Druhý svět

• slovenský

Druhý svet

Black Heaven

Francie / Belgie, 2010, 105 min

film dobre kombinuje svetlú letnú až nostalgicky prázdninovú atmosféru s pochmúrne chladnou tajomnou sférou (hra BlackHole i postava a okolie Audrey). Za tú vzniknutú pohodu vs. napätie palec hore!(11.11.2010)

epresivní prolínání reálného světa a virtuální reality je jen jedním pohledem, jakým se lze na L´autre monde dívat. Druhým, snad ještě zajímavějším, je lidská manipulace a vztahy mezi lidmi. Mezi Marion a Gaspardem to jiskří, ale když se jejich vztah rozroste ještě o Gordona (potažmo Sam a Audrey), je to už příliš mnoho lidí, kteří usilují o to, aby druhému ublížili. Kde je naivita a bezelstnost, která doprovází lásku? A má vůbec láska v našem světě ještě místo?(7.7.2012)

• TeeAge

|| Scenár: Gilles Merchand, Dominic Moll | Hudba: Emmanuel D'Orlando, Anthony Gonzalez | Produkcia: Simon Arnal, Caroline Benjo, Barbara Letellier, Carole Scotta | Štúdio: Haut et Court, Versus Production, France 2 Cinéma | Rozpočet: ? $ | Tržby: - $ ||(19.9.2011)

Nechci podrážet uměleckou hodnotu tohoto filmu, protože ve své podstatě se mi hodně líbil. Musím připustit, že jde o dosti emotivní snímek a při odchodu z kuna byly pocity poměrně ponuré. Takže svůj hlavní účel tenhle film sklidil na výbornou. Problém je v neskutečném množství nelogičností táhnoucí se celým dějem. A taky onen virtuální svět mohl být na můj vkus využit trochu lépe. Ve výsledku dostávám hodně solidní 3 hvězdy které škrtají hranici čtyř.(28.11.2010)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2010 - nesúťažný výber (polnočná projekcia)(19.9.2014)