poster

Smrtící válečníci (TV pořad)

 • USA

  Deadliest Warrior

Dokumentární / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 42 min

 • zdenny
  ****

  Zhlédnuta první série. Tato show ně naprosto dostala. Je velice přitažlivé a atraktivní sledovat, jak by si v přímém souboji počínali válečníci z různých epoch, kdyby byli postaveni proti sobě. Při vzájemných střetech se hodnotí nejproslulejší zbraně obou válečníků – zbraně na boj zblízka, na střední vzdálenost, střelné zbraně a speciální zbraně. Pomocí biochemika a lékaře se určuje rozsah zranění a celková ničivá síla zbraní. K tomuto účelu se používá gelová kopie lidského těla anebo např. mrtvá prasata. Všechny zaznamenané hodnoty a údaje se vloží do speciálního armádního programu (byl vytvořen americkou armádou pro simulaci bitvy dvou armád), který nasimuluje tisíc soubojů daných válečníků. Z počítače nám potom vyjde vítěz z počtem vyhraných soubojů a i s údajem, která zbraň rozhodla jaké množství duelů. Mně osobně nejvíce zajímají a baví starověcí a středověcí bojovníci. Mám pocit, že je v tom i cosi mystického. Většinou proti sobě byli postaveni vcelku rovnocenní protivníci a prakticky u skoro všech soubojů jsem odhadl, kdo bude vítězem. Mrzí mne jen duel mezi středověkým rytířem a karibským pirátem. Zdál se mi nerovný, protože pirát používal střelné zbraně, což byla pro rytíře jasná nevýhoda. Zde bych si proti rytíři představil raději spartského válečníka. Druhá série začala nultým dílem, ve kterém se vyhodnotil nejlepší z nejlepších z první série. Byly určeny dvě kategorie – z éry před a po černém střelném prachu. I zde jsem odhadl vítěze. Ve druhé sérii se vybírají bojovníci historicky méně výrazní. Podle mého soudu proto, aby seriál dál pokračoval. Co mě mrzelo, byla celkem mocná porážka Alexandra Velikého proti Attilovi Hunovi. Bohužel seriál hodnotí jen účinky zbraní, ne taktickou a strategickou vyspělost vojevůdců. Možná i o tomto se nějaký seriál natočí. Určitě bych se na něj rád podíval. Co jsem ještě zapomněl dodat, že na konci každého dílu je vyobrazen souboj poměřovaných válečníků. Z první série byl podle mého soudu nejlépe udělán duel mezi Samurajem a Vikingem.(13.1.2014)

 • verbal
  **

  Je docela škoda, že takový genitální pičítačový program nemáme i u nás. Hrozně by mě totiž zajímalo, jestli by to třeba takový Jan Žižka natřel generálu Píkovi, i když má jen krátký palcát a na pravé straně trochu horší periferní vidění. Jako nápad je to zprvu docela zajímavé, ale když už po páté vidíte jednu a tu samou matrici - sek do gumové hlavy, pich do vepřové kýty, expert naháže proměnné do mašiny, loutkový souboj Čingischána s tankem T43, čáry máry fuchty, počítači, počítači, kdo je nejvíce smrdící válečník?, podle kompjůtru vítězí Čingischán, protože by se čtyřčlenná posádka tanku okamžitě udusila, jen by se milý Mongol dostal na dočich - veškerá legrace se mění v pouhou komerční trapárnu a docela to nudí. Ale i tak mi stále hlodá v hlavě, jestli by dal třeba takový Přemysl oráč na piču (Ano HOMO, opětovná žádost o ban, a to jsem včera asi pětkrát navíc řekl v diskuzi "kurva"!!) Johance z Arku, nebo by mu Panna Orleánska dokázala i s hluboce zaraženou otkou narvat do prdele Boží vnuknutí. Musím prostě ten soft někde stáhnout!(19.11.2012)

 • laFei
  ****

  Sice o odbornosti "odborníků" a objektivnosti testů se dá velmi silně polemizovat, seriál mě svým zvláštním způsobem neskutečně baví. Testy za 3* a jednu na víc za velice fajnové souboje na závěr.(22.4.2010)

 • Žralok
  *****

  Pokud vás zajímá výzbroj a technika boje různých bojovníků historie i současnosti je tento pořad pro vás. V každém díle se seznámíme s dvěma válečníky či skupinami, které se ve skutečnosti nikdy neutkali. Sledujeme různé testy jejich zbraní a následky útoku na lidské tělo. Na konci jsou výsledky testů zadány do počítače a můžeme sledovat simulovaný souboj dvou smrtících válečníků. Kdo by vyhrál v souboji Apače a gladiátora, Yakuzy a Mafie či Spetsnatz proti Zeleným baretům ? A co takhle Ninja proti Spartskému vojákovy ? Odpověď naleznete zde.(18.11.2012)

 • eye candy
  ****

  Dokumentárni pořad zodpovídající několik zásadních otázek našeho dětství. V případě že by se setkali pirát s rytířem nebo viking a samurai, kdo by v souboji zvítězil. Představení bojových taktik a zbraní probíhá svižnou, zábavnou formou a zároveň má i jistou informativní hodnotu. Autentičnost útokům navíc dodávají fláky hovězího a dovedně vytvořené gelové části trupu, které jsou svoji pevností a stavbou velmi blízké opravdovému lidskému tělu, takže lze změřit hloubku rány, tedy i smrtící účinek zbraně. V průběhu srovnávání jednotlivých válečníků se hodnotí efektivita (ale i efektnost) útoků jejich specifického "nářadí" na blízkou, střední a větší vzdálenost. Na závěr je z výsledného skóre vymodelována simulace skutečného sobouje, ve kterém se tvůrci prostřednictvím (v rámci televizního pořadu docela slušného) hereckého představení pokouší znázornit, jak by asi mohl vzájemný střet jednotlivých dvojic reálně dopadnout. No..některé zbraně opravdu vzbuzují respekt(5.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace