Strážce pořádku

• USA Justified (více)
USA, (2010–2023), 60 h 12 min (Minutáž: 42 min)

Předloha:

Elmore Leonard (kniha)

Timothy Olyphant, Nick Searcy, Joelle Carter, Jacob Pitts, Erica Tazel, Walton Goggins, Jere Burns, Natalie Zea, David Meunier, Jonathan Kowalsky (více)

Série(7) / Epizody(86)

Hlavním hrdinou tohoto dramatického seriálu je příslušník US Marshals, Raylan Givens. Je prototypem klasického muže zákona, příliš nemluví a když jedná, tak to stojí za to. Jeho nekonvenční metody mu však způsobují problémy jak u jím vyšetřovaných osob, tak u jeho nadřízených. (matt85)

Cervenak

1. sezóna: Veľmi kolísavá úroveň. Mňa viac bavili diely z prvej polovice sezóny, tie so samostatnými pointami. Timothy Olyphant je ale frajer, vždy ma udiví, že takému manekýnovi s teplošskými gestami a modelovským úsmevom uverím nejakého drsného killera (toto nie je prvý prípad). Westernovo-sedlácka atmosféra je super a finále so vzťahovým zvratom a masívnou prestrelkou ma nadchlo. Najlepší titulkový song medzi súčasnými seriálmi. "Pánové, ztlumte to trochu." "A proč jako?" "Protože jsem si neobjednal whisky s debilama." 2. sezóna: Geniálna. 3. sezóna: Trochu slabšia ako druhá, ale Timothy je Boh a každá veta v jeho podaní nezabudnuteľná hláška. Jeden z najlepších seriálov súčasnosti. ()

T2

Prvý diel zatiaľ ušiel, Timothy Olyphant dobrá voľba do hlavnej úlohy "pištolníka", uvidím čo bude ďalej... pozerateľný seriál aj po tretej sérii. Dopozerané ale celkovo len priemer ale stráviteľný. /65%/ ()

KarelR

Ze začátko mě to celkem štvalo stylem co díl, to případ. Ale jakmile se zajede do souvislýho děje a Olyphant se z novodobýho Eastwooda vyšvihne v mnohem osobitější postavu, šlape to fakt dobře. První sérce bych napálil opatrnějších sedmdesát, druhá už je za solidní devadesátku. Hot bloncky, hláškující Raylandův šéf, Walton Goggins (!)... super. ()

DaViD´82

"You have the right to remain silent as long as you can stand the pain." Kdyby měl Eastwood v dobách Dirty Harryho vlastní seriál o tom, kterak zavítá do panoptika státu Kentucky mezi všechny ty rednecky, nablblé rádoby nácky, obytné přívěsy, kamiony, nesrozumitelné dialekty, nepřístupné lesy, upilované brokárny, láhve bourbonu, banja, podomácku pálenou kořalku, jižanský rock a smažená kuřata, tak by to pravděpodobně dopadlo nějak takto. Tedy jako "chlapácký" novodobý westernový seriál ze staré školy, který hodně sází na specifickou buranskou atmosféru maloměsteček, kde jsou takřka všichni v nějakém příbuzenském vztahu, uprostřed ničeho (čti uprostřed středozápadu USA) a především na nepopiratelné charisma hlavního (anti?)hrdiny a tradičně "více-než-pouze-výtečného" Waltona Gogginse. Pravda, zpočátku se na ně tvůrci spoléhají možná i více než by bylo záhodno, ale jakmile kvalitou značně rozkolísané samostatné případy začnou ustupovat ve prospěch osobní "osudové" dějové linie, tak je rázem jasno, že si v drsné společnosti (n)asertivního cynika Raylana Givense (a sakra stylové znělky) a jeho druhé straně téže mince Boyda nějakou tu sezónu rádi pobudeme. ---- První sezóna začíná jako lepší verze Texas Rangera. Samostatné epizody, které nevědí zda mají být nekompromisní či spíše odlehčené a místy jsou až nemístně naivní a vůbec to celkově působí jako další z nekonečné řady generických krimi seriálů. To se však začne rázně měnit od pátého dílu, kdy se začne ke slovu dostávat dlouhodobá dějová linie. Rázem to nachází svou tvář a druhá polovina sezóny je již výtečná i skvěle vygradovaná do stylového finále závěrečné epizody. Druhá sezóna se celá veze ve stylu závěru té první a je tedy bez výhrad; a to platí i pro samostatně stojící díly, které jsou tentokrát minimálně o třídu lepší než minule a ostatně jsou tak jako tak provázanější s hlavní linií. Málokterý seriál se dokáže ze svých chyb poučit, tvůrci Justified to však dokázali až nevídaně. Projevuje se to po všech stránkách, ale nejmarkantnější je to na postavě Boyda. Jak z afektované postavy do počtu udělali postavu hodnou Shakespeara, to se často nevidí; stejně jako to, jak si obě ty polohy Goggins vychutnává. A pokud snad minule platilo, že není-li Raylan zrovna na obrazovce, tak šla kvalita prudce dolů, tak tentokrát to neplatí ani náhodou. Navíc se jim podařilo proti Raylanovi postavit zapamatování hodnou záporáckou vidláckou rodinku kolem máti gangu Mags Bennettové, která tomu celému nasazuje příslovečnou třešinku na dortu. Třetí sezóna rozhodně není nijak výrazně horší, ale kvalit druhé přeci jen nedosahuje. Problém je v záporácích. Ani ne tak v hlavním záporákovi této řady. Neal McDonough si totiž svého za trest vyhoštěného mafiánského bosse z velkého města hozeného mezi vidláky, kde se snaží urovnat a převzít obchod s drogami, náležitě užívá (pravda, tu a tam i přehrává, ale k té postavě to sedne). Problém je, že ti zajímaví mizí příliš rychle, aniž by tvůrci využili jejich potenciál (jako v případě Pruitta Taylora Vince či Michaela Ironsidea) a naopak ti nezajímaví dostávají prostoru až příliš; což platí především o nezajímavém Limehouseovi, který není ničím jiným než ubohou variací na Mags. Ještě že Boyd a Duffy nikdy nezklamou. Ovšem z těch "hlavních" tu nikdo není tak nedílnou součástí jako byli Bennettovci. Na druhou stranu je to ve všem ostatním stále Justified se vším kvalitním, co k němu patří. A dokud v něm budou na denním pořádku tak silné momenty jako například scéna z baru v desáté epizodě, tak u toho nebudu chybět. Čtvrtá sezóna (ne)příjemně překvapí naprostou absencí samostatně stojících epizod. Nepotěší, že linie Raylana a Boyda si tentokrát až na pár čestných výjimek jedou každá po své vlastní ose a nijak se neprotínají. Přitom platilo (a ostatně i nadále platí), že jejich přímé konfrontace jsou vrcholem seriálu. Naštve hra na šokující odhalení Drewovi totožnosti; neumím si představit diváka, kterému to nebude jasné o pěkných pár epizod dříve než postavám. Naopak podrazem na diváka je vyřešení jedné z linií v poslední epizodě; dvanáct dílů je něco osobní letitá vendeta a řešením je odchod na odpočinek v předvečer "vyřešení"? Navzdory výše uvedenému jde ovšem po loňské stagnaci o opětovný návrat na současný žánrový vrchol, protože máloco jiného je tak dramatické, dobře napsané, nahláškované a především stylové. Pátá sezóna pak není nejhorší a ani nejlepší; prostě takový Justified standard, který dojíždí na čtyři dějové linie (Avina vězeňská odysea, Crowderovic famílie, Boydova koketující s mexickou narkomafií a Raylanova), kde si každá hraje na tom svém písečku a pořádně se neprotnou a když už některé přeci jen ano, tak více z povinnosti než co jiného. Jednotlivé scény jsou mnohdy vynikající i šokující, ale celkově si to ne a ne sednout. Sedne si to až během závěrečné přípravy na finální sérii, která slibuje návrat ke kořenům; tedy Boyd versus Raylan. A ať již v tom místní burani, mexická a detroitská klika budou hrát roli jakoukoli, tak její kvalita bude stát a padat stejně na těch dvou. O nich je to totiž celé až tak nějak v první řadě. Šestá sezóna Konec dobrý, všechno dobré? Ne zcela, ale potvrzuje se, že sudé sezóny jsou lepší lichých. Překvapí, že namísto uzavírání linií napochoduje na scénu tolik nových postav i linií a přitom se ignorují ty rozjeté z minula (především kartely, to je zcela zabitá linie). Ovšem to nové patří mezi to lepší s čím tvůrci přišli čili ke škodě to není, jen to znamená, že skutečné finále nastává až ve druhé polovině. A byť je vynikající, tak přeci jen po všech těch letech by jeden čekal přeci jen něco o chlup stylovějšího, nápaditějšího i osudovějšího. | S1: 4/5 | S2: 5/5 | S3: 4/5 | S4: 4/5 | S5: 3/5 | S6: 4/5 | () (méně) (více)

Superpero

Na Justified se mi líbí, že to není úplně klasický policejní seriál. Každá série má hlavní ústřední linii a hlavně záporáka. A i kdyby měla nastoupit policejní rutina, vždycky nastane nějaká bizarní situace nebo někdo prohodí hlášku, která mě fakt rozseká. Hlavní silou jsou ale postavy. Marshal Raylan Givens je v podání Timothyho Olyphanta prostě megacool husťák. Ta postava má svoje chyby a občas dostává i do držky a to je právě dobrý, že je takovej lidštější. Walton Goggins jako Boyd Crowder taktéž válí, ale zatím nejvíc mě rozhodně pobavil hlavní hajzl ve třetí sérii Mr. Quarles. Totální psychopat pervert, kterého Neal McDonough naprosto GENIÁLNĚ zahrál. Bavila mě každá vteřina, když tam byl, už od pohledu působil strašně slizce a ten jeho hereckej výkon je nepopsatelnej, to se musí vidět. Fakt jsem se strašně smál. Dabing to nemůže vystihnout, nutno vidět v originále. Série 4 měla na můj vkus moc komplikovanou ústřední linii s hledáním Drewa, ale jinak byla stále neuvěřitelně nahláškovaná. Hodně mě tam bavil úvod s šíleným kazatelem a nová postava, konstábl Bob. ()

H34D

Tohle není žádná superrealistická rekonstrukce policejní práce (The Wire), ani konstantní napětí (The Shield), naopak Justified představuje poměrně pohodový (divoký) západ plný neomalených buranů a uprostřed jednoho kvalitního, avšak nikoli neomylného flegmatika s hvězdou šerifa a rychlým koltem u pasu. Příběh obsahuje spoustu zajímavých vedlejších postav, mezi nimíž kraluje unikátní Boyd v excelentním podání Waltona Gogginse. Bez něj by seriál upadl nebezpečně blízko průměru. Justified není extáze na hltání jednoho dílu za druhým, ale svou pohodovou atmosférou, barvitými charaktery a snad i špetkou suchého humoru dokáže vždy zpříjemnit večer... 8/10 ()

Djoker

Celé to až příliš stojí na Olyphantově jiskře v oku a frajerství s kloboukem. Jeho charisma je ovšem nepopiratelné, a když není na scéně, jde seriál do kopru. Jako protipól moderním kriminálkám z nejvyspělejších měst je mi to rozhodně sympatické, ale ta rozháranost první série působí hrozně amatérsky. Pilot stylově představí důležité postavy a nakousne hlavní dějovou linii, kterou pak na několik epizod nahradí samostatné případy, které jsou plné sarkasmu a hlášek a následný návrat k ústřední lince, která je od začátku brána vážně, je na můj vkus celkem kostrbatý. Navíc se několik pasáží vůbec nedotáhne. Povinná smrt ve finále sice nechybí, jenže zbytek přeživších přestaneme sledovat v nejlepším. V případě Raylanovy bývalky to ani tak nevadí, protože tím pádem dostane velký prostor i v další sérii, ale třeba jeho pracovní vztah s kolegyní plný vzájemného kočkování byl dost razantně utnut už v průběhu série v rámci nějakého zmateného přepisování. První série je opravdu těžce nedotažená. Co se nakonec vyklube z postavy Boyda, si netroufám tipovat. Goggins si však tu schizofrenní exhibici dost užívá. 1. série: 65%. ()

Rogue

Kdyby celý den nebylo venku hnusně, nedostala bych se přes druhý díl. Laciná Eastwoodovská kopírka bez koulí a přesvědčivosti a trocha křesťanského fanatismu k tomu. Nevěrohodné aniž je to záměr, brokovnice jako standardní výbava domácnosti a ploché charaktery. Přitom potenciál tu je... paradoxně se seriál lepší s přibývající romantickou linií. Nic smutnějšího se při pokusu oživit osmdesátkový testosteron stát nemohlo. Edit: buď jsem si zvykla (ať už jde o nevěrohodnost či klobouk), nebo se něco změnilo (minimálně posun od epizodnosti k příběhu je velké plus. Nemluvě o zkvalitnění záporáků) a třetí sezóna mě vyloženě bavila. ()

Spooner

Výborný seriál s neuvěřitelně charismatickým Timothy Olyphantem v hlavní roli. Tenhle chlapík potřeboval podobnou roli jako sůl a zde se ji chopil dokonale. Jeho postava Raylana Givense táhne seriál hlavně ze začátku, kterej má docela pomalej rozjezd a chvilku trvá než se vám seriál dostane pod kůži. Když se tak ale stane, tak budete velice spokojeni. Seriál těží s celkem zajímavé atmosféry zasažené do oblasti Kentucky a i ty zprvu nezajímavé charaktery se začnou postupem času slibně vyvíjet. A u finále jsem jenom vrčel blahem. Prostě další seriálová spokojenost.85%. 2. série: 90% ()

Davies182

S01E01: První epizoda nového šerifského seriálu s jedním z nejcharakterističtějších seriálových herců poslední doby - Olyphantem - se náramně vyvedla. Timothy se zhostil nenápadného, rázného detektiva se ctí, a mě nečinil sebemenší problém uvěřit mu veškeré jeho herectví během celých padesáti minut. Osobně si již delší dobu myslím, že tento herec má před sebou velice slibnou kariéru, a stále čekám na jeho první Oscarovou roli... Raylan v jeho podání je drsný týpek schovávající se za nevýmluvného samotáře, který ctí zákon a pořádek nadevše. Bez skrupulí bere spravedlnost do svých rukou a zločincům nedává po důsledném varování příliš možností na výběr. Givens je typickým poldou, který bere trest smrti smrtelně vážně - prostě se s ničím nese*e! A tak to má být. Rozhodně sleduji dále (tématika nacistů má koule na celou sezónu). Update po 3. dílech: Dal jsem Ti šanci, Time, ale táhneš to jenom ty, a ztrácí to pro mne význam sledovat. Olyphant je hvězda, ovšem náboj pilotu si vzal dovolenou. Veskrze průměrný krimi seriál. ()

Real Tom Hardy

Uvedomujem si tohto iróniu, no i tak predsaJustified je ten pravý originátor "moderného" neo-westernu na televíznej obrazovke, na seriálovom poli a "definičné subžánrové" predjedlo dva roky pred Longmire a predtým, než sa k scenáristickej tvorbe obrátil boh Taylor Sheridan. Štylisticky možno čiastočne imituje šľapaje opusu No Country for Old Men, no inak ide svojim vlastným smerom, takým, aký už po početnejších prírastkoch do daného subžánru poznáme. Justified – oveľa autentickejšia redneck riviéra zatuchnutých Apalačských vrchov, o ktorých mohol Ozark iba snívať. Má všetko – hillbillies na každom kroku, náckov, Árijské bratstvo, biely odpad, čierny odpad, kovbojov, baníkov, bankových lupičov, náboženských fanatikov, sekty, pašerákov domáceho, varičov pervitínu, mexické kartely, kriminálny matriarchát, pestovateľov marihuany, predajcov heroínu, lovcov aligátorov, prepnutých veteránov z vojny, D. B. Cooper vol. 2, Federales, Dixie mafiu... Každá séria prináša nálož zaujímavých postáv, no najmä bravúrne zahraných antagonistov – Margo Martindale na trón, fakt vážne (a druhá séria do vitrínky TV klenotov). A Walton Goggins na herecký Olymp. Treba však vydržať a prečkať úvodnú sériu (zvládol som na piaty pokus), ktorá sa ešte len hľadá, diváka vrhá do stredozápadného Lexingtonu v Kentucky a ponúka iba štandardný epizodický (prípad týždňa) formát bez akýchkoľvek komplexnejších prelínajúcich sa liniek. Až s príchodom druhej sa jazda rozbieha (a končí až s titulkami záverečnej epizódy) a úplne sa oddáva zdedeniu kultúrneho dedičstva amerického Juhu so všetkým (aj pozitívnym, no veľa nieto), čo k tomu patrí. Plus silný kovbojský/westernový nádych, Givensove svojrázne praktiky, ktoré skôr či neskôr prejdú k akceptácii diváka a neustále prítomná atmosféra zapadákova, ktorá v skutku pulzuje a za tých šesť sérií a 80 epizód dôkladne mapuje a sumarizuje južný krimi-spôsob života vo všetkých ohľadoch a jeho aspektoch. Zo seriálu je tiež neskôr cítiť Breaking Bad (zábermi a kamerou) a tiež vyššie spomínaný Longmire aj Ozark – za mňa jednoznačné nebo. A zabudnúť sa nesmie ani na zrejme najdôležitejšiu zmienku zo všetkých – scenár je po stránke dialógov absolútna južanská chuťovka a jeho lexikón (s ohľadom na geografické zasadenie) je možno aj jeden z najlepších v rámci seriálov vôbec. Nuž darmo. Niet divu, že je Justified považovaný za jeden z najlepších seriálov súčasnosti (rozumej 2010s). A finále nádherne padlo s opätovným opáčkom prvej epizódy <3 (S1-S6: 1.4.2023-25.6.2023) (City Primeval: 1.9.2023; stoka fakt) (x / x / x / x / x / x / x) (x) --- "First thing we're gonna do is we're gonna acknowledge that this guy's awesome. I mean, he shoots Theo Tonin, fakes his own death in a spectacular fashion, pushes a guy out of an aeroplane while he's flying it, parachutes into Harlan County with enough coke and cash to jump-start the economy of a small country, and then he has the balls to get a job in law enforcement not once but two times. He spends a couple of days riding around with you while you're looking for him, and now he's run off with a hooker that's half his age. That's some bad-ass shit." () (méně) (více)

Nevada

Sympatická kriminálka, která neoplývá velkou akcí ani strhujícím tempem. Sází spíš na charismatického hrdinu a jeho odhodlání, průpovídky, neortodoxní způsoby vyšetřování a ochotu zastřelit každého, kdo poruší zákon. Po několika samostatných případech se objeví jednotná dějová linka, která celý příběh zvedá o notný kus výš. První série 80 %. Druhá série nastartovala ještě lépe než první. Jak jednotlivé případy, tak ústřední linie jsou výborné. A stejně jako před rokem, i tato série ve své druhé polovině téměř bez odbočky sleduje ústřední linii a zvyšuje tak kvalitu. Druhá série 100 %. Třetí série: Vítejte zpátky ve vidlákově, kde je atmosféra dusivá k zalknutí a uzavřené dohody se respektují až za hrob. Záporáků se vyloupne hned několik, což zbytečně tříští děj, ale vynahradí to Raylan přesně takový, jak ho máme rádi - pravidelně s rukou na pažbě pistole a k tomu naštvaný. Doplněno o tradiční hlášky a návrat některých starých známých. 100 %. ()

ladynka

Justified vychází z detektivek, nicméně od těch vědeckých a přetechnizovaných z poslední doby se radikálně odlišuje. Hlavního hrdinu, US maršála stylizuje jako westernového hrdinu (oblečení, konflikty, souboje, přestřelky), seriál se pak odehrává převážně v zapadlých končinách. Protivníci mají punc venkovských křupanů. Většinu dějových linií jsou hlavní postavy osobně provázány mezi sebou a původně zločinec se často stane pomocníkem policisty a naopak. Právě posun ve vztazích a jejich osobní zangažovanost (otcovsko-synovské konflikty) se výrazně liší od ryze profesionálně laděných krimi.____Givens je svérázný maršál, který už leccos zažil a má cynický přístup k vymáhání zákona. Proto může v jedné chvíli přátelsky konverzovat s bývalým parťákem, aby ho vzápětí postřelil. Boyd je mistrem nevyzpytatelnosti, který umí jedinečným způsobem využít situace ve svůj prospěch. A nejen on ale i další postavy vynikají v pohybovaní se na pomezí zločinu, což se odehrává příjemně jednoduše - výhružka je opravdová a použití baseballových pálek či střelných zbraní tu vyznívá zatraceně drsně.____ Celkově je to hodně ukecané a pomalé, ale právě proto je to originální. 1. série (5*), 2. série (5*).____ 3. série ztrácí na hlavních záporácích, kteří zejména v osobě Quarlese představují jiný typ než předchozí dvě sezóny. Přesto je je finále podobně hutné, ale zároveň mnohem trpčí. Vyústění zřejmě do budoucna počítá s návazností na další díly, kde bude zachována kontinualita vztahu hlavních protivníků - Raylana a Boyda. 3. série (5*).____ 4. série postrádá nového záporáka a jednotlivé případy jdoucí mimo hlavní linii, která rozvíjí novou zápletku táhnoucí se z minulosti a zahrnující většinu dosavadních postav. Zpočátku to nevypadá nijak vyjímečně, ale po ekapádě Ellen May, vězeňské vsuvce a hledání Drewa nabere děj obrátky a dostane hrdiny do stejně krajních situací jako předchozí série. 4. série (5*). ()

Madsbender

"New sheriff is coming to town." Helou, maj frens, meno moje jest Rejlen Givns, spoznáte ma podľa funebráckeho kvádra, ležérneho klobrdla a postoja ta drsného, že sa z okolia zbiehajú všetky miestne parazity na porážku. Medzi moje obľúbené aktivity patrí hádzanie pohľadov a póz drsnejších než šmirglpapír, panáky, hláškovanie a nič nepoteší viac než strieľačka na ultimátnych zmrdov po ráne. Ale pekne po poriadku, bossa vyťahovanie striekačiek v miestnom hoteli nepotešilo, tak ma bleskovo zašili späť do skurveného rodného Zapadákova. Jasné, že som z toho nebol príliš na vetvi, kurva práce, ale boss je boss, toho legálne zastreliť nemôžem... a tak som späť v Kentucky, domove smažených kuracích stehienok a najväčšieho zmrda široko ďaleko. Že je to môj bývalý priateľ, to je vedľajšie, no keď sa nejaký hitler jugend rozhodne odpáliť kostol miestnej pobočky jamajskej cirkvi marihuanových greenpeace, je čas upraviť jemu a jeho náckovským kumpánom fasádu. Po uliciach sa predsa s bazukou nebehá! A jasné, že to bude setsakra drsné a cool (i keď súboj na pravé poludnie přizdisráči nepovolili). Ale pozor - ten, kto tasí ako prvý, nemusí vždy vyhrať. Pilot: 80% 1. séria: Ako na húpačke. Niektoré diely bez škrupulí geniálne (jedna za všetky - epizóda s problémovým väzňom a kuraťom, podľa môjho názoru najlepší diel vôbec), iné "len" vysoko nad priemerom, a 2-3 priemerné (najslabšia je asi časť druhá o väzňovi na úteku, pokúšajúcom sa nájsť svoj dávno ukrytý lup - scenár je úprimne otrasný a aj humor je v tejto epizóde nanajvýš trápny), ktoré zachraňuje len po celý čas skvelý Timothy Olyphant - už viem, kde sa v ňom zobral ten hajzlík Die Hard 4.0. Celkovo stále veľmi vysoká úroveň, skvelé postavy a ústredná dejová linka sa takmer blíži Breaking Bad - Awa, klan Crowderovcov, Arlo a Helen, Winn Duffy, Winona a smoliar Gary, Hestler a tuna ďalších - mňamózne charaktery a obsadenie. Najlepší novodobý western, ktorému sa nevyrovná asi nič. Hodnotenie 1. série: 85% 2. séria je o poznanie ucelenejšia a konzistentnejšia, za čo vďačíme najmä neepizodickému príbehu stretu s klanom Bennettovcov, do ktorého sa primieša aj spoločnosť Black Pike, mladá Loretta a Boyd Crowder (to by to nebol on, však?). Kvalitatívna latka sa posúva smerom hore, a je to skutočne zábava sledovať. Po tých oslavných reakciách na druhú sériu som však čakal ešte o trochu viac, takže veľmi mierne sklamanie. Hodnotenie 2. série: 87% 3. séria je na tom podobne ako druhá. Klan Bennettovcov strieda príchod nového hráča, ako aj odhalenie mocnej postavy, ktorá doteraz ťahala len za nitky na pozadí a nijako na seba neupozorňovala. Vojna medzi Crowderovým znovuzrodeným gangom a Robertom Quarlesom, do ktorého nenápadne prilieva olej chlapík známy pod menom Limehouse, je napínavý a zaujímavý, ale na predchádzajúcu sériu nemá. Plus opäť dostáva veľkú rolu nenapraviteľný Wynn Duffy. Celkovo sa do tretej série dostávajú aj nové nápady, napr. hra s farebnými filtrami, "ksichtová kamera" (keď má postava kameru priamo pred tvárou a hýbe sa spolu s postavou - dobre to funguje aj pri záberoch na hlaveň zbrane, človek má pocit, akoby skutočne mierili naňho), ale je tu cítiť aj slabší televízny rozpočet, viz. jedna nechutne počítačová explózia v závere série. Stále však veľmi dobré, a McDonough je geniálny. Hodnotenie 3. série: 85% () (méně) (více)

liskam

Huhle záležitost jsem zhltnul jako malinu. Být tenhle seriál delší, vypěstoval bych si na něm parádní závislost. (možná se tak stane, protože mě čeká ještě 3 série)... Myslím že, největší jeho přednost je v hudbě a v postavách, sedli mi totiž úplně všechny, což se mi snad ještě nestalo... Za mě 90% ()

Ant

FX se s SoA a Justified pomalu stává mým neoblíbenějším kanálem. Justified je sice asi nejpomalejším běžícím seriálem, ale za to se vám postupně odvděčí výborným scénářem, atmosférou a příběhem. Timothy Olyphant je dokonalý drsňák se zamotanou minulostí a Walton Goggins mu sekunduje s o nic menším výkonem v roli padoucha s dvojí tváří. 1. řada je zakončená skvěle vygradovaným finále. 2. řada: No prosím, už tak dobrá první řada byla překonána fenomenální druhou řadou, která dokázala skvěle provázat hlavní postavu s kriminálními živly Harlanu. Jeden z nejlepších dramatických seriálů, na které teď můžete v tv narazit. ()

klerik

Napriek tomu, že samotný nápad nie je nijako prevratný, celá táto hra na moderný western funguje. Nie je to ďaleko od WALKER, TEXAS RANGER :-), ale hlavný hrdina je cool, vzťahy medzi postavami sú veľmi dobre nahodené a samozrejme je seriál dobre natočený... ()

korbitch22

Timothy Olyphant si hraje na Eastwooda v moderním hávu a navíc v seriálovém prostředí.Roztomilá nostalgie, vzpomínka na starý časy, slušná nekopromisnost zabíjení zločinců a sympatických hlavní představitel ovšem nemůžou zachránit tu scénáristickou a tvůrčí bídu, která kromě retro hávu nepřinese nic nové a většina dílů pekelně nudí.Samozřejmě další mínus, který se ale neprojevuje v mém hodnocení je imbecilní dabing.Průměrná záležitost, které sem viděl všeho všudy 20 částí a nijak zvlášť mě neláká ve sledování pokračovat.50%. ()

Chrustyn

Není to ten typ seriálu, ke kterému sednete a přes víkend sjedete 2 série. Pořád bych ho ale viděl na TV obrazovce raději, než 90% žánrově podobné konkurence. Olyphantovi to sedí, jako žádná jiná role. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

15.03.2023

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (více)

Strážce pořádku hlásí návrat

Strážce pořádku hlásí návrat

15.01.2022

Fanoušci drsných mužů v kloboucích pozor, kabelovka FX má pro vás totiž dobré zprávy. Čerstvě totiž odmávala po sedmi letech pokračování seriálu Strážce pořádku, jehož nová série ponese název… (více)