Viděl jsem ten film vůbec, nebo to byl dvouhodinový záběr na Kingovu fotku? Nejsem si jistý... Každopádně v Americe mají nepochybně dražší učebnice. Jen nejsou záživnější. 50 %(30.1.2015)

Zklamání. Opravdu je tak jednoduché zahodit takovou možnost na výborný scénář? Selma se věnuje důležité části života Martina Luthera Kinga, to je sice fajn, ale ten způsob, jakým to dělá... Ten je v podstatě jen nudným oznámením historické události, kterou známe každý, kterou si dovedeme představit jen na základě čistých fakt. Proč tedy vznikl tento film? Chtěl sdělit něco jiného? Chtěl nás poučit? Chtěl vyhrát nějakou tu cenu a vydělat na tématu? Asi. Nic jiného v něm nevidím. David Oyelowo sice zahrál svou roli výborně, ale při daném scénáři je to jen odevzdání očekávaného výkonu. Proto rozumím, že chybí mezi kandidáty na Oscara, čemuž se tu někteří diví.(7.2.2015)

Kdyby natočili životopis Martina Luthera Kinga, mohlo by to být zajímavější, tenhle film mi nepřišel ničím objevný. Jak se lidé v minulosti chovali k černochům (a jak se k nim někteří chovají pořád) je něco neuvěřitelného, a bylo to hrozné i v tomhle filmu, jinak ale takový šedý průměr. Přišlo mi, že vybrali náhodnou (i když jistě důležitou) část Kingova života a rozmatlali to do dvou hodin. V letošních nominacích na Oscara je to jeden z lepších filmů (což je trošku zarážející, když to vlastně bylo zcela průměrné), ale na víc jak 3* to asi není.(15.2.2015)

• JohnMiller

Tento kúsok bol extrémne nudný, nezáživný a dejovo prázdny. Martin Luther King si teda zaslúži rozhodne lepšie spracovanie. Toto bola vyslovene černošská propaganda v ktorej boli pozliepané dokopy tri či štyri silné momenty do neforemnej vaty. Ani herci mi nesadli. Ako, remeselne to bolo spravené dobre ale tá komorná atmosféra ma ubíjala k smrti. Jediné čo ma pri sledovaní naozaj zaujalo bol hudobný doprovod. Hrali tu nádhernú černošskú muziku, blues, soul, funk, folk proste sa to počúvalo lepšie ako pozeralo.(1.2.2015)

• Tryskomyš

Film získal Oscara 2015 za píseň Glory.(24.2.2015)