poster

Čtyři lvi

 • Velká Británie

  Four Lions

 • Slovensko

  Štyri levy

Komedie / Drama

Velká Británie, 2010, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheDarKnig
  ****

  děsivé,... a vražedně vtipné. Britové znovu dokazují, že si s korektností nedělají těžkou hlavu a svým typickým, tentokrát černě okořeněným, humorem získávají další body. Bere se to celé s velkým nadhledem, ale při mnoha scénách (pohádka na dobrou noc, omarův rozhovor s manželkou) je vidět, jak mrazivé téma to zpracovává. A tak divné "hrdiny" jsem ještě neviděl v žádném filmu. Mám velkou chut tomu napálit 5, ale za určité poklesy tempa a nějaké ty opakované motivy "jen" velmi dobré 4. Závěr je brilantní.(10.4.2011)

 • DaViD´82
  *****

  Nejvýbušnější a nejnahláškovanější kostýmní film všech dob, po jehož dokoukání mám neodolatelnou tendenci se na eBayi mrknout po plyšovém modlitebním méďovi. Kdo zná Morrise již z dob Brass Eye asi jen těžko uvěří, že tady zašel (co se nekorektnosti a humoru týče) ještě dále. Mnohem dále.(13.7.2010)

 • Jeremy.jk
  ****

  Yeaah! :-) Tenhle humor mi už chyběl a hlášky typu '' A: You killed him! B: You killed him more! '' nepotřebují další komentář :-D 80%.(5.9.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Nechodím v neděli do kostela, mé ucho se nedočkavě nenatahuje za muezzinovým hlasem, nevedu intelektuální hovory s Buddhou o ušlechtilé osmidílné stezce, vyhýbám se pohledům na Sál království a nevěřím ani v nekonečnou sílu amerického dolaru. Můj atheismus by však vzal rychle za své ve chvíli, kdy by se nějací idioti pokusili spáchat džihád na můj milovaný internet. To by chlapci rychle poznali mou víru v neomylnost pistole Glock a účinnost střeliva ráže 9mm Luger. Pokud by však všechny teroristické útoky měly za následek tolik uvolňujícího smíchu, jaký nabízejí Čtyři lvi, tak ať si klidně čas od času nějakou tu drogerii nebo maratón do vzduchu odpálí.(10.10.2012)

 • J*A*S*M
  ***

  Extrémně politicky nekorektní komedie, občas možná až příliš (a to říkám jako člověk, který obyčejně filmovou nekorektnost vidí jako velké plus). Technicky nevyjímečné provedení (téměř dokumentární kamera) mě nepotěšilo (ve snímcích, které si o to vyloženě nežádají, mě tento styl spíše obtěžuje), no obsah všechno vynahrazuje. Mnoho scén je totiž vyloženě k popukání.(3.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace