O čjom govorjat mužčiny

О чем говорят мужчины

What Men Talk About

Komedie

Rusko, 2010, 93 min

Road movie čtyř kamarádů, čtyřicátníků, kteří si vyjeli za zábavou z Moskvy do Oděsy. Zajímavý náhled do ruské mentality s dialogy, vycházejícími ze zkušeností a dojmů z dosavadního života, jehož středobodem jsou samozřejmě ženy. Příjemná podívaná, která je mi ideově bližší než soudobé české filmy. Není to komedie k popukání, ale spíše oddechový film k pobavení a místy i k zamyšlení. A závěrečná myšlenka, jen lehce a nenásilně naznačená, vůbec není špatná. Na tento film se s chutí podívám znovu. Přesněji 4,5.(25.1.2014)

Ruská (v podstatě road-movie) komedie, která mě nebývale překvapila. Ano, ruský humor můžu a mám k němu blízko, ale takovou bombu jsem nečekal. Chlapi stihnou cestou do Oděsy probrat kde co, navíc zajímavě a vesele. Tolik vtipu jsem ve filmu nezažil celkem dlouho a u některých dialogů jsem se téměř válel smíchy po zemi. Svěží snímek, který si nehraje na žádný velkofilm, ale zatraceně dobře pobaví, trochu dojme a i něčemu přiučí. Jeden z důvodů proč ruská kinematografie zaslouží pozornost.(28.8.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $12,824,118(26.7.2010)

A vskutku, o čem to vlastně mluvím? Netušil jsem, že si s ostatníma povídám o tom, jak běžím za jaguárem v plavkách.(26.3.2013)

Můj oblíbený umělecký kolektiv Kvartet I (Квартет И), který stojí za řadou skvělých divadelních i filmových projektů, natočil výbornou konverzační komedii o ženách bez žen. Za pouhých pár hodin čtyři kamarádi, kteří se rozhodli nechat své pracovní i životní starosti a odjeli v Oděsu na koncert skupiny BI-2, proberou vše podstatné. Jedinečná příležitost pro ženy dozvědět se o sobě něco nového:-)(24.4.2011)