Čtyři lvi

Four Lions

Štyri levy

Komedie / Drama

Velká Británie, 2010, 97 min

Sasha Baron Cohen se může jít vysrat, dvakrát za každý školácký pokus o satiru bezpečného provařeného cíle.(15.6.2014)

"Byla s tebou větší sranda, když jsi se chtěl odpálit."(13.4.2011)

Scénárista si dal práci a svedl v tomto filmu dohromady opravdu povedenou partičku islámských "fundamentalistů". Jejich zarputilá snaha "vyhodit něco do vzduchu" je servírována osobitým způsobem a tak musí "pákistánské bukvice" (jak jsou nazváni jednou sousedkou) cestou řešit řadu komplikací a zapeklitých situací, které by samy o sobě byly možná méně legrační, kdyby divák neznal všechny souvislosti. :-) Nicméně když si člověk ty souvislosti odmyslí, zbude mu jistě i nějaký ten námět na přemýšlení...(20.3.2013)

zbožňuju britskou satiru! Tady jsem kromě skvělé komedie dostal i menší dávku husí kůže! Všechny hlavní role byli podle mne skvěle obsazeny a i v těch vedlejších se objevují esa jako Benedict Cumberbatch (o=´(24.10.2012)

Nejnevtipnější na tom je, když se zamyslíte kolik z toho může odpovídat realitě. Ostatní je ale legrace (teda - vizuální gagy nejsou moc dobrý nebo je až moc vidět jak slouží vývoji "děje") - geniální skloubení humoru britské wtf školy ala Kancl a Velkovlak a prostředí mcdonaldizovaného islámu.(3.9.2010)