poster

Smrtící léčba

 • USA

  Extreme Measures

 • slovenský

  Smrtiaca liečba

Thriller / Drama

USA, 1996, 118 min

 • Phobia
  ***

  Průměrný thriller z lékařského prostředí, ve kterém padouch Hugh Grant hází klacky pod nohy dobráckému doktorovi Gene Hackmanovi, co se snaží vyvinout novou léčbu pro ochrnuté pacienty a dává tak příležitost k užitečnosti sociálně nejslabším občanům. Prostě starý lidumil versus mladý, sobecký floutek:-). Klišoidní scénář, solidní herecké obsazení (s výjimkou toho britského žužu cukrouše, ten se už prostě nálepky romantických rádobyvtipných cajdálistů nezbaví)... a to je asi tak všechno. Ve filmech mi doktoři nevadí, tak dám i třetí hvězdičku. 55%(10.6.2010)

 • RHK
  **

  Tak kdopak nám to tady dělá z bezdomovců pokusné králíky? - Kdo jiný než důvěryhodný záporák profesor neurologie Gene Hackman... A kdo se na to i při své přepracovanosti snaží přijít, i kdyby ho to mělo stát kariéru, zdraví a život? - Přece začínající doktůrek Hugh Grant. Karty jsou rozdány, zpočátku má film i grády, ale ve výsledku máme bohužel místo etického thrilleru spíše lacinou slátaninu s minimem napětí, pro kterou je tak dobrých herců škoda. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=ApZdy4ZrUZo(21.7.2013)

 • mandes
  ***

  rozpočet : ? tržby americke : $17,380,126(4.5.2006)

 • nash.
  **

  Tak silné obsazení a tak chabý výsledek. Tak silné téma a tak fádní zpracování. Bez špetky jiskry, bez napětí, bez čehokoli, co by dokázalo uvíznout v paměti i po závěrečných titulcích. Slabý scénář, nevýrazná režie, nezajímavá hlavní postava, která nedokáže svým příběhem upoutat. Jednoznačně zklamání.(13.3.2012)

 • sud
  ***

  Škoda že to je pouze průměr. Mohl z toho být vynikající thriller, ovšem vinou slabého scénáře se ta nestalo. Napětí to má, Hugh Grant odehrává svůj standart, Gene Hackman skvělý jako vždy. Dobrý film, i když (bohužel) průměrný. 60%.(16.9.2006)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Michael Palmer roku 1991. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace