Smrtící léčba

• slovenský

Smrtiaca liečba

Thriller / Drama

USA, 1996, 118 min

Vubec ne tak spatnej film, jak to podle hodnoceni vypada, ale zas nejaka velka slava to taky neni. Zapletka je docela dobra, ale precejen celkem neoriginalni, filmu na podobny tema (jeden clovek proti vetsine, ktera mu znici zivot) tu uz bylo spousta. I kdyz to ma slusny herecky obsazeni tak mi Gene Hackman ani Sarah Jessica Parker nejak moc dobry neprisli. Hackman predved docela mdlej vykon a Parker tam je spis proto, ze celkem dobre vypada. Ale potesil me Hugh Grant, v tech vsemoznejch romantickejch komediich ho nijak zvlast nemusim, takze bylo prijemny sledovat ho v necem jinem, a nutno rict, ze to zvladnul docela dobre. Trosku vic propracovat scenar, aby to nebylo cele takove rozvklekle (mistama je to ale napinavy docela dost), tak bych dal i vetsi hodnoceni, ale takle jen 3*.(22.6.2005)

• RHK

Tak kdopak nám to tady dělá z bezdomovců pokusné králíky? - Kdo jiný než důvěryhodný záporák profesor neurologie Gene Hackman... A kdo se na to i při své přepracovanosti snaží přijít, i kdyby ho to mělo stát kariéru, zdraví a život? - Přece začínající doktůrek Hugh Grant. Karty jsou rozdány, zpočátku má film i grády, ale ve výsledku máme bohužel místo etického thrilleru spíše lacinou slátaninu s minimem napětí, pro kterou je tak dobrých herců škoda. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=ApZdy4ZrUZo(21.7.2013)

• jojinecko

Kniha vôbec nemusela byť zlá (úplne mi pripomínala diela Robina Cooka), no film je bohužiaľ dosť slabý a Hugh Grant sa absolútne nehodí na postavu lekára!(11.9.2006)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Michael Palmer roku 1991. (Terva)