• Česko

Jak vyhrát a nezbláznit se

Sportovní / Komedie / Drama

USA, 2011, 102 min

Uvěřitelné životní problémy (stres, peníze, rodina) v uvěřitelně natočeném dramatu, říznutém sportovní tematikou. Nejblíže máme jako diváci k těm filmovým postavám, které musí řešit stejné každodenní trable, jako my.(12.3.2016)

[46. MFF KV, 2011] 80%(5.7.2011)

Mě se to líbilo. Děj byl sice celkem předvídatelný, ale to mi vůbec nevadilo. Mám rád McCarthyho filmy, prostě mě baví jeho styl. Paul Giamatti tu byl přesnej a jeho kámoš Terry vtipná komická postava. Potěšilo mě to :)(28.8.2011)

Paul Giamatti zde ztvárňuje to, na co jsou u něj diváci zvyklí. Trochu hajzlíka, ale jinak maximálního sympaťáka s menším bříškem, se kterým byste ihned zašli na pivko. Jak už ale prozrazuje název filmu, neustále se snaží ve všem vyhrát. Jenže pak se k němu nastěhuje kluk, který by mohl být na první pohled otravný sígr s dobrým srdcem, ve skutečnosti je však mnohem dospělejší, má to v hlavě srovnáno a v lecčems se chová morálněji i než Giamattiho postava. Oba pak vytvářejí dvojici, které musíte fandit. Win Win je tak filmem, který vás zahřeje už jen tím, že někde tam jsou lidé, kteří si prostě zaslouží happy end.(11.11.2011)

Příjemná podívaná, která se až příliš drží šablony "Americký nezávislý film". Paul Giamatti je králem podobných filmů a drží vyšší standard Win Win, ovšem pocit neoriginálnosti celého filmu mi zůstal. Škoda, že si film neudržel kvalitu a působivost předchozích McCarthyho režijních počinů. Lepší 3*.(13.9.2011)

• Amy Ryan