• slovenský

Velká Británie / Irsko / Francie / USA, 2011, 109 min

Hodně zajímavé téma. Velká škoda, že filmu až na jeden silný moment chybí větší dramatická gradace, protože herecké výkony jsou opravdu mistrovské. // Febiofest 2012(31.3.2012)

Podivné pocity, chladný závěr a nakonec zůstaly jen chvilkové nepříjemné myšlenky. Gesta a pohledy žen, které za maskou mužů hráli své životy mi vysloveně nesedly. To, co mi bylo jasné z počátku se postupem nijak neměnilo, nic dalšího nepřišlo, až na ponurý konec, který však pro mě nepřinesl žádnou pointu. Glenn Close sice herecky dokonalá, ale dokonalost v tomto snímku nemá u mě šanci na žádný úžas a určitě netoužím ho vidět někdy znovu. I tak s menší zaujatostí nemohu ohodnotit za méně, než tři hvězdy, jelikož jsem si určitých kvalit snímku a herců jasně vědom.(4.8.2012)

Výborné zinscenování mužské role, kterou hraje žena. Na první pohled by to nikdo nepoznal, jak u jedné, tak u druhé. Vážně vynikající námět, člověk si ani neumí představit jaký život "Albert" musel žít. Připadá mi, že už jsem někdy film takového ražení viděla, ale vůbec si nevybavuji, jak se jmenoval. Atmosféra celého snímku je ponurá, stejně jako situace, a příběhy lidí zde, což je velký klad. Podle mě, jde o to, že "naděje umírá poslední" a tak to je a vždy bude. Opravdu mě tento snímek zaujal. Je úžasné jak Glenn Close zahrála mužskou roli, rozhodně to není nic příjemného pro tak okouzlující herečku, když byla ještě mladá. Nevím zda se Mia Wasikowska nelíbí pouze mě, nebo i ostatním, ale herečka je to dobrá, i když trochu zvláštní a nedokázala by zahrát cokoliv. Ovšem nejvíce mě bavila Janet McTeer, opravdu by se mi víc líbila jako chlap, už jenom díky postavě, kterou jsem mohla porovnat s "Albertem" a vážně nevypadala moc žensky, ani její výraz, ale to je pouze jen dokonalost maskérů, kostymérů a jí samotné.(10.3.2012)

Povedené nenápadné drama s vynikajícími hereckými výkony. Recenze zde.(24.2.2012)

Výborný námět, ale postava Alberta Nobbse mě nedojímala, spíš mě postupem času začala pěkně štvát. Ty unylé zasněné pohledy...výborná byla postava Janet McTeer, i když "velké překvapení" jsem odhadla předem. A posledních deset mitut bylo taky moc fajn.(24.2.2012)

• Glenn Close

• - Natáčení probíhalo v irském Dublinu a Wicklow. (Saku)

• - Roli Helen měla původně ztvárnit Amanda Seyfried, postavu Joa zase Orlando Bloom. Oba však natáčení opustili z důvodu účasti na dalších projektech. (oje)

• - Během natáčení filmu dostala Glenn Close zápal plic. (Pavlínka9)