Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál)

• Česko

Apokalypsa - Druhá svetová vojna

Apocalypse: World War II

Dokumentární / Válečný / Historický

Francie, 2009, 6x53 min

Celkom stručná a prehľadná história doplnená o naozaj nové a prekvapujúce poznatky. Dúfam, že to odporúčajú učitelia na stredných školách, určite jednoduchšie sledovanie ako klasické memorovanie.(17.2.2016)

Když koukám na válečný černobílý dokument, beru ho jako dobu dávno minulou. Spokojeně sedím s čajem v ruce a nic mi neschází. Tento dokument ale obsahuje kompletně colorovaný materiál. Najednou scény vnímám velice opravdově a mrtvoly s červenou krví či roztrhanými těly nepůsobí jen jako z filmového deníku v kině. Běsnící války v oranžových plamenech, mrtvoly i barevný Hitler sálá z obrazovky. To celé působí hrůzostrašně. Autorům se povedlo nahlídnout na válku ze všech stran a na všech frontách. Komplexní přehled celé té hrůzné a zbytečné války. Barva vám připomene, že se to opravdu stalo ! Přesto se na to dnes zapomíná a nacismus je bohužel opět na vzestupu.(18.11.2011)

Velmi podařený dokumentární seriál. Příjemně mě překvapilo, že je barevný. Většina takových seriálů je totiž černobílá. Do rukou nebo špíše do povědomí se mi dostaly informace, o kterých jsem nevěděla nebo jsem si je nějakým způsobem nedávala do souvislostí. Dokonce i moje matka mi řekla, že jim při vyučování ve škole vykládali některé věci jinak nebo jim byly úplně zatajeny, ale to samozřejmě souviselo s dobou, ve které vyrůstala. Dnes je přístup k informacím o něčem jiném. Za sebe můžu jedině dodat, že dokumentární seriály jako je právě tento uvítám s otevřenou náručí a myslí.(31.8.2010)

Okolorované peklo, v němž některé sekvence zůstaly záměrně černobílé (zejména ty z koncentračních táborů)...(6.9.2011)

Tahle serie o WW2 u me nema konkurenci. Uzasne(28.11.2015)

• - V druhém dílu dokumentárního cyklu s názvem "Zdrcující porážka" je v českém dabingu trestuhodná chyba. V části, kde je popisována kapitulace Francie v Compiègne, je řečeno: "...tentýž vagón, ve kterém bylo v listopadu 1919 podepsáno příměří stvrzující porážku Německa." Tento akt se udál v roce 1918 a tím skončila 1. světová válka. (Petronylek)