poster

Gravitace

 • anglický

  Gravity

 • slovenský

  Gravitácia

Drama / Thriller / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 2013, 91 min

Režie:

Alfonso Cuarón

Hudba:

Steven Price

Producenti:

David Heyman

Scénografie:

Andy Nicholson

Kostýmy:

Jany Temime
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  *****

  // Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,820 // Otvárací Víkend v USA: $55,785,112 //(14.12.2013)

 • tron
  ****

  Pozrel som si tento vesmírny survival s pani manželkou a obaja sme boli významnou mierou spokojní. Po technickej stránke bravúrne a v podstate tomu niet čo vytknúť, ale poteší aj sympatická hlavná hrdinka, ktorej sa dajú držať palce (a o to silnejší dopad na vašu psychiku bude mať koniec), kvalitné výkony ako Sandry Bullock, tak Georgea Clooneyho a vôbec, boli sme takmer nadšení.(15.11.2016)

 • Tosim
  *****

  Alfonsu Cuarónovi se podařilo natočit snímek, po jehož zhlédnutí už nemusíte do vesmíru. Téměř fyzický zážitek kombinovaný s touhou po planetě Zemi, vyjádřený už v názvu fyzikálním jevem, pro naši planetu tak typickým. Klenot.(29.10.2013)

 • DaViD´82
  *****

  Tak i tam nahoře v nekonečném tichu platí Murphyho zákony... Přímočaré či chcete-li nedějové, minimalistické a přesto tak grandiózní. Gravitace je nesporně dechberoucí technická (r)evoluce; již jen ty lahůdkové hrátky s kamerou či (ne)přítomností zvuku, to se nedá popsat a to co Cuarón dělá pro 3D či práci se zvukem je bez diskuze novátorské. Ovšem k čemu by to bylo, kdyby to zároveň nebyl dobrý film a šlo pouze o vypiplanou režijní exhibici? Ano, k ničemu. Jenže ono to je nejen dobré, ale přímo výtečné, intenzivní i nebývale strhující a plně funkční po emoční stránce. A to nikoli Sandře navzdory, ale z velké části právě díky ní. A též díky Cuarónovi, Lubezkimu a Priceovi a... A prostě máte-li se aspoň trochu rádi, tak si tento (v rámci možností) realistický malý velký počin dopřejte v Imax projekci; stojí(te si) za to a zároveň vám to dá pádnou odpověď na otázku "proč v době kdy každý druhý má doma sestavu domácího kina o parametrech lepšího sálu" stále ještě chodit na filmy do skutečného kina. Je to jako stát pod skutečnými pyramidami oproti jejich fotce v časopise; tedy neporovnatelné.(3.10.2013)

 • Shushika
  *****

  Dozrálo to ve mně... a jdu s hodnocením nahoru. 9/10 Líbí se mi, jak Cuarón v posledních dvou filmech rozvíjí "ženská témata" v součinnosti s "mužskými" žánry/tématy a postavami (minule POČETÍ, teď POROD). Velmi komplexní. A že to nemá silnou story? Myslím, že tady je to hodně limitované prostředím, které nabízí jen určité množství konfliktů, jež se přirozeně rychle vyčerpají, pokud to nemá být over-the-top-action-fest (už teď to bylo těsně na hraně). Jinak technicky tak dokonalé, že vlastně ani není nutné, aby se tahle technologická větev hollywoodských blockbusterů nějak posouvala (vím, zbytečné plédování).(18.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace