Smrtící léčba

• slovenský

Smrtiaca liečba

Thriller / Drama

USA, 1996, 118 min

Nerada se po někom opakuji, ale tady to jinak nejde. Film si sice udržel mou pozornost až do konce aniž bych se přistihla, že myslím na blbosti typu "to vyprané prádlo nezapomenout ráno pověsit" nebo "měla bych si zajet koupit na kolo ty blatníky", ale ten děj ... ten opravdu nic moc extra je. Člověka nezaujme, nechytí ho do pasti, ze které je úniku až při závěrečných titulcích. Snaží se sice o akci o to, aby vznikl atraktivní a realistický příběh, ale jen snaha nestačí. Chybí tomu víc šťávy a víc gurmánského koření. Hugh i Gene byli vynikající o tom žádná, ale sami nemůžou zachránit slabý scénář.(15.7.2014)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $17,380,126Tržby Celosvetovo $-/55%/(10.7.2005)

Snímek, který měl určitě na víc. Skončil tak napůl cesty i proto, že Hugh Grant do své role nedal víc než požadoval scénář. Víc než samotný film, mě zaujalo téma, které ovšem bylo rozmělněno nedůslednou režií Michaela Apteda. Povrchně zpracovaný thriller Smrtící léčba prostě na víc, než na 3 hvězdy nemá.(11.2.2009)

Na herecký obsazení, jaký to má, to neni nic extra, ale určitě jsem se u toho nějak výrazně nenudil. Až na ten začátek, kterej je takovej pomalej a nic neříkající, to je dobrý, hlavně druhá polovina filmu je i napínavá a mnohem víc se tam objevuje Gene Hackman a celej děj je v mbohem větším a někdy i akčnějším tempu. Ale stejně mi tam pořád vadil ten Hugh Grant, kterej sice neni špatnej herec, ale nějak ho nemusim(22.6.2005)

• movie

Nuda nuda nuda nuda. Víc stručný už snad ani být nemůžu ... A Michael Apted? Tenhle člověk mě jako režisér naprosto děsí. Upřímně!(24.11.2005)