Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál)

• Česko

Apokalypsa - Druhá svetová vojna

Apocalypse: World War II

Dokumentární / Válečný / Historický

Francie, 2009, 6x53 min

...a na konci mi bylo do pláče. (nejlepší dokument o válce, který jsem měl možnost vidět).(6.12.2010)

Vynikajúci dokument o druhej svetovej vojne. Človek keď to vzhliadne celé pochopí určité ľudské hodnoty, to čo je na živote a svete skvelé a čo je zlé. Možno to nie je detailné, ale za to je to skvelo urobené. Patrí to k špičke dokumentov o týchto hrôzach, čo sa odohrali.(12.1.2012)

Tak po včerejším Nejdelším dni jsem měl příležitost se dneska po ránu podívat v TV na pátou epizodu tohoto dokumentárního seriálu. Už jsem tedy viděl některé díly i dříve, ale zatím jsem je nekomentoval. Výborně natočený, sestříhaný a tematicky uspořádány dokument s řadou unikátních záběrů a dobře napsaným doprovodným komentářem. Doporučuji všem, rozhodně to stojí za zhlédnutí. Po týdnu jsem si nenechal ujít poslední, šestou epizodu, a byť jsem ji viděl už dříve, s chutí jsem se podíval znovu. Na to, že se jedná o dokument, to má neskutečné tempo. Nuda nehrozí ani na chvíli. Jen škoda překladu do českého dabingu, mohli si dát více záležet a nechat to zkontrolovat nějakým historikem. Kodex Bušidó skutečně není kódem, jak v posledním díle dvakrát zazní.(15.7.2012)

Je dobré si připomenout ty nejhrůznější momenty našich dějin, abychom nebyli na cestě k opakováním takových tragických chyb. Dokument, který v živých barvách ukazuje do detailu celý sled událostí a lidská jatka, která se tak nechvalně vryla do paměti celého světa. 90%(11.11.2015)

Lepší dokument o 2. světové válce jsem zatím neviděl. Hodně dosud nezveřejněných záběrů a vybarvené černobílé snímky dodávají nový rozměr.(4.6.2011)

• - V druhém dílu dokumentárního cyklu s názvem "Zdrcující porážka" je v českém dabingu trestuhodná chyba. V části, kde je popisována kapitulace Francie v Compiègne, je řečeno: "...tentýž vagón, ve kterém bylo v listopadu 1919 podepsáno příměří stvrzující porážku Německa." Tento akt se udál v roce 1918 a tím skončila 1. světová válka. (Petronylek)