Smrtící léčba

Smrtiaca liečba

Thriller / Drama

USA, 1996, 118 min

• golfista

Takhle slabý scénář nemohlo zachránit ani silné herecké obsazení. Tenhle thriller se vám opravdu rychle vykouří z hlavy.(5.3.2003)

Průměrný thriller s průměrným scénářem, průmětným napětím, průmernými výkony nadprůměrných herců a průměrně zrežírovaný. Nezbývá než sáhnout po průměrném hodnocení.(16.2.2006)

• RHK

Tak kdopak nám to tady dělá z bezdomovců pokusné králíky? - Kdo jiný než důvěryhodný záporák profesor neurologie Gene Hackman... A kdo se na to i při své přepracovanosti snaží přijít, i kdyby ho to mělo stát kariéru, zdraví a život? - Přece začínající doktůrek Hugh Grant. Karty jsou rozdány, zpočátku má film i grády, ale ve výsledku máme bohužel místo etického thrilleru spíše lacinou slátaninu s minimem napětí, pro kterou je tak dobrých herců škoda. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=ApZdy4ZrUZo(21.7.2013)

Nerada se po někom opakuji, ale tady to jinak nejde. Film si sice udržel mou pozornost až do konce aniž bych se přistihla, že myslím na blbosti typu "to vyprané prádlo nezapomenout ráno pověsit" nebo "měla bych si zajet koupit na kolo ty blatníky", ale ten děj ... ten opravdu nic moc extra je. Člověka nezaujme, nechytí ho do pasti, ze které je úniku až při závěrečných titulcích. Snaží se sice o akci o to, aby vznikl atraktivní a realistický příběh, ale jen snaha nestačí. Chybí tomu víc šťávy a víc gurmánského koření. Hugh i Gene byli vynikající o tom žádná, ale sami nemůžou zachránit slabý scénář.(15.7.2014)

• jojinecko

Kniha vôbec nemusela byť zlá (úplne mi pripomínala diela Robina Cooka), no film je bohužiaľ dosť slabý a Hugh Grant sa absolútne nehodí na postavu lekára!(11.9.2006)