poster

Smrtící válečníci (TV pořad)

 • USA

  Deadliest Warrior

Dokumentární / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 42 min

 • Toyotomi
  odpad!

  Dobře, hodit molotův koktejl na auto (kde chybí přední sklo - FUCK LOGIC.... K tomu zcela zjevná ignorace toho jak reálně fungují zbraně na blízko. Tihle lidi ví hovno o tom co dělaj.(31.5.2014)

 • flanker.27
  **

  Něco, co je potenciálně velmi zajímavé, je formou ubito v zábavu pro diváka gladiátorských her. Nejen, že je tento "dokument" často přerušován okázalou reklamou na sirup doprovázenou hustomegakrutopřísně drsnými komentáři ve stylu "to by mu rozervalo aortu a udusil by se vlastní krví," ale navíc ještě dochází k jakýmsi pochybným analýzám (nevíme, pomocí jakých algoritmů) na základě srovnávání neodpovídajících zbraní či testování za odlišných podmínek. To přidělování bodů "mně se líbí víc tohle" a "mně zas tamto" mi připomíná ten příběh, ve kterém se lidé dohadují, jak je dlouhý císařův nos, i když císaře nikdo z nich neviděl. Vyřeší se to tak, že se zeptají hodně velkého počtu lidí, protože ten průměr to přece nějak dá :) Krom toho by mě zajímalo, jak do těch "simulací" zahrnují taktiku. Přitom kdyby to zůstalo jen u toho ukazování zbraní, které nejsou zase až tak známé a třeba k tomu dodat nějaký historický příběh ze skutečného nasazení, mohlo by to být i zajímavé. Ale ve formě zpracování mi připadá, že už tam chybí jen "podľa mňa byt mal mať Žižka alespoň taký ľahký guľomet."(5.6.2013)

 • zdenny
  ****

  Zhlédnuta první série. Tato show ně naprosto dostala. Je velice přitažlivé a atraktivní sledovat, jak by si v přímém souboji počínali válečníci z různých epoch, kdyby byli postaveni proti sobě. Při vzájemných střetech se hodnotí nejproslulejší zbraně obou válečníků – zbraně na boj zblízka, na střední vzdálenost, střelné zbraně a speciální zbraně. Pomocí biochemika a lékaře se určuje rozsah zranění a celková ničivá síla zbraní. K tomuto účelu se používá gelová kopie lidského těla anebo např. mrtvá prasata. Všechny zaznamenané hodnoty a údaje se vloží do speciálního armádního programu (byl vytvořen americkou armádou pro simulaci bitvy dvou armád), který nasimuluje tisíc soubojů daných válečníků. Z počítače nám potom vyjde vítěz z počtem vyhraných soubojů a i s údajem, která zbraň rozhodla jaké množství duelů. Mně osobně nejvíce zajímají a baví starověcí a středověcí bojovníci. Mám pocit, že je v tom i cosi mystického. Většinou proti sobě byli postaveni vcelku rovnocenní protivníci a prakticky u skoro všech soubojů jsem odhadl, kdo bude vítězem. Mrzí mne jen duel mezi středověkým rytířem a karibským pirátem. Zdál se mi nerovný, protože pirát používal střelné zbraně, což byla pro rytíře jasná nevýhoda. Zde bych si proti rytíři představil raději spartského válečníka. Druhá série začala nultým dílem, ve kterém se vyhodnotil nejlepší z nejlepších z první série. Byly určeny dvě kategorie – z éry před a po černém střelném prachu. I zde jsem odhadl vítěze. Ve druhé sérii se vybírají bojovníci historicky méně výrazní. Podle mého soudu proto, aby seriál dál pokračoval. Co mě mrzelo, byla celkem mocná porážka Alexandra Velikého proti Attilovi Hunovi. Bohužel seriál hodnotí jen účinky zbraní, ne taktickou a strategickou vyspělost vojevůdců. Možná i o tomto se nějaký seriál natočí. Určitě bych se na něj rád podíval. Co jsem ještě zapomněl dodat, že na konci každého dílu je vyobrazen souboj poměřovaných válečníků. Z první série byl podle mého soudu nejlépe udělán duel mezi Samurajem a Vikingem.(13.1.2014)

 • Pajky3
  ****

  Zajímavě udělaná podívaná. Občas se mi sice nelíbí to porovnávání zbraní na různých věcech (střelba pušek na různý terče atd.), ale to se v klidu přežije. Asi nejvíc se mi líbila Yakuza vs. Mafie a Green Beret vs. Spetznaz. Naopak nejmíň zajímavý mi přišlo porovnávání Spartan vs. Ninja. Body navíc přidává závěrečné zpracování souboje - to se mi líbí.(31.3.2011)

 • Shakers
  ****

  Veľmi zaujímavý dokument, kde sa stretnú rôzny bojovníci s histórie, ktorý si to potom rozdajú medzi sebou. Zaujímavý teórie, fajn ukážka jednotlivých útokov a pekný prehlad taktiky či výzbroje. Pokial máte radi historické filmu, či vás zaujímajú zbrane, rozhodne odporúčam, tento dokument bude akurát pre vás. 80% - 4*(30.1.2013)

 • - Všechny vědecké experimenty probíhaly na neživých subjektech. Poprvé, kdy proběhl test na člověku, bylo v 1. epizodě 2. série s názvem „SWAT v.s GSG“. (chaometic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace