poster

Co se vlastně stalo s Baby Jane?

 • USA

  What Ever Happened to Baby Jane?

Drama / Horor / Thriller

USA, 1962, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  *****

  Geniální hororový psychothriller o dvou stárnoucích herečkách mírně sráží pouze několik scenáristických chyb (Opravdu musím z okna házet papírek se vzkazem? Nestačilo by zakřičet?), jež se však dají s přimhouřenýma očima odpustit. Výkon Bette Davis je mrazivý, její postava narušené Baby Jane je opravdu mistrovská. Něco mezi Misery a Sunset Blvd. Horror movie of the Year(28.11.2010)

 • betelgeuse
  ****

  Souhlas, od filmu s takovým věhlasem jsem taky čekal krapet víc. Hlavním kladem téhle noční můry v Hollywoodu jsou charaktery - perverzní a politováníhodné zároveň - trochu mě ale zklamalo režijní zpracování, na Aldriche poměrně krotké. Pointa rovněž nedosáhla účinku Wilderova SUNSET BOULEVARDU...(17.12.2002)

 • JohnnyD
  ****

  Miestami skutočne nervy-drásajúce, bohužiaľ s priemernou réžiou, ktorá dokáže síce vybudovať úžasnú scénu plnú napätia, ale hneď ju potopí v množstve nepotrebných vedľajších línií (Edwin, susedka a jej dcéra...) a zbytočných scén. Film by sa dal krásne zostrihať o minimálne pol hodinu. Hlavné hrdinky sú úžasné a podávajú strhujúce výkony, ale koniec filmu je nevýrazný a zhruba tri scény v poslednej polhodinke by mohli byť lepšími závermi. Nemožno prihodnocovať pri pohľade na dobu, práve naopak, boli to už štyri roky od Hitchcockovho famózneho Vertiga...(3.5.2009)

 • ORIN
  *****

  LFŠ 2007... Rivalita a nevraživost představitelek obou hlavních rolí byla dokonale přenesena i na filmové plátno. V úvodu film zastihne sestry v raném věku. Jedna (Baby Jane - Bette Davis) slaví úspěchy jako mladá talentem oplývající zpěvačka, druhá (Blanche - Joan Crawford) tiše závidí v ústraní. V dospělosti se ovšem karty obrací. Na Baby Jane si nikdo ani nevzpomene, kdežto Blanche (nyní upoutaná na kolečkové křeslo) neustále přijímá děkovné dopisy za mnoho jejích filmových rolí. Psychicky labilní Jane pomalu začíná sestru terorizovat. Výsostně je zde vyobrazen přerod Jane z "šílené na smyslů zbavenou". Hrůzostrašný vzhled Bette Davis je ještě umocněn přehnaným líčením. Mistrně budovanou atmosféru spolu s hereckými výkony vidím jako nejsilnější složky filmu. Pozn.: Jediné, co mě po projekci utěšilo bylo to, že jsem na tom nebyl psychicky špatně jen já, ale i kamarádka (Bebacek), která na filmu byla se mnou. V následném alkoholovém oparu jsme si pak na Baby Jane ani nevzpomněli. [FILM, KTERÝ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](28.7.2007)

 • Houdini

  Oscar 1 : Kostýmy ČB + 4 nominace: Herec VR - Victor Buono, Herečka HR - Bette Davis, Kamera ČB, Zvuk . . . . . . . . .Zlatá Palma - výběr(23.3.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace