Čtyři lvi

Four Lions

Štyri levy

Komedie / Drama

Velká Británie, 2010, 97 min

"Byla s tebou větší sranda, když jsi se chtěl odpálit."(13.4.2011)

Tak přehnaně idiotské, až je zábava se na to dívat. Nejtupější atentátníci na světě tu z úst vypouštějí tak debilní hlášky a inscenují tak bláznivé scénky, že se nezasměje jen ten největší bručoun na světě - a možná i ten ano. Hlavní postavy se tváří smrtelně vážně i při pronesení toho nejšílenějšího dialogu :-D... Dobré, dobré! Škoda, že mi podobný typ humoru (rozhodně ne v TAK velkém množství) moc nesedí (ve filmu), a také jsem to čekal trochu víc do dramatu. 65%(14.5.2011)

Nejvýbušnější a nejnahláškovanější kostýmní film všech dob, po jehož dokoukání mám neodolatelnou tendenci se na eBayi mrknout po plyšovém modlitebním méďovi. Kdo zná Morrise již z dob Brass Eye asi jen těžko uvěří, že tady zašel (co se nekorektnosti a humoru týče) ještě dále. Mnohem dále.(13.7.2010)

Sasha Baron Cohen se může jít vysrat, dvakrát za každý školácký pokus o satiru bezpečného provařeného cíle.(15.6.2014)

Nejnevtipnější na tom je, když se zamyslíte kolik z toho může odpovídat realitě. Ostatní je ale legrace (teda - vizuální gagy nejsou moc dobrý nebo je až moc vidět jak slouží vývoji "děje") - geniální skloubení humoru britské wtf školy ala Kancl a Velkovlak a prostředí mcdonaldizovaného islámu.(3.9.2010)

• - Satiru na moderní terorismus se rozhodl zkušený komediograf Morris napsat po vyslechnutí několika neuvěřitelných historek o zákulisí džihádu. Tři roky strávil výzkumem, hovořil s experty na terorismus, s příslušníky policie i tajné policie, ale i s obyčejnými muslimy. [Zdroj: HCE] (POMO)

• - Film bol natočený v anglickom Sheffielde, pričom aj slávny Londýnsky maratón je tiež nasnímaný v uliciach Sheffieldu, nie v Londýne. (odvedle)

• - Režisér a spoluscenárista snímky Christopher Morris si bol svoje dielo odobriť aj u slávneho "justičného omylu", bývalého väzňa z Guantanáma Moazzama Begga, ktorý bol nesprávne považovaný za člena organizácie Al-Káida. Ten, nielen že scenár schválil ako pre islam neškodný, dokonca si vraj premiéru vychutnal. (MikaelSVK)