poster

Albert Nobbs

 • Velká Británie

  Albert Nobbs

 • slovenský

  Albert Nobbs

Drama

Velká Británie / Irsko / Francie / USA, 2011, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sheldra
  ****

  Jsem konsternovaná – tenhle film že si vysloužil modrou? Jako chápu, že to není zrovna tradiční pojetí látky, že někdo očekává citovou ždímačku a cestu do hlubin transvestitovy duše. Ale není právě i ten chladný odstup způsobem, jak zapůsobit na divákovy city? Při záběru na Albertovu tvář byla vidět až dětská prostoduchost, možná spíš dokonce zaostalost. Jeden rozhovor před obědem ale odhalil víc z jeho/jí osobnosti, než by řekl potok slz. Když má někdo takhle podělanej život, dopadne zpravidla buď tak, že se z něj stane nezřízená lidská svině, nebo naopak důvěřivý trdlo, který si to v životě bude vypíjet, co živo bude. Jak může někomu počítání peněz a snění o jiným životě připadat studený, obzvlášť v podání úchvatný Glenn Close, to je mi záhadou. Asi jsme tak zmršený konzumním stylem natáčení, že už city za hradbou mlčení a neprostupným výrazem nedokážeme ani vytušit. Smutný. Před Janet McTeer, ale hlavně před Glenn fakt smekám. Jestli ti tataři za velkou louží aspoň nenominují tohle, tak už fakt nevím.(20.1.2012)

 • Chickenka
  ***

  Musím uznat, že Glenn Close mě přesvědčila o tom, že umí zahrát mužskou postavu. Ale to je tak všechno. Jinak celkově film má velmi jednoduchý příběh a prosté hlavní postavy, o kterých toho moc nevíme, netušíme, co se jim honí hlavou.Hosté Mirrisonova hotelu mi jsou nesympatičtí, namyšlená, zbohatlá buržoazie. Film je natočen s nadhledem, citem a hlavně disponuje jednoduchostí, díky tomu jsou necelé dvě hodiny ke zhlédnutí filmu přijatelné.(31.12.2011)

 • Boogeyman
  ****

  Povedené nenápadné drama s vynikajícími hereckými výkony. Recenze zde.(24.2.2012)

 • hous.enka
  ***

  Vcelku průměrný film o transgenderové problematice 19. století, odehrávající se v jednom dublinském hotelu. Myslím, že se jak z tématu, tak z herců dalo vyždímat ještě o trochu víc. Glen Close je samozřejmě dobrá herečka, ale jako Albert Nobbs mě zkrátka nepřesvědčila. O to větší překvapení pro mě byla Janet McTeer. Scéna, ve které ukáže pravou tvář mě fakt překvapila. Nečekala jsem to. Nejen že se jí skvěle daří hrát sympatického malíře, ale i v citlivých momentech je její hraní opravdové a bez přetvářky.(1.1.2012)

 • Malarkey
  ***

  Musím říct, že tenhle film určitě není jeden z těch běžných. Albert Nobbs je oficiálně chlap, ve skutečnosti ženská. Nejhorší je, že ve filmu není jedinej a chvílemi jsem si během filmu přišel, jak když bych sledoval nějaké panoptikum Jedličkova ústavu. Každopádně nápad vypadal dobře, zpracování už bylo horší. Atmosféra Dublinu se mi úplně nelíbila podle představ a celé to bylo od začátku do konce dost nudný.(8.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace