Smrtící válečníci (TV pořad)

Deadliest Warrior

Dokumentární / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 42 min

Seriál naplnil všechna má očekávání. Nejlepší díl: Shaolin mnich vs Maorský válečník.... Dobrá hláška... "Podle počítače byli shaolini malý" "Odkud ten počítač vůbec je?" "Asi z číny"(7.12.2010)

Zhlédnuto z pracovních důvodů. Na Spektru běží seriál pod názvem Smrtící válečníci. Simulované souboje dvou historických postav a vyhodnocení jejich vzájemného zápolení pomocí rozboru účinnosti jejich zbraní, techniky a zbroje. Akční dokument se vším všudy, který rozhodně nenudí.(25.4.2010)

5. díl - Mafie vs. Yakuza - nemalej nážez :))(18.1.2011)

Zhlédnuta první série. Tato show ně naprosto dostala. Je velice přitažlivé a atraktivní sledovat, jak by si v přímém souboji počínali válečníci z různých epoch, kdyby byli postaveni proti sobě. Při vzájemných střetech se hodnotí nejproslulejší zbraně obou válečníků – zbraně na boj zblízka, na střední vzdálenost, střelné zbraně a speciální zbraně. Pomocí biochemika a lékaře se určuje rozsah zranění a celková ničivá síla zbraní. K tomuto účelu se používá gelová kopie lidského těla anebo např. mrtvá prasata. Všechny zaznamenané hodnoty a údaje se vloží do speciálního armádního programu (byl vytvořen americkou armádou pro simulaci bitvy dvou armád), který nasimuluje tisíc soubojů daných válečníků. Z počítače nám potom vyjde vítěz z počtem vyhraných soubojů a i s údajem, která zbraň rozhodla jaké množství duelů. Mně osobně nejvíce zajímají a baví starověcí a středověcí bojovníci. Mám pocit, že je v tom i cosi mystického. Většinou proti sobě byli postaveni vcelku rovnocenní protivníci a prakticky u skoro všech soubojů jsem odhadl, kdo bude vítězem. Mrzí mne jen duel mezi středověkým rytířem a karibským pirátem. Zdál se mi nerovný, protože pirát používal střelné zbraně, což byla pro rytíře jasná nevýhoda. Zde bych si proti rytíři představil raději spartského válečníka. Druhá série začala nultým dílem, ve kterém se vyhodnotil nejlepší z nejlepších z první série. Byly určeny dvě kategorie – z éry před a po černém střelném prachu. I zde jsem odhadl vítěze. Ve druhé sérii se vybírají bojovníci historicky méně výrazní. Podle mého soudu proto, aby seriál dál pokračoval. Co mě mrzelo, byla celkem mocná porážka Alexandra Velikého proti Attilovi Hunovi. Bohužel seriál hodnotí jen účinky zbraní, ne taktickou a strategickou vyspělost vojevůdců. Možná i o tomto se nějaký seriál natočí. Určitě bych se na něj rád podíval. Co jsem ještě zapomněl dodat, že na konci každého dílu je vyobrazen souboj poměřovaných válečníků. Z první série byl podle mého soudu nejlépe udělán duel mezi Samurajem a Vikingem.(13.1.2014)

Dokumentárni pořad zodpovídající několik zásadních otázek našeho dětství. V případě že by se setkali pirát s rytířem nebo viking a samurai, kdo by v souboji zvítězil. Představení bojových taktik a zbraní probíhá svižnou, zábavnou formou a zároveň má i jistou informativní hodnotu. Autentičnost útokům navíc dodávají fláky hovězího a dovedně vytvořené gelové části trupu, které jsou svoji pevností a stavbou velmi blízké opravdovému lidskému tělu, takže lze změřit hloubku rány, tedy i smrtící účinek zbraně. V průběhu srovnávání jednotlivých válečníků se hodnotí efektivita (ale i efektnost) útoků jejich specifického "nářadí" na blízkou, střední a větší vzdálenost. Na závěr je z výsledného skóre vymodelována simulace skutečného sobouje, ve kterém se tvůrci prostřednictvím (v rámci televizního pořadu docela slušného) hereckého představení pokouší znázornit, jak by asi mohl vzájemný střet jednotlivých dvojic reálně dopadnout. No..některé zbraně opravdu vzbuzují respekt(5.6.2010)