poster

Monty Python: Copak je to za Mesiáše... (divadelní záznam)

 • Velká Británie

  Not the Messiah: He's a Very Naughty Boy

Muzikál / Komedie

Velká Británie, 2010, 88 min

Režie:

Aubrey Powell

Hudba:

John Du Prez
 • dr.horrible
  *****

  Zhudobnený Život Briana. Zážitok, zrovnateľný so sexom v opere (ktorý tam mimochodom prebehne). Fetiš. Dávam tomu 40 hviezdičiek. What have the Romans ever done for us?(5.4.2014)

 • Oskar
  *****

  ...a osmého dne pravil "Budiž Sranda." Je fér říct, že někoho, kdo není přímo zaníceným montypythonským fanouškem, Mesiáš zřejmě tak mocně neosloví. Ale pro nás, kteří chápeme Monty Pythona jako zástupný symbol pro určitý druh pokřiveného pohledu na svět a tento pohled sdílíme, je to dar z nebes. Bez ohledu na to, zda patříte k sandalistům nebo tykvitům, si tuto patetickou mši zasvěcenou řízenému hovadismu užijete. Not the Messiah! je mnohem, mnohem víc než jen jevištní ztvárnění Života Briana a hudba Johna Du Preze není jen doprovodem ke známým dialogům. Sama o sobě je novým výrazovým prostředkem srandy. Někdy si formou parodie ustálených klišé pohrává s posluchačskou zkušeností, aby ji překvapila na nečekaném místě. Jindy operně předimenzuje Idleovy hovorové dialogy. Hádku Briana a jeho matky, výsměch Pilátovi, odsudky Římanů či patetickou zaslepenost Brianových oveček, to vše (i podstatu vtipu situace) přesně rozeznáte z melodie i za předpokladu, že neporozumíte textu. A jako každá prvotřídní parodie má i Mesiáš dost sil stát na vlastních nohou. Chvalme Erica Idlea, neboť on ví, co činí. 100%(26.6.2010)

 • demented
  *****

  Spočiatku som k tomu pristupoval s predsudkami, ale nakoniec ma to dostalo na plnej čiare. Klobúkom na hlave útieram zem :)(13.7.2010)

 • packa
  ****

  Ale pánové Cleese a Chapman mi na place tak chybí...(5.6.2010)

 • Rex Mundi
  *****

  Unikátny zážitok. Aj keď nie ste skalní fanúšikovia opery, muzikálov a vážnej hudby, dajte tomuto dielku 10 minút... alebo 15. Potom vás to chytí a neodtrhnete sa. Naozaj originálny mix spevu, hudby, hovoreného slova, krátkych scénok a hlavne úžasnej výpravy i scény v Royal Albert Hall, kde je viac než očividné, ako náramne si to všetci účastníci užívali - od skvele hrajúcich operných sólistov až po zbory, veteránov a divákov. Krásna pocta k 40. výročiu Monty Pythonovho cirkusu.(13.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace