Zůstane to mezi námi

(festivalový název)

Just Between Us

Komedie / Drama

Chorvatsko / Srbsko / Slovinsko, 2010, 87 min

Velmi dobrý Miki Manojlović v nesympatickém filmu. Kdo by to řekl, že mne Grlić zklame?(8.1.2011)

Žánrový snímek se odehrává během jednoho roku v Záhřebu, kde se osudy několika postav propojují kolem dvou bratří. Starší Nikola odjel v 90. letech za prací do USA a vrátil se jako bohatý muž. Žije v luxusním bytě s mladou manželkou, ale je promiskuitní, neustále navazuje nové známosti. Mladší Braco žije v bratrově stínu. Rodina se mu rozpadla, pubertální dcera ho ignoruje, je věčně nespokojený, necílevědomý. Vyprávění postupně odhaluje lživé a nekorektní stránky vzájemných vztahů, které formuje nevěra, nedůvěra, sobectví či přetvářka. Nelichotivý a znepokojivý obraz dnešní materialistické a neupřímné společnosti.(10.6.2013)

Takto prijemne natoceny snimek jsem necekal. Film vypravi o dvou bratrech a jejich zivote s manzelkami, milenkami, prilezitostnem sexu s takrka "kolemjdouci". Do toho vseho se zaplete nekolik deti, to vsechno je smichano pekne domhromady a jeste navrch trochu humoru a sebeironie. Pro me nejlepsi snimek festivalu (ktery jsem mel moznost shlednout, kdyz nepocitam Kratke filmy). Jelikoz je snimek soutezni, udeluji mu timto svuj osobni Kristalovy globus.(10.7.2010)

45. MFFKV Balkán a to co máme rádi. Chápu, že většině lidí bude vadit, že tenhle film neřeší morální stránku věci, Ve skutečnosti jde mnohem hlouběji a ještě pobaví.(10.7.2010)

Dvojtvárny život , bohužiaľ čoraz častejší jav medzi ľuďmi. S citmi sa neradno zahrávať ! Režisér zaťal do živého. Názor užívateľa ,, jeff,, ma vôbec neprekvapuje , a do značnej miery s ním súhlasím.(18.9.2010)