Rození obchodníci (TV pořad)

Wheeler Dealers

Dokumentární

Velká Británie, 2003, 30-60 min

Docela zajímavej pořad, ve kterym se snažej dávat auta pokud možno do originálního stavu. Žádný píčoviny typu Pimp my ride, kde se snažej z auta vytvořit pojízdnej cirkus.(27.3.2011)

Macatý Mike a veľký Ed...najväčší páni:)! nazdar(5.1.2012)

• FFilipCZ

Velké zklamání. Otravná nesympatická dvojice. První tak dvě tři série nuda. Pak si alespoň začnou vybírat nějaká zajímavá auta. Ale stejně, je to spíše takový "Receptář prima nápadů" pro automobilové nadšence a kutily. Cením, že se snaží auto vždy dát do původního stavu z dob jeho slávy, že nepřidávají žádná pimprlátka atd, ale prostě to není ono. A pak se ještě chlubit tím, že na tom vydělali nějakých upatlaných 200 liber, za takovou tunu práce a hodiny a hodiny času.(22.10.2013)

Pohodové pořad... člověk se zabaví a aj neco zajímavého dozví...(21.4.2010)

Človek, ktorý sa o to zaujíma má možnosť pozrieť sa na črevá zahraničným autám, aké sa u nás nevyskytujú, sem-tam pokec o histórií štvorkolesákov. Navyše rád sledujem ľudí pri práci a dvojica mi svojou nesúrodosťou pripomína Lolka a Bolka. Ak opomeniem možnosť, že by som si nič od nich nekúpil ( lebo to flákajú ), tak štyri hviezdy určite :-)(30.6.2011)

Pekný seriál, kde sú naozaj pekné autá. Najviac sa mi páči, že zo starého auta bez iskry na laku, dokážu s poriadnou dávkou roboty urobiť nablýskaného tátoša. Mechanik Edd má moje sympatie, lebo vidno, že je skúsený, dokáže vysvetliť a ukázať čo práve robí. Avšak obchodník Mike ma už trochu omrzel, lebo stále používa otrepané frázy. Asi len kvôli nemu nemá plné hodnotenie. Ale vidno, že Discovery má najlepšie dokumentárne seriály.(30.8.2011)

Nemá chybu. I když za opravou vozu asi nestojí jen Edd China, ale nejspíš celý team makačů, který normálně není vidět, přesto super pořad.(15.8.2012)

Zajímavý pořad vysílaný stanicí Discovery o dvou chlápcích, jeden má za úkol auto na internetu vyhledat a zakoupit za rozumnou cenu a ten druhý ho dá do kupy, poté ho prodají. Rozpočet na nákup a úpravu vozidla je vetšinou 5000£(16.4.2010)

Mike Brewer a Edd China zachraňují a reinkarnují klasická evropská auta. Nejdříve nákup vozu s tipickým smlouváním pak oprava s co nejmenšímy výdaji a následně prodej obyčejným lidem. Vybraná auta jsou převážně youngtimery známích značek o kterých se dozvíme zajímavosti a jejich historii. Cílem dvojice je zachování původního stavu a něco si vydělat.(24.3.2014)

Vynikající pořad, princip dostat auto do původního stavu a ještě na tom vydělat (pokud možno), je často lepší než lecjaký tuning (nic proti Superopravovně - taky fajn). Navíc - objevují se stále nová auta. Zajímavé díly : BMW 635 CSI, Delorean DMC, Jaguar E-Type, Ford Mustang Fastback, Cadillac Coupe Deville, Renault Alpine, Golf GTI MK I, Porsche 944 a všechny díly, kde se lakuje komplet celé auto - jako dodávka VW apod. Je toho více. Navíc kvalita nových dílů v podstatě roste nebo je minimálně konstantní a to už nám běží 11. sezóna(25.3.2014)

A Top Gear UK se může se svými rodinnými minivany a smrtelníkům nedostupnými supersporty zahrabat. Jeden z mála pořadů, který se zaměřuje na opravdu zajímavá auta ze staré školy. Laik se i něco přiučí. Podobné: australská série Mighty Car Mods, Jay Leno's Garage(26.4.2011)

Poslední série trochu postrádá to hlavní a sice rýpání se v autě. Někomu to ale může vyhovovat. Jde o to počátečních 3000 USD (opravdu dolarů, už ne libry) nákupem a chytrým prodejem aut rozmnožit na 30 000 USD a koupit supersport. Mike u toho cestuje po celém světě, ale musí to stihnout za šest dílů.(11.6.2013)

Super pohlad do cias,ked boli auta poriadne a poctivo vyrabane.Nad dnesnymi "autami" ,ktore su stratene bez asistencnych sluzieb a nic si na nich neviete opravit,len zaplakat.A dvojmetrovy Edd je neskutocny sympatak.Siel som sa potrhat od smiechu,ked robil Fiat 600.Vosiel sa do nej len tak,ze mal nohy siroko od seba a hlava mu trcala cez stresne okno...(16.2.2012)

Kúpiť za čo najlacnejšie, opraviť a vrátiť krásu za čo najlacnejšie a predať za čo najviac, asi takto by sa dal popísať celý seriál. Najviac odporúčam diel s Deloreanom, ktorý ste mohli vidieť v kultovej trilógií Back to the Future.(12.7.2012)