Smrtící válečníci (TV pořad)

Deadliest Warrior

Dokumentární / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 42 min

Pokud vás zajímá výzbroj a technika boje různých bojovníků historie i současnosti je tento pořad pro vás. V každém díle se seznámíme s dvěma válečníky či skupinami, které se ve skutečnosti nikdy neutkali. Sledujeme různé testy jejich zbraní a následky útoku na lidské tělo. Na konci jsou výsledky testů zadány do počítače a můžeme sledovat simulovaný souboj dvou smrtících válečníků. Kdo by vyhrál v souboji Apače a gladiátora, Yakuzy a Mafie či Spetsnatz proti Zeleným baretům ? A co takhle Ninja proti Spartskému vojákovy ? Odpověď naleznete zde.(18.11.2012)

Veľmi zaujímavý dokument, kde sa stretnú rôzny bojovníci s histórie, ktorý si to potom rozdajú medzi sebou. Zaujímavý teórie, fajn ukážka jednotlivých útokov a pekný prehlad taktiky či výzbroje. Pokial máte radi historické filmu, či vás zaujímajú zbrane, rozhodne odporúčam, tento dokument bude akurát pre vás. 80% - 4*(30.1.2013)

• bestlama

Zaostalí tvůrci asi zůstali u pouhého MICROSOFT OFFICE 2003 a představuji nám to jako program nové budoucnosti. Možná pro mentály je to bezduché přikyvování: "Ano, progjam". Pro znalejší lidi, kteří vyšli aspoň základní školu není problém rozpoznat EXCEL ve kterém naší zkušení matadoři pracují. Na základě tohoto nám vyjdou výsledky toho, jestli souboj vyhrál Lenochod nebo pokojová lampička. Já už nestačím zírat, jak jsou někteří ochotní za peníze vymyslet kdovíjaké zhovadilosti. Celý rozhořčen už otevírám WORD! a píšu tvůrcům o další díl. Chci tam vidět proti sobě stát: "Záchodovou rohožku vs. lišku ze stavební spořky!!"(17.11.2012)

Jako ne-fanda zbraní: klasický dokument, styl, jaký se dnes točí. Spousta mluvení, počítačové modely a simulace. Řada faktů. Podáno poutavou formou. Je to populárně naučné a stravitelné, uspokojující široké masy - nejen nadšence a znalce, ale i laiky a nefanoušky. Jak jsou na tom skuteční znalci si netroufnu odhadnout, ale řekla bych, že až tak nadšení nebudou - je to fakt docela polopatě a tak nějak účelově zpracováno a podáno.(22.3.2011)

Sice se tu a) srovnává nesrovnatelné a za b) se to děje v podmínkách realitě na hony vzdálených, ale na druhou stranu, kde jinde si můžete prohlédnout na realistické gelové figuríně jak to vypadalo, když např. keltský berserker nabral válečným kladivem někoho do helmice?:) Údajná počítačová simulace, kterou končí každý díl, je pro mě naprosto zbytečná komponenta, navíc je to opravdu směšná haluz, ve které se zinscenovaně dostane do hry všechno, co jste v dané epizodě viděli, ať to dává smysl sebemíň. Ale nutno přiznat, že když náhodou v době vysílání už nespím, tak má Deadliest Warrior nebezpečně vysoký koeficient "tak se mrknu ještě na tuhle zbraň a pak jdu... dobře tak ještě tuhle... ne, sakra, to je zase půl jedné?!":) Takže rozhodně červené pásmo, 70%.(20.7.2014)