poster

Smrtonosná past: Opět v akci

 • USA

  Good Day to Die Hard, A

 • Slovensko

  Smrtonosná pasca: Opäť v akcii

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ***

  Tohle nema se Smrtonosnou pasti nic moc spolecnyho. Proste tuctovej akcnak, kde se vetsinu casu nastesti neco deje, jinak by u toho clovek usnul. Naprosto nezajimavej pribeh, Willis to kolem sebe sice kropi ve velkym, ale s hlaskama to uz je horsi a vetsinu scen zabiji topornej Courtney, kterymu bych spis veril zaporaka nez McClaneovo syna. Skoda vymastenyho scenare, Moore se jinak docela pochlapil a akci naserviroval zajimavou, i kdyz to vsechno tone v sedivejch filtrech. Ale ty 3* to precejen da. Nejslabsi dil serie.(15.7.2013)

 • Lateef
  ***

  Netopýr má sakra velký uši, že?? A když netopýra protáhnete brčkem, bude mít ty sakra velký uši odřený, co?? Tak přesně s takto odřenýma ušima dávám páté Pasti 60%... pokud bych měl hodnotit film v rámci série, bylo by to za 40%, protože to není ani McClane, ani Smrtonosná past... jednoduše se jedná o naprosto tuctový (průměrný) akčňák, který z kolize s Podprůměrem dostávají slušné akční scény (honička v Moskvě především). Jo, asi tohle jsem chtěl říct, nenapadá mě víc... snad jen, že další díl už ne... to aby to tu ikonu, selským rozumem uvažujícího Johna (který právě ten svůj selský rozum použil zde snad jen jednou), nepohřbilo úplně... 92 miliónů dolarů(rozpočet)/303 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(30.5.2013)

 • viperblade
  **

  Zhlédnuto v kině. Komentář obsahuje mini SPOILERY! Au. Tohle opravdu bolelo. Ale vezmu to od začátku… Na A Good Day to Die Hard jsem se těšil už od doby, co se film začal natáčet, McClaneova syna si zahraje Jai Courtney (sympaťák z první série Spartaka), bude se to odehrávat v Rusku… paráda, myslel jsem si. Pak přišla ještě lepší zpráva, asi měsíc předtím, než film měl jít do kin, byl oficiálně potvrzen eRkový rating, takže v té době jsem prakticky radostí skákal do stropu. Přemluvil jsem spolubydlícího, aby na to se mnou šel navzdory všem počátečním špatným recenzím. A tady se dostávám k začátku mého komentáře. Tohle totiž fakt bolelo. Vykastrovaný akční film, který vás neumí vtáhnout do děje, takže jsem zpočátku v kině usínal (byl jsem vyspaný a teď nepřeháním, ale opravdu se mi zavíraly oči) což se mi nikdy předtím nestalo (navíc jsem po skončení zjistil, že jsem nebyl sám, spolubydlící taky klimbal). Potom se na scénu dostal syn a film nabral na obrátkách a já si řekl, že to není tak strašné, ale že to je nejslabší Die Hard film. Bohužel, pak se film dostal do své poslední třetiny, kdy se nad scénářem už nepřemýšlelo vůbec (aneb z Ruska do Černobylu autem za pár hodinek, vůbec vás tam nemůže zabít radiace, že jo) a i když si film nechal tu nejlepší akční scénu až na konec (vrtulník) stejně to bylo žalostně málo a já odcházel z kina nasraný. Ne rozladěný, ale opravdu nasraný, jak někdo, jako je John Moore dokázal pohnojit, hodně slušně řečeno, tenhle film. Jedna z mála věcí, která fungovala, byl vztah (chemie) mezi Brucem a Jaiem, jim bych i věřil toho otce a syna a ta závěrečná vrtulníková scéna. Jinak, zahodit, zapomenout. Tohle není John McClane, tohle není Die Hard a já doufám, že posledním dílem této série bude šestka, která by tuhle chybu dokázala napravit a ve které by se John dokázal důstojně rozloučit. 40 %.(6.3.2013)

 • genetique
  ***

  Srdce mi trhalo po vychádzaní z kinosály. Dnešný konzumný divák zapríčinil pád a krach celej smrtonosnej série, pretože megaúspechy predchádzajúcich častí by sa s jemnou príbehovou obmenou dali točiť každý druhý rok (ako série Nezvratných osudov, Saw, či niekdajším Rambov) a až doposiaľ zdravý rozum štúdií a snáď aj Willisov nedal dopustiť, aby sa tak stalo. Čomu však nerozumiem viac je, Willisov podpis na zmluve k tomuto Béčkovému odvaru. Nemám pocit, že by herecky a castingovo upadol do sračiek podobných Seagalovi, či Van Dammeovi, aby sa musel poberať podobným smerom a zo svojich niekdajších kultov žmýkať peniaze. Ak sa dnes nenájde kvalitný scenár pre ikonické postavu ako je ujco McClane, tak pre koho potom? Ementál je slabé prirovnanie pre diery v scenári, vygumovaní záporáci bez charizmy by nerozvírili prach ani v disneyovskom animáku a syn ako buddy-partner sťahuje Johna do absolútneho priemeru. Willis však stále šlape, filmovanie si užíva a stále vládze dýchať na chrbát všetkým navôkol. Hláškuje, masakruje a pritom stíha aj nejaký ten charakterový prejav svojej postavy. Akcia pripomínala súčasnú produkčnú bessonovskú tvorbu, čiže tak striedavo-oblačno. Niekedy fakt vychytané akčné minútky, inokedy neschopné tápanie na úrovni Uweho Bolla. Nie, toto podľa mňa nebolo pokračovanie onej zvučnej série, toto bol jeden veľký prešľap a my, Johnovi fandovia, mu snáď tento omyl odpustíme. Jednoducho na letisku nastúpil omylom do iného lietadla. 55%.(21.3.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Pominu-li tisíckrát opakovanou lež, která se přesto nestala pravdou, tedy že hodní Američané chrání svět před zlými Rusy, tak jsem se skvěle bavil. Evropský zeměpis sice doznal v americkém provedení několika inovací, auta skákala světové rekordy do výšky a co zabloudilo na obrazovku, tak to také vybouchlo, ale taťka McClane neztratil vůbec nic ze svého hláškujícího sympaťáka. Proto mi nečinilo problém velkoryse přehlédnout nesmyslnost tohoto snímku a užít si to s agenty 000 v CIA bačkorkách, kteří ještě neví nic o tom, kterak se vytlačuje obrněný vůz ze silnice libovolným typem Mercedesu.(18.9.2013)

 • Bruce Willis

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace