• slovenský

Velká Británie / Irsko / Francie / USA, 2011, 109 min

Výborný námět, ale postava Alberta Nobbse mě nedojímala, spíš mě postupem času začala pěkně štvát. Ty unylé zasněné pohledy...výborná byla postava Janet McTeer, i když "velké překvapení" jsem odhadla předem. A posledních deset mitut bylo taky moc fajn.(24.2.2012)

Velice netradiční film s příběhem, který Vás donutí se pořádně zamyslet. Osud Alberta Nobbse ve skvělém ztvárnění Glenn Close, Vás nenechá chladnými. Dobře sestavený kolektiv malého hotelu ještě přidává na již tak skvělé atmosféře.(23.8.2012)

Albert Nobbs funguje pouze ve dvou ohledech - v obou případech jde o herecké výkony, v obou případech o role žen hrající muže. Glenn Close je (dle očekávání) vynikající, zastiňuje ji však Janet McTeer, která je uvěřitelnější jako chlap, a přesto má zřetelné a citlivé ženské jádro. V ostatních směrech Nobbs zůstává velice daleko za očekáváním.(9.1.2012)

Budem tentoraz prísny. Byť lepšie vykreslenie postáv a ich motívov, byť viac scén typu rozhovor dvoch mužožien alebo na pláži, bol by som spokojnejší. Nedostal som nič navyše, než som zistil z traileru. Chýbal moment prekvapenia, emočné strhnutie, škoda.(1.1.2012)

Podivné pocity, chladný závěr a nakonec zůstaly jen chvilkové nepříjemné myšlenky. Gesta a pohledy žen, které za maskou mužů hráli své životy mi vysloveně nesedly. To, co mi bylo jasné z počátku se postupem nijak neměnilo, nic dalšího nepřišlo, až na ponurý konec, který však pro mě nepřinesl žádnou pointu. Glenn Close sice herecky dokonalá, ale dokonalost v tomto snímku nemá u mě šanci na žádný úžas a určitě netoužím ho vidět někdy znovu. I tak s menší zaujatostí nemohu ohodnotit za méně, než tři hvězdy, jelikož jsem si určitých kvalit snímku a herců jasně vědom.(4.8.2012)

• - Natáčení probíhalo v irském Dublinu a Wicklow. (Saku)

• - Natáčení filmu trvalo 34 dní. (Pavlínka9)

• - Během natáčení filmu dostala Glenn Close zápal plic. (Pavlínka9)