Druhý svět

• slovenský

Druhý svet

Black Heaven

Francie / Belgie, 2010, 105 min

Moc jsem od tohoto filmu nečekal, o to víc jsem byl potěšen po závěrečných titulcích. Když jsem zjistil, že se část filmu odehrává ve hře, bál jsem se, že z toho udělají nějakou trapnou scifárnu, jaké nemám příliš v lásce. Rozuzlení bylo naštěstí naprosto realistické, což snímek v mých očích posunulo o stupínek výš. Ale nejen to, je zde občas cítit příjemně tajemná atmosféra, krásné prostředí a výborná hudba (hlavně písnička ve scéně, kdy Louise Bourgoin tančí, je opravdu "kickass").(20.9.2011)

• TeeAge

|| Scenár: Gilles Merchand, Dominic Moll | Hudba: Emmanuel D'Orlando, Anthony Gonzalez | Produkcia: Simon Arnal, Caroline Benjo, Barbara Letellier, Carole Scotta | Štúdio: Haut et Court, Versus Production, France 2 Cinéma | Rozpočet: ? $ | Tržby: - $ ||(19.9.2011)

Nechci podrážet uměleckou hodnotu tohoto filmu, protože ve své podstatě se mi hodně líbil. Musím připustit, že jde o dosti emotivní snímek a při odchodu z kuna byly pocity poměrně ponuré. Takže svůj hlavní účel tenhle film sklidil na výbornou. Problém je v neskutečném množství nelogičností táhnoucí se celým dějem. A taky onen virtuální svět mohl být na můj vkus využit trochu lépe. Ve výsledku dostávám hodně solidní 3 hvězdy které škrtají hranici čtyř.(28.11.2010)

• Thomick

A soutěž o to, jak co možná nejdivnějc apelovat na PC hrama posedlý děcka, vyhrává duo Marchand-Moll; gratulujeme!! --- Motivaci a vůbec chování jednotlivých postav prostě nepochopíte. Dělaj si totiž, naprosto co chtěj - podobně jako já kdysi v gétéáčku. Krom toho tu je jakási přiteplená francouzská verze Bena Afflecka a toho času ještě oplácaná Pauline Etienne, která nutně potřebuje otcovo svolení k přespání, aby si mohla ještě za denního světla zašukat s přítelem. No ... bomba! --- Na druhou stranu ovšem L'Autre monde disponuje taky jednim unikátnim plus (vyváženym těma 2*, chtělo by se říct), a sice bezkonkurenční schopností Louise přenést svou sexuální energii áááž k divákovi, ve zcela neporušenym stavu. To by u tý obrazovky jeden kompletně zvlčel, fakt že jo.(6.12.2013)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2010 - nesúťažný výber (polnočná projekcia)(19.9.2014)