.3.2011)

Povedený dokument se spoustou zajímavých informací, unikátních záběrů a tradičně skvělým českým komentářem...(2.6.2012)

Žasnu od začátku do konce. 100%(1.8.2011)

Kdyby režisér nezařazoval "akční" prvky a neustálá opakování některých záběrů a sekvencí, byl by to vynikající dokument o neuvěřitelné vůli, vynalézavosti a dovednosti člověka. Ten most a lidé, co ho vymysleli a postavili měli mít hlavní roli, ne dokumentarista.(28.4.2013)

Už sa neviem dočkať, až budem veľký a budem sa podieľať na podobných kolosálnych stavbách aj ja.(10.12.2011)

Úžasný dokumentární miniseriál o stavbách mostů. Neskutečně zajímavě a odborně podaný. Vše je perfektně vysvětleno a spokojeni budou jak odborníci, tak i laici. Celý dokument je doplněn mnoha vysvětleními technologických postupů a řešení, doplněn o animace a místy i historické události. Nejvíce mne zaujal první díl o překlenutí Oeresundu. První jsem viděl překlenutí Korintského zálivu. Přestože třetí díl Čínských výzev pojednával nejspíše o největších mostech, z hlediska zajímavosti podle mě ztrácel - možná to bylo způsobeno tím, že do 50minutové stopáže byly vměstnány hned dvě velké stavby a proto nedostaly takový prostor a mě to přišlo odfláklé (samozřejmě z hlediska natočení dokumentu, ne stavby). Sečteno podtrženo: 1.díl: 5*, 2.díl: 4.5*, 3.díl: 4*.(3.5.2013)

hodnotím jen první díl(30.3.2012)

Ačkoliv nejsem příznivcem dokumentů, tak tento seriál mě uchvátil. Je pravda, že nezaujme všechny diváky. Protože je to dokument pro určitou skupinu. Zkrátka super - superstavby.(12.3.2011)

Prvně jsem viděl stavbu mostu z Dánska do Švédska, což bylo zajímavé, ale s porovnání s Čínou je to nuda. Chybí mi Řecko...Takže hodnocení nechávám, mohlo by být více dílu, hlavně zajímavosti a obtíže spojeené se stavbou mostů...(9.5.2011)

Pro stavbaře asi naprosto jasná jednička, já se se zájmem pokaždé podíval. A některé ty záběry jsou skutečně úchvatné.(13.8.2013)

Asi nejlepší dokumentární seriál o technice / architektuře, jaký jsem viděl. I ty nejjemnější a nejsofistikovanější technické detaily jsou perfektně a poutavě vysvětleny... Krásnými záběry je zachycena i poezie těchto monstrózních staveb... Nemám absolutně co bych vytknul.(24.10.2011)

O čosi slabšie ako Megaopravy so Seanom Rileyom. Ale takéto záležitosti nemáte možnosť vidieť každý deň a človek žasne čoho všetkého je sám schopný :). Tí inžinieri si zaslúžia poklonu..(5.3.2011)

Velice zdařilý dokument o výstavbě obřích mostů se spoustou statistických údajů, detaily stavby krok po kroku, a velice povedené záběry kamery, tohle pojetí dokumentu potěší každého chlapa, je to dokument z těch lepších. 90%.(29.4.2013)

Někdy je neuvěřitelné, co člověk dokáže postavit.(1.8.2011)

Je to vôbec možné?Dánsko má 5 mil. obyvateľov,tak ako Slovensko a dokážu postaviť takýto zázrak?Dokument o jednom z najväčších stavebných divou 20.storočia vyzeral ako sci-fi.Pracovisko na kontrolu mosta,vyzeralo ako riadiaca miestnosť vesmírnej lode.Výborný dokument,teším sa na ďalší diel.(25.2.2011)

První díl dokonalý a člověk jen žasne s otevřenou pusou, čeho jsou ti stavitelé schopni dosáhnout....:)(25.2.2011)

<< předchozí 1 2