poster

Albert Nobbs

 • Velká Británie

  Albert Nobbs

 • slovenský

  Albert Nobbs

Drama

Velká Británie / Irsko / Francie / USA, 2011, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kulik.Z
  *****

  Smutně krásné! Jen škoda, že Glenn Close nedostala Oscara - zasloužila by si ho :)(29.5.2013)

 • Makky
  ***

  Budem tentoraz prísny. Byť lepšie vykreslenie postáv a ich motívov, byť viac scén typu rozhovor dvoch mužožien alebo na pláži, bol by som spokojnejší. Nedostal som nič navyše, než som zistil z traileru. Chýbal moment prekvapenia, emočné strhnutie, škoda.(1.1.2012)

 • kalap
  ****

  Ono sa žiada povedať, netlačte peniaze do skrine, ani do špecialnej Rathovej podlahy, ale žite. No na strane druhej nieje zlé mať niečo odložené bokom, aby ste aj potom mohli žiť. Ináč filmík chutnučký ako palačinky so škoricou.(18.7.2012)

 • Sheldra
  ****

  Jsem konsternovaná – tenhle film že si vysloužil modrou? Jako chápu, že to není zrovna tradiční pojetí látky, že někdo očekává citovou ždímačku a cestu do hlubin transvestitovy duše. Ale není právě i ten chladný odstup způsobem, jak zapůsobit na divákovy city? Při záběru na Albertovu tvář byla vidět až dětská prostoduchost, možná spíš dokonce zaostalost. Jeden rozhovor před obědem ale odhalil víc z jeho/jí osobnosti, než by řekl potok slz. Když má někdo takhle podělanej život, dopadne zpravidla buď tak, že se z něj stane nezřízená lidská svině, nebo naopak důvěřivý trdlo, který si to v životě bude vypíjet, co živo bude. Jak může někomu počítání peněz a snění o jiným životě připadat studený, obzvlášť v podání úchvatný Glenn Close, to je mi záhadou. Asi jsme tak zmršený konzumním stylem natáčení, že už city za hradbou mlčení a neprostupným výrazem nedokážeme ani vytušit. Smutný. Před Janet McTeer, ale hlavně před Glenn fakt smekám. Jestli ti tataři za velkou louží aspoň nenominují tohle, tak už fakt nevím.(20.1.2012)

 • Chickenka
  ***

  Musím uznat, že Glenn Close mě přesvědčila o tom, že umí zahrát mužskou postavu. Ale to je tak všechno. Jinak celkově film má velmi jednoduchý příběh a prosté hlavní postavy, o kterých toho moc nevíme, netušíme, co se jim honí hlavou.Hosté Mirrisonova hotelu mi jsou nesympatičtí, namyšlená, zbohatlá buržoazie. Film je natočen s nadhledem, citem a hlavně disponuje jednoduchostí, díky tomu jsou necelé dvě hodiny ke zhlédnutí filmu přijatelné.(31.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace