Smrtonosná past: Opět v akci

Good Day to Die Hard, A

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 105 min

• tron

Joj veľmi zle. Sérii som toleroval aj obecne nie príliš dobre prijatú štvorku Lena Wisemana. Mne sa páčila a to poriadne. Ale toto je vážne úplne mimo. Willis nesympatický, Courtney sa do úlohy jeho syna nehodí, ruská výprava slabá, akčných scén veľa, ale spravidla úplne nezaujímavé a v scenári plno blbostí a logických nezmyslov. Prekvapivo ma ale dosť bavil ústredný zlosyn.(13.1.2017)

• LIVINGDEAD

Citové výlevy otce a syna a k tomu stupidní hlášky starého Willise :-((19.5.2013)

• Kaka

Ukrutný brak. Začíná to pomalu a jistě zavánět lacinou produkcí ala Bulharsko. Je krásně vidět, jak vetšina rozpočtu šla na akční scény (podotýkám, že se muselo rozbít pro jistotu úplně vše). Jejich přehlednost je však neuvěřitelně špatná. Bylo mi to líto a žasl jsem, kde je ta suverenita režiséra z dob "Behind enemy lines", kdy jsem při scéně sestřelení stíhačky ani nedýchal a ona scéna je už dnes, s odstupem pár let, nesmrtelná legenda. Bohužel to ale není jen o chaotické a špatné akci. Nefunguje ani vtip. Jsou tu tak dva až tři zajímavé gagy a tím to hasne. Hodnocení R je tedy v podstatě zbytečné. Potěší občasná sebeparodie (otázka zda chtěná) a úlety typu Maybach v Cernobylu apod. Ale casting hrůza, scénář rovněž. V podstatě poslepované 3-4 velké akční scény, z nichž jen jedna je v podstatě zapomatovanihodná. Žádné filtry, práce s nasvíceném, podhledy ala Michael Bay. Velké zklamání. Čtvrtý díl je sice zdaleka "nejslušnější", ale je nabušený a nešetřilo se na něm. Tady je viděl jen útok na peněženky diváků s cílem vytřískat poslední peníze z legendy.(31.3.2013)

• POMO

Ultra hlučná, vo finále až komicky preexponovaná deštrukcia všetkého čo sa hýbe i stojí - vrátane divákovych závitov a niekdajšieho kultu jednej cool akčnej série. Šestku dajte Uwe Bollovi, idioti...(22.2.2013)

Krčím plecami. Nie som nadšený, ani spokojný, ale nevidím ani dôvody na prehnanú nenávisť. Ako pokračovanie najlepšieho akčného filmu všetkých čias je to samozrejme katastrofa. Ako výplachové akčné béčko je to OMNOHO lepší film ako napríklad obludne preceňovaní Expendables 2. Toto má aspoň veľa akcie (a miestami fakt dobre natočenej), nejaký základný ústredný vzťah a Willis obstojne hlási. Scenár vrcholiaci vyznaním otcovskej lásky je prirodzene totálne peklo. 5/10(8.3.2013)

• Bruce Willis

• - Když je John (Bruce Willis) v úvodní scéně na střelnici, prostřelí papírový terč. Následně je však po rozhovoru s policistou papírový terč nepoškozený. (Will_X)

• - Scéna z Černobyľu sa točila 60 km od Budapešti v bývalých ruských kasárňach. (marciano)

• - Ruských mafiánov v skutočnosti hrali slovenskí, maďarskí, srbskí, mongolskí a ukrajinskí herci. Nebol medzi nimi teda žiaden Rus. (m.a.t.o.)