Oškliví Američané (TV seriál)

Ugly Americans

Animovaný / Komedie / Horor

USA, 2010, 31x22 min

hustý, drsný, napchatý nápadmi, po vizuálnej stránke, po dejovej stránke, po stránke humoru moja šálka kávy, chytilo ma to od prvých minút a zatiaľ nepustilo, po superjaile môj asi druhý najobľúbenejší animovaný seriál;(29.5.2012)

Seriál, který svou dávkou fantazie předčí kdejaké malé dítě. Samozřejmě je dobré znát kontext některých referencí, ale většina je zakořeněna v obyčejném folklóru (zombies, vlkodlaci, démoni) i neobyčejném (mutanti všech ras a barev, ptačí zápasy v ringu, peklo). Těžko tady vše popisovat. Zejména také proto, že mi z toho příliš v paměti neutkvělo. Vše ale hraje pestrými barvami a postavy se chovají jako postavy, byť někdy ne úplně jak by člověk čekal. Bohužel se seriál dá zkouknout za odpoledne, ale to se mi hodí, jelikož si ho čas od času rád dám znovu. A to je podle mě daleko výřečnější než nějaký počet hvězd.(3.8.2016)

Člověk se nestačí divit, co ty lidi ještě nenapadne. Něčí kreativita a fantazie nezná meze a díky těmto lidem se my můžeme bavit u takových skvělých seriálů. Ze začátku to bylo hodně legrační, pak to ale nějak utichlo a díval jsem se na to jenom proto, že jsem si oblíbil postavy a každý díl byl svým způsobem nějak zajímavý a… přece jen i legrační. Škoda jen těch dvou sérií. Bude mi to chybět… suck my balls.(21.10.2014)

Satira na americkú integračnú politiku v hororovom šate. Geniálne a vskutku nápadité vtipy a gagy sa tu nájdu. A čím viac hororov a sci-fi béčok poznáte, tým viac sa budete zrejme baviť. No na druhej strane mi nie vždy humor sedel a niekedy som sa nudil, resp. som sa vôbec nesmial a neprišlo mi to vtipné. Keď si to spriemerujem tak sú to jasné 3*.(5.2.2012)

Tenhle seriál se mi hodně líbí a je jen škoda, že jsem si během jednoho dne stihla vyplácat všechny díly, které zatím vyšly:(. Alternativní svět obývaný různými monstry, upíry, vlkodlaky a zombíky je zkrátka parádní. Humor zde prezentovaný je cynický, černý a místy dost přisprostlý (poslední dobou je to docela móda, ale pořád to ještě funguje a dokáže rozesmát, tak co...). Dělá si to srandu nejen z klasických hororů, ale ze života obecně. Animace rozhodně není k zahození - je sice jednoduchá, ale podobný seriál víc nevyžaduje a perfektně k němu sedí. A ty postavy... už jenom zombík, se kterým bydlí hlavní hrdina, je natolik nosná postava, že by si skoro zasloužil vlastní minisérii:).(25.5.2011)