Pro mě obrovské překvapení. Vzhledem k tématu se mi do toho moc nechtělo, navíc na ČSFD špatné hodnocení... o to příjemnější dvě hodiny mě čekaly. Selma je v podstatě kvazidokument, který ani chvilku nenudí. Chytře se zaměřuje na relativně krátký úsek Kingova života, takže netrpí ani zkratkovistí, ani povrchností. Naopak zachycuje vše podstatné na všech dějových frontách a nenásilně předává historické vyznění bez patosu.(26.7.2015)

• Politik

David Oyelowo má výborné charisma. V knižním podání je příběh Luthera Kinga velmi zajímavý (doporučuji např. knihu Síla zvyku). Ale tohle je dlouhá užvatlaná nuda. Je pochopitelné, že to nemohlo získat nominace na Oscara. Úplně mě z toho bolí hlava.(24.2.2015)

• Baronne

Životopisnej příběh o Kingovi, mě to teda vůbec nezaujalo. Samozřejmě byl to velkej člověk, dokázal velký věci, ale ten film sám o sobě nemá vůbec spád. Je tu teď strašně moc černošskejch filmů, a všechny mají něco společnýho. Jsou dlouhý. Jenže většina z nich má buď nějakej DĚJ, a nebo je to něčim zajímavý. Tohle bylo pro mě dost nulový ..(15.1.2015)

Čekal jsem dobře zahranou nudu a o to víc jsem byl překvapený. Film mne bavil od začátku do konce a užíval jsem si Davida jako Kinga. Zajímavý pohled na tuto velmi důležitou událost. A výborná písnička Glory.(9.3.2015)

Chápu, že na tenhle film se některým lidem nedívá dobře - problém rasové nesnášenlivosti tady byl, je a bohužel i bude - ale nechápu, že zrovna v naší zemi, kde v minulosti docházelo rovněž k obrovskému potlačování lidských práv, jsou lidé tímto snímkem tak znechuceni, že pálí jedno nízké hodnocení za druhým... Nemůžu si pomoct, ale já jsem viděl velmi dobře zpracovaný historický film se skvělým obsazením, který právě díky svému obsahu a poselství bude aktuální i za několik desítek let... Kéž by takových filmů bylo víc...(24.8.2015)