Bella Mia

Česko, 2013, 93 min

• Big Bear

Ehhh to tedy zase jednou bylo... Být sprosťák, utrousím - no ty krááááááávo... Jo, já chápu, že jsou lidi co maj rádi parní mašinky, lidi které zajímají motýli, hadi, motorky, známky, obaly od žvýkaček a pak asi jsou i lidé, kteří mají rádi krávy. Jedním z nich je i zřejmě i pan Duba. A tak natočil epos o statečné Stračeně a jejích neméně statečných 4 družkách... Aby toho nebylo málo holky cestou osvobodí býka snad aby jim bylo veseleji... A tak nám vzniklo 93 minut šílenosti, kde na pozadí Velkého kravího útěku režisér zručně rozehrává dramata lidských aktérů příběhu. A tak tu máme přiblblého a nelogicky se chovajícícho majitele krav Formana, zlouna střelce Rajcherta - který nakonec dostane za vyučenou, vnadnou Norisovou - která však byla vnadnější když v promočených šatech bosa v deštíku zpívala o tom jak šumí akáty když padá déšť... Ale nemáme tu jen kladné hrdiny a záporáky. Jsou tu i zlouni, kteří nakone prozřou a tak se náročný divák dokonce dočká scény hodné Lovce jelenů... A když už je opravdu v závěru zle a slabší divák vzlykne, děj se náhle dostane do úplně jiného zvratu a slzy smutku střídají slzy štěstí a radosti... Tedy u citlivého diváka - já si jen říkal ty krabe to si snad ze mně dělají srandu... Kamera nad stádečkem prolétává od shora dolů, zleva doprava, větev nevětev... Trvat to minutu, mohla být z některých scén (krávy v přírodě) dobrá reklama na nějaké to chovné plemeno či snad nějakou tu mlékárnu... Ale 93 minut trvající film? Šílené. Chtěl jsem dát odpad, ale ty chudinky krávy si to prostě nezasloužej. V tomhle žádné poselství nehledejte, je to kravina. A tak dávám jednu kulku z kulovnice a hádejte komu. *(20.8.2014)

jEDEN Z TĚCH LEPŠÍCH ČESKÝCH POKUSŮ POSLEDNÍCH LET, ALE I TAK JE TO DOCELA BÍDA.(26.7.2014)

• GeusX

"Jitko. Krávo." aneb když se pojem kravina vezme doslova... Poeticko-dramatický-animal-thriller :)(18.1.2015)

• Radiq

Tak když pomineme, že podle tohohle filmu jsou krávy mnohem inteligentnější, než jakejkoliv jinej tvor, kteryho žerem, a tady navíc inteligentnější než jakejkoliv myslivec, tak se mi na to koukalo dobře. Krávy totiž jsou moc pěkná stvoření a je dost, že si toho taky někdo všiml. Jinak se ale moc nedivim tomu nizkymu hodnocení, co tady je, protože kdybych na tom byl v kině, tak budu asi litovat peněz. Prostě zadarmo dobry, ale jinak ani né.(22.1.2015)

Před filmem by měli promítnout upozornění, že ne všechni herci se dožili konce natáčení :-( Trochu ve stylu Zdivočelé země, především emotivnější scény jsou hodně nezvládnuté a herecky slabé. Kamera ale odvádí dobrou práci, i přes pár kýčovek se dočkáme pěkných obrazů, a i když logika a věrohodnost kulhá víc než ty krávy v bahně, tenhle film mohu s klidem doporučit. Největším překvapením je pro mě ale Anna Fialová, určitě stojí za to věnovat jí pozornost. Bylo tam bohužel víc much než jenom na hřbetech krav - zase to jednoznačné škatulkování postav, a především zřejmě hodně volné uchopení námětu podle skutečné události - až na konci se zjistí, že inkubační doba je poněkud kratší době vyprávění příběhu atd.(18.5.2014)

• - Postavu sympatické Lindy měla původně ztvárnit herečka Alžběta Staňková, se kterou se Martin Duba setkal při natáčení pohádky Peklo s princeznou. Měsíc před svým prvním natáčecím dnem zavolala, že je těhotná a protože se vědělo, že se bude natáčet nejméně rok v různých ročních obdobích, bylo nutné roli přeobsadit. Martin Duba si vybral jinou Slovenku – Zuzanu Norisovou. Když natáčení končilo tak i ona přišla s tím, že také čeká miminko. Tento film byl tak orámován novorozeňaty. (Zdroj: Cinemart)

• - Jednou přišel na natáčení Petr Forman s oparem a zdálo se, že to bude problém. Narychlo se přehodilo natáčení scén, takže se nejdříve natáčela scéna rvačky, v níž Pazdera dostane pořádnou ránu od Hádka do obličeje, takže maskérky nemusely složitě „vyrábět" krvácející ránu. (Zdroj: Cinemart)

• - Během promítání filmu běžela kampaň s cílem vybrat 180 000 Kč na to, aby hlavní "herečka" mohla v poklidu dožít. (morgos)