Smrtící válečníci (TV pořad)

Deadliest Warrior

Dokumentární / Akční / Dobrodružný

USA, 2009, 42 min

Chcete vědět jak by dopadl souboj mezi Ninjou a Sparťanem nebo Mafií a Yakuzou? Tak je tento seriál určen právě vám. Grafické a počítačové simulace vás stáhnou přímo do děje mezi tyto bojovníky. Kdo nakonec vyhraje? 70% (DĚJ **** EFEKTY ****) IMDb.com: 7,3/10(26.9.2011)

Jako ne-fanda zbraní: klasický dokument, styl, jaký se dnes točí. Spousta mluvení, počítačové modely a simulace. Řada faktů. Podáno poutavou formou. Je to populárně naučné a stravitelné, uspokojující široké masy - nejen nadšence a znalce, ale i laiky a nefanoušky. Jak jsou na tom skuteční znalci si netroufnu odhadnout, ale řekla bych, že až tak nadšení nebudou - je to fakt docela polopatě a tak nějak účelově zpracováno a podáno.(22.3.2011)

• Toyotomi

Dobře, hodit molotův koktejl na auto (kde chybí přední sklo - FUCK LOGIC.... K tomu zcela zjevná ignorace toho jak reálně fungují zbraně na blízko. Tihle lidi ví hovno o tom co dělaj.(31.5.2014)

Zhlédnuta první série. Tato show ně naprosto dostala. Je velice přitažlivé a atraktivní sledovat, jak by si v přímém souboji počínali válečníci z různých epoch, kdyby byli postaveni proti sobě. Při vzájemných střetech se hodnotí nejproslulejší zbraně obou válečníků – zbraně na boj zblízka, na střední vzdálenost, střelné zbraně a speciální zbraně. Pomocí biochemika a lékaře se určuje rozsah zranění a celková ničivá síla zbraní. K tomuto účelu se používá gelová kopie lidského těla anebo např. mrtvá prasata. Všechny zaznamenané hodnoty a údaje se vloží do speciálního armádního programu (byl vytvořen americkou armádou pro simulaci bitvy dvou armád), který nasimuluje tisíc soubojů daných válečníků. Z počítače nám potom vyjde vítěz z počtem vyhraných soubojů a i s údajem, která zbraň rozhodla jaké množství duelů. Mně osobně nejvíce zajímají a baví starověcí a středověcí bojovníci. Mám pocit, že je v tom i cosi mystického. Většinou proti sobě byli postaveni vcelku rovnocenní protivníci a prakticky u skoro všech soubojů jsem odhadl, kdo bude vítězem. Mrzí mne jen duel mezi středověkým rytířem a karibským pirátem. Zdál se mi nerovný, protože pirát používal střelné zbraně, což byla pro rytíře jasná nevýhoda. Zde bych si proti rytíři představil raději spartského válečníka. Druhá série začala nultým dílem, ve kterém se vyhodnotil nejlepší z nejlepších z první série. Byly určeny dvě kategorie – z éry před a po černém střelném prachu. I zde jsem odhadl vítěze. Ve druhé sérii se vybírají bojovníci historicky méně výrazní. Podle mého soudu proto, aby seriál dál pokračoval. Co mě mrzelo, byla celkem mocná porážka Alexandra Velikého proti Attilovi Hunovi. Bohužel seriál hodnotí jen účinky zbraní, ne taktickou a strategickou vyspělost vojevůdců. Možná i o tomto se nějaký seriál natočí. Určitě bych se na něj rád podíval. Co jsem ještě zapomněl dodat, že na konci každého dílu je vyobrazen souboj poměřovaných válečníků. Z první série byl podle mého soudu nejlépe udělán duel mezi Samurajem a Vikingem.(13.1.2014)

• TaanStari

Viděl jsem jeden díl a byla to mrdka, která si hraje na dokument. Dost mě to iritovalo.(10.8.2014)

• - Všechny vědecké experimenty probíhaly na neživých subjektech. Poprvé, kdy proběhl test na člověku, bylo v 1. epizodě 2. série s názvem „SWAT v.s GSG“. (chaometic)