• Česko

Jak vyhrát a nezbláznit se

Sportovní / Komedie / Drama

USA, 2011, 102 min

Mě se to líbilo. Děj byl sice celkem předvídatelný, ale to mi vůbec nevadilo. Mám rád McCarthyho filmy, prostě mě baví jeho styl. Paul Giamatti tu byl přesnej a jeho kámoš Terry vtipná komická postava. Potěšilo mě to :)(28.8.2011)

Takže si to vyskloňujme - opět malý, milý, indie film, který Vám má zvednout náladu. Touché! Pro mě jen další z řady pásových nezávislých filmů, které se čistě a bezbolestně ztratí v záplavě podobně laděných snímků. A nebo se pletu?(8.7.2011)

46th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2011 - HORIZONS - Horizonty (Win Win / WIN WIN / Win Win) - Budu asi dosti opakovat uživatele Ďura / jhraska, který to napsal úplně přesně. Zamiloval jsem si režiséra McCarthyho kvůli dvěma nezapomenutelným festivalovým filmům The Visitor (Návštěvník / Nezvaný host) a hlavně mému již šest let NEJ festivalovému filmu The Station Agent, kvůli kterým se dostal i do mé top 10, ale toto bylo šlápnutí vedle. Herecky na první pohled nejlépe obsazené, ale nikoliv už tak zahrané. Film pro mne bez emocí, bez poutavého příběhu, zdali vůbec nějaký rozumný (i festivalový) průměr... - 2. 7. 2011 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 50%(16.7.2011)

Socioaktivistické drama pojednávající o zoufalém konání ústřední postavy a následně jeji procitnutí... pfuu. Paul jako úspěšný právník s milující rodinou se odhodlá pomoci staršímu pánovi a jeho vnukovi. Věřím, že po tady tom komentu se na to nikdo nepodívá, noo 6/10.(20.9.2011)

Celý film se nese v takovém pomalém, příjemném tempu, přesto jsem se ani chvíli nenudil. Musím přiznat, že jsem hlavnímu hrdinovi (perfektně jej zahrál Paul Giamatti, kterého začínám mít čím dál víc v oblibě) fandil, protože jeho situaci docela dobře rozumím. I ostatní postavy jsou sympatické, takže tady není co řešit.(1.10.2011)