Smrtonosná past: Opět v akci

Smrtonosná pasca: Opäť v akcii

Good Day to Die Hard, A

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 105 min

Arnold is Back, Willis is on Vacation ! Jednoznačně nejslabší díl série, úplná změna děje od předešlých dílů, akce je fajn, ale bez atmosféry či napětí, takže ve mně nevyvolaly žádné povzbuzení..Připadalo mi místy, jako bych koukal na levný Béčkový film se Seagalem.(23.5.2013)

• viperblade

Zhlédnuto v kině. Komentář obsahuje mini SPOILERY! Au. Tohle opravdu bolelo. Ale vezmu to od začátku… Na A Good Day to Die Hard jsem se těšil už od doby, co se film začal natáčet, McClaneova syna si zahraje Jai Courtney (sympaťák z první série Spartaka), bude se to odehrávat v Rusku… paráda, myslel jsem si. Pak přišla ještě lepší zpráva, asi měsíc předtím, než film měl jít do kin, byl oficiálně potvrzen eRkový rating, takže v té době jsem prakticky radostí skákal do stropu. Přemluvil jsem spolubydlícího, aby na to se mnou šel navzdory všem počátečním špatným recenzím. A tady se dostávám k začátku mého komentáře. Tohle totiž fakt bolelo. Vykastrovaný akční film, který vás neumí vtáhnout do děje, takže jsem zpočátku v kině usínal (byl jsem vyspaný a teď nepřeháním, ale opravdu se mi zavíraly oči) což se mi nikdy předtím nestalo (navíc jsem po skončení zjistil, že jsem nebyl sám, spolubydlící taky klimbal). Potom se na scénu dostal syn a film nabral na obrátkách a já si řekl, že to není tak strašné, ale že to je nejslabší Die Hard film. Bohužel, pak se film dostal do své poslední třetiny, kdy se nad scénářem už nepřemýšlelo vůbec (aneb z Ruska do Černobylu autem za pár hodinek, vůbec vás tam nemůže zabít radiace, že jo) a i když si film nechal tu nejlepší akční scénu až na konec (vrtulník) stejně to bylo žalostně málo a já odcházel z kina nasraný. Ne rozladěný, ale opravdu nasraný, jak někdo, jako je John Moore dokázal pohnojit, hodně slušně řečeno, tenhle film. Jedna z mála věcí, která fungovala, byl vztah (chemie) mezi Brucem a Jaiem, jim bych i věřil toho otce a syna a ta závěrečná vrtulníková scéna. Jinak, zahodit, zapomenout. Tohle není John McClane, tohle není Die Hard a já doufám, že posledním dílem této série bude šestka, která by tuhle chybu dokázala napravit a ve které by se John dokázal důstojně rozloučit. 40 %.(6.3.2013)

|| Scenár: Skip Woods / Predloha charakterov: Roderick Thorp | Hudba: Marco Beltrami | Produkcia: Alex Young, Wyck Godfrey | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Giant Pictures, TSG Entertainment | Rozpočet: 125 miliónov $ | Tržby: 304,654,182 $ || Veľmi kvalitná porcia akcie za slušnú kopu prachov. Ako bonus sa pracuje so zabehnutými postavami, ktoré sú k dnešnému dňu už kultové. Problém sa skrýva v nevynechateľnom porovnávaní s predchádzajucími dielmi série. Štvorka bola tak dynamickou bombastickou záležitosťou, že päťka so svojou ruskou chladnosťou a tmavosťou nemá šancu držať jej kvality. Bruce je ale dostatočne zábavný a scenár vie aj prekvapiť, takže ešte aj takto príjemný nadpriemer. 65% | HD, THX, HU DTS |(2.7.2013)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,555 // Otvárací Víkend USA: $24,834,845 //(21.5.2013)

Rozpočet $92miliónovTržby USA $67,349,198Tržby Celosvetovo $304,654,182Tržby za predaj Blu-ray v USA $9,775,647 //počet predaných kusov 532,687Tržby za predaj DVD v USA $8,759,486 //počet predaných kusov 438,852║ veľmi ale veľmi zlý vtip, toto vidieť v kine tak ma šľahne, takýto prepad po podarenej 4 časti by som ani vo sne nečakal a hlavne keď mi réžia Johna Moore väčšinou sadne, tu je všetko zle, scenár, kamera, réžia, všetko odbité bez patričnej iskry, o podarenú hlášku sa ani nepotknete, dobrá teda vydarená akcia tu je asi tak v 2 scénach, a kde tu ako hrá Mary Elizabeth Winstead, keď je v záverečných titulkoch uvedená ale na 4mieste v poradí, suchopárne béčko a neskutočné sklamanie pre milovníka Smrtonosnej pasce 1-4 /25%/(12.6.2013)

• Bruce Willis

• - Mesto Grenoble, o ktorom rozprával John McClane (Bruce Willis), sa nenachádza vo Švajčiarsku, ale vo Francúzsku, asi 50 km od ich spoločných hraníc. (MikaelSVK)

• - V 24. minúte počas automobilovej naháňačky môžeme v zábere vidieť, že dvakrát "zrámujú" rovnakú sériu aut - vpredu modrý Volkswagen s otvorenými dverami. (mackobubu)

• - Súkromné lietadlo, ktoré možno vidieť na konci filmu, je Hawker 400XP. (m.a.t.o.)