Druhý svět

• slovenský

Druhý svet

Black Heaven

Francie / Belgie, 2010, 105 min

Moc jsem od tohoto filmu nečekal, o to víc jsem byl potěšen po závěrečných titulcích. Když jsem zjistil, že se část filmu odehrává ve hře, bál jsem se, že z toho udělají nějakou trapnou scifárnu, jaké nemám příliš v lásce. Rozuzlení bylo naštěstí naprosto realistické, což snímek v mých očích posunulo o stupínek výš. Ale nejen to, je zde občas cítit příjemně tajemná atmosféra, krásné prostředí a výborná hudba (hlavně písnička ve scéně, kdy Louise Bourgoin tančí, je opravdu "kickass").(20.9.2011)

Zaujímavý počin dobre kombinujúci digitálny Black Hole s realnym svetom. Hudba perfektne podtrhovala atmosféru, Sam bola rovnako osobitým elementom. Túžba a dúfanie, že na druhej strane bude lepšie? Alebo upozornenie, aby ste hraním sa na iné životy nezabudli na svôj. Aby sa nezabudlo na to "obyčajné", čo má omnoho väčšiu hodnotu ako si myslíme. Tým sa dostávam k postave Marion, ktorá rovnako dobre hajila jemnosť a zdravý rozum. V tejto sfére sa ešte mihol i Gaspardov uvážlivejší kamarát. Naproti tomu ostatné postavy išli občas riadne mimo a pôsobili na mňa ako hrnčeky bez dna. A preto som na vážka, čo sa hodnotenia týka. Film si udržal moju pozornosť a mal pre mňa veľa originálnych, či podmanivých prvkov. Na druhej strane mi vadilo, že postavy jednali často divne a nebol priestor spoznať ich do hĺbky. Prikláňam sa teda nakoniec k miernemu nadpriemeru, preskakujúceme medzi 3-4. Škoda, niektorých zbytočných častí, mohla byť jasná 4.(14.12.2011)

epresivní prolínání reálného světa a virtuální reality je jen jedním pohledem, jakým se lze na L´autre monde dívat. Druhým, snad ještě zajímavějším, je lidská manipulace a vztahy mezi lidmi. Mezi Marion a Gaspardem to jiskří, ale když se jejich vztah rozroste ještě o Gordona (potažmo Sam a Audrey), je to už příliš mnoho lidí, kteří usilují o to, aby druhému ublížili. Kde je naivita a bezelstnost, která doprovází lásku? A má vůbec láska v našem světě ještě místo?(7.7.2012)

Zajímavý, pozvolna plynoucí filmek, který mě zachytil svou perfektní atmosférou (a to jak prosluněně letně bezstarostnou ve francouzském přímořském městečku, temnou a tajemnou v počítačové online hře (vyzobrazené nerealisticky spíše jako animovaný film, což ale nevadilo) nebo eroticky jiskřivou a napjatou, kterou kolem sebe šíří záhadná Sam). Konec to bohužel trochu pokazil, jinak bych hodnotil výše.(11.5.2012)

Nechci podrážet uměleckou hodnotu tohoto filmu, protože ve své podstatě se mi hodně líbil. Musím připustit, že jde o dosti emotivní snímek a při odchodu z kuna byly pocity poměrně ponuré. Takže svůj hlavní účel tenhle film sklidil na výbornou. Problém je v neskutečném množství nelogičností táhnoucí se celým dějem. A taky onen virtuální svět mohl být na můj vkus využit trochu lépe. Ve výsledku dostávám hodně solidní 3 hvězdy které škrtají hranici čtyř.(28.11.2010)