• slovenský

Velká Británie / Irsko / Francie / USA, 2011, 109 min

Konečně zase nějakej pořádnej film a silnej materiál, kdepak, se třema hvězdama ani s modrou barvou mě neošálíte, toto bylo opravdu něco, a Glenn Close vytvořila postavu, která se jen tak nevidí, a jestli ani za toto nedostane Oscara, tak to bude hodně velká smůla. Obávám se ale, že ho nedostane, nikoliv proto, že by její výkon byl slabší, méně pozoruhodný než u M.Streep v Iron Lady, ale proto, že tento film je typicky antikomerční a antioscarový outsider, o to víc je doopravdy kvalitní a silný. Výborná je i Janet McTeer. V podobném typu filmů většinou bodují spíše vedlejší role. Zde bych ale rád viděl oceněné obě herečky, protože předvedly něco mimořádného.(18.2.2012)

Něco k tomu, aby to byl dokonalý snímek, chybělo. Tou ingrediencí je dle mého nedotažený scénář. Z daného tématu, chladného Dublinu a snobské doby, by určitě šlo vyždímat mnohem více. Vyzdvihovaná Glenn Close svůj part zahrála na výbornou, ale daleko více se mi líbila, a to svou přirozeností, ležérností a nadhledem, Janet McTeer. Svou vedlejší roli pana Page, malíře, všechny doslova válcuje.(29.4.2012)

Zaskočil ma tento film, alebo presnejšie fakt, že sa mi páčil. Malo to klasickú, priam dickensovskú kostru a ja neznášam klasikov 19. storočia. Malo to výbornú výpravu a hrala tam Mia, ale téma nebola podľa môjho gusta. Bolo v tom čosi, čo neviem opísať, snáď celková atmosféra, čo sa mi dostalo pod kožu.(23.2.2013)

Výborné obsazení, alespoň co se Bronagh Gallagher (zatracená panbíčkářka z Botched) a Janet McTeer (kdo by to jen do Audrey z As you like it řekl) týče. Glenn Close samozřejmě taky stojí za zmínku, ale ten její Albert mi byl z celého filmu snad nejméně sympatickou postavou. V reálu bych někomu takovému stěží věnovala pozornost. Drama je to ale pěkné, po dlouhé době to vidím na čisté čtyřhvězdí.(31.7.2012)

Glenn Close v roli muže byla fantastická a kdybych nevěděl o čem film je tak ani nepoznám, že to je žena. Skvělou práci odvedl i tým co se staral o její vzhled. Námět je zajímavý a docela jsem zíral jak se v tehdejší době chovali k ženám. V roli Helen byla skvělá Mia Wasikowska, která letos měla hodně zajímavý rok a nebude trvat dlouho a nějakého Oscara získá. Roste ve velkou hvězdu.(6.1.2012)