V hlavní roli Maja

Princess

Starring Maja

Komedie / Drama / Rodinný

Švédsko, 2009, 90 min

Dost netypická komedie, která zaručeně nesedne každému. Maja je taková Brigitta Jonesová na švédský způsob a při chvilkách trapnosti jsem se cítil neuvěřitelně trapně i já. To se na film pak hrozně blbě kouká. Každopádně to fajnově ubíhalo a i několik scén, kde dělají rozhovory s herci, nebyly vůbec špatné. Maju bych možná přirovnal k takové praštěné a potrhlé Mirandě z Anglie. Pobavilo, né že né.(9.5.2012)

Ne každý člověk dostane v genetické výbavě zdraví, krásu a inteligenci ve vyvážené formě. Tlusté holky to mají těžké. Nejhorší je, jsou-li chytré a mají velké sny a plány. V pubertě jsou v lepším případě předmětem přehlížení a soucitu, v horším posměchu a šikany. Nic na tom nemění, jsou-li hodné, obětavé a kamarádské. Několik jsem jich zažila. V tanečních seděly a o klukovi si mohly nechat jenom zdát. Pokud by byla hrdinka tohoto filmu soudná, bylo by ji jasné, že když neshodí takových 30 kilo je pro ni role Julie nedosažitelná, i kdyby byla excelentní herečka. Buď se smíří s podobnými komickými výstupy, jaký ji přidělili v televizním seriálu, nebo se musí s hereckou profesí rozloučit. Výstižný film, takový ze života.(5.4.2013)

Zajimavý film o tlusté holce - moc se mi líbil konec :-)(23.1.2012)

To není komedie k popukání, sem tam k pousmání. Hlavní princip na kterém funguje je překonání hendikepu - a kdo v pubertě nějaký zásadnější překonával, najde v tomto filmu spoustu míst, na kterých se právě pousměje. Ale spíš v konfrontaci se sebou. A v tom má Princezna největší sílu.(6.11.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $279,598(12.9.2010)