Smrtící léčba

• slovenský

Smrtiaca liečba

Thriller / Drama

USA, 1996, 118 min

Vubec ne tak spatnej film, jak to podle hodnoceni vypada, ale zas nejaka velka slava to taky neni. Zapletka je docela dobra, ale precejen celkem neoriginalni, filmu na podobny tema (jeden clovek proti vetsine, ktera mu znici zivot) tu uz bylo spousta. I kdyz to ma slusny herecky obsazeni tak mi Gene Hackman ani Sarah Jessica Parker nejak moc dobry neprisli. Hackman predved docela mdlej vykon a Parker tam je spis proto, ze celkem dobre vypada. Ale potesil me Hugh Grant, v tech vsemoznejch romantickejch komediich ho nijak zvlast nemusim, takze bylo prijemny sledovat ho v necem jinem, a nutno rict, ze to zvladnul docela dobre. Trosku vic propracovat scenar, aby to nebylo cele takove rozvklekle (mistama je to ale napinavy docela dost), tak bych dal i vetsi hodnoceni, ale takle jen 3*.(22.6.2005)

• Radyo

Velká očekávání (kvalitního thrilleru) vystřídalo ještě větší zklamání. Vyložený propadák to sice není, ale dějově je tenhle film opravdu slabý, což zavinil zejména špatný scénář.(25.3.2003)

• gudaulin

Jediné, čím se může tahle koncentrovaná nuda pochlubit, je herecké obsazení plné známých jmen. Jenže nač je to platné, když nemají co hrát. Scénář je slaboučký jako hladovkář po měsíčním půstu a režie rutinní a přesvědčivá jako úsměv reklamního agenta. Celkový dojem 35 %.(18.5.2007)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Michael Palmer roku 1991. (Terva)