Obří mosty (TV film)

Mega Bridges

Megamosty

Dokumentární

USA, 2006, 3x50 min

Kdyby režisér nezařazoval "akční" prvky a neustálá opakování některých záběrů a sekvencí, byl by to vynikající dokument o neuvěřitelné vůli, vynalézavosti a dovednosti člověka. Ten most a lidé, co ho vymysleli a postavili měli mít hlavní roli, ne dokumentarista.(28.4.2013)

Úžasný dokumentární miniseriál o stavbách mostů. Neskutečně zajímavě a odborně podaný. Vše je perfektně vysvětleno a spokojeni budou jak odborníci, tak i laici. Celý dokument je doplněn mnoha vysvětleními technologických postupů a řešení, doplněn o animace a místy i historické události. Nejvíce mne zaujal první díl o překlenutí Oeresundu. První jsem viděl překlenutí Korintského zálivu. Přestože třetí díl Čínských výzev pojednával nejspíše o největších mostech, z hlediska zajímavosti podle mě ztrácel - možná to bylo způsobeno tím, že do 50minutové stopáže byly vměstnány hned dvě velké stavby a proto nedostaly takový prostor a mě to přišlo odfláklé (samozřejmě z hlediska natočení dokumentu, ne stavby). Sečteno podtrženo: 1.díl: 5*, 2.díl: 4.5*, 3.díl: 4*.(3.5.2013)

Žasnu od začátku do konce. 100%(1.8.2011)

1.-Překlenutí Oeresundu - neviděl; 2.-Překlenutí Korintského zálivu 4*; 3.-Čínské výzvy - 4*(7.3.2011)

Tohle je prostě bomba. Geniální.(27.5.2012)