• slovenský

Velká Británie / Irsko / Francie / USA, 2011, 109 min

Glenn Close v roli muže byla fantastická a kdybych nevěděl o čem film je tak ani nepoznám, že to je žena. Skvělou práci odvedl i tým co se staral o její vzhled. Námět je zajímavý a docela jsem zíral jak se v tehdejší době chovali k ženám. V roli Helen byla skvělá Mia Wasikowska, která letos měla hodně zajímavý rok a nebude trvat dlouho a nějakého Oscara získá. Roste ve velkou hvězdu.(6.1.2012)

• Don Jebal

Otvárací Víkend: 696 088 $ (v 245 Kinách) Tržby USA: 3 014 541 $ Tržby Celosvetovo: 5 634 673 $(15.5.2012)

Strašně smíšené pocity. Já si k filmu cestu nenašla. Tak nějak přeběhl a nic, nic co bych si pamatovala třeba za týden, nic co by ve mně zůstalo, nebo něco díky čemu bych měla potřebu film vidět někdy znovu. Na druhou stranu se mi ale líbila postava Alberta. Rozhodně nesouhlasím s tím, že by byl film chladný a bez emocí, postava Alberta ty emoce v sobě ukrývá a mě dojala, na tom má největší zásluhu excelentní herecký výkon Glenn Close, které jsem věřila naprosto všechno. Výš s hodnocením jít ale prostě nemůžu, film mi úplně nesedl, některé scény mi vyloženě vadily a vím, že tento film už nikdy nevyhledám.(27.1.2012)

Budem tentoraz prísny. Byť lepšie vykreslenie postáv a ich motívov, byť viac scén typu rozhovor dvoch mužožien alebo na pláži, bol by som spokojnejší. Nedostal som nič navyše, než som zistil z traileru. Chýbal moment prekvapenia, emočné strhnutie, škoda.(1.1.2012)

Co do zpracování Králova řeč letošní osacrové nadílky. (FEBIOFEST 2012)(24.3.2012)

• Glenn Close