poster

Smrtící léčba

 • USA

  Extreme Measures

 • slovenský

  Smrtiaca liečba

Thriller / Drama

USA, 1996, 118 min

 • Phobia
  ***

  Průměrný thriller z lékařského prostředí, ve kterém padouch Hugh Grant hází klacky pod nohy dobráckému doktorovi Gene Hackmanovi, co se snaží vyvinout novou léčbu pro ochrnuté pacienty a dává tak příležitost k užitečnosti sociálně nejslabším občanům. Prostě starý lidumil versus mladý, sobecký floutek:-). Klišoidní scénář, solidní herecké obsazení (s výjimkou toho britského žužu cukrouše, ten se už prostě nálepky romantických rádobyvtipných cajdálistů nezbaví)... a to je asi tak všechno. Ve filmech mi doktoři nevadí, tak dám i třetí hvězdičku. 55%(10.6.2010)

 • molotov
  ****

  Zas tak špatný film to není. Na truc dávám čtyři.(22.1.2005)

 • sud
  ***

  Škoda že to je pouze průměr. Mohl z toho být vynikající thriller, ovšem vinou slabého scénáře se ta nestalo. Napětí to má, Hugh Grant odehrává svůj standart, Gene Hackman skvělý jako vždy. Dobrý film, i když (bohužel) průměrný. 60%.(16.9.2006)

 • Ainy
  ***

  Nerada se po někom opakuji, ale tady to jinak nejde. Film si sice udržel mou pozornost až do konce aniž bych se přistihla, že myslím na blbosti typu "to vyprané prádlo nezapomenout ráno pověsit" nebo "měla bych si zajet koupit na kolo ty blatníky", ale ten děj ... ten opravdu nic moc extra je. Člověka nezaujme, nechytí ho do pasti, ze které je úniku až při závěrečných titulcích. Snaží se sice o akci o to, aby vznikl atraktivní a realistický příběh, ale jen snaha nestačí. Chybí tomu víc šťávy a víc gurmánského koření. Hugh i Gene byli vynikající o tom žádná, ale sami nemůžou zachránit slabý scénář.(15.7.2014)

 • gudaulin
  **

  Jediné, čím se může tahle koncentrovaná nuda pochlubit, je herecké obsazení plné známých jmen. Jenže nač je to platné, když nemají co hrát. Scénář je slaboučký jako hladovkář po měsíčním půstu a režie rutinní a přesvědčivá jako úsměv reklamního agenta. Celkový dojem 35 %.(18.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace